صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 198

موضوع: بررسی شانس پذیرش و فاند از دانشگاه های ترکیه بر اساس رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و فاند از دانشگاه های ترکیه بر اساس رزومه

سلام دوستان لطفا شانس گرفتن پذیرش به همراه بورسیه رو برای من تخمین بزنید :
    مقطع کارشناسی : روانشناسی بالینی - دانشگاه خوارزمی تهران - معدل 17.38
    نمره زبان : روی تافل 100 برنامه ریزی کردم
    نمره GRE : نمیدونم برای رشته ی من هم لازمه یا نه؟ اگر لازمه یا به بیشتر شدن شانسم کمک می کنه چه نمره ای باید بیارم؟
    مقاله : ندارم فعلا
    مقطع و دانشگاه مورد نظر : مقطع ارشد- دانشگاه METU و بیلکنت و سایر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم
    فاند : فول فاند

نکته ی آخر این که من وضع مالی خوبی ندارم و نمی تونم با هزینه ی خودم برم . حتی یک ماه هم نمی تونم با هزینه ی خودم زندگی کنم وحتما به فاند احتیاج دارم. لطفا شانس گرفتن پذیرشمو همراه با فاند تخمین بزنید. و اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارید لطفا مطرح کنید. درمورد کشورهای دیگه اگر شانس پذیرش و فول فاند از اولین روز رو دارم لطفا بهم بگید. و هر نکته ی دیگه ای اگر هست؟

متشکرم از همگی

سلام
    لطفا نظرتون رو بگید

کاردانی برق صنعتی_ آموزکده فنی ارومیه- معدل 14.14
    کارشناسی برق گرایش شبکه های انتقال و توزیع- دانشگاه غیرانتفاعی- معدل 14.11
    ارشد مهندسی برق قدرت- دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات- معدل 15.54
    نمرۀ زبان (آیلتس) در حال گذراندن دوره برای 6.5.

- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد دوباره در رشته مهندسی انرژی

- نکات برجستۀ رزومه: 2 سال سابقه تدریس در دانشگاه و 3 سال سابقه کار در حوزه انرژی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی ولی هنوز مونده

- رشتۀ فوق دیپلم – معدل نهایی : تجربی-معدل 18

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :4 فرم شاگرد برتر-6 لوح تقدیر فعالیت اجتماعی

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) :فول فاند(ترکیه بورسلاری)

دانشگاه چون 12 تا انتخاب داشتم از شهر های مختلف زدم (بالاترین شهر ازمیره)

Junior Member

سلام دوستان من 28 سالمه

لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور با معدل 14.78

فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه اصفهان با معدل 14.6 و نمره پایان نامه A. یک ترم مشروطی

یک مقاله اکسپت شده در ژورنال Q1، JMTM و دو مقاله سابمیت شده در ژورنال Q2

زبان ایلتس تخمین میزنم 6.5 بشوم

همسرمم هم مهندس مکانیک خودروهه فوق دیپلم دانشگاه مهاجر با معدل 14.8 و لیسانس آزاد با معدل 16 که واس اونم ویزا میخوام

کدوم دانشگاههارو بهم معرفی میگنید؟ فاند هم برام مهمه? فوق لیسانس مجدد هم برام اوکیه فقط جایی باشه که یا بازار کارش خوب باشه بعد یا دانشگاهش حوب باشه تا بتونم واس دکترام فول فاند بگیرم؟
    یا میشه که هر دو نفرمون از یه دانشگاه پذیرش بگیریم تا بشه با هم باشیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط na_sa نمایش پست ها
    سلام دوستان من 28 سالمه

لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور با معدل 14.78

فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه اصفهان با معدل 14.6 و نمره پایان نامه A. یک ترم مشروطی

یک مقاله اکسپت شده در ژورنال Q1، JMTM و دو مقاله سابمیت شده در ژورنال Q2

زبان ایلتس تخمین میزنم 6.5 بشوم

همسرمم هم مهندس مکانیک خودروهه فوق دیپلم دانشگاه مهاجر با معدل 14.8 و لیسانس آزاد با معدل 16 که واس اونم ویزا میخوام

کدوم دانشگاههارو بهم معرفی میگنید؟ فاند هم برام مهمه? فوق لیسانس مجدد هم برام اوکیه فقط جایی باشه که یا بازار کارش خوب باشه بعد یا دانشگاهش حوب باشه تا بتونم واس دکترام فول فاند بگیرم؟
    یا میشه که هر دو نفرمون از یه دانشگاه پذیرش بگیریم تا بشه با هم باشیم؟

با سلام

اولا نمره GRE‌ و نمره تافل نیاز دارین تا بشه بهتر راهنمایی کرد، الان دیگه آیلتس را کمتر جایی قبول میکنه.

