صفحه 619 از 758 نخستنخست ... 119519569609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629669719 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,181 تا 6,190 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط omid2017 نمایش پست ها
    وقتی وضعیت معاف از رزم شما توسط نظام وظیفه بعد از کمیسیون و ... مشخص میشه طبیعتا بعد از چند روز برگ سبز صادر و پست میشه که داخل اون نوشته معاف از رزم که مدرک معتبر برای ارائه است.
    اتفاقا هیچ وقت تو برگه سبز نمی نویسند، فقط یک برگه معرفی به محل آموزش هست که 10 روز قبل از اعزام از پلیس 10 میگیریم تو اون نوشته معاف از رزم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    اتفاقا هیچ وقت تو برگه سبز نمی نویسند، فقط یک برگه معرفی به محل آموزش هست که 10 روز قبل از اعزام از پلیس 10 میگیریم تو اون نوشته معاف از رزم
    برای بنده که نوشته بود. البته من چند سال پیش گرفتم. اگر احیانا اخیرا دیگه نمینویسن اطلاع ندارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام. ببخشید سوالمو اینجا میپرسم شاید ربطی به این فروم نداشته باشه اصا
    میخواستم بدونم ایا میشه افراد مشمول بدون اینکه از کشور خارج شن پاسپورت بگیرن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omid2017 نمایش پست ها
    برای بنده که نوشته بود. البته من چند سال پیش گرفتم. اگر احیانا اخیرا دیگه نمینویسن اطلاع ندارم.
    آره من هم شنیده بودم قدیم مینوشتن، الآن فقط رو همون برگه معرفی به مرکز آموزش مینویسن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_r7 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    نمی‌دونم جای درستی سوال رو مطرح می‌کنم یا نه؛ ممنون میشم اگر جواب بدید. هر چند از اون سوال‌های پیش پا افتاده است ولی فقط میخوام مطمئن شم و از استرسش کم شه. من اعزامی یک دی ۹۵ام. برای دکتری هم اپلای کردم. بر فرض، در صورت گرفتن پذیرش نهایی، میشه با وثیقه مراحل معافیت از تحصیل رو شروع کرد دیگه؟! نامه‌ی پذیرشی که باید به وزارت علوم برد در واقع همون ایمیل میشه یا نامه‌ی فیزیکیه؟
    خیلی ممنون.
    سلام من خودم این مراحل رو نرفتم ولی تا اونجایی که شنیدم در صورت گرفتن پذیرش هیچ مشکلی نخواهید داشت و بهتون معافیت تحصیلی میدن به شرطی که امریه نباشی چون امریه خیلی از جاها اجازه نمیدن مگر اینکه خسارتی که به اون سازمان میزنی رو جبران کنی. تا اینجا رو مطمئن بودم ولی در مورد ایمیل مطمئن نیستم تا اونجا که من شنیدم دانشگاه مقصد نامه میزنه که شمارو میخوان و شما با همون میتونی معافی بگیری حالا اینکه این نامه در قالب ایمیل هست یا چاپی اطلاعی ندارم. ولی بابت دادن معافیت تحصیلی مطمنم نگران نباشید ایشالا بزنی بری

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    سلام. ببخشید سوالمو اینجا میپرسم شاید ربطی به این فروم نداشته باشه اصا
    میخواستم بدونم ایا میشه افراد مشمول بدون اینکه از کشور خارج شن پاسپورت بگیرن؟
    منظور سوال رو دقیق نگرفتم تجربه خودمو میگم ایشالا جواب شما هم توش باشه. ببین بستگی داره هدفت چی باشه مثلا تو حتی تا اونجا که شنیدم مثلا حین امریه هم میتونی از کشور خارج بشی ولی نه هر کشوری عراق و سوریه و.. فقط برای زیارتی میتونی خارج بشی. ولی باید اینو در نظر داشته باشی اگر میخوای اپلای کنی گرفتن پاسپورت برای عراق و سوریه و این کشورای دور و برمون خطرناکه طرفمیگه این چه دلیلی داشته بره عراق؟ امنیتیش میکنن و ممکنه واسه اپلایت مانع بشه. ولی در حالت کلی اگر این چیزا برات مهم نیست و قبل سربازی پاسپورت میخوای میتونی تا یکی دوماه تقریبا مونده به پایان مهلت یکساله فارغ التحصیلیت بری بگی میخام برم کربلا هرچی زوتر بری بهتر. بعد باید 3 میلیون وثیقه بذاری و میگن مهلت یک ماهه که میخوای بری رو بگو بیشتر از یه ماه اجازه نمیدن. بعد که پاسپورت رو گرفتی چند روز بعدش میری میگی مشکل خونوادگی پیش اومد نمیرم دیگه اونا هم مجوز خروجتو لغو میکنن و بعد از ده روز پولتو برمیگردونن(ولی پاسپورتت دستته). ولی پاسپورت اگه بگی یه کشور اروپایی میخام برم فک کنم نمیدن قبل سربازی مگر اینکه نامه پذیرش داشته باشی که مجبور بشن بدن. ولی تو امریه من دیدم قوانینشو واسه زیارتی دوبار میشه رفت ولی واسه درس به سختییییییی... در کل کار سختی نیست به ریسکش نمی ارزه بذار وقتی اپلایت اوکی شد یه هفته ای بگیر پاسپورته الان الکی نمیخاد واسه عراق و .. بگیری

