صفحه 665 از 758 نخستنخست ... 165565615655656657658659660661662663664665666667668669670671672673674675715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,641 تا 6,650 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    بعضی پادگان ها هستند که امریه ها و معاف از رزم ها و حتی بر اساس تحصیلات جدا در یک گروهان خاص قرارر میدن حالا به نظر شما من رو در چه گروهی قرار میدن، امریه دار معاف از رزم
    یعنی مثلا اگر امریه دار معاف از رزم باشم ممکنه با گروه امریه دار تعلیم ببینم (اینجوری نمیشه استفاده ای از معاف از رزم کرد)؟
    یا اینکه نه کلا معاف از رزم رو در یک گروهان قرار خواهند داد؟
    تو پادگان خاتمی یزد امریه های قرارگاه کلا یه گردان جدا بودن و حتی سلف و کلاس ها هم فرق میکرد و برخورد با ما وااااقعا متفاوت بود و بسیار عالی تر ! اما معاف از رزم های امریه دار توی همون گردان که گفتم پخش بودن و در هر گروهان تحصیلات مختلف از لیسانس تا دکترا بود . توی اردو فرق زیادی با هم نداشتیم و غذا کلا برای همه یکسان بود . شما کدوم ارگان امریه گرفتی ؟؟؟

دوستانی که میخوان نهایتا برن خاتمی یزد (امریه قرارگاه) "بنا به تجربه شخصی " خود من خیلی معاف از رزم بدردشون نمیخوره ! فرقش اینه که بجای اینکه زیر آفتاب مرداد رژه برید باید یه جا زیر همون آفتاب بشینید و بعد از 10 دقیقه آرزو کنید کاش اقلا شما هم راه میرفتید یه بادی به صورتتون بخوره و نظافت و این طور چیزا بیشتره و چون توی برنامه های تاکتیک و رژه و بعضی مانور ها شرکت نمیکنید که پدر بقیه رو در میارن !!! بقیه بچه ها تیکه زیاد بهتون میندازن ! و باز از دید شخصی من از همش بدتر اینه که اسلحه دستتون نمیدن و بدتر اینکه میدون تیر نمیرید که به نظر من تنها بخش لذت بخش آموزشیه و اقلا برای من خیلی هیجان داشت !!! البته کلاسای تاکتیک هم بسته به استادش میتونه خیلی خوش بگذره ولی شما رو نمیبرن ! و نهایتا به شما کف درجه مرتبط با مدرکتون میدن هرچند برای امریه چندان فرقی هم نداره و فقط 10-20 تمن حقوقش فرق داره. خلاصه به نظر من اگر مشکل شما حاد نیست و میتونید راحت برید و بیاد ارزش نداره
    البته بودند دوستانی که مثلا بیماری پوستی داشتن و و با دستور فرمانده گروهان حتی 1 ساعت زیر آفتاب نبودن خدایی اگه بدونن واقعا مشکلی دارید و جدی هست اذیت نمیکنن .
    جو بچه ها که بماند اما اگر دیدگاهتون مثل من نیست ، معاف از رزم خیلی هم شاید بد نباشه !!
    توی اردو تو دمای 50 درجه بیابونای یزد هرچند توی چادر برزنتی موندن و دم کردن سخته ولی از زیرهمون افتاب رو ریگ داغ نشستن و ماتحتتون مثل نون سنگک بشه راحت تره !!
    درکل آموزشی بسته به اینکه سخت بگیرید یا آسون میتونه بهترین یا بدترین دوران عمرتون باشه و با گفتن بهترین اصلا اقراق نکردم !!!

Senior Member pouria007 آواتار ها

من اولین بار همینجا فهمیدم 01 به معاف از رزم اهمیتی نمیده، بعدش از چند نفر پرسیدم متوجه شدم قضیه واقعا حقیقت داره، همه میگن پوست سرباز آموزشی رو میکنند از همه نوعش فکر نمیکردم با امریه شرکت نفت هم همین برخورد رو داشته باشند. این موضوع بر میگرده به همون ارتش بودنش
    آموزشی 01 یه مقدار سختی فیزیکی داره اونم به خاطر سیلابس درسی (!) ارتشه ) وگرنه نکته خاصی نداره و خیلی زود این 2 ماه تموم میشه با کلی خاطره
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

