صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 198

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند از دانشگاه های ترکیه بر اساس رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند از دانشگاه های ترکیه بر اساس رزومه

سلام دوستان، بنظرتون من شانس پذیرشم چقدره

1-رشته لیسانس-نام دانشگاه-معدل نهایی: IT-دانشگاه تبریز-15.94

3-نمره زبان (تافل/آیلتس): تافل 98

4-نمره GRE یا GMAT به تفکیک نمره مهارت ها: Quant:162

5-تعداد مقالات: 6 مقاله در حال داوری در ژورنال ها

7-رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: ارشد کامپیوتر

8-دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: metu,bilkent,koc,bogazici,sabanci,ITU

9-نکات برجسته رزومه: 2 سال TA درسهای مختلف-RA

10-میزان فاندمورد انتظار: فول فاند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blueeli نمایش پست ها
    سلام دوستان، بنظرتون من شانس پذیرشم چقدره

1-رشته لیسانس-نام دانشگاه-معدل نهایی: IT-دانشگاه تبریز-15.94

3-نمره زبان (تافل/آیلتس): تافل 98

4-نمره GRE یا GMAT به تفکیک نمره مهارت ها: Quant:162

5-تعداد مقالات: 6 مقاله در حال داوری در ژورنال ها

7-رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: ارشد کامپیوتر

8-دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: metu,bilkent,koc,bogazici,sabanci,ITU

9-نکات برجسته رزومه: 2 سال TA درسهای مختلف-RA

10-میزان فاندمورد انتظار: فول فاند
    سلام قارداش

آقا شما زود اپلای کن. شانس خوبی داری. کوچ 12 این ماه ددلاینشه. امروز اگه میتونی اپلای کن. برا ایستانبول تک هم تا بیستم وقت داری. به نظرم تا وقت تموم نشده اپلای کن با هرچی که دم دستت داری.
    موفق باشی
    GONE FOREVER!

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

1.لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 18.70 (هنوز دو ترم دیگه دارم)

2. من بورس اراسموس دانشگاه تونته هلند رو در رشته ی جی آی اس گرفتم و حدودا گرفتن این مدرک در هلند یک سال و نیم طول کشید و معدل
    3.تافل 98 (این مدرکم مال دو سال پیش هست. شهریور دوباره ثبت نام کردم و می خوام حتما بالای 100 بیارم)
    4. هنوز GRE ندارم (ثبت نام کردم)
    5. مقاله ندارم
    6. 2 سال سابقه ی برنامه نویسی تحت وب در چند شرکت
    8. گرایش های مد نظر: رشته هایی که ترکیب مدیریت و کامپیوتر باشن (مثل Business Informatics یا Information System Management)
    9. امکان فول فاند شدن هست؟
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici University IE

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    1.لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 18.70 (هنوز دو ترم دیگه دارم)

2. من بورس اراسموس دانشگاه تونته هلند رو در رشته ی جی آی اس گرفتم و حدودا گرفتن این مدرک در هلند یک سال و نیم طول کشید و معدل
    3.تافل 98 (این مدرکم مال دو سال پیش هست. شهریور دوباره ثبت نام کردم و می خوام حتما بالای 100 بیارم)
    4. هنوز GRE ندارم (ثبت نام کردم)
    5. مقاله ندارم
    6. 2 سال سابقه ی برنامه نویسی تحت وب در چند شرکت
    8. گرایش های مد نظر: رشته هایی که ترکیب مدیریت و کامپیوتر باشن (مثل Business Informatics یا Information System Management)
    9. امکان فول فاند شدن هست؟
    دوست عزیز میشه در مورد این بورس اراسموس توضیح بدید؟ آیا از ایران هم میشه این بورس رو گرفت؟ میشه از شرایط پذیرش توی این بورس یکم توضیح بدید.
    ممنونم

سلام دوستان
    وقت بخیر
    شرایط من:
    رشته: مهندسی مکانیک (طراحی جامدات- دینامیک و ارتعاشات)
    معدل فوق دیپلم: 16.10 (آموزشکده فنی تبریز)
    معدل لیسانس: 14.5 (دانشگاه آزاد تبریز)
    معدل ارشد: 15 (دانشگاه صنعتی سهند)
    مقاله: 1 مورد ISI
    موضوع پایان نامه: مربوط به یکی از تکنولوژی های روز در خودرو ها (در مورد پایداری خودرو)
    GRE نمره: 155
    زبان هم میخوام آزمون زبان خود کشور ترکیه رو بدم KPDS

