صفحه 44 از 48 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

با سلام خدمت دوستان
    من دانش آموز پیش دانشگاهی هستم‌ و در تلاشم برای مقطع کارشناسی از آلمان پذیرش بگیرم سوالم اینه که:
    "تکلیف سربازی من چیست و چگونه میتوانم معافیت تحصیلی و گذرنامه بگیرم؟"

Junior Member arazoha آواتار ها

سلام دوستان من ٣سال بيش ار ايران خارج شدم الان ١٧سال و١ماههم مي خواهم وارد ايران بشم كرين كارت امريكا دارم اونجا در هاي اسكول مشغول به تحصيلم مي خواهم براي ٢ماه بيام ايران وبركردم با توجه به اين كه من ١٨سالم نشده و مشمول نيستم ممكنه نكذارند كه بركردم و به خاطر سربازي مانع بركشتم بشوند دوستاني كه اطلاع دارند لطفا راهنمايي كنيد .از كجا و كدام اركان مي تونم اطلاع دقيق راجب شرايطم بكيرم ؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arazoha نمایش پست ها
    سلام دوستان من ٣سال بيش ار ايران خارج شدم الان ١٧سال و١ماههم مي خواهم وارد ايران بشم كرين كارت امريكا دارم اونجا در هاي اسكول مشغول به تحصيلم مي خواهم براي ٢ماه بيام ايران وبركردم با توجه به اين كه من ١٨سالم نشده و مشمول نيستم ممكنه نكذارند كه بركردم و به خاطر سربازي مانع بركشتم بشوند دوستاني كه اطلاع دارند لطفا راهنمايي كنيد .از كجا و كدام اركان مي تونم اطلاع دقيق راجب شرايطم بكيرم ؟
    از نظر نظام وظیفه تا ابتدای ماهی که در اون به هیجده سال تمام (یعنی سال تولد + ۱۸‌) می رسید برای خروج از کشور نیاز به مجوز خروج ندارید. مثلن اگر اردیبهشت سال ۷۸ به دنیا اومده باشید می تونید نوروز امسال ایران باشید و پیش از پایان فروردین خارج بشید. این رو در سایت نظام وظیفه نوشته اما گاهی دسترسی به سایت از خارج از کشور مشکل داره. اگر دوست دارید خیالتون راحت باشه با دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تماس بگیرید یا بهشون ایمیل بزنید. آدرس سایتشون هست: www.daftar.org
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

دوستان کسی که خارج مشغول به کار هست و مشمول سربازی هم هست و تو ایران سربازی نرفته و با وثیقه خارج شده، چطور می تونه اصل مدرک تحصیلی اش رو از ایران بگیره؟‌راهی هست آیا؟ تبصره ای چیزی...

سلام دوستان
    من شنیدم ک یه قانونی هست برای سربازایی ک خارج از کشور فراری محصوب میشن. شرایطشم تا جایی ک من میذونم به اینصورت هست ک باید سه سال خارج از کشور اقامت داشته باشی. ولی شنیدم تا سال ۱۳۹۵ بیشتر معتبر نیست.حالا میخواستم بپرسم شرایط دقیق این قانون چی هست و آیا قراره تمدید بشه یا نه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arazoha نمایش پست ها
    مشکلی نیست و مواردی را دیده ام که در 17 سالگی برای ملاقات به ایران برگشته اند. اگر پاسپورت ایرانی دارید باید داخلش نوشته شده باشد که اعتبار پاسپورت شما تا 18 سالگی تان است و تاریخ دقیق پایان اعتبارش (بدلیل مشمولیت نظام وظیفه) را مشخص کرده است. از دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن هم میتوانید سوال کنید.

سلام دوستان
    من شنیدم ک یه قانونی هست برای سربازایی ک خارج از کشور فراری محصوب میشن. شرایطشم تا جایی ک من میذونم به اینصورت هست ک باید سه سال خارج از کشور اقامت داشته باشی. ولی شنیدم تا سال ۱۳۹۵ بیشتر معتبر نیست.حالا میخواستم بپرسم شرایط دقیق این قانون چی هست و آیا قراره تمدید بشه یا نه؟
    ممنون

دوستان کسی که برگه اعزام به خدمت گرفته از سفارت ایران در خارج از کشور برای انجام یه سری از کار ها و الان نمی خواد بره سربازی، برای اون فرد چه اتفاقی میافته سو پیشینه میدن؟‌ هنگام ویزا برای کشور های دیگه مشکل پیش میاد؟

Junior Member peyman.gha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط shahmnb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    متاسفانه هنوز مشخص نیست قانون به جه صورتی هست واسه سال آینده... خیلی از کسایی که غیبت دارند و در خارج هستند هم نمیتونن برنامه ریزی کنند برای سفرشون به ایران، چون قوانین مشخص نیست
    If someone helps you give him/her a Plus,That's the best way to Applause

Junior Member

سلام دوستان
    من با وثیقه از کشور خارج شدم و بعد از 6 ماه پذیرش دانشگاه را گرفتم با این شرایط اگر پذیرش را به وزارت بهداشت ببرند,وزارت بهداشت نامه به نظام وظیفه میدهد برای معافیت تحصیلی یا خیر؟دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت است.ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)