صفحه 659 از 758 نخستنخست ... 159559609649650651652653654655656657658659660661662663664665666667668669709 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,581 تا 6,590 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    افرادی که امریه سپاه یا امریه معمولی گرفتن حتما در هر دو حالت روی برگه سفیدشون نوشته امریه دار درسته؟ ممکنه کسی امریه دار باشه ولی روی برگه سفیدش ننویسه امریه دار ولی دقیقا بیافته پادگانی که اون سازمان امریه دهنده میفرسته همانجا؟ آیا روی برگه سفید امریه های نظامی هم عنوان امریه دار مینویسند؟
    سلام
    اگر امریه شما نهایی شده باشه ، ارگان شما قطعا مشخصه . مثلا امریه های خاتم کد سپاه می خورن و اگر چیزی غیر سپاه باشه ینی امریه به شما ندادن و اگر داده باشن مینویسه سپاه فلان جا اما ممکنه مشخصا روی برگه سفید ننویسه امریه دار !!!! اما امریه های سپاه کد خوردنشون یکم بالا پایین داره مثلا بجای خاتمی یزد میخوره نشیابور یا کرمانشاه که خود قرب مرکز درستش میکنه چون موضوع داخلی سپاه هست ولی قطعا سپاه خواهد بود . شما کد خوردید الان ؟ امریه گرفته بودید ؟؟

1-روی برگه های سفید مینویسه که راس ساعت x در نظام وظیفه حاضر باشید میخوام بدونم اون روز چه اتفاقی میافته، آیا اسم ها رو از روی لیست در نظام وظیفه می خوانند، که مثلا فلان شخص پادگان فلان، یا اینکه نه فقط میگن هرکی تو برگه سفیدش پادگان فلان هست این اتوبوس سوار شه، دلیل این سوالم اینه که ممکنه روز آخر کد امریه تغییر کنه ولی ما ندونسته از روی برگه سفید آپدیت نشده به یه پادگان دیگه بریم، ولی اگر نظام وظیفه اسم ها رو بخونه چون آپدیت هست همون پادگان قطعی هست.
    2- سوال دیگه اینکه اون روز ما نیاز به برگه دیگه ای از نظام وظیفه یا مهری چیزی نداریم مثلا تائید توسط نظام وظیفه و سایر مسایل، یا فقط برگه سفید معمولی برای پادگان کفایت میکنه هست.
    روزی که میرید نظام وظیفه همون طوری که دوستمون گفتن از روی همون برگه سفید شما رو تقسیم میکنن و لیستی وجود نداره بعدش هم بهتون میگن فلان روز فلان ساعت باید پادگان تون باشید . معمولا اگر غیر از شهر خودتون باشه براتون همونجا ماشین میگیرن و میفرستن اونجا و شما اگر میخوای با این ماشین بری باید با وسائل کامل و آماده ( کچل کرده و ساک بسته چون ممکنه مرخصی برای اندازه کردن لباس و کوتاه کردن مو و آوردن وسائل و .... ندن ) بری ولی میتونی هم خودت بری پادگان ولی باید حتما توی تاریخ مشخص شده بری هرچند "معمولا" ( نه همیشه ) تا یکی دوروز این ور اون ور هم خبری نیست . و برای خود اون روز ( جدای از خود اموزشی ) شما به چیز دیگری نیاز ندارید شاید کارت ملی . موفق باشید .

