صفحه 687 از 758 نخستنخست ... 187587637677678679680681682683684685686687688689690691692693694695696697737 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,861 تا 6,870 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اعزام مجدد ارتش 01(قبلی هم 01 بود)تیر بودم
    در اعزام قبلی 5 روز از آموزشی گذراندم اما هنگام ترخیص تمام وسایلم را تحویل گرفتند.
    الان که رفتم می گن وسایل (کلاه پتو لباس و پوتین و...) را خودت باید بخری و هرچه گفتم من اینا را تحویل دادم گفت میدونم اما نمیشه به اعزام مجدد هیچی نمیدیم!!!!!!!!!
    این روال عادیه یا دارند منو می پیچونن؟ میشه کاری کرد که لباس و ... را تحویل گرفت؟

با تشکر
    درود
    من خودم تازه از 01 پایان آموزشی گرفتم. میگن و مینویسن و میشنوین هتله اما از دید درهم بودن و بی نظمی و نابهداشتی بودن هتل 5 ستارست.
    در همین دوره من چند نفر بودن که مشکل شمارو داشتن و بهشون هیچی نمیدادن من و چند نفر دیگه بهشون در توانمون بود کمک کردیم، و با کمی پافشاری هم تو انبار خود یگان پتو و چند تا چیز از افراد دوره پیش بود بهشون دادند. دمپایی کیف واکس و قند و انی چیزها رو باید ببینید هست از دوره پیش اونهم در روزهای ابتدایی نمیدند تا افراد بخرند اونوخ به سرباز هایی که ندارند میدند.
    ما 32 روز هیچی بهمون ندادند با اینکه حقمون بود همون استحقاقی رو میگم. خودمون از جیب میخریدیم از صابون و شامپو تا زیر شلواری.... تا اینکه بهمون این چیزهارو دادند.
    بیشتر تهدید و ترسوندنه، بلایی که سر ما آووردن سر هیچ دوره ای نیاووردند با اینکه ماه رمضون هم بود، خاک چندین ساله رو هم ما باید تو یگانمون پاک میکردیم.
    لباس و پوتین هم اندازه من نبود همشو پول دادم خریدم.... این هم شرافت و زینت سربازی ایران.
    نمرات رزم و عقیدتی سیاسی همش کشکه من هیچ پارتی نداشتم و نمرات خیلی بالایی در همه بخش ها آووردم، تیراندازیمم خیلی خوب شد و مسابقه هم رفتم اما منو انداختن سر مرز تو کوهستان، بدترین بلا رو در تلو بدون دلیل سرمون آووردن..... این بلاها و جهالت ها به سرهنگ گردانتون برمیگرده که بخواد خودشو نشون بده یا نه. تاریخ گرفتن آزمون نمرات مارو داده بودن همش بازی بود ما خودمونم میدونستیم اما بخیال اینکه نمره عقیدتی بالا رو بیاریم تا شاید یک جای بهتری بیفتیم که همینم نشد. یگان ما یکیشونم افتاد خاش.
    اگر یگانی یا یگان خودتون در پایان تیراندازی تلو پوکه های پرونده رو گم کردند و با گشتن زمین پیدا نشد، بدونید که گم نشده تو جیب فرماندست که چند شبانه روز شمارو دور خودتون بچرخونه. باید همه کمک تیراندازها بتونند با کلاهشون پوکه هارو بگیرند کار خیلی آسونی هم هست، اما برخی ها از صدا و موج ژ3 میترسند پوکه میپره 10 متر اونورتر تو بوته ها و رو سنگ و خاک ها، کمک تیرانداز اگر ترسید نگذارید کمک شما بمونه.
    ویرایش توسط MECHAENGINIEER : June 23rd, 2017 در ساعت 04:17 PM

Junior Member Suhrawardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اعزام مجدد ارتش 01(قبلی هم 01 بود)تیر بودم
    در اعزام قبلی 5 روز از آموزشی گذراندم اما هنگام ترخیص تمام وسایلم را تحویل گرفتند.
    الان که رفتم می گن وسایل (کلاه پتو لباس و پوتین و...) را خودت باید بخری و هرچه گفتم من اینا را تحویل دادم گفت میدونم اما نمیشه به اعزام مجدد هیچی نمیدیم!!!!!!!!!
    این روال عادیه یا دارند منو می پیچونن؟ میشه کاری کرد که لباس و ... را تحویل گرفت؟

