صفحه 16 از 48 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Tele-Communications at UTM

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

۱- شما هرزمانی که پذیرش بگیرین وزارت علوم نامه معافیت تحصیلی رو به نظام وظیفه میفرسته.
    ۲- هر ترم باید نامه اشتغال به تحصیل رو به سفارت ایران تحویل بدین و یک نسخه هم وزارت علوم میخواد، اما معمولا همون سفارت کفایت می کنه

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Tele-Communications at UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط adelt_1234 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان.
    من دوستم که ترمه 3 کارشناسی بود 1 ساله پیش 15 تومن وثیقه ی سفره تفریحیو گذاشت و رفت المان و الان اونجا دوباره کارشناسیو شروع کرده.میدونم که وثیقش رفته.میخواستم بپرسم تکلیفه رفت و امدش چی میشه؟ میتونه بعده درسش بخره سربازیشو و بره و بیاد؟ کلا باید چیکار کنه تا بتونه راحت بره و بیاد؟ ممنون میشم کامل جواب بدید چون خودمم میخوام همین کارو بکنم.
    نه ایشون کارش به مشکل میخوره. سربازیو که نمیزارن بخری . برای رفت و آمد هم چون هر دفعه که میخواد خارج بشه باید از وزارت علوم نامه بگیره و به اداره گذرنامه ببره و اصلا توی وزارت علوم پرونده نداره نمیتونه و فک کنم براش جریمه هم بزارن.

من با وثیقه 15 میلیونی خارج شدم و چند روز پیش دکترام رو گرفتم. الان از چند دانشگاه انگلستان و آمریکا پیشنهاد کار دارم. تنها چیزی که من رو برای موندن مردد میکنه ترس از اینه که پاسپورتم رو تمدید نکنن و مجبور بشم برگردم و با غیبت برم سربازی. دوستانی که میگن پاسپورت حتی اگه غیبت داشته باشید تمدید میشه خودشون کسی رو دیدن که چنین کاری بکنه؟ چون توی مدارک مورد نیاز سفارتها برای تمدید پاسپورت به صراحت ذکر شده که کارت پایان خدمت لازمه.
    ویرایش توسط studentinuk : December 2nd, 2012 در ساعت 05:17 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط studentinuk نمایش پست ها
    من با وثیقه 15 میلیونی خارج شدم و چند روز پیش دکترام رو گرفتم. الان از چند دانشگاه انگلستان و آمریکا پیشنهاد کار دارم. تنها چیزی که من رو برای موندن مردد میکنه ترس از اینه که پاسپورتم رو تمدید نکنن و مجبور بشم برگردم و با غیبت برم سربازی. دوستانی که میگن پاسپورت حتی اگه غیبت داشته باشید تمدید میشه خودشون کسی رو دیدن که چنین کاری بکنه؟ چون توی مدارک مورد نیاز سفارتها برای تمدید پاسپورت به صراحت ذکر شده که کارت پایان خدمت لازمه.
    بله صد در صد كارت پايان خدمت لازمه ولى براى كسى كه كارت پايان خدمت دارد!
    قبلن هم بحث شده راجع به اين موضع كسى كه اقامت قانونى در كشورى دارد رو نميتوانند از داشتن پاسپورتى ايران محروم كرد

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    بله صد در صد كارت پايان خدمت لازمه ولى براى كسى كه كارت پايان خدمت دارد!
    قبلن هم بحث شده راجع به اين موضع كسى كه اقامت قانونى در كشورى دارد رو نميتوانند از داشتن پاسپورتى ايران محروم كرد
    اقامت قانونی دقیقا یعنی چی؟ ویزای کار هم اقامت قانونی به حساب میاد یا باید رسما اقامت اون کشور رو داشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط studentinuk نمایش پست ها
    اقامت قانونی دقیقا یعنی چی؟ ویزای کار هم اقامت قانونی به حساب میاد یا باید رسما اقامت اون کشور رو داشت؟
    يعني سفارت ايران قانع باشه كه شما اجازه ي اقامت قانوني در اون كشور داريد و قاچاقي نيستيد. در صورتي كه قاچاق و يا توريست باشيد به ايراني ها فقط برگه ي يكبار ورود به ايران معروف به ليسه پاسه داده مي شود ولي اگر فرد اجازه يا مجوز قانوني اقامت در كشور خارجي رو داشته باشد و قصد سفر به ايران را داشته باشد و يا نداشته باشد سفارت چاره اي جز صدور يك پاسپورت جديد براي متقاضي را ندارد. چرا؟ چون پاسپورت تنها مدرك هويتي ايرانيان خارج از كشور هست. چون اگه پاسپورتي صادر نكند ارتباط ايرانيان با ايران بيشتر بيشتر قطع مي شود. و اين در راستاي منافع كشور نيست.

