صفحه 650 از 758 نخستنخست ... 150550600640641642643644645646647648649650651652653654655656657658659660700750 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,491 تا 6,500 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman_R نمایش پست ها
    اکثرا دوستان جواب کاملی دادن. در تکمیل پاسخ دوستان باید گفت:

1- شهریور زمان فارغ التحصیلی خیلی از مشمولین هست و تقاضا برای آبان و دی ماه بالاست. در زمان درخواست اعزام شما میتوانید تاریخی را برای اعزام درخواست بدید اما کاربر رایانه اعزام مشمولین به شما اطلاع میدهد که نزدیک ترین تاریخ اعزام چه وقت است. نزدیک ترین را انتخاب کنید و پس از دریافت تاریخ اعزام به معاونت نظام وظیفه استان محل اقامتتان بروید و درخواست تعجیل دهید و سرهنگ مربوطه در صورت نیاز اعزامتان را بجلو می اندازد. برای پی بردن به مدت زمان تقریبی انتظار برای خدمت به نزدیکترین باجه پلیس +10 بروید و از کاربر مربوطه زمان تقریبی را جویا شوید. در ضمن برای کسانی که سابقه خدمت قبلی دارن هیچ استثنائی قائل نمیشوند و آن مدت 7 ماه بعنوان کسری خدمتی تلقی میشود (انشالله زمانی که برگ اعزام دریافت کردید یک بند از آن برگ بعنوان کسر خدمت برای شما لحاظ میکنند که باید در آنجا قید شود که شما بین 210 تا 215 روز را کسری خدمتی دارید). در خصوص تعجیل اشاره کنم به همان ضرب المثل معروف؛ کار نشد نداره فقط راه داره.

2- خدمت شما مجددا در نیروی انتظامی از سر گرفته میشود. نظر به اینکه از نیمه اول سال 93 نیروی انتظامی هم با حذف آموزشی مجدد موافقت کرد، سریعا در پادگان آموزشی شما را به ستاد فرماندهی نیروی انتظامی یک استان معرفی میکنند. در این بخشنامه جدید این فرماندهی انتظامی استان هست که باید مجددا شما را چند هفته (در حد دو هفته) آموزش دهند و پس از طی ذوره آموزش شما را به یگان خدمتی معرفی کنند (معمولا با جدیت رعایت نمیشود). لذا اینکه پس از ارشد شما سر از کجا در آورید به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. اما به این معنا نیست که چون در مرز بانی خدمت کرده اید الزاما شما را به مرزبانی میفرستند. و اما در مورد شهر یا محل خدمت. در طول خدمت با بندهای بسیار مواجه شدم که بیان میکردند مشمول فوق لیسانس را در کدام شهر یا استان یا کدام رسته و یگان باید بکار گرفت، اما هیچگاه رعایت نمی شدند. اما به طور معمول بچه هایی که ارشد دارند را در استان محل اقامت یا یک استان همجوار بکار میگیرند. درصد بالایی از بچه ها را در استان محل اقامت بکار میگرفتند؛ اگرچه خودم جز آن افراد نبودم. همچنین اضافه کنم که معمولا ارشد ها را در مرکز استان و عموما در ستاد یا راهور بکار میگیرند اما باتوجه به افزایش مشمولین ارشد اگر در یک کلانتری هم روئیت شدند نباید تعجب کرد (بخشنامه ای هست که میگوید سرباز فوق لیسانس نباید در پاسگاه و نقاط مرزی بکار گرفته شود- این یکی رو من دیدم که رعایت میکردند). با این وجود انتظار اینکه در استان محل اقامت نیافتادید را داشته باشید. در شهر محل اقامت که باید سرپرست خانواده یا متاهل باشید. اما میشود با ارائه مدارکی بعد از شش ماه درخواست انتقال به استان محل اقامت را داشته باشید. برای آمدن به شهر محل اقامت اگرچه سختگیر هستند (خصوصا برای ناجا) اما موافقت میکنند. انشالله زمانی که خدمت را از سر گرفتید با این راه هم آشنا میشوید. فقط سماجت میطلبد. و باز هم اینکه کار نشد ندارد.

