صفحه 37 از 48 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام
    کسی از دوستان تا حالا برای دریافت کارت معافیت سربازی با بیش از ۸ سال غیبت قانون جدید از خارج کشور اقدام کردین؟ تا حالا نتیجه ای گرفتین؟

Junior Member

سلام
    برگه معافیت تحصیلی رو از کجا میشه تهیه کرد؟
    من حدودا ۱۰ پیش از ایران خارج شدم. یعنی الان از جایی باید درخواست نامه معافیت تحصیلی ۱۰ سال پیش رو بدم؟ لیسانسم رو دانشگاه ازاد تهران خوندم. لطفا کسی اگه اطلاعاتی داره راهنمایی کنه..
    بک گراند:

حدود ۱۰ سال هست که در تایلند زندگی‌ می‌کنم و همین جا هم ازدواجم رو ثبت کردم و از سفارتِ آمریکا توی تایلند درخواستِ ویزای مهاجرتی کردم. تمام مراحل از جمله مصاحبه با موفقیت انجام شد منتهی‌ سفارت از من درخواستِ وضعیتِ سربازی کرد(به قول خودشون میلیتری رکورد/اینفرمیشن). من بهشون گفتم که معافی تحصیلی‌ دارم و سربازی نرفتم(من وثیقه گذشتم و برای فوق لیسانس اومدم تایلند و دکترام رو هم دارم تو چند ماه دیگه میگیرم که البته چون به ایران وضعیتم رو اطلاع نداده بودم وثیقه‌ام که ۱۵ میلیون بود رو دولت برداشت). مدارکِ وثیقه و رو بهشون نشون دادم و حتی از سفارت ایران هم یه نامه گرفتم که میگفت این آقا همین جور که ادعا میکنه سربازی نرفته. ولی‌ باز هم قبول نمی‌‌کنن و میگن تو ایران اگه سربازی رو تموم کنی‌ کارت پایان خدمت میگیری و اگه معافی که کارت معافی میگیری. حالا کارت معافی تحصیلیت رو نشون بده. هرچی‌ بهشون میگم که بابا معافی تحصیلی‌ که کارت نداره بلکه فقط یه اجازست اینا برام همون ایمیلِ قبلی‌ رو می‌فرستن که کارتِ معافیت رو نشون بعده و رفرنسشون هم سایتِ وزارتِ امور خارجه آمریکاست که میگه هر ایرانی‌ بالای ۱۸ سال باید سربازی بره مگه اینکه معاف باشه.
    با تشکر

Junior Member

با سلام، من سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدید اگر میدونید. اگر بعد از اگر بعد از تمام شدن معافیت تحصیلی‌ شخصی‌ بخواهد در همان کشور یا کشور دیگری اقامت داشته باشد آیا سفارت ایران به او پاسپورت میدهد. فرض کنید مثلا من الان سوئد هستم بعد تحصیلم میرم آمریکا. حالا در آمریکا سفارت به من پاسپورت میده با اینکه معافیت تحصیلیم برای سوئد صادر شده? خیلی‌ ممنون از پاسختون.

Junior Member

با سلام کسانی که غیر قانونی به آلمان می روند برای پناهندگی مثلا ترک دین می کنند و پس از مدتی در اونجا سیتی زن میشن میتونن برگردن ایران؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط r_n_s_s نمایش پست ها
    با سلام، من سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدید اگر میدونید. اگر بعد از اگر بعد از تمام شدن معافیت تحصیلی‌ شخصی‌ بخواهد در همان کشور یا کشور دیگری اقامت داشته باشد آیا سفارت ایران به او پاسپورت میدهد. فرض کنید مثلا من الان سوئد هستم بعد تحصیلم میرم آمریکا. حالا در آمریکا سفارت به من پاسپورت میده با اینکه معافیت تحصیلیم برای سوئد صادر شده? خیلی‌ ممنون از پاسختون.
    درود. بله پاسپورت میده.
    ربطی به معافیت تحصیلی نداره. به کارت اقامت/ویزاتون مربوط میشه. هر جا که باشید با کارت اقامت اون کشور + شناسنامه ایرانی تون سفارت بهتون پاسپورت میده.
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

Junior Member

یک سوال فوری: دوستان کسی اطلاع داره اگر پاسپورت از سفارت ایران در خارج داشته باشیم, محل اقامت رو ایران زاده باشند و به اداری گذرنامه شهرآرا مراجعه کنیم فقط برای مهر خروج مجدد, چقدر زمان میبره تا مهر رو بزنند داخل پاسپورت؟

Junior Member

سلام، برای تمدید وصیغه سربازی، هر سال چطور باید تمدید کرد؟ ایا بانک تود بخود تمدید میکنه یا باید نامه نگاری ای بین بانک و نظام وظیفه انجام بشه؟

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط david2004 نمایش پست ها
    یک سوال فوری: دوستان کسی اطلاع داره اگر پاسپورت از سفارت ایران در خارج داشته باشیم, محل اقامت رو ایران زاده باشند و به اداری گذرنامه شهرآرا مراجعه کنیم فقط برای مهر خروج مجدد, چقدر زمان میبره تا مهر رو بزنند داخل پاسپورت؟
    سلام،
    اصولا 24 ساعت، در واقع امروز تحویل میدید و فردا تحویل میگیرید.
    در عمل کلا 10 دقیقه زمان میبره، اما متاسفانه با دوستانی که از شهرستان تشریف میبرند اونجا هم هیچ همکاری ای صورت نمیگیره و باز هم در روز کاری بعدی تحویل میدند.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan86 نمایش پست ها
    سلام، برای تمدید وصیغه سربازی، هر سال چطور باید تمدید کرد؟ ایا بانک تود بخود تمدید میکنه یا باید نامه نگاری ای بین بانک و نظام وظیفه انجام بشه؟
    سلام،
    نیاز به اقدام خاصی از طرف شما نیست، جز همون بارگذاری منظم گواهی اشتغال در سامانه نشا.
    مگراینکه مدت معافیت تحصیلی شما به اتمام رسیده باشه (مثلا 6 سال برای دوره PhD)، در اینصورت فکر میکنم یکبار بمدت 1 یا 2 سال قابل تمدید هست.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahdiyeh نمایش پست ها
    با سلام کسانی که غیر قانونی به آلمان می روند برای پناهندگی مثلا ترک دین می کنند و پس از مدتی در اونجا سیتی زن میشن میتونن برگردن ایران؟
    سلام، قاعدتا با شرایط زیر نباید مشکلی باشه:
    با پاسپورت آلمانی و اسم غیر ایرانی، و اخذ ویزای ایران.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)