صفحه 62 از 758 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162562 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mb نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید!
    من 31 شهریور 90 دفاع کردم و بالطبع 31 اسفند 6 ماه تمام میشه!

من حتما برای راحتی در کارهای پذیرش باید اعزامم تیر ماه بیفته!
    به نظرتان حداقل موقعی که مدارکم را بفرستم کی باشه!?
    با سلام

ابتدا عرض منم که تاریخ فراغت از تحصیل لزوماً مطابق با تاریخ انجام دفاع شما نیست. برای آگاهی از تاریخ دقیق فراغت از تحصیل، تاریخ قید شده در «نامه معرفی به نظام وظیفه» که دانشگاه برای شما صادر کرده رو نگاه کنید. چرا که استناد نظام وظیفه به این نامه هستش نه انجام دفاع یا هر چیز دیگه!

در پست های قبلیم گقته بودم که یکی از دوستان در تاریخ 90/09/04 دفترچشونو ارسال کرده بودند و کد مازاد اعزام 90/10/01 خورده بودن! اگه به گفته خودتون تا پایان اسفند برای ارسال دفترچه زمان داشته باشید، و بخواید اواخر اسفند این کا رو انجام بدید، مشکل میشه گفت که اعزام شما 91/04/01 خواهد خورد و این احتمال وجود داره که 91/02/01 بخوره. و اون موقع چون کمتر از 40 روز به اعزام فرصت دارید با درخواست تمدیدتون هم موافقت نخواهد شد.

به طور کلی موکول کردن ارسال دفترچه به روزای آخر فرجه 6 ماهه کار چندان عاقلانه ای به نظر نمیرسه. قطعی سیستم ارتباطی نظام وظیفه و +10، عدم امکان ثبت درخواست اعزام به دلیل عدم لغو معافیت تحصیلی (که معمولاً این روزا زیاد اتفاق میفته)، زودتر تمام شدن تایم اداری در اون روز، تعطیلی رسمی 90/12/29 و تق و لق بودن ادارجات در روزهای آخر سال و ... همه و همه دلایلی هستند که ممکنه باعث بشن نتونید تا پایان فرجه قانونی درخواست اعزامتون رو ثبت کنید که در اونصورت غیبت می خورید و دیگه ...

اگه شما تا 91/01/10 فرجه داشتید، میتونستم میشد گفت همون 9-8 فروردین 91 بفرستید که به احتمال بالا اعزامتون 91/04/01 خواهد خورد. ولی با شرایطی که شما دارید پیشنهاد من اینه که 90/11/20 دفترچه بفرستید به احتمال بالا اعزامتون 91/02/01 خواهد خورد و سریعاً (بعد از دو روز که المثنی اعزامتون رو گرفتید) درخواست تمدید تاریخ اعزام از 91/02/01 به 91/04/01 رو بدید. در این حالت چون فرصت زیادی تا اعزام دارید (حدود 65 روز) به احتمال بالا با درخواست تمدید شما موافقت خواهد شد. خود من هم از این زاه حل استفاده کردم!

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    شهریور بیفته بهتر نیست؟؟مگر نمیخایید پذیرش بگیرید؟؟
    با توجه به اینکه فرجه ایشون تا آخر اسفند هستش و همچنین روال اعزام مشمولین، تصور نمیکنم این دوستمون بتونن تاریخ اعزامی دیرتر از 91/04/01 داشته باشند. ضمن اینکه با داشتن Letter of Acceptance در صورتی که برگ سبزشون دستشون باشه، میتونند معافیت تحصیلی بگیرند. نتایج پذیرش اکثر دانشگاههای اروپا و امریکا تا اواسط MAY (اواخر اردیبهشت) میادش.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mb نمایش پست ها
    با این شرایط که فکر نمی کنم آخر اسفند بفرستم برج 6 اعزامم بشه! می خواهم لااقل برج 4 بیفته تا شانس تمدید هم داشته باشم.
    ارائه درخواست تمدید از طریق پلیس+10 فقط یک بار امکانپذیر هستش. در صورت لزوم به تمدید مجدد بایستی در جلسات ملاقات مردمی شر کت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kooshatp نمایش پست ها
    سپاسگزارم. آیا باید از پیش برای شرکت در جلسه ثبت نام کرد، یا صرفا حضور در روز جلسه کفایت می کنه؟
    خیر دوست عزیز، ثبت نام نیاز نیست.

