صفحه 21 از 31 نخستنخست ... 1112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 308

موضوع: تجربيات دريافت ويزاي دانشجويي استراليا سال ٢٠١٦

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

پیش فرض پاسخ : تجربيات دريافت ويزاي دانشجويي استراليا سال ٢٠١٦

نقل قول نوشته اصلی توسط mersadsad نمایش پست ها
    دوستان ممنون از پاسختون. چندتا سوال در این رابطه:
    1-آیا بعدا هم با همین ویزا میتونن ملحق شن؟
    2-چونکه با هزینه شخصی دارن میان آیا باید حدودا اون مبلغ 20 هزار دلار رو تو حسابشون داشته باشن (مثل فردی که بورسیه نداره)؟ و در ضمن اجازه کار خواهند داشت؟

خیلی ممنون
    شما وقتی ویزاتون بیاد برای ایشون باید ویزای همراه درخواست بدید که فرقی نداره چه همزمان درخواست بدید چه بعدا جدا... چون شما بورس دارید نیازی نیست ایشون استطاعت مالی نشون بدن چون همراه شما هستند. اجازه کار هم دارن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    شما وقتی ویزاتون بیاد برای ایشون باید ویزای همراه درخواست بدید که فرقی نداره چه همزمان درخواست بدید چه بعدا جدا... چون شما بورس دارید نیازی نیست ایشون استطاعت مالی نشون بدن چون همراه شما هستند. اجازه کار هم دارن

سلام دوست عزیز. ممنونم از پاسختون
    من دارم مدارکم رو برای سفارت آماده میکنم چندتا سوال در این مورد دارم:
    1- آیا الگوی مناسبی برای نوشتن SOP هست؟ پیشنهاد میکنید با نمایندگی ها این کار انجام بشه؟

2-در مورد مدیکال که دوستان گفتن ممکنه توضیح بدید؟ داخل سایت مهاجرت رو چک کردم فقط Health check پیدا کردم آیا همینه؟ چه مواردی باید انجام بشه؟

3- من دوبار 2012 ریجکت ویزای توریستی به سوئیس و چک داشتم. آیا این تاثیری در گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا برای دکتری با بورسیه داره؟ البته پاسپورتمم عوض شده

4- و مدارکی که باید ترجمه بشه اینطور که از اینجا و سایت مهاجرت متوجه شدم مدارک دانشگاهی(ریز نمرات و مدرک)، کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت هست؟ مورد دیگری هم نیاز هست؟

سپاس از پاسختون

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

سلام دوست عزیز. ممنونم از پاسختون
    من دارم مدارکم رو برای سفارت آماده میکنم چندتا سوال در این مورد دارم:
    1- آیا الگوی مناسبی برای نوشتن SOP هست؟ پیشنهاد میکنید با نمایندگی ها این کار انجام بشه؟

2-در مورد مدیکال که دوستان گفتن ممکنه توضیح بدید؟ داخل سایت مهاجرت رو چک کردم فقط Health check پیدا کردم آیا همینه؟ چه مواردی باید انجام بشه؟

3- من دوبار 2012 ریجکت ویزای توریستی به سوئیس و چک داشتم. آیا این تاثیری در گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا برای دکتری با بورسیه داره؟ البته پاسپورتمم عوض شده

4- و مدارکی که باید ترجمه بشه اینطور که از اینجا و سایت مهاجرت متوجه شدم مدارک دانشگاهی(ریز نمرات و مدرک)، کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت هست؟ مورد دیگری هم نیاز هست؟