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_70 نمایش پست ها
    منظور سوال رو دقیق نگرفتم تجربه خودمو میگم ایشالا جواب شما هم توش باشه. ببین بستگی داره هدفت چی باشه مثلا تو حتی تا اونجا که شنیدم مثلا حین امریه هم میتونی از کشور خارج بشی ولی نه هر کشوری عراق و سوریه و.. فقط برای زیارتی میتونی خارج بشی. ولی باید اینو در نظر داشته باشی اگر میخوای اپلای کنی گرفتن پاسپورت برای عراق و سوریه و این کشورای دور و برمون خطرناکه طرفمیگه این چه دلیلی داشته بره عراق؟ امنیتیش میکنن و ممکنه واسه اپلایت مانع بشه. ولی در حالت کلی اگر این چیزا برات مهم نیست و قبل سربازی پاسپورت میخوای میتونی تا یکی دوماه تقریبا مونده به پایان مهلت یکساله فارغ التحصیلیت بری بگی میخام برم کربلا هرچی زوتر بری بهتر. بعد باید 3 میلیون وثیقه بذاری و میگن مهلت یک ماهه که میخوای بری رو بگو بیشتر از یه ماه اجازه نمیدن. بعد که پاسپورت رو گرفتی چند روز بعدش میری میگی مشکل خونوادگی پیش اومد نمیرم دیگه اونا هم مجوز خروجتو لغو میکنن و بعد از ده روز پولتو برمیگردونن(ولی پاسپورتت دستته). ولی پاسپورت اگه بگی یه کشور اروپایی میخام برم فک کنم نمیدن قبل سربازی مگر اینکه نامه پذیرش داشته باشی که مجبور بشن بدن. ولی تو امریه من دیدم قوانینشو واسه زیارتی دوبار میشه رفت ولی واسه درس به سختییییییی... در کل کار سختی نیست به ریسکش نمی ارزه بذار وقتی اپلایت اوکی شد یه هفته ای بگیر پاسپورته الان الکی نمیخاد واسه عراق و .. بگیری
    با سلام.ممنون از پاسخ. اصل قضیه اینه که من لیسانس دارم ولی میخوام واسه رشته پزشکی از کشور خارج شم. پاسپورت هم ندارم و واسه رشته های پزشکی معافیت تحصیلی نمیدن که بخوام با اپلای پاسپورت بگیرم. بنابراین برای رفتن به کشور مقصد برای تحصیل، اول باید برم یه کشور واسطه به عنوان سفر تفریحی بعد از اون کشور برم به کشور مقصد. از اونجایی که واسه درج ویزا توی پاسپورت برای رشته تحصیلی باید پاسپورت داشته باشم میخواستم بدونم راهی هست بدون اینکه از کشور خارج شم پاسپورت رو بگیرم و ویزای تحصیلی رو هم بگیرم بعد برم کشور واسطه و بعد مقصد؟

شما اگر از مقطع بالاتر قبول بشین چه از دانشگاه داخلی و جه خارجی در هر وضعیت خدمتی که باشین از خدمت ترخیص و معافیت تحصیلی می گیرین

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sciense نمایش پست ها
    شما اگر از مقطع بالاتر قبول بشین چه از دانشگاه داخلی و جه خارجی در هر وضعیت خدمتی که باشین از خدمت ترخیص و معافیت تحصیلی می گیرین
    اگه منظورتون مشکل منه. رفتن نظام وظیفه خودمم تحقیق کردم. اصلا ببرای اپلای کردن برای خارج از کشور در مقطع پزشکی معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره. منظور از مقطع بالاتر اینه که لیسانس داشته باشی بری فوق لیسانس بخونی یا ارشد داشته باشی بری دکتری بخونی. دقیقا یادمه که گفتن چون پزشکی از دیپلم حساب میشه و به دیپلمه ها هم معافیت تحصیلی برای خارج از کشور تعلق نمیگیره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    با سلام.ممنون از پاسخ. اصل قضیه اینه که من لیسانس دارم ولی میخوام واسه رشته پزشکی از کشور خارج شم. پاسپورت هم ندارم و واسه رشته های پزشکی معافیت تحصیلی نمیدن که بخوام با اپلای پاسپورت بگیرم. بنابراین برای رفتن به کشور مقصد برای تحصیل، اول باید برم یه کشور واسطه به عنوان سفر تفریحی بعد از اون کشور برم به کشور مقصد. از اونجایی که واسه درج ویزا توی پاسپورت برای رشته تحصیلی باید پاسپورت داشته باشم میخواستم بدونم راهی هست بدون اینکه از کشور خارج شم پاسپورت رو بگیرم و ویزای تحصیلی رو هم بگیرم بعد برم کشور واسطه و بعد مقصد؟
    چه قوانینی!!!!! خب همونجور که گفتم میتونید اجازه خروج یه ماهه زیارتی بگیرین و بعد لغوش کنید. احتمال زیاد قبول میکنن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)