صفحه 41 از 48 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام

من در حال حاضر در کشور بلژیک در مقطع phd به صورت فول فاند مشغول به تحصیل هستم (دو ماه هست که با پرداخت وثیقه 15 میلیونی و گرفتن معافیت تحصیلی اومدم بلژیک).

سوال من اینه که اگر به هر دلیلی از ادامه تحصیل منصرف بشم و بخوام برگردم ایران و برم خدمت سربازی، آیا این حق برای من محفوظ هست؟؟؟ منظورم اینه که، آیا اگه برگردم ایران می تونم بدون مشکل وثیقه ام رو آزاد کنم و بعدش برم خدمت؟؟؟؟؟ وزارت علوم از من نامه انصراف از تحصیل نمیخواد؟؟؟ چون من عملا نمیتونم همچین نامه ای از دانشگاه بگیرم چون من دانشجوی فول فاند هستم و موظف هستم تا پایان تحصیل (سه سال) در خدمت دانشگاه باشم و به هیچ وجه به من نامه انصراف از تحصیل نمیدن. با این اوصاف، میتونم برگردم ایران و پس از آزاد کردن وثیقه، برم خدمت؟؟؟؟

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    براي گرفتن مهر خروج مشمولين از دفتر حفاظت منافع بايد حتما ١٥ ميليون وثيقه پرداخت شده باشه؟
    چه مدركي بايد نشون بديم؟ و اگه هنوز پول تو گرو بانك باشه مهر خروج نميدن؟

Junior Member

سلام به دوستان.
    من فرصت مطالعاتی در دوره دکتری اومدم کانادا. وثیقه هم 8 میلیون برای سربازی گذاشته ام. همچنین پول هم از وزارت علوم به اندازه نصف هزینه های زندگی 6 ماه در کانادا دریافت کرده ام.
    سوال من این است که اگر بخواهم بیخیال دکتری در ایران بشوم و برنگردم ایران این کار شدنی است؟ مشکلات را چه میبینید؟
    آیا میتوان برای phd در کانادا اقدام کرد یا باید مدارک لیسانس و ارشد را اصلشون را داشته باشم؟
    آیا با پول میتوانم مدارک لیسانس و ارشد را آزاد کنم؟
    ا

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    سلام
    براي گرفتن مهر خروج مشمولين از دفتر حفاظت منافع بايد حتما ١٥ ميليون وثيقه پرداخت شده باشه؟
    چه مدركي بايد نشون بديم؟ و اگه هنوز پول تو گرو بانك باشه مهر خروج نميدن؟
    بله ! شما باید تکلیف نظام وظیفتون مشخص شده باشه ! یعنی مشمول شده باشید ! باید اون پول ظبط بشه !
    بپرسید از سفارت ! ولی تا اونجایی که من پرسیدم مدرک خاصی نیست ! خود سفارت استعلام میگیره
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

سلام
    من الان در خارج مشغول تحصیل هستم. میخواستم بدونم تا چه زمانی قبل از پایان تاریخ تحصیل میتونم به ایران بیام و برای ادامه تحصیل برگردم. مثلا اگر یک ماه به پایان تحصیل من مونده باشه میتونم بیام ایران یه هفته بمونم و برگردم؟

سلام دوستان

من اخیرا پاسپورتم رو درخارج از کشور عوض کردم فقط چون محل اقامت ایران درج شده نیاز به گرفتن اجازه خروج از ایران رو داره. من کارت پایان خدمت دارم و مشکلی از اون بابت ندارم.فقط می خواستم بدونم چقدر گرفتن مهر خروج طول میکشه که بتونم سفرمو به ایران تنظیم کنم و چه مدارکی لازمه.

با تشکر

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط aliyf نمایش پست ها
    سلام به دوستان.
    من فرصت مطالعاتی در دوره دکتری اومدم کانادا. وثیقه هم 8 میلیون برای سربازی گذاشته ام. همچنین پول هم از وزارت علوم به اندازه نصف هزینه های زندگی 6 ماه در کانادا دریافت کرده ام.
    سوال من این است که اگر بخواهم بیخیال دکتری در ایران بشوم و برنگردم ایران این کار شدنی است؟ مشکلات را چه میبینید؟
    آیا میتوان برای phd در کانادا اقدام کرد یا باید مدارک لیسانس و ارشد را اصلشون را داشته باشم؟
    آیا با پول میتوانم مدارک لیسانس و ارشد را آزاد کنم؟
    ا

من در مورد مشکلات این کار اطلاعی ندارم، اما در مورد آزاد کردن مدارک یا باید کارت معافیت داشته باشید یا از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم پذیرش گرفته باشید. در مورد اقدام کردن برای Phd بعضی دانشگاه ها مدارک اول می خوان و بعضی در آخرین مرحله، اما در هر دو صورت شما باید مدارک و داشته باشید.

Junior Member

سلام

من در ایران دانشجو دکتری بودم و بعد از گذاشتن وثیقه ۵ میلیونی واسه کنفرانس زدم اومدم کانادا و الان اینجا دانشجو هستم ۴ سال، کسی میدونه وضعیت من چه جوری هست؟!
    الان دفتر حفاظت منافع به من مهر تردد میده واسه سالی سه ماه؟ مشکلی پیش نمیاد بزم؟ لطفا اگه تجربه مشابه دارین یا دیدین بگین

دوستان با سلام
    من مهر خروج مشمولين رو پارسال بدون ظبط وسیقه گرفتم - الان میتونم باش برم ایران و خارج شم بدون دردسر نظام وظیفه؟
    ممنون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

قانون رفت و آمد مشمولین به ایران که تا سال 95 اعتبار داره ،به نظرتون چه موقع قانون جدیدش رو اعلام می کنند ؟ موقع بخصوصی از سال این جور قوانین اعلام میشه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)