صفحه 38 از 48 نخستنخست ... 2829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

با سلام

کسی می دونه مدارک لازم برای مهر اجازه تردد چیه؟ اجازه تردد همونیه که اگه بیشتر از سه سال خارج باشی می تونی بدون تعیین تکلیف وظیفه سربازی به ایران تردد داشته باشی...
    امروز رفتم کنسولگری، گفتن پاسپورتت کلا باید عوض بشه، استعلام بشه، 130 یورو و 21 روز کاری، کار داره...

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من از سال 82 از کشور خارج شدم (یعنی قبل از مشمولیت) و 3 دبیرستان رو در مدرسه ایرانی استانبول گذروندم، دانشگاه هم قبول شدم اما تمومش نکردم. آخرین بار سال 91 با مهر وارد ایران شدم و خارح شدم، اما الان دیگه واسم مهر نمیزنن، الان 3 سال پیوسته ترکیه هستم، آیا با این قانون جدید مهر واسم میزنن؟

من میخوام برم ایران که سربازیم رو بخرم! اگر که واسم مهر نزنن و من همینطوری بلیط بگیرم و پاشم بیام ایران به محض ورود واسم مشکلی پیش نمیاد؟ که به عنوان سرباز فراری بگیرنم تو فرودگاه؟
    تا آخری دیماه بیشتر فرصت ندارم برای خرید سربازی

لطفا پاسخ بدین، ممنونم

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rairhahs نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من از سال 82 از کشور خارج شدم (یعنی قبل از مشمولیت) و 3 دبیرستان رو در مدرسه ایرانی استانبول گذروندم، دانشگاه هم قبول شدم اما تمومش نکردم. آخرین بار سال 91 با مهر وارد ایران شدم و خارح شدم، اما الان دیگه واسم مهر نمیزنن، الان 3 سال پیوسته ترکیه هستم، آیا با این قانون جدید مهر واسم میزنن؟

من میخوام برم ایران که سربازیم رو بخرم! اگر که واسم مهر نزنن و من همینطوری بلیط بگیرم و پاشم بیام ایران به محض ورود واسم مشکلی پیش نمیاد؟ که به عنوان سرباز فراری بگیرنم تو فرودگاه؟
    تا آخری دیماه بیشتر فرصت ندارم برای خرید سربازی

لطفا پاسخ بدین، ممنونم
    سلام
    برای خرید سربازی از همون استانبول هم میتونید اقدام کنید. با سفارت تماس بگیرید.
    در صورتی که بیاید هم دستگیری و ... در کار نیست حداقل تا حالا نبوده؛ فقط پاس رو میگیرن و ممنوع الخروج میکنن. اما بهتره اصلا ریسک نکنید. از همونجا اقدام کنید هر وقت کارت رو گرفتید با خیال راحت رفت و آمد کنید.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

سلام دوستان
    من ترکیه دانشجو هستم یک ماه میخوام برگردم ایران باید چیکار کنم ؟

Junior Member

پیش فرض مجوز خروج بعد از دفاع و قبل از فارغ التحصیلی رسمی

سلام.

من تو کانادا ترم پاییر درسم تموم شد و برای ترم زمستون رجیستر نیستم. تاریخ convocation که توی نامه ای که از دانشگاه گرفتم توی june 2016 هست.
    خواستم بدونم که اگه توی این فرصت(تا جون ۲۰۱۶) اگه بیام ایران میتونم دوباره اجازه خروج بگیرم یا نه؟ کسی تجربشو داره؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مجوز خروج بعد از دفاع و قبل از فارغ التحصیلی رسمی

نقل قول نوشته اصلی توسط ziXet نمایش پست ها
    سلام.

من تو کانادا ترم پاییر درسم تموم شد و برای ترم زمستون رجیستر نیستم. تاریخ convocation که توی نامه ای که از دانشگاه گرفتم توی june 2016 هست.
    خواستم بدونم که اگه توی این فرصت(تا جون ۲۰۱۶) اگه بیام ایران میتونم دوباره اجازه خروج بگیرم یا نه؟ کسی تجربشو داره؟