Junior Member

سلام دوستان
    می‌خواستم بدونم که با توجه به قانون خرید خدمت مشمولان خارج از کشور که الان وجود داره، می‌خواستم ببینم شرایط خروج از کشور برای کسانی‌ که قبل از ۸۲/۱۲/۲۹ خارج شدن چجوریه: یعنی‌ آیا بازه زمانی‌ که قبل از اون تاریخ خارج بودن هم مهمه؟ مثلا آیا کسانی‌ که قبل از اون تاریخ برای مدت ۲ هفته از کشور خارج شدن هم شامل می‌شه؟
    با تشکر

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sunnynight نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می‌خواستم بدونم که با توجه به قانون خرید خدمت مشمولان خارج از کشور که الان وجود داره، می‌خواستم ببینم شرایط خروج از کشور برای کسانی‌ که قبل از ۸۲/۱۲/۲۹ خارج شدن چجوریه: یعنی‌ آیا بازه زمانی‌ که قبل از اون تاریخ خارج بودن هم مهمه؟ مثلا آیا کسانی‌ که قبل از اون تاریخ برای مدت ۲ هفته از کشور خارج شدن هم شامل می‌شه؟
    با تشکر
    سلام
    برای خروج از کشور که این قانون چیزی نگفته.
    وضعیت فعلی از نظر ن.و چجوریه؟ الان خارج هستین یا داخل؟
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

Lightbulb پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط sunnynight نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام
    برای خروج از کشور که این قانون چیزی نگفته.
    وضعیت فعلی از نظر ن.و چجوریه؟ الان خارج هستین یا داخل؟
    سلام
    من از کنسولگری ایران در میلان درباره سوالم که اینجا پست کرده بودم پرسیدم و جوابشون این بود:
    منظور از اینکه قبل از تاريخ 29/12/1382 از كشور خارج شده باشند اینه که در روز 29/12/1382 باید خارج از ایران باشند.
    در ضمن گفتن که این تاریخ رو قراره که جلوتر بیارن و پیشنهادش رو وزارت امور خارجه به سازمان وظیفه(؟) دادن ولی فعلا تصویب نهایی نشده.
    من که امیدوارم زودتر تایید و ابلاغ بشه چون من روز 29/12/1382 ایران بودم بنا بر این فعلا این قانون شامل من نمیشه و الان خارج هستم و مشغول پست دکتری و زمان چندانی هم ندارم تا دفترچه آماده به خدمتو بفرستم.

Junior Member

سلام
    من در حال حاضر مشغول به تحصیل در خارج از کشور در مقطع ارشد هستم و اجازه خروج ۶ ماهه ی خود را دریافت کرده ام. در حال حاضر برای تعطیلات کریسمس به ایران برگشتم و
    میخوام بدونم آیا لازمه برای خارج شدن از کشور دوباره مراحل خروج رو طی کنم؟(لازم به ذکره هنوز تو فرجه ی ۶ ماه اولم و تا رفتنم هم این فرجه تموم نمیشه). فرم اشتغال به تحصیل
    نیمسال اولم رو هم رو سایت نشا آپلود کردم و همرام دارم. حتی اگه لازم نیست برای اجازه خروج مجدد اقدام کنم، آیا باید برای اجازه خروج ۶ ماه آینده فرم اشتغال به تحصیل این نیمسال رو
    بدم یا نیمسال بعدی؟

ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)