صفحه 20 از 48 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    سلام

من با معافیت تحصیلی برای دوره دکترا از ایران خارج شدم. وثیقه گذاشتم. الان که حدود 2 سال میگذره تو آمریکا لاتاری برنده شدم. میخوام بدونم اگه گرین کارد بگیریم و همچنان دانشجو هم باشم میتونیم به ایران رفت و آمد کنم؟

ویزای تحصیلی لازم نیست برای گرفتن مهر خروج موقع برگشت؟

آیا در این مورد مطمئن هستید؟
    گرین کارت هیچ ربطی به معافیت تحصیلی دکتری و ورود و خروج مکرر شما به ایران نداره. خیالتون راحت. مطمئن هستم!

زمانی که شما وثیقه میگذارید، در سیستم پلیس ایران و اداره گذرنامه وضعیت شما سبز میشه و ثبت میشه که شما اجازه خروج از کشور را در بازه زمانی لازم دارید. پس اگه برگردید ایران، به راحتی میتونین خارج بشین (مثل اینکه تعطیلات تحصیلی اومدید ایران سر بزنید به خانواده). البته قوانین جدید police.ir را نیز بخوانید که به مشکلی برنخورید. نیازی هم به مهر خروج ندارید.

سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول میگیرد.(احمد شاملو)

سلام
    مدتی هست که دارم خودمو برای مهاجرت آماده می کنم اما وضعیت خروج از کشور من یه خورده مثل اینکه پیچیده هست ...
    من الان متعهد خدمت آموزش و پرورش هستم و ۵ سال از تعهدم مونده قاعدتا تا زمانیکه تعهدم تموم نشه با من مثل کسی سربازی نرفته برخورد میکنن
    حال سوال من اینه که بهترین روش برای خروج از کشور چیه در ضمن می خوام برای ادامه تحصیلات برم و بین جند تا جا هم هنوز تصمیم نگرفتم اما مهم اینه که تا ۵ سال دیگه نمی تونم صبر کنم
    اینم بگم که هر چند برام سخته اما میتونم ودیعه ۱۵ میلیونی بزارم اما میخوام بدونم اگر راه بهتری داره بدونم ممنون میشم هر کس اطلاعاتی داره بنده رو راهنمایی کنه سخت به کمک شما نیازمندم
    متشکرم

Junior Member

با سلام: یه سوال خیلی مهم در مورد "مهر خروج مشمولین"
    دوستان من با معافیت تحصیلی خارج شدم برای دکترا, چند بار با "مهر خروج دانشجویی" وارد ایران و خارج شدم. الان تحصیلم تموم شده و مشغول کار هستم در خارج از کشور و هنوز هم مشمول هستم. با اینکه بعد از سال 86 خارج شدم تونستم از سفارت "مهر خروج مشمولین" بگیرم توی پاسپورتم. این مهر در اصل برای کسانی صادر میشه که از 82 از ایران خارج شدن (نه من) ولی من تونستم بگیرمش و سفارت هم گفت نباید مشکلی داشته باشم موقع خروج.
    حالا سوال اصلیم اینه که آیا کسی میدونه موقع خروج سوال جواب میشم یا نه؟ و اینکه آیا مشکلی پیش بیاد و نذارن خارج شم؟ یا بگن سفارت بیجا کرده این مهر رو به تو داده و به هر حال نتونم خارج شم؟؟؟ یا اینکه این مهر سنده و دیگه قضیه خروج حله؟؟
    ممنون میشم اگه کسی چیزی میدونه بگه

Junior Member

از چند ماه قبل از تاریخ انقضای پاسپورت میشه اون رو تمدید/تعویض کرد؟؟

باید زیر 6 ماه باشه.

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rbassady نمایش پست ها
    از چند ماه قبل از تاریخ انقضای پاسپورت میشه اون رو تمدید/تعویض کرد؟؟
    بيشتر از ٦ ماه هم ديدم پاسپورت رو تعويض كردن. براي اطلاع بيشتر از پليس +١٠ سوال كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    بيشتر از ٦ ماه هم ديدم پاسپورت رو تعويض كردن. براي اطلاع بيشتر از پليس +١٠ سوال كنيد.
    خب ایشون خارج از کشور هستند، به پلیس 10+ دسترسی ندارند ... . باید از سفارت/حافظ منافع ایران تو اون کشور سوال کنند.

Junior Member

که البته توی کانادا نداریم
    میگم برام توی ایران از پلیس +۱۰ بپرسن
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    خب ایشون خارج از کشور هستند، به پلیس 10+ دسترسی ندارند ... . باید از سفارت/حافظ منافع ایران تو اون کشور سوال کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط askary_amir69 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    هرچند این قانون به نظر ساده میاد ولی باز هم ابهامات و سوالات زیادی راجع بهش هست.

کسی میتونه دقیقا تشریح کنه که این قانون چیه و به درد چه کسایی میخوره؟

دقت کنید که قانون دو شاخه داره : الف- کسایی که قبل از 82 خارج شدند و 2 سال اقامت در خارج دارند: میتونند سربازی رو بخرند. ب- کسایی که فقط قبل از 82 از کشور خارج شدند: میتونند سالی یه بار جمعا 3 ماه به کشور تردد کنند.

در مورد هر دو شاخه بالا سوالات زیادی میتونه مطرح بشه.

شاخه الف:
    1- آیا باید قبل از 82 خارج شده باشد و مدت دوسال اقامت هم قبل 82 باشد؟ اگر نه چقدرش قبل 82 باشد.