با تشکر
    قانوناً نباید می‌دادی، اگر مدرکی چیزی مبنی بر پس‌دادن داری رو کن، که احتمالاً نداری. اون هم از زرنگی انباردار بوده که ازت پس گرفته. الآن هم می‌تونید بگید استحقاق دوم‌تون رو می‌خواهید، معمولاً می‌دن. ما خودمون این‌طوری داشتیم که یارو رفت لباس فصل گرفت و پوشید، مهناوییکی [بدون نوار وظیفه!] زده بود، می‌گفتیم می‌رفت از سلف برامون چیزمیز می‌گرفت میاورد

نقل قول نوشته اصلی توسط MECHAENGINIEER نمایش پست ها
    درود
    من خودم تازه از 01 پایان آموزشی گرفتم. میگن و مینویسن و میشنوین هتله اما از دید درهم بودن و بی نظمی و نابهداشتی بودن هتل 5 ستارست.
    در همین دوره من چند نفر بودن که مشکل شمارو داشتن و بهشون هیچی نمیدادن من و چند نفر دیگه بهشون در توانمون بود کمک کردیم، و با کمی پافشاری هم تو انبار خود یگان پتو و چند تا چیز از افراد دوره پیش بود بهشون دادند. دمپایی کیف واکس و قند و انی چیزها رو باید ببینید هست از دوره پیش اونهم در روزهای ابتدایی نمیدند تا افراد بخرند اونوخ به سرباز هایی که ندارند میدند.
    ما 32 روز هیچی بهمون ندادند با اینکه حقمون بود همون استحقاقی رو میگم. خودمون از جیب میخریدیم از صابون و شامپو تا زیر شلواری.... تا اینکه بهمون این چیزهارو دادند.
    بیشتر تهدید و ترسوندنه، بلایی که سر ما آووردن سر هیچ دوره ای نیاووردند با اینکه ماه رمضون هم بود، خاک چندین ساله رو هم ما باید تو یگانمون پاک میکردیم.
    لباس و پوتین هم اندازه من نبود همشو پول دادم خریدم.... این هم شرافت و زینت سربازی ایران.
    نمرات رزم و عقیدتی سیاسی همش کشکه من هیچ پارتی نداشتم و نمرات خیلی بالایی در همه بخش ها آووردم، تیراندازیمم خیلی خوب شد و مسابقه هم رفتم اما منو انداختن سر مرز تو کوهستان، بدترین بلا رو در تلو بدون دلیل سرمون آووردن..... این بلاها و جهالت ها به سرهنگ گردانتون برمیگرده که بخواد خودشو نشون بده یا نه. تاریخ گرفتن آزمون نمرات مارو داده بودن همش بازی بود ما خودمونم میدونستیم اما بخیال اینکه نمره عقیدتی بالا رو بیاریم تا شاید یک جای بهتری بیفتیم که همینم نشد. یگان ما یکیشونم افتاد خاش.
    اگر یگانی یا یگان خودتون در پایان تیراندازی تلو پوکه های پرونده رو گم کردند و با گشتن زمین پیدا نشد، بدونید که گم نشده تو جیب فرماندست که چند شبانه روز شمارو دور خودتون بچرخونه. باید همه کمک تیراندازها بتونند با کلاهشون پوکه هارو بگیرند کار خیلی آسونی هم هست، اما برخی ها از صدا و موج ژ3 میترسند پوکه میپره 10 متر اونورتر تو بوته ها و رو سنگ و خاک ها، کمک تیرانداز اگر ترسید نگذارید کمک شما بمونه.
    عزیز همه‌جا همین‌طوره، همین که احترام رو داری خدا رو شکر کن. فرماندۀ ما همه رو «بُز» صدا می‌کرد! کوچک‌ترین احترامی برای سرباز قائل نمی‌شدند، کوچک‌ترین اشتباه فرد؛ تنبیه‌های منسوخ‌شده برای جمع رو دربرداشت. دیگه از چاه‌های پُر شده توالت و سیستم‌های سرمایشی/گرمایشی و... نمی‌گم. من خودم 01 نبودم، امّا شنیدم و حتم دارم که پایتخت کلاً وضعیت‌ش با بقیه جاها فرق می‌کنه، هر ستاره‌ای که به 01 می‌دی جذرش رو باید به بقیه جاها بدی!
    زهر خورید تا خوش زیید. مرگ را دوست دارید تا زنده مانید.
    ― شهاب‌الدین سهروردی

