صفحه 43 از 48 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام دوستان. درس من تابستان سال دیگه تموم میشه . میخاستم بدونم تو فاصیله چند ماه بعد ار اتمام درسم میتونم برم ایران و بر گردم یا از تاریخی که درسم تموم میشه دیگه امکان پذیر نیست و باید یکسال صبر کنم و از طریق مهر خروج مشمولین غایب اقدام کنم ؟

ممنون از راهنماییتون

سلام
    من یه مشکلی دارم که به نظر خودم یکم پیچیده هستش. من برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا در ماه می 2014 وثیقه گذاشتم و با ویزای پی آر وارد کانادا شدم. بعد از ورود، هم دانشگاه هم مقطع تحصیلی رو عوض کردم بدون اطلاع دادن به وزارت علوم و در حال حاضر ارشد میخونم. با توجه به اینکه من قبلا در ایران مدرک ارشد داشتم قاعدتا نمیتونم دیگه از معافیت تحصیلی استفاده کنم. الان برای رفت و آمد به ایران چه کاری باید انجام بدم و آیا میتونم از اون قانون 3 سال اقامت در خارج از ایران استفاده کنم یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_elip نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکلی دارم که به نظر خودم یکم پیچیده هستش. من برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا در ماه می 2014 وثیقه گذاشتم و با ویزای پی آر وارد کانادا شدم. بعد از ورود، هم دانشگاه هم مقطع تحصیلی رو عوض کردم بدون اطلاع دادن به وزارت علوم و در حال حاضر ارشد میخونم. با توجه به اینکه من قبلا در ایران مدرک ارشد داشتم قاعدتا نمیتونم دیگه از معافیت تحصیلی استفاده کنم. الان برای رفت و آمد به ایران چه کاری باید انجام بدم و آیا میتونم از اون قانون 3 سال اقامت در خارج از ایران استفاده کنم یا نه؟
    می تونید ابتدا شانستونو برای گرفتن مهر خروج دانشجویی امتحان کنید. در صورتی که در مرحله ی تایید مدارک توسط وزارت علوم (سامانه ی تاک) به مقطعتون اشکال گرفتند دیگه تنها راهتون لغو معافیت و ضبط وثیقه و بعد استفاده از مهر مشمولینه.
    (البته توجه کنید که مصوبه ی ورود و خروج مشمولین غایب هنوز تمدید نشده و الان موقع مناسبی برای درخواستش نیست چون اگر الان بگیرید تا پایان اسفند امسال معتبر خواهد بود و ارزش هزینه ی بالاشو نداره.)
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

سلام دوستان این قانون ۳ سال که گفتید ممکنه دیگه تمدید نشه؟ من ۵ سال خارج کشور هستم، ولی از معافیت تحصیلی استفاده کردم، الان دکترام تمام شده و دیگه نمیخام برگردم. این ۳ سال از زمانی که وثیقه ضبط میشه شروع میشه ؟ یعنی باید بگم نظام وظیفه وثیقه را ضبط کنه که شروع بشه این ۳ سال . ممنون میشم بتونید راهنمایی کنید

سلام دوستان. چند تا سوال دارم:

- آیا برای استفاده از قانون تردد باید سه سال پیوسته در خارج از کشور اقامت داشت؟
    - برای کسی که به بهانه ای موقت از کشور خارج شده و بر نگشته، قطعا ودیعه قبلا ضبط شده (مقدارش ۵ میلیون بوده). حالا برای استفاده از این قانون تردد نیاز به گذاشتن ودیعه دیگری که نیست؟!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    سلام دوستان این قانون ۳ سال که گفتید ممکنه دیگه تمدید نشه؟ من ۵ سال خارج کشور هستم، ولی از معافیت تحصیلی استفاده کردم، الان دکترام تمام شده و دیگه نمیخام برگردم. این ۳ سال از زمانی که وثیقه ضبط میشه شروع میشه ؟ یعنی باید بگم نظام وظیفه وثیقه را ضبط کنه که شروع بشه این ۳ سال . ممنون میشم بتونید راهنمایی کنید
    نه، سه سال از تاریخی که از کشور نقل مکان کردید. هر موقع نامه ی لغو معافیت و ضبط وثیقه رو بگیرید می تونید درخواست کنید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeili نمایش پست ها
    سلام دوستان. چند تا سوال دارم:

- آیا برای استفاده از قانون تردد باید سه سال پیوسته در خارج از کشور اقامت داشت؟
    - برای کسی که به بهانه ای موقت از کشور خارج شده و بر نگشته، قطعا ودیعه قبلا ضبط شده (مقدارش ۵ میلیون بوده). حالا برای استفاده از این قانون تردد نیاز به گذاشتن ودیعه دیگری که نیست؟!
    -به پاسخ بالا توجه کنید.
    -نه دیگه ودیعه نمی خواد.

Junior Member

سلام دوستان یکی از دوستان من میگفت که یکی دوستانش که معاف نبوده و وثیقه گذاشته در مجارستان درس میخونه ۱۵ م داده به سفارت و تونسته قبل از سه سال برگرده درسته این؟؟

سلام دوستان،

من از ٣ سال پيش دانشجوي دكترا در كانادا هستم و از اعتبار گذرنامه من ١.٥ سال باقي مونده. معافيت تحصيلي من هم براي ٥ سال هست كه ٢ سالش باقيست. در حال حاضر براي چند هفته به ايران سفر كردم. خواستم بدونم كه اگر براي تمديد گذرنامه در ايران اقدام كنم، احيانا هيچ مشكلي براي داستان هاي خروج از كشور و سربازي به وجود نمياد؟ ميدونم كه ميبايست براي خروج از طريق وزارت علوم و گذرنامه اقدام كنم، ولي ميخوام مطمئن بشم كه اين تمديد گذرنامه در داخل ايران، مشكل ساز نميشه برام.

مرسي

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hashemiyoones نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من از ٣ سال پيش دانشجوي دكترا در كانادا هستم و از اعتبار گذرنامه من ١.٥ سال باقي مونده. معافيت تحصيلي من هم براي ٥ سال هست كه ٢ سالش باقيست. در حال حاضر براي چند هفته به ايران سفر كردم. خواستم بدونم كه اگر براي تمديد گذرنامه در ايران اقدام كنم، احيانا هيچ مشكلي براي داستان هاي خروج از كشور و سربازي به وجود نمياد؟ ميدونم كه ميبايست براي خروج از طريق وزارت علوم و گذرنامه اقدام كنم، ولي ميخوام مطمئن بشم كه اين تمديد گذرنامه در داخل ايران، مشكل ساز نميشه برام.

مرسي
    نه هیچ مشکلی نداره. منتها چون اعتبارش بیش از یک سال مونده ممکنه نیاز باشه نامه ای چیزی بنویسید (قدیم این طور بود) که به فلان دلیل نیاز دارم زودتر تعویض کنم. بعد هم خب نامه ی خروج از کشور وزارت علوم رو به عنوان مدرک وضعیت نظام وظیفه ارایه میدید. آخرش هم برای این که مطمئن باشید همه چی مرتبه می تونید به اداره ی گذرنامه ی شهرتون یا اداره ی کل در تهران مراجعه کنید و بدید تاریخ اجازه ی خروج دانشجویی رو براتون چک کنند.
    (در ضمن اگر «ویزای دانشجویی» در گذرنامه ی قبلی دارید بهتره یه یادداشتی روی درخواست گذرنامه بذارید یا ضمیمه کنید روی گذرنامه ی قبلی که مواظب باشند طوری پانچش نکنند که ویزاتون آسیب ببینه!)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)