یه چند تا سوال شاید سوال بقیه هم باشه:
    1- کلاس ها چطور هستند از نظر عملی مثلا یک شخص با لباس نظامی میاد در مورد سلاح حرف میزنه، هر جلسه سوال هم میپرسند؟
    2- نمرات این کلاس ها برای افرادی که امریه دارند تاثیر هم داره چون شنیدم حقوق رو بر اساس درجه میدن؟
    3- بعدش ماه رمضون اگر نتونیم روزه بگیریم اجازه میدن؟
    4-گرفتن عکس پایان دوره (دلم نمیخواد از بدترین دوران زندگی عکس داشته باشم) یا مصرف غذای پادگان اجباری هست اگر دور بریزیم مشکلی پیش نمیاد؟
    5- این کلاس قرآن که ماه رمضون میگذارند یعنی ما به نوبت باید تلاوت کنیم؟
    6- سلاح همیشه دست آدم میدن یا فقط میدون تیر؟
    7- اگر بهشون بگم که برای کاری مثل همیاری و رفتن به آشپزخونه حالم بهم میخوره قبول می کنند؟
    8- توی پادگان میشه به بهانه آلرژی ماسک استفاده کنم، آخه بوی سلف و ... خیلی مشمئز کننده هست(کلا همه جای پادگان غیربهداشتی و بوگندو هست)؟
    9- برای کوتاه کردن مو ممکنه مرخصی ساعتی بدند؟
    10- ورزش برای معاف از رزم ها هم اجباری هست؟
    11-کمد برای نگهداری پول و وسایل به صورت انفرادی هست یا چند نفری یک کمد؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

یه چند تا سوال شاید سوال بقیه هم باشه:
    1- کلاس ها چطور هستند از نظر عملی مثلا یک شخص با لباس نظامی میاد در مورد سلاح حرف میزنه، هر جلسه سوال هم میپرسند؟
    2- نمرات این کلاس ها برای افرادی که امریه دارند تاثیر هم داره چون شنیدم حقوق رو بر اساس درجه میدن؟
    3- بعدش ماه رمضون اگر نتونیم روزه بگیریم اجازه میدن؟
    4-گرفتن عکس پایان دوره (دلم نمیخواد از بدترین دوران زندگی عکس داشته باشم) یا مصرف غذای پادگان اجباری هست اگر دور بریزیم مشکلی پیش نمیاد؟
    5- این کلاس قرآن که ماه رمضون میگذارند یعنی ما به نوبت باید تلاوت کنیم؟
    6- سلاح همیشه دست آدم میدن یا فقط میدون تیر؟
    7- اگر بهشون بگم که برای کاری مثل همیاری و رفتن به آشپزخونه حالم بهم میخوره قبول می کنند؟
    8- توی پادگان میشه به بهانه آلرژی ماسک استفاده کنم، آخه بوی سلف و ... خیلی مشمئز کننده هست(کلا همه جای پادگان غیربهداشتی و بوگندو هست)؟
    9- برای کوتاه کردن مو ممکنه مرخصی ساعتی بدند؟
    10- ورزش برای معاف از رزم ها هم اجباری هست؟
    11-کمد برای نگهداری پول و وسایل به صورت انفرادی هست یا چند نفری یک کمد؟
    من بر مبنای کلیات جواب میدم ممکنه دوره به دوره مثلا ماه رمضان یا پادگان به پادگان فرق کنه
    ۱-کلاس ها خیلی جدی نیستند
    ۲-فکر نمیکنم
    ۳-شما میتوانید روزه نگیرید ولی فکر نمیکنم چیزی هم واسه خوردن پیدا کنید
    ۴-گرفتن عکس اجباری نیست و غذا پادگان هم خوردنش اجباری نیست نیاز نیست دور بریزید میتوانید زمان ناهار خوری در آسایشگاه باشید
    ۵- فکر نمیکنم شاید
    ۶- فقط میدان تیر
    ۷- خیر مگر اینکه بیماری خاصی داشته باشید که دکتر پادگان هم تایید کنه اونجا مکان نظامیه پارک که نیست اگر اینجوری باشه همه به بهانه های مختلف میرن یه گوشه میشینند
    ۸- استفاده از ماسک فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه البته باز هم بستگی به پادگان و فرمانده داره ممکنه اجازه ندن ولی باز میگم اگر بیماری خاصی داشته باشید در صورت تایید دکتر
    پادگان میتوانید از بعضی کارها کنار برید
    ۹-فکر نمیکنم چون معمولا داخل پادگان آرایشگاه هست اگر به اون هم حساسیت دارید پس بهتره موهارو طوری کوتاه کنید که نیازی به آرایشگاه پیدا نکنید
    ۱۰-تا اونجایی که میدونم بله باز مگر اینکه مشکل حادی داشته باشید
    ۱۱-به هر نفر یک کمد میدن که معمولا تهیه قفل با شماست ولی سعی کنید خیلی مقادیر زیاد پول با خودتون نبرید اگر تمام وقت اونجا باشید غیر از رفتن به بوفه خرج دیگه ای ندارید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

