صفحه 40 از 48 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام دوستان.
    همسر من 3 سال پیش از دانشگاهی تو امریکا پذیرش گرفت و کارای وثیقه برای سربازی رو انجام داد و از کشور خارج شد.یک بار هم تابستون 93 به ایران برگشت و خیلی راحت مهر خروجش رو زد .منتها الان به دلایلی مجبور به عوض کردن دانشگاه شده و ترنسفر کرده یه دانشگاه دیگه . و حالا ما تابستون میخایم برگردیم ایران. برای گرفتن مهر خروج از کشور و پیش نیمدن مشکل سربازی کسی میدونه باید چیکار کنیم؟ باید تو نشا درخواست تغییر دانشگاه بدیم؟اگر چه مدارکی رو باید تو نشا اپلود کنیم؟ همون i20 دانشگاه جدید و نامه اشتغال به تحصیل تایید شده توسط دفتر خافظ منافع کافی هست؟؟
    نمیشه از همین الان پاسپورت و i20 جدید رو بفرستین دفتر حافظ منافع و مهر بزنه تا دیگه این مشکلا پیش نیاد و اصلا لازم به اعلام به نشا نباشه؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین.خیلی فوری هستش

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط monajmilan نمایش پست ها
    سلام دوستان،

خواهش می کنم اگه اطلاعی در مورد سوال من دارید بهم بگید. من حدود ۱-۲ ماه هستش که معافیت تحصیلی نظام وظیفه برای دکترام تموم شده، ولی هنوز پایان نامه رو سابمیت نکردم. تازگی توی پاسپورتم مهر خروج مشمولین تا پایان سال ۹۵ رو گرفتم. با توجه به اینکه با این مهر خروج، دیگه نیازی به استفاده از وثیقه و گرفتن مجوز خروج از ستارخان رو ندارم، آیا احیانا کسی میدونه که چجوری میتونم وثیقه (سند خونه که مستقیم تو رهن نظام وظیفه هستش) رو آزاد کنم؟
    من قصد دارم کمتر از یک ماه دیگه بیام ایران که کارهاشو انجام بدم، ممنون میشم اگه اطلاعی در این زمینه دارید بهم بگید.
    من فکر می کنم وقتی که بر می گردید ایران و می رید که وثیقه و آزاد کنید گذرنامه شما و می گیرن و باطلش می کنن، در نتیجه دیگه از کشور نمی تونید خارج بشید. اجازه خروج به شما داده شده اما نمی تونید بدون رفتن به سربازی وثیقه و آزاد کنید و بعد از کشور خارج بشید.

نه گذرنامه رو میگیرن ازتون نه باطلش میکنن (اصلا حق چنین کاری رو ندارن، اون هویت شماست. حتی کسایی هم که با حکم دادگاه تحت پیگرد و ممنوع الخروج میشن رو پاسپورتشون رو باطل نمیکنن).

در مورد اینکه برگردید و چه اتفاقی می افته:
    اولا تو همون فرودگاه بهتون اطلاع میدن که وضعیت خروج شما غیر مجازه (کاریتون هم ندارن، فقط بهتون میگن که برای خروج مجدد از کشور باید مشکل سربازیتون رو حل کنید). تا زمانی هم که تکلیف سربازیتون معلوم نشه، ممنوع الخروج خواهید بود./

برای وثیقه: تو اون تعهد نامه که پر کردیم، به دولت اجازه داده شده که در صورت عدم بازگشت در موعد مقرر (پایان معافیت تحصیلی) وثیقه ی شما به نفع دولت ضبط شود. اما من بچه هایی که با تاخیر برگشتن رو دیدم که بخشی از وثیقه رو تونستن پس بگیرن (ظاهرا به ازای هر ماه تاخیر در برگشت یک درصدی از وثیقه توقیف میشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    من فکر می کنم وقتی که بر می گردید ایران و می رید که وثیقه و آزاد کنید گذرنامه شما و می گیرن و باطلش می کنن، در نتیجه دیگه از کشور نمی تونید خارج بشید. اجازه خروج به شما داده شده اما نمی تونید بدون رفتن به سربازی وثیقه و آزاد کنید و بعد از کشور خارج بشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    FIU

سلام

با تشکر از وقتی که ميذاريد برای بچه ها

من دانشجوی سال سوم PhD هستم تو آمریکا و قصد دارم تابستون برم ايران . معافیت تحصیلی گرفتم سال 2013 با گذاشتن وثیقه پانزده میلیونی. چه مدارکی رو باید نشون داد به وزارت علوم برای گرفتن مجوز خروج ؟ آیا نامه اشتغال به تحصیل ترم spring (ترم چاری) کافیه یا باید مثلا مال تابستون و fall بعدی هم باشه؟؟ چون تایید نامه های ترم بعدی طول می کشه و نمی دونم می تونم تهییه کنم یا نه