ممنونم از راهنمایی های شما دوست عزیز، والا من با سلاح میونه خوبی ندارم خوشبختانه اینجور که شمافرمودید دستمون نمیدن خیالم راحت شد. انصافا آموزشی در سپاه خیلی بهتر از سایر ارگان ها هست و انصاف رو رعایت میکنند حتی اگر معاف از رزم رو درنظر نگیرند قابل تحمل هست، مثلا در مقایسه با 01 که واقعا پادگان های سپاه بهشت هستند، با اینکه به بهداشت و این مسائل خیلی حساسم به شخصه حاضرم اخلاق و رفتار کادری ها خوب باشه اما یک صدم امکانات پادگان هایی مثل 01 رو نمیخوام همش واسه خودشون فقط یک جای راحتی باشه، در سپاه دین و ایمان دارند و شرایط طرف رو درک میکنند از این لحاظ واقعا سپاه جای خوبی برای آموزشی و حتی یگان هست. واقعا خدمت توی سپاه واسه تحصیل کرده ها غنیمتی هست.
    اینا که گفتید درسته اما فراموش نکنید که به هرحال آموزشی سربازیه ! حتما سختی های خودش رو خواهد داشت اما اگر سخت نگیرید فوق العاده خوش خواهد گذشت ! این که اینقد رو سخت نگرفتن تاکید میکنم رو الان از من بپذیرید انشااله بعد از آموزشی میفهمید چی میگم . همونطور که گفتم کاملا بستگی به خودتون داره میتونه بهترین یا بدترین دوره عمرتون باشه. البته با دیدگاه شما درمورد سربازیموافق نیستم به خصوص در مورد ماهایی که امریه گرفتیم ، چون امریه فرصتیه که هیچ جوردیگه بدست نمیاد و واقعا ارزش داره و اصلا قابل مقایسه با گذروندن 2 سال سربازی توی پادگان نیست ولی خوب خونه خاله هم نیست . تو آموزشی یکم سختی بد نیست آدمو آب دیده میکنه .
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix4ever نمایش پست ها
    من شنیده بودم توی 01 امریه های نفت جدا هستن و وضعشون خیلی خوبه
    تا آنجایی که من میدونم در آموزشی تفاوتی بین امریه و غیر امریه وجود ندارد امریه ها از لحاظ فکری آسوده هستند چون می دانند
    بعد ۲ ماه باید کجا بروند اما غیر امریه ها بعد ۲ ماه تازه استرس این را دارند که کجا تقسیم خواهند شد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

دوستان سلام کسی از آموزشی نیرو انتظامی چیزی میدونه که سختیش چقدره
    کسی از دوستان مالک اشتر اراک بود
    و آیا ماه رمضان هم رژه و کار های بدنی باید انجام بدیم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil4995774 نمایش پست ها
    دوستان سلام کسی از آموزشی نیرو انتظامی چیزی میدونه که سختیش چقدره
    کسی از دوستان مالک اشتر اراک بود
    و آیا ماه رمضان هم رژه و کار های بدنی باید انجام بدیم؟؟
    سلام
    شنیدم جای خوبیه، البته برای معاف از رزم ها و متاهل ها خیلی خوبه ولی امکاناتش در مقایسه با 01 زیاد خوب نیست مثلا حمومش از آسایشگاه دوره، تحصیل کرده ها در گروهان های جدا دسته بندی میشن و احتمالا آب آشامیدنی نامناسب هست ولی کلا شنیدم برخوردشون خیلی خوبه، ماه رمضون کلا راحته فکر کنم مثل 01 کلاس قرآن میگذارند و فشار کاری 10 % هم نباشه خوب موقعی افتادید این پادگان

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil4995774 نمایش پست ها
    ماه رمضان هم رژه و کار های بدنی باید انجام بدیم؟
    نه خیالتون راحت جای خیلی خوبیه ولی بوفه های پادگان ها ظاهرا تا افطار بسته هستند. خیالتون راحت بهش میگن هتل مالک، البته بسته به تحصیلات هم شما رو جدا میکنند از دیپلم میگیره تا دکتری، بعد از آموزشی هم یه شهر های اطراف شما رو تقسیم بندی میکنند، یک نکته جالب اینکه میگن این پادگان سهمیه مرزبانی نداره همینش خودش کلی می ارزه

نه خیالتون راحت جای خیلی خوبیه ولی بوفه های پادگان ها ظاهرا تا افطار بسته هستند. البته بسته به تحصیلات هم شما رو جدا میکنند از دیپلم میگیره تا دکتری، بعد از آموزشی هم یه شهر های اطراف شما رو تقسیم بندی میکنند، یک نکته جالب اینکه میگن این پادگان سهمیه مرزبانی نداره همینش خودش کلی می ارزه
    بوفه کلا از عید به اینور اونجا بسته شده و سختیش اینه باید با خودمون وسیله ببریم

Junior Member

سلام كسي ميدونه اموزشي نيروي انتظامي شهيد دستغيب جهرم چطوره؟؟؟
    ٢/٢ /٩٦ بايد برم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)