سلام
    در نزدیکی ما یک پادگان سپاه هست که معاف از رزم‌هارو نمیگیرن.
    من معاف از رزم هستم و مدارکم رو بردم اونجا برای پذیرش گذاشتم که شاید بعد از آموزشی اونجا بیوفتم به خاطر نزدیکی راه.
    اونجا بهم یه برگه دادن که مشخصاتم رو بنویسم
    یه قسمت داشت درمورد معاف از رزمی. من نوشتم که سالم هستم و معاف از رزم نیستم تا بتونم پذیرش بگیرم. آیا مشکلی پیش میاد؟
    همونجا بهم گفتن اگه معاف از رزم هستی و دروغ بگی میبرنت دادسرا

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    من بر مبنای کلیات جواب میدم ممکنه دوره به دوره مثلا ماه رمضان یا پادگان به پادگان فرق کنه
    ۱-کلاس ها خیلی جدی نیستند
    ۲-فکر نمیکنم
    ۳-شما میتوانید روزه نگیرید ولی فکر نمیکنم چیزی هم واسه خوردن پیدا کنید
    ۴-گرفتن عکس اجباری نیست و غذا پادگان هم خوردنش اجباری نیست نیاز نیست دور بریزید میتوانید زمان ناهار خوری در آسایشگاه باشید
    ۵- فکر نمیکنم شاید
    ۶- فقط میدان تیر
    ۷- خیر مگر اینکه بیماری خاصی داشته باشید که دکتر پادگان هم تایید کنه اونجا مکان نظامیه پارک که نیست اگر اینجوری باشه همه به بهانه های مختلف میرن یه گوشه میشینند
    ۸- استفاده از ماسک فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه البته باز هم بستگی به پادگان و فرمانده داره ممکنه اجازه ندن ولی باز میگم اگر بیماری خاصی داشته باشید در صورت تایید دکتر
    پادگان میتوانید از بعضی کارها کنار برید
    ۹-فکر نمیکنم چون معمولا داخل پادگان آرایشگاه هست اگر به اون هم حساسیت دارید پس بهتره موهارو طوری کوتاه کنید که نیازی به آرایشگاه پیدا نکنید
    ۱۰-تا اونجایی که میدونم بله باز مگر اینکه مشکل حادی داشته باشید
    ۱۱-به هر نفر یک کمد میدن که معمولا تهیه قفل با شماست ولی سعی کنید خیلی مقادیر زیاد پول با خودتون نبرید اگر تمام وقت اونجا باشید غیر از رفتن به بوفه خرج دیگه ای ندارید
    12- مثلا اگه پنهانی بریم بوفه بخوریم بازم جریمه داره؟
    13- فضای داخل وسایل سرمایشی داره؟ یا مثل عهد حجر باید باد بزنیم خودمون رو؟
    14- نوبت استحمامش چطور هست شنیدم یک هفته اول اجازه نمیدن اینجوری که همه شپشو میشن؟
    15- راجع به لباس هایی که میتونیم بپوشیم چطور یعنی حتما باید لباسی که خودشون دادند رو بپوشیم (منظورم توی آسایشگاه هست) مثلا شلوار یا تیشرت مارک دار یا نوشته شده یا اینکه فقط باید سفید باشه و همونی که خودشون میدن باشه؟
    16- زمان ورود در دژبانی (اولین بار) آیا بازرسی بدنی هم دارند یا فقط لوازم رو بازرسی میکنند(بار دوم به بعد چطور)؟
    ویرایش توسط UN22 : April 7th, 2017 در ساعت 05:57 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط nader24 نمایش پست ها
    سلام
    من معاف از رزم هستم و مدارکم رو بردم اونجا برای پذیرش گذاشتم که شاید بعد از آموزشی اونجا بیوفتم به خاطر نزدیکی راه.
    یه قسمت داشت درمورد معاف از رزمی. من نوشتم که سالم هستم و معاف از رزم نیستم تا بتونم پذیرش بگیرم. آیا مشکلی پیش میاد؟
    به نظرم اشتباه کردید من شنیدم جاهایی مثل سپاه معاف از رزم رو نمی گیرند یا خیلی کم میگیرند، بعدش معاف از رزم توی سیستم نظام وظیفه ثبت شده و حتی توی برگه سفید اعزام هم مینویسند، اگر بفهمند حقیقت رو کتمان کردید واستون بد میشه، حتی زمان درجه دادن هم این معاف از رزم رو بهانه میکنند درجه رو میارند پایین، شما امریه می گرفتید راحت تر بود بعضی از این ادارات اتفاقا میگن هر کسی معاف از رزم هست تو الویت ما هست.