ولی من حدسم این هست که کارتون برای گرفتن دکتری از دانشگاه تاپ و یا گرفتن فول فاند از دانشگاه تاپ خصوصی سخته.

اگه بیاین روی دانشگاههایی که یه سطح پایین تر هستند میتونید پذیرش بگیرین و یا اگه برید روی دانشگاههای خصوصی که باز یک سطح پایین تر هستن شانس فاند میتونید داشته باشید که البته گفتم رزومه کامل و نمرات بالا هم مهمه. و اینکه هر ترم رقابتی هست موضوع و به رقیب ها هم بستگی داره و ظرفیتی که دانشگاه اون ترم میگیره.

بازار کار هم بیشتر به شانس و سطح و توانایی و سطح زبان ترکی استانبولی و انگلیسی، دانشگاه،‌ سوابق کاری و... خودتون بستگی داره، صرفا نمیشه گفت کسی اگه از دانشگاه و یا شهر X پذیرش بگیره میتونه حتما مشغول بشه.

اگه یکی تون پذیرش بگیرین،‌ میتونید برای دیگری ویزای همراه بگیرین و اینکه میشه هر دو از یه دانشگاه پذیرش بگیرین بله میشه ولی باز به رزومه ها بستگی داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با سلام

اولا نمره GRE‌ و نمره تافل نیاز دارین تا بشه بهتر راهنمایی کرد، الان دیگه آیلتس را کمتر جایی قبول میکنه.

ولی من حدسم این هست که کارتون برای گرفتن دکتری از دانشگاه تاپ و یا گرفتن فول فاند از دانشگاه تاپ خصوصی سخته.

اگه بیاین روی دانشگاههایی که یه سطح پایین تر هستند میتونید پذیرش بگیرین و یا اگه برید روی دانشگاههای خصوصی که باز یک سطح پایین تر هستن شانس فاند میتونید داشته باشید که البته گفتم رزومه کامل و نمرات بالا هم مهمه. و اینکه هر ترم رقابتی هست موضوع و به رقیب ها هم بستگی داره و ظرفیتی که دانشگاه اون ترم میگیره.

بازار کار هم بیشتر به شانس و سطح و توانایی و سطح زبان ترکی استانبولی و انگلیسی، دانشگاه،‌ سوابق کاری و... خودتون بستگی داره، صرفا نمیشه گفت کسی اگه از دانشگاه و یا شهر X پذیرش بگیره میتونه حتما مشغول بشه.

اگه یکی تون پذیرش بگیرین،‌ میتونید برای دیگری ویزای همراه بگیرین و اینکه میشه هر دو از یه دانشگاه پذیرش بگیرین بله میشه ولی باز به رزومه ها بستگی داره.

ممنون از جوابتون دوست عزیز
    همسرمم که مقاله نداره میتونه با تافل و جی ار ای پذیرش بگیره؟
    دانشگاه خصوصی سطح پایینتر که فول فاند نکنه یعنی فاندی میده که خرج زندگی دو نفر در بیاد تا زمانی که دانشگاهش تموم بشه؟
    و اینکه به نظر شما بین ترکیه و ایتالیا کدوم بهتره ؟
    چون من همه کتابامو ایلتس گرفتمو کلاس ایلتس رفتم سخته برام باز کتابای تافلو بگیرم. میشه ایلتس بدم بعد تبدیلش کنم؟ یعنی دانشگاها ایلتسو قبول نمیکنن؟

Junior Member

دوستان یه سوال دیگه هم دارم GRE باید فقط نمره کوانت را بگیریم؟ وربال اینا براشون مهم نیست؟ چون بیشتر وقت واس خوندن وربال میره

