صفحه 42 از 48 نخستنخست ... 3233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

Ramyar:
    Ramyar:
    سلام...چند تا سوال دارم که فکر می کنم شما می تونید کمکم کنید.ممنون میشم جواب بدین:
    1.قصد گرفتن خروج موقت به کشور عراق به قصد سفر زیارتی رو دارم. 4 واحد از دوره کارشناسی مونده که تا اخر تیر فارغ التحصیل میشم...آیا به من مجوز خروج زیارتی داده می شه؟
    2- بعد از فارغ التحصیلی هم میشه مجوز خروج به قصد زیارت گرفت؟
    3- آیامی تونم از عراق به ترکیه با پاسپورتی که دارم سفر کنم؟
    4- با این اجازه خروجی که دارم می تونم به جای شهرهای زیارتی مثلا به اربیل برم؟
    5- بعد از گرفتن اقامت دایم کانادا می تونم برگردم ایران برای دیدن خونوادم و شرایطش رو لطفا توضیح بدین
    ممنون

Junior Member

سلام و خسته نباشيد خدمت دوستاني كه بي منت و منفعت زحمت مي كشن.
    بنده ليسانس هستم و فوق ليسانس رو هم بعد دو ترم انصراف دادم. تا ارديبهشت ٩٦ فرصت دارم خودمو به نظام وظيفه معرفي كنم. آيا راهي هست كه با گزاشتن وثيقه و چشم پوشي از دريافت آن از كشور خارج بشم جهت تحصيل ؟ نحوه ي رفت و آمدم به كشور چطوري ميشه؟ بعد يه مدت ميشه خريد سربازيو؟ مدركي كه از اونجا دريافت خواهم كرد در ايران معتبر خواهد بود؟ خيلي ممنون ميشم اين سوالارو جواب بدين.

با سلام
    دانشجویانی که مشمول هستند و با معافیت تحصیلی خارج از کشور تحصیل می کنن اگه بخوان ایران سر بزنن و مهر خروج دانشجویی در پاسپورتشون درج شده باشه هنگام خروج از ایران از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارند؟ آیا نیاز به اقداماتی به غیر از گرفتن مهر خروج دانشجویی از سفارت ایران هست؟

Junior Member

دوستان کسی در مورد تمدید این قانون خروج مشمولین بعد از سال ۹۵ چیزی شنیده؟ به نظرم باید هرچه زودتر کاری بکنیم درخواست گروهی چیزی درست بکنیم بفرستیم وزارت خارجه ، نظام وظیفه و.... وگرنه ممکنه (به احتمال زیاد)قانون تمدید نشه و مثل قبل نشه تا چند سال رفت ایران....

Member bestboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    QIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_haji نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد تمدید این قانون خروج مشمولین بعد از سال ۹۵ چیزی شنیده؟ به نظرم باید هرچه زودتر کاری بکنیم درخواست گروهی چیزی درست بکنیم بفرستیم وزارت خارجه ، نظام وظیفه و.... وگرنه ممکنه (به احتمال زیاد)قانون تمدید نشه و مثل قبل نشه تا چند سال رفت ایران....
    مگه قراره تمدید نشه قانون؟
    >>>

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bestboy نمایش پست ها
    مگه قراره تمدید نشه قانون؟

بله ممکنه. چون این یک تبصره بود که سال 1392 تصویب کرد دولت و تا آخر امسال فقط اعتبار داره. یعنی اگر تقاضا نباشه برای تمدیدش، مسکوت می مونه و از سال 96 دیگه نمی شه با مهر خروج مشمولین تردد کرد.
    به نظرم باید همه به وزارت خارجه، نظام وظیفه، شورای ایرانیان خارج از کشور و... ایمیل و نامه و غیره بزنند تا تمدیدش کنند. اگه کسی نخاد اونها هم کاری نمی کنند قطعا

Junior Member

سلام دوستان
    اگر کسی که یک هفته است که برای ادامه تحصیل از کشور خارج شده و برای نظام وظیفه وثیقه گذاشته، می تونه برگرده ایران و دوباره کنکور بده؟ آیا باید حتما از دانشگاه خارج از کشورش نامه ی انصراف بگیره؟
    کلا تصمیم بگیریم برگردیم باید چکار کنیم تا یک سال نریم سربازی و بتونیم دوباره کنکور بدیم؟

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_haji نمایش پست ها
    بله ممکنه. چون این یک تبصره بود که سال 1392 تصویب کرد دولت و تا آخر امسال فقط اعتبار داره. یعنی اگر تقاضا نباشه برای تمدیدش، مسکوت می مونه و از سال 96 دیگه نمی شه با مهر خروج مشمولین تردد کرد.
    به نظرم باید همه به وزارت خارجه، نظام وظیفه، شورای ایرانیان خارج از کشور و... ایمیل و نامه و غیره بزنند تا تمدیدش کنند. اگه کسی نخاد اونها هم کاری نمی کنند قطعا
    چطور می شه این کار و کرد، باید یک تومار نوشت و فرستاد؟ کجا می شه این و اطلاع رسانی کرد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من 2ماه هست از کشور بصورت قانونی و با گذاشتن وثیقه خارج شدم.
    حالا برای کاری باید توی یکماه آینده برگردم ایران، تهران هم برام مقدور نیست که برم؛ کسی از روند کارای سفارت خبر داره برای مشمولین چجوریه؟ میشه بدون اینکه اداره گذرنامه تهران رفت بدون مشکل رفت و برگشت؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamk نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 2ماه هست از کشور بصورت قانونی و با گذاشتن وثیقه خارج شدم.
    حالا برای کاری باید توی یکماه آینده برگردم ایران، تهران هم برام مقدور نیست که برم؛ کسی از روند کارای سفارت خبر داره برای مشمولین چجوریه؟ میشه بدون اینکه اداره گذرنامه تهران رفت بدون مشکل رفت و برگشت؟
    درود،

بله میتونید از کنسولگری ایران در همون کشوری که هستید مجوز خروج رو بگیرید.
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)