چند سوال؟؟؟؟
    میخوام واس دکترا پدیرش بگیرم.
    1- امکان پذیرش از یکی از دانشگاه های (1- استانبول تکنیک 2- بیلکنت 3- دانشگاه خاورمیانه 4- حاجت تبه 5- آنکارا) هست؟
    2- امکان گرفتن بورسیه تحصیلی (حتی بورسیه کامل هم نباشه) وجود دارد؟
    3- چون بعضی از دروس تخصصی در دوره ارشد نمره ام پایین، آیا قبل از دکترا این درسو رو بعنوان پیش نیاز بهم میدن یا نه؟

ممنون از دوستانی که پاسخ خواهند داد

Junior Member

سلام.ممنون میشم جوابم رو بدید.لیسانس الکترونیک از دانشگاه ازاد مرند با معدل 17/09 میباشم و کادانی رو با معدل 17/60 از دانشگاه ازاد صوفیان گرفتم. قصد ادامه تحصیل ارشد برق قدرت در دانشگاهmetu رو دارم تافل و ایلتس ندارم وانگلیسیم زیاد بد نیست فقط نمیخوام تو ایران زبان یاد بگیرم اگه امکانش باشه شنیدم که خود دانشگاه در صورت درخواست 1 سال زبان اموزش میده اگه همینطوره لطفا توضیح دهید.همچنین قصد من از ادامه تحصیل در ترکیه امکان فاند گرفتن برای دکتری از دانشگاه های اروپایی یا امریکایی است ولی شنیدم امکان فاند گرفتن با سختگیری های دانشگاه موردنظر به خاطر معدل پایین برای اروپا یا امریکا سخت میباشد.اگه تو نظرتون دانشگاه های دیگه هست با این شرایطی که دارم لطفا ذکر کنید.رزومه خاصی ندارم.فعلا هم ازمون gre ندادم بعد از این که دانشگاه مورد نظر رو با این شرایط پیدا کردم برای gre اقدام خواه کرد.
    ویرایش توسط mizabi : June 23rd, 2016 در ساعت 09:26 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amintahouni نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت بخیر
    شرایط من:
    رشته: مهندسی مکانیک (طراحی جامدات- دینامیک و ارتعاشات)
    معدل فوق دیپلم: 16.10 (آموزشکده فنی تبریز)
    معدل لیسانس: 14.5 (دانشگاه آزاد تبریز)
    معدل ارشد: 15 (دانشگاه صنعتی سهند)
    مقاله: 1 مورد ISI
    موضوع پایان نامه: مربوط به یکی از تکنولوژی های روز در خودرو ها (در مورد پایداری خودرو)
    GRE نمره: 155
    زبان هم میخوام آزمون زبان خود کشور ترکیه رو بدم KPDS

چند سوال؟؟؟؟
    میخوام واس دکترا پدیرش بگیرم.
    1- امکان پذیرش از یکی از دانشگاه های (1- استانبول تکنیک 2- بیلکنت 3- دانشگاه خاورمیانه 4- حاجت تبه 5- آنکارا) هست؟
    2- امکان گرفتن بورسیه تحصیلی (حتی بورسیه کامل هم نباشه) وجود دارد؟
    3- چون بعضی از دروس تخصصی در دوره ارشد نمره ام پایین، آیا قبل از دکترا این درسو رو بعنوان پیش نیاز بهم میدن یا نه؟