ممنون از جوابتون دوست عزیز
    همسرمم که مقاله نداره میتونه با تافل و جی ار ای پذیرش بگیره؟
    دانشگاه خصوصی سطح پایینتر که فول فاند نکنه یعنی فاندی میده که خرج زندگی دو نفر در بیاد تا زمانی که دانشگاهش تموم بشه؟
    و اینکه به نظر شما بین ترکیه و ایتالیا کدوم بهتره ؟
    چون من همه کتابامو ایلتس گرفتمو کلاس ایلتس رفتم سخته برام باز کتابای تافلو بگیرم. میشه ایلتس بدم بعد تبدیلش کنم؟ یعنی دانشگاها ایلتسو قبول نمیکنن؟
    ببینید همونطور که گفتم پذیرش به پارامترهای زیادی بستگی داره، مثلا شما اگه بخواین با رزومه پایین از دانشگاههای سطح اولی مثل ITU, ODTU, Koc, Sabanci, Bogazici, Bilkent پذیرش بگیرین خوب کارتون خیلی سخته،‌ ولی اگه بیاین و روی دانشگاههایی به غیر از اینها کار کنید (البته شانستون برای اینها را هم امتحان کنید حتما) خوب شانس بالاتری خواهید داشت. در کنار اینها باید نمره تافل و GRE شما را هم دید.

دانشگاههای دولتی مثل ITU, ODTU, Bogazici‌ که کلا بورسیه ندارن، پس باید برای بورسیه به غیر از سه تا خصوصی بالا که خیلی سخت تر هستند دانشگاههای خصوصی دیگه را هم امتحان کنید. چون رقابت روی اونها کمتر هست پذیرش و بورسیه راحت تری میگیرین. با فول فاند یک نفر، تو شهری مثل استانبول خیلی سخت دو نفر سر کنن،‌ تو شهرهای دیگه امکانش از استانبول بیشتره (با کمی کمک)

آیلتس را هم همانطور که گفتم، دیگه خیلی انگشت شمار دارن قبول میکنن، خیلی از دانشگاهها دیگه آیلتس را قبول ندارن. اگه آیلتس بگیرین خیلی از دانشگاهها را نمیتونین اقدام کنید. تبدیل و... هم نداره، اینها هر کدوم آزمون های بین المللی مستقلی هستن.

در مورد ترکیه و یا ایتالیا باز به خود شخص بستگی داره،‌ شاید برای یکی ترکیه بهتر باشه و برای دیگری ایتالیا و شاید برای یکی هیچکدوم. شما هستید که با توجه به شرایط خودتون یکی را انتخاب کنید. ولی این را میشه به راحتی گفت که در هر کدوم از این دو کشور کسی بخواد کار کنه باید زبان اون کشور را هم بدونه والا کارش خیلی سخته.

نکته: توجه کنید من نمیگم شانستون کم هست. در واقع میگم گرچه رزومتون کامل مشخص نیست و نمره هاتون درنیومده ولی برای بعضی دانشگاهها کارتون سخت هست تازه اگه فول فاند هم بخواین سخت تر هست. پس برای افزایش شانس باید تعداد شانستون را بالا ببرین یعنی در کنار این دانشگاههای به فکر دانشگاههای بیشتری باشین.

دوستان یه سوال دیگه هم دارم GRE باید فقط نمره کوانت را بگیریم؟ وربال اینا براشون مهم نیست؟ چون بیشتر وقت واس خوندن وربال میره
    GRE نمره کوانت نیاز هست.

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی، دانشگاه اراک، 16.73

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : -

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : نمره 7.5 آیلتس آکادمیک شامل reading=8، speaking=7.5، writing=6.5، listening=8

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : تعداد 2 مقاله ISI در ژورنالهای Industrial & Engineering Chemistry Research و Advances in Applied Ceramics - تعداد 7 مقاله غیرISI و کنفرانس

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 2

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : فوق لیسانس، هر رشته ای که بشود

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کوچ، بیلکنت

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : سابقه کار به عنوان کارآفرین در زمینه بانک های اطلاعاتی

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فول

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آموزش زبان انگلیسی .پیام نور تهران جنوب

بررسی شانس پذیرش و فاند از دانشگاه های ترکیه بر اساس رزومه

ا

0- رشتۀ فوق دیپلم – نام دانشگاه – معدل نهایی :اموزش زبان انگلیسی-آزاد فلاورجان-16.09

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :دبیری زبان انگلیسی - آزاد مشهد-17.47

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :آموزش زبان انگلیسی-پیام نور تهران جنوب-15.80

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :7

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : سه مقاله به زبان انگلیسی (یک مقاله ISI ترکیه-دو مقاله علمی پژوهشی اتریش)

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :مقاله ISI ترکیه در دومین کنفرانس ملی زبان انگلیسی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکتری-رشته آموزش زبان انگلیسی

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :metu-hacettepe

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :سابقه تدریس در آموزشگاهها به مدت 5 سال. تدریس در دبیرستان 3 سال /تدریس در دانشگاه 3.مدرک دوره مربی گری.مدرک دیپلم زبان انگلیسی

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded) : فول فاند

[/QUOTE]

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)