Junior Member

سلام دوستان ي سوال لطفا جواب بدين
    براي پذيرش تو سپاه با يك سال بسيج عادي كافيه يا خير؟
    توي سپاه تو همون پادگاني ك بهت پذيرش بده همونجا يگانم حساب ميشه؟
    من معاف از رزم هستم خواستم ببينم تو اموزشي ب درد ميخوره يا خير؟ تشكر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Suhrawardi نمایش پست ها
    قانوناً نباید می‌دادی، اگر مدرکی چیزی مبنی بر پس‌دادن داری رو کن، که احتمالاً نداری. اون هم از زرنگی انباردار بوده که ازت پس گرفته. الآن هم می‌تونید بگید استحقاق دوم‌تون رو می‌خواهید، معمولاً می‌دن. ما خودمون این‌طوری داشتیم که یارو رفت لباس فصل گرفت و پوشید، مهناوییکی [بدون نوار وظیفه!] زده بود، می‌گفتیم می‌رفت از سلف برامون چیزمیز می‌گرفت میاورد
    فقط من نبودم که ازم پس گرفتن و اینکه یکی از شروط برای ترخیصی بود

نقل قول نوشته اصلی توسط Suhrawardi نمایش پست ها

عزیز همه‌جا همین‌طوره، همین که احترام رو داری خدا رو شکر کن. فرماندۀ ما همه رو «بُز» صدا می‌کرد! کوچک‌ترین احترامی برای سرباز قائل نمی‌شدند، کوچک‌ترین اشتباه فرد؛ تنبیه‌های منسوخ‌شده برای جمع رو دربرداشت. دیگه از چاه‌های پُر شده توالت و سیستم‌های سرمایشی/گرمایشی و... نمی‌گم. من خودم 01 نبودم، امّا شنیدم و حتم دارم که پایتخت کلاً وضعیت‌ش با بقیه جاها فرق می‌کنه، هر ستاره‌ای که به 01 می‌دی جذرش رو باید به بقیه جاها بدی!
    دوست گرامی
    همه این برخورد ها رو با ما داشتند، تنها با واژه بازی میشه...هتل...تهران.... همش یکیه برخی تندی و تنبیهاتش بیشتر. وگرنه تهران با خاش تفاوتش آدمهان نه مکان. تو همین 01 سروانی بود که 20 دقیقه ور میزد آخرش نمیفهمیدیم داره چی میگه... زبان فارسی رو نمیتونست خوب بیان کنه. چون تهرانه دلیل به بهتر یا شایسته بودن نیست. من خودم هم از این سربازی چشمداشتی ندارم میدونم سرو ته داستان چخبره.
    تن درست باشین.

Junior Member

سلام مجدد به دوستان.
    آقا من برج 8 اعزامم
    اون شماره حساب بانک سپه بود که باید اول حساب باز میکردیم و بعد شماشو بدیم اونو امروز فهمیدم ک چند رقم اولشو دستگاه عابر بانک بهم نداده بود ینی شماره حسابمو برای خدمت اشتباه نوشتم.
    بچهاایی که سربازن یا اطلاع دارن من خییییلیییی ارادتمندم بهشون راهنماییم کنن که
    اینو چجوری میشه تصحیح کرد؟کجا باید برم؟توسربازی ام میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط samano نمایش پست ها
    سلام مجدد به دوستان.
    آقا من برج 8 اعزامم
    اون شماره حساب بانک سپه بود که باید اول حساب باز میکردیم و بعد شماشو بدیم اونو امروز فهمیدم ک چند رقم اولشو دستگاه عابر بانک بهم نداده بود ینی شماره حسابمو برای خدمت اشتباه نوشتم.
    روز اول آموزشی فرم هایی بهتون داده میشه که توی اطلاعات درخواستی شماره حساب هم هست، حقوقتون هم به همون حسابی ریخته میشه که شمارش رو مینویسید ولی در مورد اصلاح اطلاعات توی سامانه خدمت وظیفه به پلیس ۱۰+ مراجعه کنید ببینید چی میگن ...

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MECHAENGINIEER نمایش پست ها
    درود
    همش یه نفر؟ ما 80% بچه هامون افتادن مرز! انواع مرزا! شمال جنوب شرق غرب ! که 5-6 تا خاش داشتیم و 7-8 تا ایرانشهر!
    01 اگر چه نسبت به بقیه پادگانهای آموزشی ارتش بهتره اما تقسیماتش فاجعس!
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samano نمایش پست ها
    سلام مجدد به دوستان.
    آقا من برج 8 اعزامم
    آره داداش به راحتی میشه. برو شعبه وظیفه یگانتون بپرس بهت میگن چیکار کنی. من شماره حسابم اشتباه وارد شده بود چند ماه حقوق نداشتم از همین طریق پیگیری کردم شماره رو خودشون تغییر دادن
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Junior Member

ممنون داداش سجاد و پوریا
    آقا سجاد ینی تو روز اول میشه مجددا شماره حساب داد؟؟؟خب اگه اینظور باشه تصصحیح میکنم همونجا

آقا پوریا ینی تو آموزشی پیگیر باشم یا بعدش ک تقسیم شدم؟؟حقوق های قبلتو بهت دادن اونوقت؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)