صفحه 20 از 20 نخستنخست ... 1011121314151617181920
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 198 , از مجموع 198

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند از دانشگاه های ترکیه بر اساس رزومه

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند از دانشگاه های ترکیه بر اساس رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط aref_nghsh نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی کامپیوتر - صنعتی ارومیه - ۱۴.۷۴
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : آزاد - تبریز - ۱۸.۵۰(تز ندادم)

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل ۸۴(R:22,L:18,S:23,W:21)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :کوانت ۱۶۰

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : ۱( نفر سوم)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد مجدد( کامپیوتر- data science- AI )

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : یکی از دانشگاه های آنکارا یا استانبول ترجیحا (سابانجی- متو - کوچ - اوزیین- بغازایچی )

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :سابقه برنامه نویسی به مدت ۲ سال به علاوه کار در زمینه یادگیری ماشین.

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : شهریه معاف بشه
    (در ضمن من دو ترمه برای ایتو اپلای می کنم و ریجکت شدم)
    [/COLOR][/FONT][/SIZE][/SIZE][/B]
    در مورد ITU پذیرش های دانشجویان خارجی این دانشگاه سخت تر و محدود تر شده، گرچه نظر من این هست که باید برای گستره ای از دانشگاهها اقدام کرد ولی در واقع شانستون خیلی زیاد نیست.

در مورد دانشگاههای دیگری که گفتین هم این دانشگاهها هم تقریبا هم رده با همین دانشگاه هستند (به غیر از Ozeygin) و دو تا از این دانشگاهها دولتی هست که قبلا توضیح داده شده که به خودی خود بورسیه ندارن (METU - BOUN) دانشگاههای کوچ و سابانجی بورسیه دارن ولی خوب گرفتن اون هم راحت نیست.

توصیه من این هست که دایره دانشگاهها را برای همین شهر و یا حتی با اضافه کردن ازمیر بیشتر کنید، دانشگاههایی مثل Ozeygin که دانشگاههای خیلی خوبی هستند ولی بین 6 دانشگاه تاپ نیستند را اضافه کنید برای اونها شانس خوبی میتونید داشته باشید. البته برای بورسیه دانشگاههای خصوصی را مد نظر داشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business managment of Zanjan University

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : رشته مدیریت بازرگانی - دانشگاه زنجان- 14.44

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :ندارم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله پژوهشی ولی isi نیست

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 3 انگلیسی ، 1 فارسی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : کارشناسی ارشد رشته بازاریابی یا منابع انسانی

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 2 پروژه تحقیقاتی
    زبان ترکی هم در حال یادگیری هستم
    شاغل هستم و تا الات 2 سال سابقه دارم و مرتبط با رشته تحصیلی است.

میخواستم بدون شانس پذیرش کدوم دانشگاه ها هست؟ و فاند میتونم دریافت کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط musavi75 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : رشته مدیریت بازرگانی - دانشگاه زنجان- 14.44

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله پژوهشی ولی isi نیست

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : کارشناسی ارشد رشته بازاریابی یا منابع انسانی

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 2 پروژه تحقیقاتی

نمره GRE متاسفانه ندارید که خیلی مهمه.

در کل برای مقالات باید گفت مقالات ژورنالی ایندکس شده ارزش بالایی دارن، مقالات کنفرانسی و... گرچه از هیچ چیز بهتر هستند ولی خوب تاثیر مقالات دیگه را ندارن (البته برخی کنفرانسهای معتبر را از این مسئله جدا میکنم). مقالات فارسی هم که کلا اهمیتی ندارن.

برای دانشگاهای تاپ خصوصی من شانس زیادی نمیبینم، برای دانشگاههای دیگر میتونید شانستون را امتحان کنید. دانشگاههای دولتی هم که گفته شده قبلا فاند ندارن. در کل برای این رشته ها فرصت فول فاند هم فکر نکنم زیاد باشه.