سپاس از پاسختون
    سلام دوست عزیز

1. اول اینکه هیچ ایجنتی حق نداره برای شما sop بنویسه و این بطور مشخص در سایت اداره مهاجرت ذکر شده که خود فرد باید sop رو بنویسه حتی اگر ایجنت داره و خود ایجنت ها هم اینکار رو نمیکنن شاید فقط تو revise کمک کنن. شما در Sop باید عملا به چند تا سوال پاسخ بدید:
    دلیل انتخاب این پروژه و ارتباطش به سابقه پژوهشی و تحصیلی شما
    دلیل انتخاب این دانشگاه
    دلیل انتخاب استرالیا
    ارتباط این پروژه با برنامه های اینده و اینده شغلی شما پس ار بازگشت به ایران
    سعی کنید خیلی مدون و مرتب و دقیق Sop رو بنویسید

2. مدیکال اجباری نیست خود افیسر اگر لازم باشه بهتون میگه برید تست مدیکال بدید که به سوابق سفرها و مهاجرت های شما به یک سری کشورهای خاص و رشته شما بستگی داره

3. سعی کنید مدارکی ارائه بدید که نشون بده شما پس از پایان تحصیل به کشور بر می گردید و وابستگی به کشورتون دارید مثلا اگر متاهل هستید و تنها درخواست بدید خودش دلیل خوبی هست حتی اگر بعدا برای همراه خودتون درخواست ویزا بدید. نمیشه گفت ریجکت شنگن خیلی روی ویزای دانشجویی تاثیر داره و واقعا نمیشه گفت بی تاثیر هست.

4. تقریبا همین ها هست. اگر گپ تحصیلی دارید گواهی اشتغال به کار و اگر بتونید یک جاب افر از شرکتی جایی بگیرید که پس از بازگشت به ایران و پایان تخصیل از شما دعوت به همکاری می کنن خیلی عالی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

1. اول اینکه هیچ ایجنتی حق نداره برای شما sop بنویسه و این بطور مشخص در سایت اداره مهاجرت ذکر شده که خود فرد باید sop رو بنویسه حتی اگر ایجنت داره و خود ایجنت ها هم اینکار رو نمیکنن شاید فقط تو revise کمک کنن. شما در Sop باید عملا به چند تا سوال پاسخ بدید:
    دلیل انتخاب این پروژه و ارتباطش به سابقه پژوهشی و تحصیلی شما
    دلیل انتخاب این دانشگاه
    دلیل انتخاب استرالیا
    ارتباط این پروژه با برنامه های اینده و اینده شغلی شما پس ار بازگشت به ایران
    سعی کنید خیلی مدون و مرتب و دقیق Sop رو بنویسید

2. مدیکال اجباری نیست خود افیسر اگر لازم باشه بهتون میگه برید تست مدیکال بدید که به سوابق سفرها و مهاجرت های شما به یک سری کشورهای خاص و رشته شما بستگی داره

3. سعی کنید مدارکی ارائه بدید که نشون بده شما پس از پایان تحصیل به کشور بر می گردید و وابستگی به کشورتون دارید مثلا اگر متاهل هستید و تنها درخواست بدید خودش دلیل خوبی هست حتی اگر بعدا برای همراه خودتون درخواست ویزا بدید. نمیشه گفت ریجکت شنگن خیلی روی ویزای دانشجویی تاثیر داره و واقعا نمیشه گفت بی تاثیر هست.

4. تقریبا همین ها هست. اگر گپ تحصیلی دارید گواهی اشتغال به کار و اگر بتونید یک جاب افر از شرکتی جایی بگیرید که پس از بازگشت به ایران و پایان تخصیل از شما دعوت به همکاری می کنن خیلی عالی هست.
    خیلی ممنون از پاسخ کاملتون و وقتی که گذاشتید.
    1-در مورد " دلیل انتخاب دانشگاه": دانشگاه من دانشگاه درجه یکی نیست که بخوام مزیتش رو نسبت به الباقی دانشگاه های خوب بگم. آیا در مورد موضوع پروژه ای که این استاد (سوپروایزر من ) روش کار میکنه و مورد علاقه من بوده دلیل مناسبی میتونه باشه برای انتخاب دانشگاه؟ یا اینکه بورس از این دانشگاه گرفته شده؟
    2- در مورد جاب آفر اطلاعات بیشتری ممکنه بدید. فرمت و متن رسمی خاصی داره؟ یه نمونه ای ازش میشه پیدا کرد؟

