صفحه 10 از 48 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

دوستان یک سوال دارم خواهشا اگه قبلا پرسیده شده لاقل لینکش رو بهم بدین چون من پیدا نکردم!
    من شهریور ماه با قید وثیقه از کشور خارج شدم و به مالزی اومدم برای ارشد! میخواستم بهمن به ایران بیام، امروز تو سفارت تشکیل پرونده دادم و گفتن 1 هفته دیگه پرونده تشکیل میشه ولی ارائه ی مهر خروج منوط به استعلام هستش که 3 ماه طول میکشه!!!!
    سوالم اینه که من اگه به ایران بیام دیگه نمیتونم خارج بشم؟؟؟ یعنی اگه باز برم وزارت علوم اینا فایده نداره؟ و اگه نه آیا راهی هست که این پروسه 3 ماه رو من کم کنم؟ یعنی کاری هست که بگم تو ایران انجام بدن تا من اینجا سریعتر از 3 ماه کارم راه بیفته و بتونم مهر خروج بگیرم؟؟ من تا تاریخ برگشتم 45 روز زمان دارم...
    ممنون میشم کمکم کنین

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من فروردین ۹۰ برای مصاحبه اومدم سوییس (البته اون سفر از نگاه نظام وظیفه تفریحی حساب شد) و بعد از گرفتن پذیرش آبانماه دوباره اومدم و به عنوان دانشجو مشغول شدم. حالا اینجا چون آخر سالشون همه چی تعطیله میخوام ۱۰ روز بیام ایران. امکانش هست؟ (من سربازی نرفتم و هر بار که اومدم ۱۵ میلیون وثیقه گذاشتم)

من یه چیزایی پیدا کردم که بر اساس اونها به دو دلیل نمیتونم بیام:
    اول اینکه تو سال ۱۳۹۰ دو بار مهر خروج گرفتم (البته نمیدونم بار اولی که اومدم هم حساب بود یا نه)
    دوم اینکه بار دوم آبان اومدم و اگه بیام موقع برگشتن هنوز سه ماه از مهر خروج قبلیم نگذشته و ظاهرا نمیشه. چون توی سایت سفارت ایران تو سوییس نوشته:

دانشجو می تواند حداكثر دوبار در سال از مهر اجازه خروج دانشجوئی استفاده نمايد. بديهی است فاصله زمانی بين درج دو مهر نبايستی از سه ماه كمتر باشد.

که ظاهرا من هر دوتا مشکل رو دارم. گفتم اینجا بپرسم شاید این قوانین عوض شده باشه و این سایت به روز نباشه.

با تشکر
    قانون همونه که تو سایت نوشته. با این حال من خودم کسانی را دیدم که سفارت را قانع کردند تا مهر خروج برایشان بزنند (فاصله زیر دوماه). اگر سفارت این کار را انجام بدهد مشکلی پیش نخواهد آمد.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

سلام دوستان
    من یک سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین. من ایران دانشجوی دکتری بودم ولی بعد از دو سال تحصیل در ایران به بهانه سفر مطالعاتی اومدم اروپا و اینجا از نو دکتری خوندم. چون برای تحصیل در ایران از معافیت تحصیلی استفاده میکردم واسه گرفتن گذرنامه وثیقه گذاشتم اومدم اینجا. الان میخوام بدونم اگر بعد از پایان مدت اجازه خروجم که هشت ماه هست برنگردم چی میشه؟ و یا میشه من این فرصت هشت ماهه رو تبدیل به 4 سال بکنم مثل بقیه دانشجوهای خارج از کشور. و راحت بتونم برم ایران برگردم؟
    تو درياي روشن دل ما چو ماهي

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_genetic نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین. من ایران دانشجوی دکتری بودم ولی بعد از دو سال تحصیل در ایران به بهانه سفر مطالعاتی اومدم اروپا و اینجا از نو دکتری خوندم. چون برای تحصیل در ایران از معافیت تحصیلی استفاده میکردم واسه گرفتن گذرنامه وثیقه گذاشتم اومدم اینجا. الان میخوام بدونم اگر بعد از پایان مدت اجازه خروجم که هشت ماه هست برنگردم چی میشه؟ و یا میشه من این فرصت هشت ماهه رو تبدیل به 4 سال بکنم مثل بقیه دانشجوهای خارج از کشور. و راحت بتونم برم ایران برگردم؟
    قانونا نمیشه. خروج شما همونطور که گفتید محدود به هشت ماه هست. بعد از این مدت وثیقه شما ضبط میشه و اگر بعد از اون برگردید ایران نمی تونید دوباره خارج بشید. با وزارت علوم چک کنید این مساله رو.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    قانونا نمیشه. خروج شما همونطور که گفتید محدود به هشت ماه هست. بعد از این مدت وثیقه شما ضبط میشه و اگر بعد از اون برگردید ایران نمی تونید دوباره خارج بشید. با وزارت علوم چک کنید این مساله رو.
    مرسی از جوابتون. سفارت ایران تو این کشور نمیتونه برام کاری بکنه؟
    تو درياي روشن دل ما چو ماهي