حالا اینجا سوال اصلی من در مورد شاخه ب هست.
    1- آیا باید قبل از 82 خارج شده باشد و بعد از 82 وارد ایران شده باشد؟
    2- آیا باید قبل از 82 و در سن غیر مشمولی خارج شده باشد و حالا در سن مشمولی و خارج از ایران باشد؟
    3- آیا محدودیتی در مدتی که خارج از کشور بوده وجود دارد؟
    4- یکی از دوستان میگفت از سفارت ایران تو ایتالیا پرسیده گفته باید قبل از 82 خارج شده باشد و در تاریخ 29/12/82 هم در ایران نبوده باشد تا الا بتواند از این قانون استفاده کند. آیا این درست است؟

آقا سرتون رو درد نیارم، یکی از دوستای من الان آلمانه. قبل سن مشمولیش(بعد از سال 82) از ایران رفته بیرون و حالا هم تو آلمان داره لیسانس میخونه. تو وزارت علوم و سفارت و هیچ جا هم پرونده تشکیل نداده. همین آقا چند وقت پیش تشریف آورد ایران، یه گشتی زد و بعد هم راحت و آسوده برگشت. گفتم ااااا. تو که مشمولی، وثیقه هم که نذاشتی، پس چطور اومدی و راحت رفتی؟ گفت وقتی بچه بودم با بابا مامانم برای یه سفر تفریحی به مدت دوماه رفتیم کویت و برگشتیم ایران(زمان بچگی=قبل 82) حالا با استفاده از این قانون خروج قبل 82 رفتم سفارت ایران تو آلمان و اونجا برام یه مهر خروج یه مرتبه ای زدن! به همین راحتی به همین خوشمزگی . تازه گفت اون سفری که رفتم پاسپورت هم نداشتم و اسمم تو پاس مامانم بود و حالا که رفتم سفارت برای اثبات خروجم قبل 82 پاس مامانمو بردم.
    حالا کسی میتونه راجع به این قانون توضیحی بده. مثلا طرف بچگی یه بار رفته کربلا یا مکه یا سوریه یا دبی یا هرجا ، تفریحی بوده و یکی دو هفته ای، حالا این طرف میره جزء اون سپید بختایی که سربازی نرفته شامل قانون تردد 1 بار درسال به مدت حداکثر 3 ماه میشن؟
    من که منتظر پاسپورتم بودم یه بار رفتم اداره کل گذرنامه که ببینم پاسپورت اومده یا نه؟ اجازه خروجمو دادن یا نه در همین مورد هم پرسیدم.
    این قانون شامل چند گروه میشه. بعضیا چه قانونی و چه غیر قانونی قبل از 82 از ایران رفته بودن و 2سال هم از اقامتشون میگذره ( از اون موقع تا حالا میشه 10 سال که خارجن دیگه :دی) میتونن سربازی بخرن. اون سه ماه ورود هم برا همونا بوده. میدونی چیه برادران محترم مسئول سایت پلیس یادشون رفته این خبر رو آپدیت کنن که بابا جان این ماله 10 سال پیشه.
    ولی حالا یه مورد دیگه من از اونجا که کنجکاویم گل کرده بود یه ایمیل زدم دفترحافظ منافع ایران در امریکا- دستشون درد نکنه 3 روزه جواب دادن- گفتم آقا فرض بفرمائید ما غیرقانونی اومدیم بیرون میشه رفت و آمد کنیم؟ که جواب دادن بله و شرایط داره. اول که یک سری فرم هست که پر میکنین و تشکیل پرونده میدین. تو این فرم ها تاریخ های ورود و خروج، نحوه ورود و خروج، مرز ورود و خروج، بعد از خروج چه کریدن و اینا رو مینویسین، بعد از تشکیل پرونده شما در سال سرجمع سه ماه بیشتر نمیتونی تو ایران باشی که یا همشو یه جا خرج میکنی یا بصورت دوره ای و متناوب میای. قبل از ورود به میهن عزیز هم باید مجوز رو از سفارت یا دفتر حفظ منافع بگیری. اینجوری با اینکه شما مشمولی و غیر قانونی اومدی و اینا ولی اجازه ورود و خروج میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط barmanaria نمایش پست ها
    سلام
    مدتی هست که دارم خودمو برای مهاجرت آماده می کنم اما وضعیت خروج از کشور من یه خورده مثل اینکه پیچیده هست ...
    من الان متعهد خدمت آموزش و پرورش هستم و ۵ سال از تعهدم مونده قاعدتا تا زمانیکه تعهدم تموم نشه با من مثل کسی سربازی نرفته برخورد میکنن
    حال سوال من اینه که بهترین روش برای خروج از کشور چیه در ضمن می خوام برای ادامه تحصیلات برم و بین جند تا جا هم هنوز تصمیم نگرفتم اما مهم اینه که تا ۵ سال دیگه نمی تونم صبر کنم
    اینم بگم که هر چند برام سخته اما میتونم ودیعه ۱۵ میلیونی بزارم اما میخوام بدونم اگر راه بهتری داره بدونم ممنون میشم هر کس اطلاعاتی داره بنده رو راهنمایی کنه سخت به کمک شما نیازمندم
    متشکرم
    اداره اموزش و پرورش محترم جز بدقلق ترین ادارجات ایرانه :دی. شما اگر دارید تعهد مربوط به دانشگاه های فرهنگیان رو میگذرونید یا بورس داخل از وزارت اموزش و پرورش بودید تمامی مراحل خروج و مجوز ادامه تحصیلتون باید با اجازه اموزش و پرورش باشه. برا خود اموزش و پرورش رو دقیق نمیدونم. ولی دوستای من که بورس استانداری شدن ( با سهمیه مناطق محروم رفتن دانشگاه علوم پزشکی) باید یا تعهد محضری و سفته بدن، یا سند بزارن، یا معادل ریالی رو بخوابونن تو حساب یا اینکه بخرنش.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)