صفحه 46 از 48 نخستنخست ... 36373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام دوستان یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره در جریان بذاره
    من ایران لیسانس گرفتم میخوام برم آلمان برای مقع فوق لیسانس ، ولی میخوام اونجا دوباره لیسانس بخونم ، با پذیرش فوق میرم ولی لیسانس میخونم
    شرایط سربازی و تمدید پاسپورت چی میشه ؟ آیا سفارت پاسپورتمو تمدید میکنه ؟ آیا اگه یه روزی خواستم برگردم ایران باید برم سربازی ؟ اصلا بهم اجازه میدن برگردن به کشورم یا میگن چون غیبت داری نمیتونی برگردی !!1
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه
    البته نظرات گذشته رو تقریبا کامل خوندم و دوستان نوشته بودن که پاسپورت رو تمدید میکنن و اگه به ایران برگردی نمیتونی خارج بشی تا تکلیف سربازیت مشخص بشه ؟ درسته ؟
    و یک سوال دیگه اگه من بعد از اتمام تحصیلم ویزای جستجوی کار از آلمان داشته باشم و کار قانونی پیدا کنم ، سفارت پاسپورتمو تمدید میکنه درسته ؟ یا اگه ازدواج کنم !!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط bradpitt نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره در جریان بذاره
    من ایران لیسانس گرفتم میخوام برم آلمان برای مقع فوق لیسانس ، ولی میخوام اونجا دوباره لیسانس بخونم ، با پذیرش فوق میرم ولی لیسانس میخونم
    شرایط سربازی و تمدید پاسپورت چی میشه ؟ آیا سفارت پاسپورتمو تمدید میکنه ؟ آیا اگه یه روزی خواستم برگردم ایران باید برم سربازی ؟ اصلا بهم اجازه میدن برگردن به کشورم یا میگن چون غیبت داری نمیتونی برگردی !!1
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه
    البته نظرات گذشته رو تقریبا کامل خوندم و دوستان نوشته بودن که پاسپورت رو تمدید میکنن و اگه به ایران برگردی نمیتونی خارج بشی تا تکلیف سربازیت مشخص بشه ؟ درسته ؟
    و یک سوال دیگه اگه من بعد از اتمام تحصیلم ویزای جستجوی کار از آلمان داشته باشم و کار قانونی پیدا کنم ، سفارت پاسپورتمو تمدید میکنه درسته ؟ یا اگه ازدواج کنم !!
    سلام

دوست عزیز شما خودت جواب خودت را نوشتی:
    "پاسپورت رو تمدید میکنن و اگه به ایران برگردی نمیتونی خارج بشی تا تکلیف سربازیت مشخص بشه"

*ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز شما خودت جواب خودت را نوشتی:
    "پاسپورت رو تمدید میکنن و اگه به ایران برگردی نمیتونی خارج بشی تا تکلیف سربازیت مشخص بشه"

خیلی ممنون
    یک سوال دیگری هم داشتم
    اینکه میگن تو سفارت باید پرونده تشکیل بدیم یا اینکه هر ترم باید یه گواهی اشتغال به تحصیل ارایه بدیم ، باید چیکار کنم ؟ دیگه احتیاجی نیست ارایه بدم درسته ؟
    چون مقطع مجدد هستم و توی گواهی ذکر میشه که دارم لیسانس میخونم !! مسلما میفهمن دیگه !! درسته ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    .Business Information Systems - Ph.D

دوستان سلام،

چند سوال داشتم كه ممنون ميشم دوستاني كه اطلاعات يا تجربه اي دارند راهنمايي كنند. سوال ها اين هست كه در شرايط كنوني من، وضعيت سفر به ايران (و طبيعتا خروج از كشور) چطور هست و ٨ سال غيبت من (براي خريد سربازي) از چه روزي شروع شده يا ميشه. اصلا خريد سريازي همچنان برقرار هست آيا؟ كلا شما جاي من بوديد چه گزينه هايي رو و در چه زماني براي خودتون متصور ميدونستيد كه بتونيد به ايران رفت و امد كنيد. وضعيت من از اين قرار هست:

خروج از كشور جهت تحصيل در مقطع دكترا در امريكا (با ضمانت بنياد ملي نخبگان و معافيت تحصيلي بدون پرداخت وثيقه): سال ٢٠٠٩
    پايان دوره دكترا: سال ٢٠١٤
    آغاز به كار در امريكا بدون اطلاع رساني به بنياد يا وزارت علوم يا نظام وظيفه: سال ٢٠١٤
    دريافت كارت سبز امريكا: ژانويه ٢٠١٧

ممنون از همراهي و راهنمايي دوستان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک- آزاد قزوین

سلام

ی سوال داشتم:

اینکه برای خروج از کشور نوع ویزا مهمه؟ یعنی من اگه درخواست خروج برای ی بازه ی 20 روزه بدم ،اما ویزام دانشجویی باشه مشکل پیش میاد و حتما باید ویزای توریستی داشته باشم ؟ یا اینکه نه، نوع ویزا مهم نیست.

