صفحه 12 از 48 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

من بعد از معافیت از سربازی و قبل از اومدنه کارت معافیم چون ویزام داشت باطل میشد از نظام وظیفه کرج بدون وثیقه اجازه خروج گرفتم و از ایران خارج شدم.گفتن ما قانونا اجازه بیشتر از یک ماه خروج نمیدیم .حالا از تاریخی که برام تعیین کردن چند ماهی گذشته . الان کارت معافیتم اومده میخوام بدونم اگه برم ایران آیا گذر نامه اجازه خروج دایممو بدون مشکل میده یا ممکنه دیر بر گشتنمو بهانه کنه ؟ درواقع الان اصلا با نظام وظیفه کاری ندارم اما گذرنامه گیر میده ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط batman نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

من بعد از معافیت از سربازی و قبل از اومدنه کارت معافیم چون ویزام داشت باطل میشد از نظام وظیفه کرج بدون وثیقه اجازه خروج گرفتم و از ایران خارج شدم.گفتن ما قانونا اجازه بیشتر از یک ماه خروج نمیدیم .حالا از تاریخی که برام تعیین کردن چند ماهی گذشته . الان کارت معافیتم اومده میخوام بدونم اگه برم ایران آیا گذر نامه اجازه خروج دایممو بدون مشکل میده یا ممکنه دیر بر گشتنمو بهانه کنه ؟ درواقع الان اصلا با نظام وظیفه کاری ندارم اما گذرنامه گیر میده ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    به هر حال باید بیایید مشکلتون رو حل کنید دیگه فوفش جریمه تون می کنند دیگه اعدامتون که نمی کنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    به هر حال باید بیایید مشکلتون رو حل کنید دیگه فوفش جریمه تون می کنند دیگه اعدامتون که نمی کنند
    ممنون از جوابتون دوست من .بیشتر خواستم بدونم ممکنه تا مدتی ممنوع الخروجم بکنن به عنوان جریمه یا اینکه خیر.چون کوتاه میتونم ایران باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط daneshjoooo نمایش پست ها
    این خبر اشتباهه!!!!! فقط در مورد افراد داری معافیت تحصیلی صدق می‌کنه.
    اشتباه از من بود. کاملا درسته.

نقل قول نوشته اصلی توسط Humix نمایش پست ها
    سلام دوستان

کسی خبر داره که آیا قانون خرید سربازی برای افرادی که ۲ سال اقامت خارج دارند و قبل از سال ۸۲ خارج شده‌اند در جریان تصویب قانون جدید سربازی تمدید میشه یا نه؟

من امروز شخصا با دفتر حافظ منافع ایران تماس گرفتم. جوابشون این بود که بله تمدید شده و تاریخش هم جلوتر اومده ولی هنوز قانون ابلاغ نشده! کسی خبری در تایید یا رد این موضوع داره؟
    من تماس گرفتم الان. گفتن چیزی به ما اعلام نشده. شما از اپراتور پرسیدید یا از سرپرست؟

Junior Member

سلام،

من پاسپورتم را دو سال قبل با پایان اعتبارش، با استفاده از تسهیلات دانشجویی در کنسولگری ایران در کشور محل تحصیلم تعویض کردم. آن زمان مشمول بودم و برای هر بار سفر به ایران، باید مهر خروجم را با تحویل گواهی اشتغال به تحصیل، از طریق کنسولگری دریافت می کردم. چند روز پیش، کارت معافیت سربازی ام را گرفتم و می خواستم سوال کنم که آیا باید پاسپورتم را تعویض کنم یا اینکه باید در پاسپورت فعلی، مهر خروج مکرر درج شود؟

پیشاپیش ممنونم از پاسخ شما

Junior Member

من تماس گرفتم الان. گفتن چیزی به ما اعلام نشده. شما از اپراتور پرسیدید یا از سرپرست؟
    من با اولین کسی که گوشی را برداشت حرف زدم. البته تعجب نمیکنم که طرف از خودش یک چیزی گفته باشه چون قبلا هم اینطور شده بود. این دفعه با توجه به تصویب قوانین جدید و اینکه قانون قبلی هم داره expire میشه گفتم شاید راست گفته باشه! من از وزارت امور خوارجه در ایران هم پیگیری کردم٬ گفتند ما به نظام‌وظیفه پیشنهاد دادیم تمدید بشه ولی هنوز خبری نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Humix نمایش پست ها
    من با اولین کسی که گوشی را برداشت حرف زدم. البته تعجب نمیکنم که طرف از خودش یک چیزی گفته باشه چون قبلا هم اینطور شده بود. این دفعه با توجه به تصویب قوانین جدید و اینکه قانون قبلی هم داره expire میشه گفتم شاید راست گفته باشه! من از وزارت امور خوارجه در ایران هم پیگیری کردم٬ گفتند ما به نظام‌وظیفه پیشنهاد دادیم تمدید بشه ولی هنوز خبری نیست.
    ظاهرا تصویب این قانون و تغییر مبلغش از ۵ میلیون به ۱۰ میلیون در سال ۸۸ رابطه‌ی مستقیمی با لایحه‌ی بودجه‌ی دولت داره. لایحه‌ی امسال هنوز تصویب نشده. فقط می‌تونیم امیدوار باشیم.

ضمنا این قانون قدیمی‌تر از این حرفاست:‌

خرید خدمت سربازی
    مشمولانی که تا تاریخ 8/11/1376 درخارج از کشور اقامت داشته اند، می توانند با پرداخت 50 میلیون ریال در ایران نسبت به خرید ایام خدمت سربازی خود اقدام نمایند. بستگان درجه اول یا وکیل قانونی مشمول می تواند ضمن مراجعه به اداره سجلات و احوال شخصیه، فرم مربوط به خرید خدمت سربازی را تکمیل نمایند که پس از تائید توسط نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت مشمول، موضوع احراز شرایط متقاضی به معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام می گردد.
    منبع:
    http://www.topiranian.com/page/ghawanin/sarbazi.htm

Junior Member

ظاهرا تصویب این قانون و تغییر مبلغش از ۵ میلیون به ۱۰ میلیون در سال ۸۸ رابطه‌ی مستقیمی با لایحه‌ی بودجه‌ی دولت داره. لایحه‌ی امسال هنوز تصویب نشده. فقط می‌تونیم امیدوار باشیم.

ضمنا این قانون قدیمی‌تر از این حرفاست:‌

منبع:
    http://www.topiranian.com/page/ghawanin/sarbazi.htm

من با وثیقه ۵ میلیون تومنی اومدم و حالا هم درسم تموم شده و به زودی وثیقه من در ایران ضبط میشود. کسی‌ خبر داره که آیا بعد از پریدن وثیقه (و غایب محسوب شدن من) اگر این قانون تصویب بشه، آیا شامل حال من می‌شه یا نه؟ من ( به دلایل پیچیده ای) این گزینه را دارم که مبلغ وثیقه را به ۱۵ میلیون افزایش بدم و یک سال دیگه از معافیت استفاده کنم ولی‌ خوب ریسکش اینه که اگر قانون تصویب نشه اون‌وقت ۱۵ میلیون میپره!

دوستان کسی میدونه برای post doc هم آیا وزارت علوم معافیت تحصیلی صادر میکنه؟ آخه نظام وظیفه وقتی صحبت کسری خدمت برای افراد دارای مدارک دانشگاهی رو میکنه فوق دکتری رو هم ذکر میکنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)