صفحه 15 از 48 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mbastudies نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    برای دانشجویان مشمول که معافیت تحصیلی دارند، بهتر است که قبل از ورود به ایران، از طریق سفارت ایران در کشور مبدا، مهر خروج از کشور روی پاسپورتتون زده بشه. اما اگر این کار رو نکردید، میتونید بجاش به اداره گذرنامه در تهران مراجعه کنید تا این مهر را روی پاسپورتتون بزنند.
    نه من مهر خروج ایران رو دارم مهر خروج اونجا هم که بودم رو دارم. اجازه خروج از ایران رو میپرسم که ایا هنوز بعد از یکسال دارم یا نه؟ چون توی فرودگاه پرسیدم طرف گفت که نه باید بریم تمدید کنی اجازه خروجت رو و من نمیدونم این یعنی چی؟الان چیکار کنم من؟

ببخشید.من برای یکی از دوستانم سئوال می پرسم. اگر کسی خروجش از ایران قانونی بوده باشه و در حال حاضر به دلایلی مجبور باشه بدون پاس وارد ایران بشه، وقت ورود باهاش چه برخوردی میشه؟؟؟
    سخن دانی و خوش خوانی نمی ورزند در شیراز،
    بیا حافظ که تا خود را به ملکی دیگر اندازیم....

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasedak12 نمایش پست ها
    ببخشید.من برای یکی از دوستانم سئوال می پرسم. اگر کسی خروجش از ایران قانونی بوده باشه و در حال حاضر به دلایلی مجبور باشه بدون پاس وارد ایران بشه، وقت ورود باهاش چه برخوردی میشه؟؟؟
    بدون پاس كه نمي تونه وارد شه منظورتون با برگه ي ورود هست؟

سلام

من یه سوال در مورد این قانون جدید (اردیبهشت اگه اشتباه نکنم) دارم که میگه: می‌شه از معافیت تحصیلی‌ برای یک مقطع تحصیلی‌ در صورتی‌ که انصراف بدین دوباره استفاده کرد.

من ایران دانشجوی دکترا بودم و هنوز هم هستم و اومدم اروپا فرصت مطالعاتی ولی‌ دوباره دکترا شروع کردم و باید عید امسال برمی‌گشتم ایران که برنگشتم. می‌خواستم ببینم با این قانون جدید می‌شه من از دانشگاه ایران انصراف بدم معافیت بگیرم واسه دکترا خارج از کشور و وثیقه بذارم و راحت برم ایران برگردم یا نه؟ تو ایران هنوز دانشجوی ساله ۳ دکترا محسوب میشم ولی‌ ۱ ساله که برنگشتم و ۵ میلیون وثیقه هم فک کنم پریده.
    تو درياي روشن دل ما چو ماهي

Junior Member

سلام دوستان
    وضعیت من یکم پیچیده ست اگر کسی میتونه واسم اطلاعات بگیره یا تجربه ای داره کمک کنه

من یکبار از کاردانی انصراف دادم و رشته ام رو عوض کردم به مهندسی. الان برای کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم مالزی اما همزمان واحد بین الملل فردوسی هم قبول شدم و الان میخوام برگردم.
    حالا چون طبق قانون نظام وظیفه فقط یگبار میشه انصراف داد میخوام برگردم و بگم من اصلا ثبت نام نکردم که جزو دانشجوهای انصرافی محصوب نشم. اینجا هم تو سفارت هنوز تشکیل پرونده ندادم. به نظرتون امکان پذیر هست؟ خیلی کارم فوریه باید همین هفته برگردم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Missouri University of Science and Technology

سلام به دوستان عزیز
    یه سوال فوری داشتم. طبق قوانین جدید نظام وظیفه:

1- کسی که الان داره خارج از کشور درس می خونه، تا چند ماه بعد از فارغ التحصیلی باید برگرده ایران که سزباز فراری محسوب نشه؟ 2- واسه آزاد کردن وثیقه چند ماه وقت داره؟

Junior Member

سلام دوستان.
    پایان موقت درس:انتظار برای دریافت نتیجه و مشکل بازگشت به کشور
    من وثیقه گذاشتم و یک سال پیش برای مقطع فوق لیسانس از کشور خارج شدم.الان درسم تموم شده و منتظر نتایج هستم.قصد دارم توی این مدت برگردم ایران و دوباره برای گرفتن نتایج برگردم انگلستان.گواهی اشتغال به تحصیل من برای سال تحصیلی 2012-2013 صادر شده اما تاریخ احتمالی اتمام دوره (Expected Completion Date) این تاریخ درج شده: September 30 2012 .
    آیا سفارت این گواهی رو تایید می کنه برای گرفتن مهر خروج مجدد؟به این دلیل که تاریخ احتمالی پایان دوره گذشته است.
    ممنون

Junior Member

سلام به همه ی دوستان.
    من دوستم که ترمه 3 کارشناسی بود 1 ساله پیش 15 تومن وثیقه ی سفره تفریحیو گذاشت و رفت المان و الان اونجا دوباره کارشناسیو شروع کرده.میدونم که وثیقش رفته.میخواستم بپرسم تکلیفه رفت و امدش چی میشه؟ میتونه بعده درسش بخره سربازیشو و بره و بیاد؟ کلا باید چیکار کنه تا بتونه راحت بره و بیاد؟ ممنون میشم کامل جواب بدید چون خودمم میخوام همین کارو بکنم.

Junior Member

دوستان و مدیران وکلا مسولان سایت! من این سوال واسم جوابش خیلی مهمه.میشه کمکم کنید.لطفا

سلام من دوتا سوال داشتم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه.
    1- اگه در حین خدمت سربازی پذیرش از یه دانشگاه بگیریم میتونیم از کشور خارج بشیم؟
    2- وقتی خارج از کشور در حال تحصیل هستیم هر ترم باید مدارک ثبت نامی اون ترم رو به وزارت علوم ارایه بدیم؟یا دیگه وزارت علوم کاری به ما نداره تا وقتی که اون مدت 3ساله تموم بشه؟
    ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)