صفحه 14 از 48 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام

نمی دونم سوالم رو جای درست مطرح کردم یا نه! سوال من اینه که من مشمول بودم معافیت تحصیلی گرفتم برای دکترا الان یک سال هست که مالزی هستم و مهر خروج رو زدم می خوام بیام
    سفر ایران از طرفی ویزای نیوزیلند هم گرفتم یعنی پذیرش دکترا گرفتم از نیوزیلند و ویزاش هم تو پاسم هست حالا می خوام ببینم بیام ایران موقع خروج گیر نمی دن بهم که مهر خروج تو فقط به مقصد مالزی هست و شما نمی تونی بری نیوزیلند؟

مرسی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Dena نمایش پست ها
    سلام
    نمی دونم سوالم رو جای درست مطرح کردم یا نه! سوال من اینه که من مشمول بودم معافیت تحصیلی گرفتم برای دکترا الان یک سال هست که مالزی هستم و مهر خروج رو زدم می خوام بیام
    سفر ایران از طرفی ویزای نیوزیلند هم گرفتم یعنی پذیرش دکترا گرفتم از نیوزیلند و ویزاش هم تو پاسم هست حالا می خوام ببینم بیام ایران موقع خروج گیر نمی دن بهم که مهر خروج تو فقط به مقصد مالزی هست و شما نمی تونی بری نیوزیلند؟
    مرسی
    قاعدتا نباید مشکلی باشه. حتی اگه توی مهر خروج درج بشه که مقصد شما کجاست (که نمیشه)، شما میتونید بگید که پروازم مستقیم نیست.
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

آيا مشمولي كه داراي معافيت تحصيلي دانش آموزي يا دانشجويي خارج از كشور است مي تواند به دفعات متعدد به كشور مسافرت نمايد؟
    هيچگونه محدوديتي ازسوي وظيفه عمومي دراين زمينه وجود نداردومقررشدوزارتخانه هاي مربوط مجوزهاي ترددسالانه براي اينگونه مشمولان صادر كنند

منبع: http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55

دوستان این پرسش و پاسخ که تو سایت police.ir اومده به این معنی هستش که مشمولی که تو دانشگاه‌های خارجی مشغول به تحصیله می‌تونه هر چند بار که بخواد و با فاصله‌های زمانی دلخواه تردد کنه؟! یعنی به عنوان مثال من باید به یک ورک‌شاپ و یک کنفرانس برم، هر دو در اروپا و به فاصله زمانی یک ماهه. می‌تونم بیام ایران یه هفته، بعد برم اروپا یه هفته، دوباره برگردم ایران به مدت حدود یک ماه، بعد دوباره اروپا یه هفته، برگشت به ایران و از اونجا هم برگشت به دانشگاه محل تحصیل تو استرالیا؟ مشکلی از نظر تعداد خروجی در بازه یک ماه، یک ماه و نیم وجود نداره؟ چون از قبل این تو ذهنم بود که مشمولین فقط یک یا دو بار در سال و با فاصله‌ی زمانی خاصی می‌تونن بیان..
    البته اینقدر رفت و برگشت به ایران احتمالا نخواهم داشت! ولی چون ممکنه پیش بیاد می‌خوام مطمئن بشم که از نظر نظام وظیفه به مشکلی نمی‌خورم تا بتونم درست برنامه ریزی کنم.
    در ضمن آیا مدرکی برای برگزاری ورک‌شاپ و کنفرانس هم باید به وزارت علوم یا نظام وظیفه یا اداره گذرنامه یا هر جای دیگه نشون بدم برای خروج از کشور؟ ( با توجه به اینکه ویزای کشورهای برگزار کننده رو گرفتم )

پیشاپیش ممنون

اگه سوال رو تو تاپیک مناسبی نپرسیدم، معذرت خواهی می‌کنم.

دوستای گل و مهربون با تشکر از این ایجاد همچین فضای یاری دهنده ای، یه سوال دارم، اگه اطلاعی دارین لطفا راهنمایی کنین.