3- در بالا اشاره کردم که دوره آموزشی را میگذرانید اما نه در یک پادگان آموزشی بلکه توسط ناحیه انتظامی. این بدین معناست که کاملا تق و لقه. مدت آن کوتاه است در حد دو هفته و شایدم کمتر. در این مورد قانونا موظف به رعایت آن هستند اما اینکه چقدر رعایت شود بستگی به نظر فرماندهی انتظامی استان دارد که آن مقام هم از معاونت ن.انسانی خط میگیرد. خیلی شما را سر این قضیه نگاه نمیدارند.

4- کسانی که ایست خدمتی دارند بالاترین درجه موجود برای مدرک تحصیلیشان دریافت میکنند. شما را ستواندومی میدهند. درضمن، برای سرباز درجه چه صفر باشد چه سه تا قبه فرقی نمیکند. از نظافت داری تا پست درب جبهه. چایی ریختن و ناهار آقایون را فراهم آوردن که وقت استراحتت محسوب میشه.

5- مجددا به شما یک استحقاقی کامل داده میشود؛ بجز پتو- در یگان خدمتیت به شما تعلق میگیرد که باید از آماد منطقه فراهم کنید. بعد از پایان خدمت پتو را باید به آماد برگردانید. در حین خدمت هم مجددا براتون استحقاقی نظیر پوتین و فرنچ و شلوار و کلاه و ... می آید. قانونا با توجه به بودجه و محل خدمت هر از مدتی باید برای سرباز استحقاق بیاید. اگر از استان آب نره بهتون حداقل یه لنگه پوتین میرسه.

نکته پایانی: در ناجا بخشنامه ای نیست که ثبات و دوام اجرایی داشته باشد. در ناجا سرباز صفر و ستواندوم وظیفه فرقی ندارند. مهم پایه خدمتی هست. در این مدت انتظار همه چیز را داشته باشید. نظافت، پذیرایی و انجام امور شخصی آقایون هست تا آماده باش های داربی و ستاد اسکان نوروزی، گشت های وقت و نیمه وقت تا انتظارهای بیهوده در سالن های دادگاه و صف های زندان. سخت نگیری در طول خدمت میتونی خوش هم بگذرونی. اگر قانون چرخش سرباز هم رعایت شد که کم رعایت میشه براتون بهتره. تنوع کاری بهت کمک میکنه ایام سریعتر سپری بشن. با توجه به درجه ت میتونی با خیلی از قوانین آشنا بشی که بهت کمک فراوانی میکنه.

موفق باشید.
    سلام دوست عزیز و مرسی ازین که وقت گذاشتی، خیلی ممنونم
    واقعا باهات موافقم ، ولی من ازین شرایط سخت تر هم تجربه کردم، فقط امیدوارم دیگه سر از یگان تک آوری و مرز پاکستان و هر شب کمین تو بیابون و پیاده روی های 40 کیلومتری و ... در نیارم
    واقعا نیرو انتظامی بدترین ارگانه و دقیقا همین حرفی که شما میزنی ( سرباز صفر 18 ساله روستاییه معتاد با یک تحصیل کرده 24 ساله هیچ فرقی نداره ) کاملا درسته ، حتی لب مرز کادریای نیرو انتظامی سربازای درجه دار و لیسانسه هارو بیشتر اذیت میکنن ، به دلیل حسادت و ...
    با این حال خدمت ما که دو مرحله ای شد ولی امیدوارم همه سربازا مخصوصا بچه های تحصیل کرده به خوبی و خوشی و کمترین زمان ممکن این دوره مسخره رو با سلامتی پشت سر بزارن ...
    بازم ممنون از همه دوستان که از تجربیات مشابهشون گفتن

Junior Member

سلام دوستان کسی اینجا هست که تو گردان بهداشت مراغه خدمت کرده باشه؟میخواستم ببینم چجور جایی هس؟

Junior Member

دوستان من دوتا سوال داشتم من مهندسی نفت دارم آیا ممکنه دوره کد بخورم؟!
    و سوال بعدی آیا بومی گرایی برای لیسانس ها در تقسیمات بعد از آموزشی رعایت میشه یا نه ممکنه هرجایی بیفتی؟!
    من 1/12 اعزام شدم الان تو میان دوره به سر میبرم
    چه راهی هست تو شهر خودم بیفتم البته شرایط هم ندارم؟!

