صفحه 2 از 48 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : صدور گذرنامه در سفارت های ایران در صورت سرباز فراری بودن

من داشنجوي ليسانس هستم..خدمت هم نرفتم(متولد68)...ميخواستم از دانشگاه ايران انصراف بدم براي تحصيل به مجارستان برم(الان ليسانس مترجمي زبان انگليسي ميخونم و قصد دارم براي دندونپزشكي برم)...سوالم اينه كه آيا بعد از تشكيل پرونده دانشجويي در اونجا ميتونم سالي بكبار رو به ايران بيام؟

Unhappy تمدید گذرنامه پس از اتمام مهلت ورود به کشور

سلام
    یک سوال دارم اگه فردی با گذرنامه ای خارج بشه که مهر یکبار خروج داره و بعد از مهلت ورود به کشور بر نگرده (در واقع سرباز فراری باشه) و همزمان تاریخ انقضای پاسش تموم شه! آیا این فرد می تونه در سفارتهای ایران گذرنامه خودش رو تمدید کنه یا گیر می دن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Boras,M.Sc Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه پس از اتمام مهلت ورود به کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط s_pooya_nis نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال دارم اگه فردی با گذرنامه ای خارج بشه که مهر یکبار خروج داره و بعد از مهلت ورود به کشور بر نگرده (در واقع سرباز فراری باشه) و همزمان تاریخ انقضای پاسش تموم شه! آیا این فرد می تونه در سفارتهای ایران گذرنامه خودش رو تمدید کنه یا گیر می دن؟
    والا من همین مشکل رو داشتم.... و آخرش هم با یه نامه از دانشگاه که الکی برام نوشتن گفتم که دارم روی تزم هنوز کار میکنم و اینجوری پاسپورت رو تمدید کردم!...ولی اصولا بهتون پاسپورت میدن مشکلی از اون بابت ندارید..کما اینکه کسایی که سرباز فراری هم هستن و میان اینجا درس میخونن میتونن سالی یه بار برن ایران!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_pooya_nis نمایش پست ها
    سلام
    تمدید می کنن!
    هیچ کشوری حق نداره اتباع خودش رو از ورود به کشور خودشون منع کنه. در واقع این معادل اینه که هیچ کشوری حق نداره اتباع خودش رو در خارج از کشور بدون گذرنامه بذاره ...

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

سلام
    یعنی حتی اگر سربازی هم نرفته باشی بدون محدودیت میشه رفت و آمد کرد به ایران (از آمریکا) البته در حین تحصیل. یعنی هیچ محدودیتی نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Boras,M.Sc Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام
    یعنی حتی اگر سربازی هم نرفته باشی بدون محدودیت میشه رفت و آمد کرد به ایران (از آمریکا) البته در حین تحصیل. یعنی هیچ محدودیتی نداره؟
    اگه سربازی نرفته باشی و در واقع معافی تحصیلی با وثیقه 15 ملیونی هم نداشته باشی، یه پرونده توی سفارت ایران یا سفارت حافظ منافع ایران در آمریکا تشکیل میدی و برات یه مهر خروج خاص میزنن که سالی 3 ماه میتونی بیای ایران و هر بار که میخوای بیای ایران،قبلش باید این مهر رو از سفارت ایران بگیری که توی ایران مشکلی برات پیش نیاد.

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

ممنون dingaliga
    این موضوعی که شما گفتی در مورد خروج هم صدق می کنه دیگه؟ یعنی بعد از این که وارد ایران شدم، می تونم بدون گذروندن دوران سربازی باز هم خارج بشم یا نه؟

Junior Member

پیش فرض تمدید گذرنامه برای مشمولینی که خارج کشور هستند

شرایط من به صورت زیره :

1- من با وثیقه ی 15 میلیونی از کشور خارج شدم
    2- الان در حال تحصیل و کار هستم
    3-در ضمن 3 سال دیگه از پاسپورتم مونده و قصد هم ندارم به ایران برگردم
    4- برای گرفتن اقامت دائم کشوری که توش هستم باید حدود 5 سال اینجا کار کنم و تا اون زمان ویزای اقامت کاری توی پاسپورت ایرانیم می خوره.

می خواستم بدونم من بعد از 3 سال که اعتبار پاسپورتم تموم میشه بازم می تونم برای پاسپورت ایرانی اقدام کنم یا می گن بفرما برو سربازی تا بهت پاسپورت بدیم .
    ممنون می شم اگه دوستان هر نوع اطلاعاتی تو این زمینه دارن بهم بدن.

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولینی که خارج کشور هستند

اره تو رو خداهر کی هرچی می دونه بگه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولینی که خارج کشور هستند

من۲ سال قبل با ارائه وثیقه و به صورت قانونی‌ از کشور خارج شدم و الان دارم توی آمریکا‌ درس می‌خونم. چون تابستون ۲۰۱۰ می‌خوام به ایران سفر کنم، باید پاسپورت‌ام رو تمدید کنم. کسی تاحالا اینکار رو کرده ؟ دفتر حافظ منافع یه چیزی می‌خواد به اسم "معافیت تحصیلی‌" این دقیقا چیه ؟
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)