من با معافیت تحصیلی مقطع فوق برای قبرس از کشور خارج شدم و حالا عازم آمریکا هستم و بعد قصد بازگشت به ایران رو دارم واسه مدتی که مجازه. معافیت من برای دانشکاه قبرس صادر شده و هنوز هم دانشجوام، آیا ویزای مهاجرت آمریکای من در پاسپورتم و رفت و آمدم به آمریکا بعد از ورورد به ایران واسه من مشکلی ایجاد می کنه؟ و آیا من می تونم به جای گرفتن مهر خروج از سفارت، از همون وزارت علوم با گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده در سفارت قبرس، مهر خروج رو در ایران بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

دوستان معمولا چه قدر طول می کشه که معافیت تحصیلی بگیرم و بعدش مهر ؟؟ من یک ماهه دارم میرم میام تو این سفارت خراب شده هی منو می دوونن اذیت می کنن. تابستون تموم شد من هنوز نمی تونم برم ایران.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Humix نمایش پست ها
    سلام دوستان

کسی خبر داره که آیا قانون خرید سربازی برای افرادی که ۲ سال اقامت خارج دارند و قبل از سال ۸۲ خارج شده‌اند در جریان تصویب قانون جدید سربازی تمدید میشه یا نه؟

من امروز شخصا با دفتر حافظ منافع ایران تماس گرفتم. جوابشون این بود که بله تمدید شده و تاریخش هم جلوتر اومده ولی هنوز قانون ابلاغ نشده! کسی خبری در تایید یا رد این موضوع داره؟
    آیا کسی خبر داره واقعن این قانون تمدید میشه یا نه ؟
    به نظرتون اگه تمدید بشه آیا شامله افرادی که اسفند 85 خارج شدن هم میشه ؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

کسی که میره آمریکا تا آخر درسش نمیتونه برگرده ایران؟

Junior Member

سلام دوستان ,
    من 7 سال پیش یعنی 1384 ,ترم یک دانشگاه بودم تو ایران که با وثیقه 5 میلین تومانی از ایران خروج کردم و رفتم مالزی دانشجو شدم وبه ایران هم بر نگشتم سر موقع مقعر که اون زمان 20 روزه بود ,
    البته من الان می تونم 3 ماه به ایران برم و بیام چون قبل از سال 1385 این کارو کردم !! و تا به حال چند بار ایران رفتم و خروج کردم ولی این رو با معافیت تحصیلی اشتباه نگیرین !! این فقط یک تبصره بود برای خروجیهای قبل 1385 که الان من بر طبق اون تبصره می تونم برم و بیام!!!
    من اون نامه ای که نظام وظیفه صادر می کنه برای وزارت علوم که نشون میده من با قید وثیقه زدم بیرون رو از کجا می توانم بگیرم؟؟؟ آیا کسی اطلاع دارد ؟؟ ممنون

Junior Member

سلام دوستان خوب
    من بعد از یک سال برگشتم ایران و تا بیست روز دیگه هم هستم هنوز هم معافیت تحصیلی دارم برای دو سال آینده.
    سوال اینه که برای خروج مجدد از کشور باید برم اجازه خروجم رو تمدید کنم آیا؟ چرا هیچ اطلاعاتی در این مورد پیدا نمیکنم تو سایت نظام وظیفه و اینا
    یه موقع وقت رفتن تو فرودگاه نگن که مثلا باید گواهی فلان قبلش به ما نشون میدادی یا هرچی
    ممنون

Junior Member

دوست عزیز،
    برای دانشجویان مشمول که معافیت تحصیلی دارند، بهتر است که قبل از ورود به ایران، از طریق سفارت ایران در کشور مبدا، مهر خروج از کشور روی پاسپورتتون زده بشه. اما اگر این کار رو نکردید، میتونید بجاش به اداره گذرنامه در تهران مراجعه کنید تا این مهر را روی پاسپورتتون بزنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط bmoqimi نمایش پست ها
    سلام دوستان خوب
    من بعد از یک سال برگشتم ایران و تا بیست روز دیگه هم هستم هنوز هم معافیت تحصیلی دارم برای دو سال آینده.
    سوال اینه که برای خروج مجدد از کشور باید برم اجازه خروجم رو تمدید کنم آیا؟ چرا هیچ اطلاعاتی در این مورد پیدا نمیکنم تو سایت نظام وظیفه و اینا
    یه موقع وقت رفتن تو فرودگاه نگن که مثلا باید گواهی فلان قبلش به ما نشون میدادی یا هرچی
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)