موفق باشید/

Junior Member

سلام
    مدت سربازی، برای سرباز امریه چقدر هست؟ آیا کسری خدمتی که به خاطر مدرک تحصیلی هست شاملش میشه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط savag نمایش پست ها
    سلام
    مدت سربازی، برای سرباز امریه چقدر هست؟ آیا کسری خدمتی که به خاطر مدرک تحصیلی هست شاملش میشه؟
    کسری خدمت سربازی برای امریه کاملا لحاظ میشه و خیالتون راحت باشه....لیسانس 17 ماه و فوق 16 ماه

Junior Member

سلام دوستان
    من قبل از اینکه سوالم رو بپرسم جوابم رو تو پست 613 گرفتم ولی مشکی که دارم برای گرفتن نامه accept از دانشگاه باید برم حضوری مصاحبه ای داشته باشم. اگر برگه سبزم دستم باشه می تونم با وثیقه از کشور برای مصاحبه خارج شم احتمال اینکه دعوت به مصاحبه به شهریور بیفته خیلی زیاده از این بابت مشکلی برام پیش میاد.

Junior Member

سلام اقايون عزيز من يه مشگل دارم الان تو مرخصي يك هفته اي ام اموزشيم تموم شده تو دوره كد هستم
    بايد خلاصه بگم
    ميخام برم اروپا المان يا هرجاي ديكه ايي
    يه اشنا به صورت كاملا مطمئن ميبره يه سره هم ميبره نه قايقو نه خطري نه هيچي
    اما وقتي برسم س.ر..ب..ا..ز.. ف..ر..ا..ر..ي... هستم
    مداركي هم ندارم نه ويزا نه پاسپورت
    چيكار بايد بكنم؟
    زبان انگليسيم فوله كار الكترونيكي هم بلدم فوق ديپلم الكترونيكم
    انيميشن و تري دي مكس هم بلدم
    اونجا دستگير ميشم؟كمپه؟ زندان؟ ديپورت؟ اقامت؟ پناهندگي؟معمولا چيكار ميكنن؟ ميخام بمونم اونور پولم زياد نيست 7 مليون
    اقامت س....ي....ا...س...ي.. ميدن ؟
    هركي اين مطلبو ديد سريع جواب بده
    بسيار ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran1a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قبل از اینکه سوالم رو بپرسم جوابم رو تو پست 613 گرفتم ولی مشکی که دارم برای گرفتن نامه accept از دانشگاه باید برم حضوری مصاحبه ای داشته باشم. اگر برگه سبزم دستم باشه می تونم با وثیقه از کشور برای مصاحبه خارج شم احتمال اینکه دعوت به مصاحبه به شهریور بیفته خیلی زیاده از این بابت مشکلی برام پیش میاد.
    قبل از سربازی و با برگ سبز و گذاشتن وثیقه میتونید از کشور خارج بشید

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran1a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با سلام

اجازه بدید پاسخ هایی رو که بنده و دوستمون به شما دادیم، تکمیل کنم؛ شاید برای شما و بقیه دوستان مفید واقع بشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها

ضمن اینکه با داشتن Letter of Acceptance در صورتی که برگ سبزشون دستشون باشه، میتونند معافیت تحصیلی بگیرند.
    با داشتن Acceptance Letter در صورتی معافیت تحصیلی برای شما صادر خواهد شد که:

اولاً غیبت نداشته باشید.
    ثانیاً دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتید مورد تأیید وزارت علوم باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    قبل از سربازی و با برگ سبز و گذاشتن وثیقه میتونید از کشور خارج بشید
    در صورتی که فارغ التحصیل شده باشید، برای خروج از کشور بایستی حتماً درخواست اعزام بدید برگ سبزتون که اومدش میتونید با پرداخت وثیقه، برای مدت محدود 20 روز از کشور خارج شید. البته به شرطی که بیشتر از 20 روز به موعد اعزام مونده باشه و همچنین غیبت هم نداشته باشید.

موفق باشید/

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام
    در صورتی که فارغ التحصیل شده باشید، برای خروج از کشور بایستی حتماً درخواست اعزام بدید برگ سبزتون که اومدش میتونید با پرداخت وثیقه، برای مدت محدود 20 روز از کشور خارج شید. البته به شرطی که بیشتر از 20 روز به موعد اعزام مونده باشه و همچنین غیبت هم نداشته باشید.

موفق باشید/
    امکانش هست که این سفر ها رو علمی در نظر بگیرن با همون وثیقه 5 میلیون؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    امکانش هست که این سفر ها رو علمی در نظر بگیرن با همون وثیقه 5 میلیون؟
    ن.و به من گفت اگر از وزارت علوم بتونی نامه بگیری که داری برا کار علمی میری ما هم سفر علمی در نظر می گیریم.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    ن.و به من گفت اگر از وزارت علوم بتونی نامه بگیری که داری برا کار علمی میری ما هم سفر علمی در نظر می گیریم.
    اخه وقتی فارغ اتحصیل می شی فکر نمیکنم هیچ دانشگاهی یا وزارت علوم اون نامه کذایی رو بزنه که
    همون موقع که دانشجو بودیم هم زورشون میومد
    شما تونستی بگیری؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)