صفحه 669 از 758 نخستنخست ... 169569619659660661662663664665666667668669670671672673674675676677678679719 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,681 تا 6,690 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsi800 نمایش پست ها
    منم همین سوال را دارم. اگر کسی میدونه لطفا بگه.
    مانعی نداره، ولی ساعت گرون قیمت با خودتون نبرید، ساعتای دیجیتالی ارزون قیمت در حد ده هزار تومن توی بازار هست ازون ها بگیرید که خیالتون راحت باشه، اتفاقا ساعت خیلی هم به کار میاد موقع بیدار باش صبح و موقع نگهبانی ها واقعا به کار میاد ...

2/2 مالک اشتر اراک کسی نبود؟؟؟

Junior Member

دوستان من در مورد خدمت سربازی توجیه نشدم. با 2 ماه آموزشی مشکلی ندارم چون به نظرم آموزش رزمی برامون لازمه تا در صورت وقوع جنگ از کشورمون دفاع کنیم. اما با 19 ماه خدمت بعدش مشکل دارم. با توجه به این که ماهیانه حدود 100 تومن حقوق می‌دهند، بی‌راه نیست اگر این را بیگاری (کار بدون دستمزد یا دستمزد خیلی کم) بدانیم. منِ جوان که می‌توانم کار تخصصی انجام دهم، چرا باید 19 ماه کار غیرتخصصی با حقوق ناچیز انجام دهم؟ عِرق میهن دارم اما در کشوری با اینهمه نفت، گاز، معادن، خاویار، سنگ‌های قیمتی و... چرا باید جوانان تحصیل کرده را 19 ماه به بیگاری بگیرند؟ چرا سهم ما را از این ثروت‌ها نمی‌دهند؟ آیا این خودخواهی و بی‌انصافی حکومتی‌ها نیست؟

Junior Member hj1331 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc of Electronics @ SBU

دوستان من در مورد خدمت سربازی توجیه نشدم. با 2 ماه آموزشی مشکلی ندارم چون به نظرم آموزش رزمی برامون لازمه تا در صورت وقوع جنگ از کشورمون دفاع کنیم. اما با 19 ماه خدمت بعدش مشکل دارم. با توجه به این که ماهیانه حدود 100 تومن حقوق می‌دهند، بی‌راه نیست اگر این را بیگاری (کار بدون دستمزد یا دستمزد خیلی کم) بدانیم. منِ جوان که می‌توانم کار تخصصی انجام دهم، چرا باید 19 ماه کار غیرتخصصی با حقوق ناچیز انجام دهم؟ عِرق میهن دارم اما در کشوری با اینهمه نفت، گاز، معادن، خاویار، سنگ‌های قیمتی و... چرا باید جوانان تحصیل کرده را 19 ماه به بیگاری بگیرند؟ چرا سهم ما را از این ثروت‌ها نمی‌دهند؟ آیا این خودخواهی و بی‌انصافی حکومتی‌ها نیست؟
    خب میتوانید به خدمت نروید و مثل خیلی ها که در حال حاضر بعد از 8 سال غیبت با هزینه های چند میلیونی کارت معافیت می گیرند، معاف شوید. به جز مواردی مثل سفرهای خارج از کشور هم نیازی به کارت پایان خدمت ندارید. استخدام دولتی هم که خیلی وقته قطع شده و میتونید بدون کارت پایان خدمت هم کار آزاد برای خودتان راه بیندازید.

اتفاقا من فکر میکنم شما خدمت برید و یکبار برای همیشه این دندان پوسیده خدمت رو بکشید بهتر هست، کسی از آینده خبر نداره ممکنه چند مدت بعد اقدام به دستگیری غایب ها کنند، وقتی خدمت تمام شد میتونید با خیال راحت برای آینده خودتون برنامه ریزی کنید مثلا به طور کامل از کشور خارج بشید اون هم از روش قانونی، چاره 19 ماه خدمت گرفتن امریه هست شما بایستی دنبال امریه باشید. درسته که امریه 24 ماه هست اما از ماندن در پادگان و مشقت های اون در امان هستید، در خدمت فقط به روزی فکر کنید که آزاد خواهید شد به روزهای خوبی فکر کنید که بعد از خدمت در انتظار شما هستند و همه چیز تموم میشه به نقطه عطف منحنی زندگی خودتون متمرکز باشید با اینکار انگیزه بیشتری خواهید گرفت.