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_genetic نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون. سفارت ایران تو این کشور نمیتونه برام کاری بکنه؟
    به نظرم یک سری به سفارت بزنید و از اونها راهنمایی بخواهید. شاید راهی داشته باشد.

ApplyAbroad Hero

دو سوال خیلی مهم برام پیش اومده و حدس میزنم که سوال بسیاری از دوستان مشمول خدمت سربازی هم باشه:
    آیا اگه با معافیت تحصیلی از ایران برای تحصیل برای دکترا در کشور خارجی (مثلا کانادا) خارج بشیم میتونیم تو اون 5-6 سالی که وقت داریم اقامت دائم رو بگیریم؟ میدونم که جواب مثبت هست از این نظر میپرسم ممکنه اداره مهاجرت کانادا ممکنه گیر بده باید وضعیت نظام وظیفه یا تسویه حساب با دولت ایران رو باید مشخص کنی و ایران هم اجازه نده. اصولا با اون پاس 5 ساله ای که برای تحصیل گرفتیم میتونیم اقامتم بگیریم یا حتما باید بریم سفارت ایران اجازه نامه بگیریم و... (نمیدونم منظورمو فهمیدین یا نه).
    سوال دوم: اگه تابعیت یه کشور دیگه رو در طول اون 5-6 سال به دست اوردیم و با پاس کاناداییمون بیایم ایران، اینا میتونن مارو ببرن سربازی یا چون کانادایی محسوب میشیم دیگه کاریمون ندارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دو سوال خیلی مهم برام پیش اومده و حدس میزنم که سوال بسیاری از دوستان مشمول خدمت سربازی هم باشه:
    آیا اگه با معافیت تحصیلی از ایران برای تحصیل برای دکترا در کشور خارجی (مثلا کانادا) خارج بشیم میتونیم تو اون 5-6 سالی که وقت داریم اقامت دائم رو بگیریم؟ میدونم که جواب مثبت هست از این نظر میپرسم ممکنه اداره مهاجرت کانادا ممکنه گیر بده باید وضعیت نظام وظیفه یا تسویه حساب با دولت ایران رو باید مشخص کنی و ایران هم اجازه نده. اصولا با اون پاس 5 ساله ای که برای تحصیل گرفتیم میتونیم اقامتم بگیریم یا حتما باید بریم سفارت ایران اجازه نامه بگیریم و... (نمیدونم منظورمو فهمیدین یا نه).
    سوال دوم: اگه تابعیت یه کشور دیگه رو در طول اون 5-6 سال به دست اوردیم و با پاس کاناداییمون بیایم ایران، اینا میتونن مارو ببرن سربازی یا چون کانادایی محسوب میشیم دیگه کاریمون ندارن؟
    با پاس کانادایی کسی نمی تونه بیاد ایران

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

با همون پاسی که رفتید، می تونید اقامت دائم بگیرید.

چون ایران تابعیت دوگانه رو قبول نداره شما حتما باید با گذرنامه ایرانی به ایران رفت و آمد کنید. اگر با پاس کانادایی بیاید قطعا براتون دردسر میشه.
    تا زمانی که ترک تابعیت ایرانی کنید که اونم خیلی سخته.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    با همون پاسی که رفتید، می تونید اقامت دائم بگیرید.

چون ایران تابعیت دوگانه رو قبول نداره شما حتما باید با گذرنامه ایرانی به ایران رفت و آمد کنید. اگر با پاس کانادایی بیاید قطعا براتون دردسر میشه.
    تا زمانی که ترک تابعیت ایرانی کنید که اونم خیلی سخته.
    مشکل تابعیت دوگانه نیست، مشکل اینه که پاسپورت کانادایی برای ایران ویزا می خواد و سفارت ایران ویزا صادر نمی کنه
    چه جوری می خواهید با پاس کانادایی بیایید ایران، مثل اینکه من بگم میخوام با پاس ایرانی برم کانادا. ایرلانز اصلا نمی گذاره سوار هواپیما شوید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)