یک سوال دیگه، من تو سایت نشا متاسفانه نامه های اشتغال به تحصیل رو آپلود نکردم، اما از سال 2013 تا الان سه بار ارز دانشجویی گرفتم (یعنی غیر مستقیم اشتغال به تحصیل رو دادم بهشون) به نظرتون کماکان ممکنه وثیقه ام ضبط شده باشه به خاطر آپلود نکردن این مدت ؟؟

پیش فرض پاسخ : مجوز خروج بعد از دفاع و قبل از فارغ التحصیلی رسمی

کسی میدونه روال پرداخت وثیقه چطوریه؟ من سند خونه گذاشتم و ایران نیستم اما میخام مهر خروج بگیرم میگن باید وثیقه رو ضبط کنیم. حالا من نمیدونم خونواده باید کجا برن و چی بگن. کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا؟
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_1987 نمایش پست ها
    سلام

با تشکر از وقتی که ميذاريد برای بچه ها

من دانشجوی سال سوم PhD هستم تو آمریکا و قصد دارم تابستون برم ايران . معافیت تحصیلی گرفتم سال 2013 با گذاشتن وثیقه پانزده میلیونی. چه مدارکی رو باید نشون داد به وزارت علوم برای گرفتن مجوز خروج ؟ آیا نامه اشتغال به تحصیل ترم spring (ترم چاری) کافیه یا باید مثلا مال تابستون و fall بعدی هم باشه؟؟ چون تایید نامه های ترم بعدی طول می کشه و نمی دونم می تونم تهییه کنم یا نه

یک سوال دیگه، من تو سایت نشا متاسفانه نامه های اشتغال به تحصیل رو آپلود نکردم، اما از سال 2013 تا الان سه بار ارز دانشجویی گرفتم (یعنی غیر مستقیم اشتغال به تحصیل رو دادم بهشون) به نظرتون کماکان ممکنه وثیقه ام ضبط شده باشه به خاطر آپلود نکردن این مدت ؟؟

اگر میخوای از تهران مهر خروج بگیری، فقط گواهی ترم جاری رو نیاز داری.
    توصیه میکنم همین الان تمام قبلی ها روی سیستم آپلود کن برای احتیاط، وثیقه بدون هشدار ظبط نمیشه.
    موفق باشی.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member

سلام
    من سیتیزن کانادا و پاسپورت کانادائی دارم ولی تاریخ اعتبار پاسپورت ایرانیم تمام شده .
    آیا میتوانم با پاسپورت تاریخ گذشته وارد ایران شوم .آیا هواپیمای ترکیش ایرویز با پاسپورت کانادائی و پاسپورت تاریخ گذشته ایرانی مرا به مقصد ایران سوار میکند ؟
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض سوال در مورد احتمال ممانعت از خروج از کشور با وجود داشتن مهر خروج از کشور

دوستان من یک سوال مهم دارم و بسیار ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید.
    من سال ۲۰۱۱ برای تحصیل در مقطع دکترا با گذرنامه دانشجویی به آمریکا رفتم...اما در سال ۲۰۱۴ بدون اتمام دوره مجبور شدم که دانشگاهم را عوض کنم و به کانادا برم. وثیقهٔ من تا آخر شهریور سال ۱۳۹۶ معتبر هست. من از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن مهر خروج از کشور را گرفتم. الان می‌خواستم بدونم که آیا برای سفر به ایران مشکلی‌ دارم یا نه؟ آیا امکان دارد که با وجود داشتن مهر خروج از کشور چون دانشگاهم رو عوض کردم مانع از خروج من از ایران بشوند؟
    بی‌نهایت سپاسگزارم.
    ویرایش توسط Arash855 : March 29th, 2016 در ساعت 09:26 PM

Junior Member

سلام دوستان ،
    چطوری می‌تونم وثیقه ۱۵ میلیون را به نظام وظیفه زود تر پرداخت کنم؟
    چند ماه هنوز از فرجهٔ ۴ ساله تحصیلی‌ واسه ارشدم مونده ، درسم تموم شده و می‌خوام اقدام کنم واسه پاسپورت مشمولین اقدام کنم. بخاطر همین باید وثیقه را زود تر پرداخت کنم.
    مرسی‌

Junior Member Parham66 آواتار ها

سلام دوستان
    سوالم در باب پرداخت وثیقه است
    من فرجه ۴ سالم ۱ سال که تموم شده و من ۱۵ ملیون رو به ناجا پرداخت کردم
    اما الان که برای مهر خروج مشمولین میخوام اقدام کنم از من مدرکی در مورد وضعیت مشمولیتم میخوان
    اما از طرفی هم ناجا میگه شما دیگه اینجا پروندتون بستست
    میخواستم از تجربتون استفاده کنم
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)