دوستان گرامی من یه سوالی دارم.
    بنده فردا اعزامم هست. میخاستم بدونم اگر با برادرم با ماشین برم جلو پادگان (دوره و هزینه داره!)، روز اول چقدر طول میکشه تا بحث یگان و تقسیمها و دادن لوازم طول بکشه؟ و بعدش بذارن برگردیم؟!
    اگر که نذارن برگردیم روز اول، میتونم بیام بیرون پادگان به برادرم بگم برگرده و منتظر نمونه!؟
    این میزان ساعتی که ایشون جلوی پادگان بایستی منتظر بمونه چقدر هستش.؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    دوستان گرامی من یه سوالی دارم.
    بنده فردا اعزامم هست. میخاستم بدونم اگر با برادرم با ماشین برم جلو پادگان (دوره و هزینه داره!)، روز اول چقدر طول میکشه تا بحث یگان و تقسیمها و دادن لوازم طول بکشه؟ و بعدش بذارن برگردیم؟!
    اگر که نذارن برگردیم روز اول، میتونم بیام بیرون پادگان به برادرم بگم برگرده و منتظر نمونه!؟
    این میزان ساعتی که ایشون جلوی پادگان بایستی منتظر بمونه چقدر هستش.؟
    نمی‌دونم شما ساکن کجا هستی. در استان اصفهان که ما هستیم، همه فردا باید برن شهرک آزمایش. و اونجا میگن که اعزامیهای هر پادگان هر کدام چه ساعتی برن ترمینال. بعد سر ساعت مقرر میریم ترمینال و سوار اتوبوس میشیم برای شهر مقصد. اونجا هم که رسیدیم بعد از خوش آمد گویی و زهرچشم گرفتن وسایل را میدن و بعد یک یا دو روز فرصت داریم لباسها را اندازه کنیم. ممکنه اجازه ندن برگردید. اونجا علافی زیاد داره. به نظرم خودت بدون برادرت برو.

سلام دوستان....

اگر پدر و مادر فردی فوت شود، ایا معافیت سربازی می شود؟ با وجود یک خواهر و برادر بزرگتر که ازدواج نکردند. اگر خواهر و برادر نیز نداشته باشد چطور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_Pishtaz نمایش پست ها
    سلام دوستان....

اگر پدر و مادر فردی فوت شود، ایا معافیت سربازی می شود؟ با وجود یک خواهر و برادر بزرگتر که ازدواج نکردند. اگر خواهر و برادر نیز نداشته باشد چطور؟

همین مورد رو در باره طلاق هم میخواستم بپرسم.

با سلام خدمت دوستان
    بنده 30 فروردین دفترچه ام را پست کردم و تاریخ اعزام 1 شهریور شده. چند سوال داشتم اگر کسی میدونه ممنون میشم جواب بده:
    1- بنده فارغ التحصیل دکتری، متاهل و ساکن تهران هستم، محل خدمت آموزشی بنده کجا ممکنه بیفته؟
    2- بنده 19 ماه کسری گرفتم و تو سیستم نظام وظیفه هم ثبت شده. داخل نامه کسری قید شده که باید به سپاه تعلق بگیرم با این حساب برای اینکه آموزشی بنده حتما سپاه بیفته چه باید بکنم؟ یادمه عده ای از دوستان میگفتن باید رفت بنیاد نخبگان نیروها مسلح و از اونجا واسه نظام وظیفه نامه بگیریم.
    3- برای اینکه اعزام زودتر انجام بشه چه میشه کرد؟
    4- میزان کسری بنده تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده آیا این میزان کسری 19 ماه (پروژه کسری) در برگ سفید ثبت میشه یا بعد از آموزشی باید دنبال کارها رو بگیرم تا در سیستم ثبت شود؟
    ممنون میشم اگر جواب سوالات بنده را بدهید.

با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)