صفحه 4 از 48 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور ( گذرنامه، نامه وزارت علوم و سفارت ....)

سلام به همگی،
    من سال 86 توی خود وزارت علوم یه سند خونه به عنوان وثیقه برای سربازی گذاشتم و الان سه ساله که توی آمریکا دارم دکتری می خونم. البته نمی خوام به ایران بر گردم. پدرم تا 2.7 سال دیگه سنش به 59 می رسه و من می تونم معافیت کفالت بگیرم. حالا چند تا سوال داشتم و ممنون می شم اگه دوستان جواب بدند:
    1-ایا پدر من که ار طرف من وکالت تام داره می تونه برای معافیتم اقدام بکنه و سند رو هم آزاد کنه؟
    2-ـآیا این امکان هست که الان سند خونه رو با پول توی وزارت علوم جایگزین کنم؟ و اگه میشه چقدر پول لازمه؟ یادمه سال 86، 15 میلیون وثیقه لازم بود.
    ممنون

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور ( گذرنامه، نامه وزارت علوم و سفارت ....)

سوال من اینه که من می‌خوام برگردم ایران و مدارکم رو به سفارت ایران بردم برای مهر خروج. برای تشکیل پرونده در سفارت نامهٔ معافیت تحصیلی‌ لازمه. کسی‌ میدونه این نامه چیه؟ چون من یه نامهٔ معافیت تحصیلی‌ دارم که واسهٔ لیسانسه.

Junior Member

پیش فرض کنترل در فرودگاه

سلام
    من یه مشکل کوچیک دارم. من تو آلمان درس میخونم، تو سفارت پرونده دانشجویی هم دارم، می‌خوام برم ایران و رو حساب این پرونده مهر خروج هم گرفتم. ولی‌ مشکل اینجاست که دارم رشتمو عوض می‌کنم و چند روز بعد از مهر خروج گرفتنم، یه ویزای جدید تو پاسپورتم خورده، صفحهٔ بعد مهر خروج.
    هر وقت میرم ایران و میام یه شماره موقع خروج تو فرودگاه میدن بهم که برم یه اتاقی‌ مال اداره گذرنامه چک کنن. اونجا چیو چک می کنن؟ می‌خوام بدونم حالا که نه سفارت نه وزارت علوم از تحصیلات جدید من خبر ندران، از این ویزا که توشم از رشته جدید نوشته هم خبری ندران، دچار مشکل نمیشم موقع خروج؟ نمیگن این ویزا چیه؟ چرا صفحه بعد از مهر خروجه؟ یا چرا ثبت نشده از طرف سفارت ایران واسه ما...؟
    من الان وقت مطلع کردن سفارت و دنبال اون وزارت علوم و غیره ندارم، چند روز دیگه بلیت دارم، ممنون میشم هرکی‌ میتونه کمک کنه!

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arahafrooz نمایش پست ها
    سلام به همگی،
    من سال 86 توی خود وزارت علوم یه سند خونه به عنوان وثیقه برای سربازی گذاشتم و الان سه ساله که توی آمریکا دارم دکتری می خونم. البته نمی خوام به ایران بر گردم. پدرم تا 2.7 سال دیگه سنش به 59 می رسه و من می تونم معافیت کفالت بگیرم. حالا چند تا سوال داشتم و ممنون می شم اگه دوستان جواب بدند:
    1-ایا پدر من که ار طرف من وکالت تام داره می تونه برای معافیتم اقدام بکنه و سند رو هم آزاد کنه؟
    2-ـآیا این امکان هست که الان سند خونه رو با پول توی وزارت علوم جایگزین کنم؟ و اگه میشه چقدر پول لازمه؟ یادمه سال 86، 15 میلیون وثیقه لازم بود.
    ممنون

سلام

1 انجام دادن کارهای معافیت باید از طرف خودتون و از جایی که درش مقیم هستید، باشه.
    2 الان هم میزان وثیقه همون 15 میلیونه؛ اما این که بشه وثیقه رو عوض کرد یا نه اطلاعی ندارم.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کنترل در فرودگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط navaliira نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکل کوچیک دارم. من تو آلمان درس میخونم، تو سفارت پرونده دانشجویی هم دارم، می‌خوام برم ایران و رو حساب این پرونده مهر خروج هم گرفتم. ولی‌ مشکل اینجاست که دارم رشتمو عوض می‌کنم و چند روز بعد از مهر خروج گرفتنم، یه ویزای جدید تو پاسپورتم خورده، صفحهٔ بعد مهر خروج.
    هر وقت میرم ایران و میام یه شماره موقع خروج تو فرودگاه میدن بهم که برم یه اتاقی‌ مال اداره گذرنامه چک کنن. اونجا چیو چک می کنن؟ می‌خوام بدونم حالا که نه سفارت نه وزارت علوم از تحصیلات جدید من خبر ندران، از این ویزا که توشم از رشته جدید نوشته هم خبری ندران، دچار مشکل نمیشم موقع خروج؟ نمیگن این ویزا چیه؟ چرا صفحه بعد از مهر خروجه؟ یا چرا ثبت نشده از طرف سفارت ایران واسه ما...؟
    من الان وقت مطلع کردن سفارت و دنبال اون وزارت علوم و غیره ندارم، چند روز دیگه بلیت دارم، ممنون میشم هرکی‌ میتونه کمک کنه!

