صفحه 29 از 48 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

نه داداش من کجا از این خبراست؟

خرید خدمت خیلی وقته که بالکل منتفی شده؛ الان اگر خارج باشی و یک سری شرایط داشته باشی می تونی بری سفارت مهر خروج بگیری و مسافرت کوتاه مدت به ایران داشته باشی.

یک سر به قسمت معافیت پزشکی فروم هم بزنید متوجه میشید که آئین نامه معافیت داره تغییر می کنه و دیگه مجموع دو چشم هر چند باشه مهم نیست. اطلاعات بیشتر رو همونجا ببینید.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    نه داداش من کجا از این خبراست؟

خرید خدمت خیلی وقته که بالکل منتفی شده؛ الان اگر خارج باشی و یک سری شرایط داشته باشی می تونی بری سفارت مهر خروج بگیری و مسافرت کوتاه مدت به ایران داشته باشی.

یک سر به قسمت معافیت پزشکی فروم هم بزنید متوجه میشید که آئین نامه معافیت داره تغییر می کنه و دیگه مجموع دو چشم هر چند باشه مهم نیست. اطلاعات بیشتر رو همونجا ببینید.

موفق باشید
    مهلت اجراي مقررات مصوب سال 1385 در خصوص معافيت خريد خدمت ،حداكثر تا پايان روز 31/5/92 تعيين شده و اجراي آن از 1/6/92 متوقف مي گردد. بله من قانون رو زیاد دنبالش نبودم مثل اینکه منتفی شده.

معافیت چشم هم بعیده بشه گرفت. شاید بشه معاف از رزم شد همین. ولی سربازی رو باید رفت!

سلام دوستان
    یک راهنمایی فوری نیاز دارم
    من حدود دو ماه هست که فارغ التحصیل شدم از فوق لیسانس تو آلمان. الان هم پذیرش گرفتم از یک استادی توی آلمان. میخوام بدونم این مراحل تغییر معاقیت تحصیلی و وثیقه من از فوق به دکتری چه طوریه؟ فقط باید نامه پذیرش و مدرک فوق رو توی نشا آپلود کرد؟
    چه مقدار زمان میبره این کار؟
    آیا میشه ایران خانواده برن انجام بدن این کار رو ؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجوی ارشد توی آلمانم اما درسم این شهریور تموم میشه. برای موقعیت دکترا از کانادا پذیرش دارم اما میخوام چند ماهی رو تو آلمان بمونم که کار فعلیم تموم شه.

میدونم که مشمولین بعد فارغ التحصیلی یک سال زمان دارن تا خودشونو معرفی کنن. سوال من اینه که آیا ایرادی داره من بعد چند ماه برگردم ایران و درخواست معافیت برای مقطع بعدی بدم یا حتما باید تا تحصیلاتم تموم شد برگردم؟ کسی تجربه ای در این مورد داره؟

پیشاپیش از راهنمایی ها خیلی ممنونم

شما میتونی از طریق وکیل قانونی خودت در ایران مدارکت رو به وزارت علوم ارائه کنی ( مدرک فارغ التحصیلی فوق و پذیرش دکترا کانادا) و بعد وزارت علوم خودش با نظام وظیفه مکاتبات لازم رو میکنه جهت تمدید معافیت و عدم غیبت خوردن شما در آینده. فکر میکنم اگر بری ایران که خودت این کار رو انجام بدی شاید با توجه به بی سر و صاخب بودن این وزارت خونه ها کارت یه خورده جلو عقب بیوفته و برای خروج به موقع شاید دچار دردسر بشی که به ریسکش نمیارزه

سلام،
    دوستان کسی خبر داره که آیا امکان تعویض وثیقه سربازی در حین تحصیل هست؟ پول به سند و بالعکس
    مرسی

Junior Member

با سلام

دوستان من همین تابستون با گذاشتن وثیقه 8 میلیونی (سفر نیمه علمی) از ایران خارج شدم به مقصد ترکیه. از اونجا ویزای اقامتم رو گرفتم و اومدم کانادا و land کردم
    اگر با تاخیر کمتر از 1 ماه به ایران برگردم، در چه حدی به مشکل بر میخورم؟!
    کلا اگر کسی بیشتر از اجازه خروجی که داره بمونه، چه اتفاقی میوفته براش؟!

ممنون میشم اگر جواب بدین! مرسی!

پی نوشت: وضعیت سربازی من وقتی که در ایران بودم معافیت تحصیلی بود که تا 94 اعتبار داشت. الان نمیدونم که دیر اومدنم غیبت حساب میشه یا نه. و اینکه ویزای مهاجرت کانادا توی پاسپورتم دارم!
    ویرایش توسط derber : August 31st, 2014 در ساعت 12:03 AM

Junior Member

همچنین در صورت برگشت، آیا میشه باز هم مجوز خروج از کشور گرفت؟!

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

سلام،

دوستان کسی میدونه که اگر اقامت دائم و پاسپورت یه کشوری و مثلاً کانادا یا استرالیارو بگیری می تونی بدون مشکل با نظام وظیفه بیای ایران و بری؟
    مورد این شکلیه که برای دکترا با گذاشتن وثیقه بری و بخوای با پاسپورت غیر ایرانی وارد ایران بشی (مثلا بعد از 5 سال)

سپاس

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام،

دوستان کسی میدونه که اگر اقامت دائم و پاسپورت یه کشوری و مثلاً کانادا یا استرالیارو بگیری می تونی بدون مشکل با نظام وظیفه بیای ایران و بری؟
    مورد این شکلیه که برای دکترا با گذاشتن وثیقه بری و بخوای با پاسپورت غیر ایرانی وارد ایران بشی (مثلا بعد از 5 سال)

سپاس

یک ایرانی هرگز نمیتونه بدون پاسپورت ایرانی به کشور رفت و آمد کنه. اول باید ترک تابعیت کنید که برای ترک تابعیت باید مشکل سربازی رو برطرف کرده باشید.
    (در عین حالی که داشتن پاسپورت دوم ایرادی نداره).

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)