(البته اینها نظرات بر اساس تجربه هست، و بحث قطعی نیست. شما حتما برای تعدادی از دانشگاهها در سطوح مختلف اقدام کنید چون شرایط برخی ترم ها میتونه متفاوت هم باشه)

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط musavi75 نمایش پست ها

سلا

البته همه چیز توسط دوستمون توضیخ داده شده فقط همینکه در دوره لیسانس مقاله کنفرانسی و پژوهشی دادید نکته خوبی هست ولی ب تنهایی جوابگو نیست. نمره خوب در تاقل و جی ار ای میتونه این شانستون رو بیشتر کنه.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی کامپیوتر - دانشگاه شیراز- 16.5

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 102

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : کوانت 166

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 1 مقاله برای مسابقات رباتیک کانادا (مقاله بیشتر توضیح کار تیم هست تا تحقیق)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : کارشناسی ارشد مهندسی (علوم) کامپیوتر

8- دانشگاه های مورد نظر به ترتیب اولویت: خصوصی ها اول: کوچ، بیلکنت، سابانجی، بغازیچی، METU

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :

مدیریت برنامه نویسی یک شرکت که تحقیقاتی نیست

پروژه کارشناسی بیشتر جنبه تحقیقاتی داشته

2 ترم سابقه TA
    مسابقات رباتیک تهران و کانادا
    10 درصد اول رشته
    سابقه تحقیقاتی البته مقاله ای در این مورد ندارم

زبان ترکی مسلط هستم

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فاند کامل به اصطلاح، البته مبدونم دانشگاه دولتی فاند به این شکل ندارن مگر استاد بده، خصوصی مدنظرم هست بیشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط sinabarazandeh نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی کامپیوتر - دانشگاه شیراز- 16.5

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل 102

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : کوانت 166

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 1 مقاله برای مسابقات رباتیک کانادا (مقاله بیشتر توضیح کار تیم هست تا تحقیق)

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : کارشناسی ارشد مهندسی (علوم) کامپیوتر

8- دانشگاه های مورد نظر به ترتیب اولویت: خصوصی ها اول: کوچ، بیلکنت، سابانجی، بغازیچی، METU

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :

مدیریت برنامه نویسی یک شرکت که تحقیقاتی نیست

پروژه کارشناسی بیشتر جنبه تحقیقاتی داشته

2 ترم سابقه TA
    مسابقات رباتیک تهران و کانادا
    10 درصد اول رشته
    سابقه تحقیقاتی البته مقاله ای در این مورد ندارم

زبان ترکی مسلط هستم

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فاند کامل به اصطلاح، البته مبدونم دانشگاه دولتی فاند به این شکل ندارن مگر استاد بده، خصوصی مدنظرم هست بیشتر
    شانستون برای پذیرش بالاست، برای فاند هم شانس دارید ولی اینکه بشه فاند 100٪ را گرفت اون مورد به شرایط زیادی مثل رقیب هایی که اون ترم اقدام میکنند، نظر اساتید و پارامترهای دیگه بستگی داره ولی تا امتحان نکنید نمیتونید نتیجه را بفهمید.

بحث دوم همونطور که اشاره کردید و قبلا هم به دفعات گفتم، دانشگاههای دولتی به خودی خود فاند ندارن، و استاد هم شما را در پروژه میتونه شرکت بده که این هم معمولا بعد از رفتن شما به دانشگاه،‌گذراندن حداقل یک ترم و انتخاب استاد و... اگر نظر استاد مثبت باشه،‌ پروژه رو به پایان نباشه و اسم شما را اضافه کنه و از همه مهم تر توسط سازمان توبیتاک تایید بشه میتونید دریافتی داشته باشید که اون هم باز به مدت پروژه بستگی داره.

در نتیجه از دانشگاههایی که شمردید با خاورمیانه و بوغازایچی همچین موردی را خواهید داشت چون دولتی هستند.

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی، گرایش پالایش، پتروشیمی و گاز، دانشگاه شیراز، 15.29 سال 1393

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی شیمی، بدون گرایش (فعالیت در زمینه ساخت پوست مصنوعی)، دانشگاه شیراز، 17.21 سال 1396

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم اما می توانم شرکت کنم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :ندارم اما می توانم شرکت کنم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله تحت داوری

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 1 مقاله کنفرانس بین المللی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : زیبایی و مراقبت پوست یا آرایشگری
    8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : تفاوتی ندارد.

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : مسلط به زبان ترکی، دارنده مدارک مرافبت و زیبایی پوست بین المللی، دارنده مدرک ICDL، دارنده مدرک کاشت مژه بین المللی

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : Partial funded

به طور کلی، هدف، ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های ترکیه است و میزان فاند هر چه بیشتر بهتر اما مهم برای بنده، بررسی شانس پذیرش در یکی از دانشگاه های ترکیه است.

سلام بنده فوق دیپلم مهندسی نرم افزار کامپوتر دارم و دارم آماده میشم واسه اتمام آیلتس و دوره های برنامه نویسی آیا شانس این رودارم که فاند بشم در ترکیه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)