صفحه 22 از 48 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member mersen آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

چند صفحه رو خوندم بازم دستگیرم نشد! سوالم رو ساده بپرسم ، اگر من برای خروج از کشور وثیقه بزارم و برم سوییس درس بخونم و بیشتر بمونم و تابعیت و پاسپورت سوییسی بگیرم ، وقتی اومدم ایران با پاسپورت ایرانیم بازم منو می برن سربازی؟ یعنی واقعا کسی که دو تابعیت داره رو می برن توی ارتش خدمت کنه؟!!! تا حالا همچین چیزی اتفاق افتاده؟ توی ارتش کسی رو که سفر به خارج داشته باشه رو هم چک می کنن چه برسه دو تابعیت!

نقل قول نوشته اصلی توسط mersen نمایش پست ها
    چند صفحه رو خوندم بازم دستگیرم نشد! سوالم رو ساده بپرسم ، اگر من برای خروج از کشور وثیقه بزارم و برم سوییس درس بخونم و بیشتر بمونم و تابعیت و پاسپورت سوییسی بگیرم ، وقتی اومدم ایران با پاسپورت ایرانیم بازم منو می برن سربازی؟ یعنی واقعا کسی که دو تابعیت داره رو می برن توی ارتش خدمت کنه؟!!! تا حالا همچین چیزی اتفاق افتاده؟ توی ارتش کسی رو که سفر به خارج داشته باشه رو هم چک می کنن چه برسه دو تابعیت!
    خوب وقتی پاسپورت اونجا رو میگیری , با پاسپورت اونجا به ایران برگرد , اینجوری کسی نمیتونه چیزی بگه.
    البته باید ویزا بگیری برا ایران.
    ویرایش توسط Mehdi87 : July 23rd, 2013 در ساعت 05:54 PM

Junior Member mersen آواتار ها

خوب همین دیگه ، موقع گرفتن ویزا می فهمن که تو تابعیت ایران رو داری. اون موقع ویزا می دن؟ یا می گن با پاسپورت ایرانیت برگرد؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

خوب همین دیگه ، موقع گرفتن ویزا می فهمن که تو تابعیت ایران رو داری. اون موقع ویزا می دن؟ یا می گن با پاسپورت ایرانیت برگرد؟
    حتما باید با پاس ایرانیت برگردی؟ ازدواج کنی بچه دار بشی، وقتی بخوای بیای ایران برای فرزندت هم باید پاس ایرانی بگیری وگرنه ویزا نمیدن!
    خارج شدن از تابعیت ایرانی خیلی دردسر داره، باید در هیئت وزیران بررسی و تصویب بشه که البته یکی از شروطش گذروندن خدمته!!
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

شما تا اونجا که میتونی خارج از ایران بمون با یه بهونه ای , آخرش یه تبصره ای چیزی دوباره میزارن که مثلا با مقداری پول بخری .

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi87 نمایش پست ها
    شما تا اونجا که میتونی خارج از ایران بمون با یه بهونه ای , آخرش یه تبصره ای چیزی دوباره میزارن که مثلا با مقداری پول بخری .
    این کار بشدت توصیه میشه تعداد افرادی که از 82 خارج شدن (اونایی که دیگه نتونستن بخرن) و تا حالا خارج موندن داره زیاد میشه و باید فکری به حال شون کرد!
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام به همگی
    من یک سوال در مورد مشمولان خارج از کشور دارم که وارد غیبت شده ن. من توی قوانین جدید نظام وظیفه دیدم که مشمولانی که بیش از یک سال غیبت دارن ، فراری محسوب شده و به مراجع غذایی معرفی میشن تا مطابق مقررات با اونها رفتار بشه. حالا سوال من اینه که اگر بعد از اتمام فرجه ی فراغت از تخصیل در خارج از کشور مشغول کار بشیم و بعد از چند سال بخوایم برگردیم (طبعا با غیبت بیشتر از یک سال)، علاوه بر اینکه غیبت خوردیم و تا انجام خدمت دیگه اجازه خروج نمیدن، امکان پیگرد قانونی و دستگیری و زندان هم هست با توجه به این قوانین جدید؟!
    پیشاپیش ممنون از پاسختون

طبیعتا باید این قوانین هم عطف به ما سبق بشه یا تبصره ی خاصی برای مشمولین خارج از کشور بهش اضافه بشه.

Junior Member

من 5 ساله که با وصیغه ی 15 میلیون تومانی زیارت به سوریه از ایران خارج شدم و دانشجو شدم. حدود 1 هفته هست که پاسپورت جدیدم رو سفارت برام صادر کرده و هیچ مدرکی از خدمت سربازی از من نخواستند. دوستانی که قانون را نمی دونند لطفا اشتباه پاسخ ندن تا یک عده گمراه نشن.

Banned

سلام.
    ظاهرا جدیدا قانونی تصویب شده که مشکل خیلی از دوستانی که خارج موندن و امکان برگشت روندارن به این خاطر که باید برن سربازی حل شده.
    اگه 3 سال در خارج اقامت داشته باشی میتونی در سال 2 بار و مجموعا 3 ماه بیای ایران و راحت برگردی بدون اینکه نیاز به رفتن به سربازی باشه.
    در واقع همون قانونی که فقط برای خروجی های قبل 82 بود حالا تعمیم داده شده و خروجی های بعد اون هم میتونن استفاده کنن.
    شما هم شنیدید>؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)