Junior Member

به نظرم اشتباه کردید من شنیدم جاهایی مثل سپاه معاف از رزم رو نمی گیرند یا خیلی کم میگیرند، بعدش معاف از رزم توی سیستم نظام وظیفه ثبت شده و حتی توی برگه سفید اعزام هم مینویسند، اگر بفهمند حقیقت رو کتمان کردید واستون بد میشه، حتی زمان درجه دادن هم این معاف از رزم رو بهانه میکنند درجه رو میارند پایین، شما امریه می گرفتید راحت تر بود بعضی از این ادارات اتفاقا میگن هر کسی معاف از رزم هست تو الویت ما هست.
    برم همونجا بگم پذیرشم رو باطل کنید انجام میدن؟
    امریه چه مزیتی داره؟ (هیچ آشنایی ای ندارم)

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط nader24 نمایش پست ها
    سلام
    شما اگر معاف از رزم باشی پس تو برگه سبز یا سفیدت باید ثبت شده باشه پس فهمیدنش برای آنها نباید سخت باشه

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

12- مثلا اگه پنهانی بریم بوفه بخوریم بازم جریمه داره؟
    13- فضای داخل وسایل سرمایشی داره؟ یا مثل عهد حجر باید باد بزنیم خودمون رو؟
    14- نوبت استحمامش چطور هست شنیدم یک هفته اول اجازه نمیدن اینجوری که همه شپشو میشن؟
    15- راجع به لباس هایی که میتونیم بپوشیم چطور یعنی حتما باید لباسی که خودشون دادند رو بپوشیم (منظورم توی آسایشگاه هست) مثلا شلوار یا تیشرت مارک دار یا نوشته شده یا اینکه فقط باید سفید باشه و همونی که خودشون میدن باشه؟
    16- زمان ورود در دژبانی (اولین بار) آیا بازرسی بدنی هم دارند یا فقط لوازم رو بازرسی میکنند(بار دوم به بعد چطور)؟
    12- ماه رمضان که به احتمال خیلی زیاد بوفه بسته است
    13- بستگی به پادگان داره بعضی جاها امکانات اولیه هم ضعیف است و بعضی جاها بهتره
    14- ببینید اینها خیلی بستگی به جایی که هستید داره و جو و فرمانده که دارید ممکنه اجازه بدن ممکنه هم ندن از طرفی بستگی به امکانات هم داره
    ممکنه جایی باشید که تعداد حمام کافی داشته باشه اما ممکنه جایی باشید که یک گروه 250 نفری سرباز و تعداد 10 حمام در اختیار داشته باشند در کل خیلی
    انتظار جایی خوبی نداشته باشید آموزشیه، مکان نظامیه و سربازیه خیلی از چیزهای که در زندگی عادی در اختیار دارید این 2 ماه ممکنه در اختیار نداشته باشید
    15- تا اونجایی که میدونم لباس را یگان تعیین میکنه که چی باشه کلا سعی کنید خیلی از خودتون ضعف نشون ندید و نسبت به شرایط انعطاف پذیر باشید
    16-کسانی که بازرسی می کنند سرباز هستند یک دستور العمل سراسری نیست که همه جا یکسان بازرسی کنند در کل چیزی نبرید که واستون دردسر بشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)