ممنون از دوستانی که پاسخ خواهند داد
    سلام قارداش
    1. شانس پذیرش که همیشه هست ولی متاسفانه معدلهات خوب نیست ... مخصوصا معدل ارشدت... کاش بالاتر بود. چی آر ای رو هم بد دادی. فک کنم اصلا مینیمم بعضی دانشگاه ها رو نداری اصلا. با توجه به اینکه نرکیه ای دانشگاه های ما رو میشناسن بنابراین شانست در مقابل یه دانشجو از مثلا دانشگاه تهران پایینتره. ولی... به نظرم اگه میتونی یه جی آر ای خوب بده و بالای160 بیار لااقل. بعد از اون نمره زبانتو هم خوب بیار.. اکه میتونی مقاله هم بدی که خوب میشه ولی زمانبره. خلاصه باید صبر داشته باشی و رزومه ت رو تقویت کنی. با استاد ها هم مکاتبه کن... اگه یکی از کارهات و علاقه ت خوشش بیاد میتونه تو کمیته پذیرش حمایت کنه ازت. هر ترم هم سعی کن اپلای کنی چون معمولا دانشگله های ترکیه هزینه اپلای ندارن. ضمنا دانشگاه هات رو به نظرم به این ترتیب در نظر بگیری بهتره : کوچ - بیلکنت - سابانجی - ایستانبول تک- میدل ایست- حاجت تپه - Ozyegin و .... . ضمنا برا دانشکاه های اروپا و امریکا هم تلاش کن اگه دیدی طول کشید رفتنت.
    2. برا ترکیه معمولا دکترا رو با فاند برمیدارن.. حالا یا فول فاند یا پارشیال و ....
    3. بستگی به دپارتمان و حتی شخص خود استادت داره.
    موفق اولاسان
    GONE FOREVER!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mizabi نمایش پست ها
    سلام.ممنون میشم جوابم رو بدید.لیسانس الکترونیک از دانشگاه ازاد مرند با معدل 17/09 میباشم و کادانی رو با معدل 17/60 از دانشگاه ازاد صوفیان گرفتم. قصد ادامه تحصیل ارشد برق قدرت در دانشگاهmetu رو دارم تافل و ایلتس ندارم وانگلیسیم زیاد بد نیست فقط نمیخوام تو ایران زبان یاد بگیرم اگه امکانش باشه شنیدم که خود دانشگاه در صورت درخواست 1 سال زبان اموزش میده اگه همینطوره لطفا توضیح دهید.همچنین قصد من از ادامه تحصیل در ترکیه امکان فاند گرفتن برای دکتری از دانشگاه های اروپایی یا امریکایی است ولی شنیدم امکان فاند گرفتن با سختگیری های دانشگاه موردنظر به خاطر معدل پایین برای اروپا یا امریکا سخت میباشد.اگه تو نظرتون دانشگاه های دیگه هست با این شرایطی که دارم لطفا ذکر کنید.رزومه خاصی ندارم.فعلا هم ازمون gre ندادم بعد از این که دانشگاه مورد نظر رو با این شرایط پیدا کردم برای gre اقدام خواه کرد.
    به شنیده هات اعتماد نکن. بحث اون یه سال آموزش زبان اصلا یه چیز دیگه س و فقط برا برخی از رشته ها هست. سعی کن تا میتونی رزومه ت رو تقویت کنی. یه جی آر ای بالا مثلا 165 شانستو خوب افزایش میده. ضمنا دانشگاه metu هم خیلی سخت فاند میده در حال حاظر. به فکر دانشگاه های خصوصی ترکیه باش که بهتر پول میدن. سعی کنن با حوصله هر قسمتی از سایت اپلای ابرود رو که برات سواله رو بخونی تا اطلاعاتت بره بالا در مورد اپلای. کلا راه دراز و سختی در پیش داری. اگه ارشد رو خارج از ایران و با معدل خوب از دانشگاه متوسط یا خوب تموم کنی میتونی هرجا که خواستی بری. کلا با تلاش همه چی شدنیه. موفق باشی
    GONE FOREVER!

سلام
    ممنون که پاسخ دادین.
    ی سوال دیگه داشتم
    شانس پذیرش با این رزومه برای مقطع ارشد هست یا نه؟ یعنی ارشد از اول بخونم
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط beysad نمایش پست ها
    سلام قارداش
    1. شانس پذیرش که همیشه هست ولی متاسفانه معدلهات خوب نیست ... مخصوصا معدل ارشدت... کاش بالاتر بود. چی آر ای رو هم بد دادی. فک کنم اصلا مینیمم بعضی دانشگاه ها رو نداری اصلا. با توجه به اینکه نرکیه ای دانشگاه های ما رو میشناسن بنابراین شانست در مقابل یه دانشجو از مثلا دانشگاه تهران پایینتره. ولی... به نظرم اگه میتونی یه جی آر ای خوب بده و بالای160 بیار لااقل. بعد از اون نمره زبانتو هم خوب بیار.. اکه میتونی مقاله هم بدی که خوب میشه ولی زمانبره. خلاصه باید صبر داشته باشی و رزومه ت رو تقویت کنی. با استاد ها هم مکاتبه کن... اگه یکی از کارهات و علاقه ت خوشش بیاد میتونه تو کمیته پذیرش حمایت کنه ازت. هر ترم هم سعی کن اپلای کنی چون معمولا دانشگله های ترکیه هزینه اپلای ندارن. ضمنا دانشگاه هات رو به نظرم به این ترتیب در نظر بگیری بهتره : کوچ - بیلکنت - سابانجی - ایستانبول تک- میدل ایست- حاجت تپه - Ozyegin و .... . ضمنا برا دانشکاه های اروپا و امریکا هم تلاش کن اگه دیدی طول کشید رفتنت.
    2. برا ترکیه معمولا دکترا رو با فاند برمیدارن.. حالا یا فول فاند یا پارشیال و ....
    3. بستگی به دپارتمان و حتی شخص خود استادت داره.
    موفق اولاسان
    سلام
    ممنون که پاسخ دادین.
    ی سوال دیگه داشتم
    شانس پذیرش با این رزومه برای مقطع ارشد هست یا نه؟ یعنی ارشد از اول بخونم
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)