سلام دوست عزیز

بنظر من که مشکل حادی بنظر نمیاد؛ اگر مدارکت کامل باشه اینجا احنمالا بتونی با یکی دو روز دوندگی درستش کنی.

هر چند تلفن 24 ساعته 2777 برای مشکلات ایرانیان خارج از کشوره، تا حالا که درست حسابی جواب میدادند.
    شما هم اگر سوالت رو پرسیدی جوابش رو هم لطف کن اینجا بذار.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کنترل در فرودگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

بنظر من که مشکل حادی بنظر نمیاد؛ اگر مدارکت کامل باشه اینجا احنمالا بتونی با یکی دو روز دوندگی درستش کنی.

هر چند تلفن 24 ساعته 2777 برای مشکلات ایرانیان خارج از کشوره، تا حالا که درست حسابی جواب میدادند.
    شما هم اگر سوالت رو پرسیدی جوابش رو هم لطف کن اینجا بذار.

موفق باشید
    مساله اینجاست که من کارای اداری دانشگاهم تازه داره انجام می‌شه و طول میکشه. من قبل از اون می‌خوام برم ایران بدون اینکه به سفارت یا وزارت علوم خبر بدم، انگار که هنوز همون جای قبلیم درس میخونم. سوألم اینه که تو اون اتاق تو فرودگاه، شماره‌ای که چک می‌کنن چیه؟ اصلا کاری به اینکه ویزای من بعد از مهر خروجم ثبت شده دارن یا نه، فقط مهر واسشون مهمه؟ از اینکه بخوام خارج بشم و بهم گیری بدن که چرا ویزات با اونی‌ که سفارت دیده فرق داره نگرانم!!! احتمالش کمه، ولی‌ عواقبش برام خیلی‌ زیاده

سلام دوستان
    اگه یه لطفی کنین و منو راهنمایی کنین ممنون میشم
    من الان کانادا مشغول تحصیلم و با وثیقه اومدم اینجا . حالا میخوام یه سر بیام ایران ؛
    میخوام بدونم واسه ی اینکه بتونم دوباره از ایران خارج شم چه کارایی باید بکنم و اینکه چه مدارکی رو همرام بیارم؟
    آیا واسه مهر خروج از ایران باید از همینجا توی کانادا اقدام کنم؟ یا می تونم بیام ایران و اونجا مهر خروج بزنم توی پاسپورتم؟
    اگه تو ایران میتونم ؛ چه مدارکی لازم دارم که از اینجا همرام بیارم؟
    کار دیگه ای هم لازمه که انجام بدم؟

ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
    با تشکر - امیر
    اینجا محل تبلیغات نیست!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

سلام
    من مشمولم و با وثيقه اومدم خارج از ايران
    تو سفارت تشكيل پرونده دادم و گفتند بايد استعلام بشه ببينيم مي تونيم بهت تسهيلات دانشجويي ( همون مهر خروج ) بديدم يا نه ! كه 1 تا 2 ماه طول مي كشه ! مي خوام بدونم واقعا 2ماه طول مي كشه يا ممكنه بيشتر هم بشه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    سلام
    من مشمولم و با وثيقه اومدم خارج از ايران
    تو سفارت تشكيل پرونده دادم و گفتند بايد استعلام بشه ببينيم مي تونيم بهت تسهيلات دانشجويي ( همون مهر خروج ) بديدم يا نه ! كه 1 تا 2 ماه طول مي كشه ! مي خوام بدونم واقعا 2ماه طول مي كشه يا ممكنه بيشتر هم بشه ؟
    سفارت به هیچ عنوان مهر خروج نمیده حتی اگه جواب استعلام بیاد که جوابش نمیاد باید خانوادت بره وزارت علوم پیگیری بکنه. ولی باز هم با این استعلام نمی تونی مهر خروج از سفارت بگیری. باید موقع رفتن به ایران با گواهی دانشجویی همراه با کارنامه بری وزارت علوم. اونها بهت نامه میدن میری اداره گذرنامه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام بالاخره پیدا کردم اونجایی که میخواستم رو من چند تا سوال دارم چند وقتی هست درگیرشم.
    من الان در یک داشنگاه مالزی دارم درس میخونم (mmu ) پذیرشم برای یک دانشگاه دیگه اومده و میخوام به اونجا برم با توحه با اینکه من با گذاشتن وثیقه 15 میلیونی اومدم اینجا میخواستم بدونم این کار شدنی هست که من دانشگاهم رو عوض کنم نظام وظیفه دو روز دیگه که برگردم گیر نیست ؟
    برای این کار خودم شنیدم از بچه ها میگفتند این کار شدنی هست و متداوله بین دانشجوها.میگند اصلا کاری به ایران نداریم اینجا بریم کنسولگری offer رو نشون بدیم خودشون پیگیری میکنند و در پروندت ثبت میشه و کارای نظام وظیفه هم خودشون انجام میدند . حالا من میخوام بدونم این مسئله واقعیت داره یعنی بدون اینکه یکی بره ایران پیگیری کنه کارا راه میفته ؟
    سوال مهمتر اینه که اصلا تغییر رشته برای یک مشمول که ثبت شده اینجا اومده برای یک رشته x و یک دانشگاه y مشخص ممکن است یا نه ؟
    کلی لطف میکنید اگر جواب بدید ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)