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط نيما نمایش پست ها
    دوستان سلام،

چند سوال داشتم كه ممنون ميشم دوستاني كه اطلاعات يا تجربه اي دارند راهنمايي كنند. سوال ها اين هست كه در شرايط كنوني من، وضعيت سفر به ايران (و طبيعتا خروج از كشور) چطور هست و ٨ سال غيبت من (براي خريد سربازي) از چه روزي شروع شده يا ميشه. اصلا خريد سريازي همچنان برقرار هست آيا؟ كلا شما جاي من بوديد چه گزينه هايي رو و در چه زماني براي خودتون متصور ميدونستيد كه بتونيد به ايران رفت و امد كنيد. وضعيت من از اين قرار هست:

خروج از كشور جهت تحصيل در مقطع دكترا در امريكا (با ضمانت بنياد ملي نخبگان و معافيت تحصيلي بدون پرداخت وثيقه): سال ٢٠٠٩
    پايان دوره دكترا: سال ٢٠١٤
    آغاز به كار در امريكا بدون اطلاع رساني به بنياد يا وزارت علوم يا نظام وظيفه: سال ٢٠١٤
    دريافت كارت سبز امريكا: ژانويه ٢٠١٧

ممنون از همراهي و راهنمايي دوستان.
    زمانی که بنیاد برای شما معافیت گرفته روی نامه ی سازمان وظیفه تاریخ پایان معافیت خورده که باید ببینید چه تاریخیه. برای دکترا به ندرت کمتر از 5 سال می زنند. شروع غیبت شما میشه 1 سال پس از اون تاریخ. حدس می زنم شما الان حداکثر دو سه سال غیبت دارید و متاسفانه قاعده خرید به این زودی ها شامل حالتون نمیشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz001 نمایش پست ها
    سلام

ی سوال داشتم:

اینکه برای خروج از کشور نوع ویزا مهمه؟ یعنی من اگه درخواست خروج برای ی بازه ی 20 روزه بدم ،اما ویزام دانشجویی باشه مشکل پیش میاد و حتما باید ویزای توریستی داشته باشم ؟ یا اینکه نه، نوع ویزا مهم نیست.

ممنون
    تا جایی که من میدونم به طور کلی تنها نهادی که به ویزا و جزئیاتش کار داره وزارت علومه. نظام وظیفه یا گذرنامه (در فرودگاه یا در اداره کل) با این که شما چه مدرکی برای ورود به کشور مقصد دارید کاری ندارند.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

با سلام
    من و همسرم یک سال و نیم هست که برای ادامه تحصیلی از ایران خارج شدیم در مقطع دکترا. ایشون سربازی نرفتن و از طریق وثیقه خارج شدن. ولی تاکنون مدرکی به سفارت که ایشون درحال تحصیل هستن ارایه ندادیم و قصد داریم که مسافرتی به ایران داشته باشیم. ایا این مساله برای ما مشکل ساز خواهد بود در ایران و امکانش هست که اجازه خروج مجدد بهشون داده نشه؟ مدارک که ایشون در حال تحصیل هستن رو اگه با خودمون ببریم چطوری می تونیم اقدام کنیم؟
    ممنون میشم اگه کمکمون کنیم
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nekoi نمایش پست ها
    با سلام
    من و همسرم یک سال و نیم هست که برای ادامه تحصیلی از ایران خارج شدیم در مقطع دکترا. ایشون سربازی نرفتن و از طریق وثیقه خارج شدن. ولی تاکنون مدرکی به سفارت که ایشون درحال تحصیل هستن ارایه ندادیم و قصد داریم که مسافرتی به ایران داشته باشیم. ایا این مساله برای ما مشکل ساز خواهد بود در ایران و امکانش هست که اجازه خروج مجدد بهشون داده نشه؟ مدارک که ایشون در حال تحصیل هستن رو اگه با خودمون ببریم چطوری می تونیم اقدام کنیم؟
    ممنون میشم اگه کمکمون کنیم
    با تشکر
    نه مشکلی نداره، یه گواهی اشتغال به تحصیل رسمی که در سفارت ایران در کشور محل تحصیل مهر تایید خورده رو می برید اداره امور دانشجویان خارج وزارت علوم (نزدیک میدان فردوسی) و نامه خروج از کشور خطاب به اداره گذرنامه دریافت می کنید. در صورتی که در کشوری که زندگی می کنید ایران نمایندگی نداره اون مهر تایید سفارت دیگه ضروری نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Unimi

عجب داستانیه این سربازی!

دوستان یه سوال ؛ اگه معافیت تحصیلی بگیریم ، اون تایمی که با معافیت تحصیلی هستیمم جزء 3 سال واسه مهر خروج مشمولین حساب میشه؟
    من الان 2سالم گذشته ولی به خاطر یه سری مشکلات دنبال ایران رفتنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)