نقل قول نوشته اصلی توسط aref_nghsh نمایش پست ها
1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی کامپیوتر - صنعتی ارومیه - ۱۴.۷۴
2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : آزاد - تبریز - ۱۸.۵۰(تز ندادم)

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل ۸۴(R:22,L:18,S:23,W:21)
4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :کوانت ۱۶۰

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ۱( نفر سوم)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد مجدد( کامپیوتر- data science- AI )

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : یکی از دانشگاه های آنکارا یا استانبول ترجیحا (سابانجی- متو - کوچ - اوزیین- بغازایچی )

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :سابقه برنامه نویسی به مدت ۲ سال به علاوه کار در زمینه یادگیری ماشین.

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : شهریه معاف بشه
(در ضمن من دو ترمه برای ایتو اپلای می کنم و ریجکت شدم)
[/COLOR][/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]
در مورد ITU پذیرش های دانشجویان خارجی این دانشگاه سخت تر و محدود تر شده، گرچه نظر من این هست که باید برای گستره ای از دانشگاهها اقدام کرد ولی در واقع شانستون خیلی زیاد نیست.

در مورد دانشگاههای دیگری که گفتین هم این دانشگاهها هم تقریبا هم رده با همین دانشگاه هستند (به غیر از Ozeygin) و دو تا از این دانشگاهها دولتی هست که قبلا توضیح داده شده که به خودی خود بورسیه ندارن (METU - BOUN) دانشگاههای کوچ و سابانجی بورسیه دارن ولی خوب گرفتن اون هم راحت نیست.

توصیه من این هست که دایره دانشگاهها را برای همین شهر و یا حتی با اضافه کردن ازمیر بیشتر کنید، دانشگاههایی مثل Ozeygin که دانشگاههای خیلی خوبی هستند ولی بین 6 دانشگاه تاپ نیستند را اضافه کنید برای اونها شانس خوبی میتونید داشته باشید. البته برای بورسیه دانشگاههای خصوصی را مد نظر داشته باشید.