اولا دانشگاه های محل تحصیل قبلی شما هم قطعا بهترین دانشگاهها نبوده لذا لازم نیست قضیه را خیلی پیچیده کنید. چند تا دانشگاه هم رده رو لیست کنید و بگید این استاد بهترین شرایط رو با علایق من داشته.همین. جاب آفر هم باید یه شرکت داخلی ترجیخا معتبر بهتون نامه رسمی بده. Templateهاش تو اینترنت هست. با یه سرچ پیدا می کنید. فقط بنویسه که به شما بعد از فارغ التحصیلی نیاز داره که برگردید

خیلی ممنون از پاسخ کاملتون و وقتی که گذاشتید.
    1-در مورد " دلیل انتخاب دانشگاه": دانشگاه من دانشگاه درجه یکی نیست که بخوام مزیتش رو نسبت به الباقی دانشگاه های خوب بگم. آیا در مورد موضوع پروژه ای که این استاد (سوپروایزر من ) روش کار میکنه و مورد علاقه من بوده دلیل مناسبی میتونه باشه برای انتخاب دانشگاه؟ یا اینکه بورس از این دانشگاه گرفته شده؟
    2- در مورد جاب آفر اطلاعات بیشتری ممکنه بدید. فرمت و متن رسمی خاصی داره؟ یه نمونه ای ازش میشه پیدا کرد؟

Junior Member

سلام

برای نمره زبان که به سفارت ارائه میشه من نمره تافل دارم ولی ریپورت اصلی نمره برام پست نشده با اینحال از صفحه نمره در سایت ets pdf گرفتم. آیا کفایت میکنه یا درخواست بدم که نمره را برا بفرستن؟

ممنون

سلام
    دوستانی که تازه اقدام کردن برای ویزا یا کسی رو‌که تازه ویزا گرفته میشناسند میشه لطفا بفرمایید که مدیکال خواستن ازتون یا خیر چون من تایمم خیلی کوتاهه نمیخوام این ریسک رو بکنم که اگر مدیکال ممکنه بخوان منتظر بشم تا سفارت بگه و خودم بلافاصله بعد از اقدام برای ویزا برم و مدیکال رو تهیه کنم

Junior Member

سلام به همه دوستان
    مرسی از اینکه تجربیاتتون را به اشتراک میگذارید واقعا مفید هست.
    من واسه دانشگاه UWA استرالیا اقدام کردم و پذیرشم اومده، 27 فوریه کلاسم شروع میشه و فقط درخواست ویزا مونده.
    میخواستم بدونم پروسه اومدن ویزا معمولا چقد طول میکشه؟! احتمالا 10 روز تا یه هفته دیگه واسه ویزا اقدام میکنم، به نظرتون ممکنه تا شروع کلاس ویزام آماده نشه؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ysefidrooodi نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که تازه اقدام کردن برای ویزا یا کسی رو‌که تازه ویزا گرفته میشناسند میشه لطفا بفرمایید که مدیکال خواستن ازتون یا خیر چون من تایمم خیلی کوتاهه نمیخوام این ریسک رو بکنم که اگر مدیکال ممکنه بخوان منتظر بشم تا سفارت بگه و خودم بلافاصله بعد از اقدام برای ویزا برم و مدیکال رو تهیه کنم
    اگه یه سری کشورها مثل مالزی سفر خارجی نرفته باشید لازم نیست. لیست کشورها رو سرچ کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alir1234r نمایش پست ها
    سلام

برای نمره زبان که به سفارت ارائه میشه من نمره تافل دارم ولی ریپورت اصلی نمره برام پست نشده با اینحال از صفحه نمره در سایت ets pdf گرفتم. آیا کفایت میکنه یا درخواست بدم که نمره را برا بفرستن؟

ممنون
    بله کفایت میکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)