ممنون
    سلام دوست خوب،
    اصولا اگر قرار بر این باشه که از داخل ایران اقدام به دریافت اجازه خروج کنید، فرآیندش از وزارت علوم شروع میشه و اونا دلایل موجه برای برگشت شما در اون تاریخ رو بررسی میکنند.
    در حالت عادی برای کسی که تحصیلش به اتمام رسیده، خروج از کشور ممکن نیست.
    نکته ای که اینجا هست اینه که ما نمیدونیم شرکت در مراسم فارغ التحصیلی از نظر وزارت علوم دلیل موجه برای بازگشت هست یا خیر. (شما میتونید با بخش مربوطه {نظام وظیفه} در اداره اعزام تماس بگیرید و سوال کنید، اطلاعاتش در سایت اداره اعزام موجود هست)
    در هر صورت، گرفتن اجازه خروج از دفتر حفاظت از منافع واشنگتن ساده تر و ممکن تر بنظر میرسه.
    موفق باشید و لطفا تجربه تون رو اینجا همرسانی (share) کنید.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام دوست خوب،
    اصولا اگر قرار بر این باشه که از داخل ایران اقدام به دریافت اجازه خروج کنید، فرآیندش از وزارت علوم شروع میشه و اونا دلایل موجه برای برگشت شما در اون تاریخ رو بررسی میکنند.
    در حالت عادی برای کسی که تحصیلش به اتمام رسیده، خروج از کشور ممکن نیست.
    نکته ای که اینجا هست اینه که ما نمیدونیم شرکت در مراسم فارغ التحصیلی از نظر وزارت علوم دلیل موجه برای بازگشت هست یا خیر. (شما میتونید با بخش مربوطه {نظام وظیفه} در اداره اعزام تماس بگیرید و سوال کنید، اطلاعاتش در سایت اداره اعزام موجود هست)
    در هر صورت، گرفتن اجازه خروج از دفتر حفاظت از منافع واشنگتن ساده تر و ممکن تر بنظر میرسه.
    موفق باشید و لطفا تجربه تون رو اینجا همرسانی (share) کنید.
    ممنون از پاسخ.
    این شماره تلفنی که تو سایت نشا در قسمت تماس با ما داره ظاهرا جواب نمیدن. شماره تلفن دیگه ای داره؟

Junior Member

سلام دوستان،

خواهش می کنم اگه اطلاعی در مورد سوال من دارید بهم بگید. من حدود ۱-۲ ماه هستش که معافیت تحصیلی نظام وظیفه برای دکترام تموم شده، ولی هنوز پایان نامه رو سابمیت نکردم. تازگی توی پاسپورتم مهر خروج مشمولین تا پایان سال ۹۵ رو گرفتم. با توجه به اینکه با این مهر خروج، دیگه نیازی به استفاده از وثیقه و گرفتن مجوز خروج از ستارخان رو ندارم، آیا احیانا کسی میدونه که چجوری میتونم وثیقه (سند خونه که مستقیم تو رهن نظام وظیفه هستش) رو آزاد کنم؟
    من قصد دارم کمتر از یک ماه دیگه بیام ایران که کارهاشو انجام بدم، ممنون میشم اگه اطلاعی در این زمینه دارید بهم بگید.

Junior Member Peyoba آواتار ها

سلام دوستان.

من ارشد خودمو تموم کردم و اپلیکیشن های خودمو برای مقطع PhD هم ارسال کردم و منتظر پاسخشون هستم. در این راستا یه مساله ای به وجود اومده که میخوام نظرتون رو بدونم. این امکان وجود داره که یکی از اساتید (بر اساس صحبت هایی که با هم به عمل آوردیم) مایل باشن که به من برای دایرکت پی اچ دی پذیرش بدن و در نتیچه این امکان وجود داره که من مثلا یه دوره یک ساله ارشد هم بگذرونم و بعد مستقیما برم واسه دکتری، که طبییعتاً میدونم توی بحث نظام وظیفه و خروج از کشور (معافیت تحصیلی برای یک مقطع فقط یک بار صادر میشه) دچار مشکل خواهم شد. در نتیجه میخوام بدونم آیا دایرکت خوندن هم مشکل خواهد داشت؟ به نوعی میخوام بدونم توی نامه ی I20 احتمالی که دایرکت بودن رو بهش اشاره میکنه، به خوندن ارشد هم اشاره میکنه یا خیر؟
    ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ziXet نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ.
    این شماره تلفنی که تو سایت نشا در قسمت تماس با ما داره ظاهرا جواب نمیدن. شماره تلفن دیگه ای داره؟
    شماره هایی که در سایت اداره اعزام موجود هست، درست هستند، من قبلا باهاشون تلفنی صحبت کردم.
    منتها گاهی وقتا باید حدود 20-30 دقیقه پشت خط باشید و امتحان کنید تا جواب بدند!
    موفق باشید
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)