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط kest نمایش پست ها
    دوستان من دوتا سوال داشتم من مهندسی نفت دارم آیا ممکنه دوره کد بخورم؟!
    و سوال بعدی آیا بومی گرایی برای لیسانس ها در تقسیمات بعد از آموزشی رعایت میشه یا نه ممکنه هرجایی بیفتی؟!
    من 1/12 اعزام شدم الان تو میان دوره به سر میبرم
    چه راهی هست تو شهر خودم بیفتم البته شرایط هم ندارم؟!
    دوره کد قابل پیش بینی نیست ولی مهندس نفت هم دیدم دوره کد خورده مسئله دوم هم قابل پیش بینی
    نیست اما در کل تحصیلات هرچی بالاتر باشه شانس دوره کد نخوردن و تقیسمات نزدیک داشتن بیشتره
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

این دفترچه بیمه نیروهای مسلح که به سربازها میدن بدردبخور هست ؟ یه چند تا دندون خراب دارم که عصب کشی هم میخاد ایا عصب کشی هم انجام میشه داد با این دفترچه ؟ هزینه داره یا نه ؟ کدوم بیمارستان ها قبول میکنن ؟( تهران هستم )
    بیمه تامین اجتماعی که قبلا بودم فقط دندون میشد پر کنی عصب کشی نمیکردن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    دوره کد قابل پیش بینی نیست ولی مهندس نفت هم دیدم دوره کد خورده مسئله دوم هم قابل پیش بینی
    نیست اما در کل تحصیلات هرچی بالاتر باشه شانس دوره کد نخوردن و تقیسمات نزدیک داشتن بیشتره
    سلام
    بنظرتون فرمانده پادگانی که من میخوام بیافتم اونجا بعد از آموزشی میتونه کارای تقسیمات من رو انجام بده بیفتم اونجا یا نه؟
    کاری از دستش بر میاد فرمانده پادگان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedtubog نمایش پست ها
    این دفترچه بیمه نیروهای مسلح که به سربازها میدن بدردبخور هست ؟ یه چند تا دندون خراب دارم که عصب کشی هم میخاد ایا عصب کشی هم انجام میشه داد با این دفترچه ؟ هزینه داره یا نه ؟ کدوم بیمارستان ها قبول میکنن ؟( تهران هستم )
    این دفترچه با باد غبغب هیچ فرقی نداره، داشتن و نداشتنش یکی هست حتی دندون یک پشه رو هم نمیتونه روت کانال کنه چه برسه به آدمی زاد، بخاطر همین دفترچه هر ماه مقداری از اون حقوق نجومی کم هم میشه، ولی شنیدم این خدمت دندانپزشکی کیفیت آنچنانی نداره، حالا مثلا فرض کنید که از لوازمی است هم استفاده می کنند که توسط افراد دیگه استفاده شده و ناقل بیماری هایی مانند HIV یا هیپاتیت C هست که اصلا هم بعید به نظر نمی رسه. بیمارستان های نظامی بهداشت که رعایت نمیکنند هر احتمالی باید داد. اگر هم اتفاقی بیافته نیاز به جواب دادن ندارند چون ظاهرا به گفته خودشون چرا نداره
    ویرایش توسط UN22 : March 17th, 2017 در ساعت 03:46 PM

ساعت کاری امریه یگان های حفاظت چند ساعت هست؟

Junior Member

) اگر سابقه جبهه پدر برای خدمت سربازیش باشه یعنی خدمت سربازیش توی جبهه بوده باشه کسری بهم میدن ؟
    2) اگه 19 ماه به علاوه 4 ماه جدا از هم جبهه باشه کلن 23 ماه رو حساب میکنن ؟

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedtubog نمایش پست ها
    والا خدمات دندون پزشکی رو نمیدونم ولی واسه سونوگرافی و ام آرآی و رادیولوژی که خودم رفتم (امان از رژه و تاثیراتش) یه قرون هم پول ازم نگرفتن! خدمات بیمارستانهای ارتش اگر چه به بیمارستانهای خصوصی نمیرسه ولی از بقیه بیمارستانای دولتی بهتر بود به نظرم
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)