صفحه 47 از 48 نخستنخست ... 373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

سلام دوستان يك سوال خيلي مهم داشتم...من هفته ديگه از ايران خارج مي شم به به بهانه توريستي ولي با ويزاي دانشجويي
    ١.تو فرودگاه به مشكل بر مي خورم يا فرقي نداره؟(من مجوز خروج ٣٠ روزه دارم)
    ٢. بعد از اتمام زمان انقضا پاسپورت سفارت ايران در كشور مقصد تمديد مي كنه ويزا رو با اينكه سرباز فراري حساب مي شم؟(من كامل مطالعه كردم فروم رو و مي دونم صادر مي كنه ولي دوستي گفتن امروز كه امسال نمي شه و اين قانون نيست البته با اطمينان صحبت نكردن)

سلام دوستان
    من در حال حاضر ويزاي تحصيلي اوكراين رو دارم و ميخوام ويزاي عراق رو بگيرم و به منظور سفر زيارتي برم عراق و از اونجا برم اوكراين!
    همجين چيزي ممكنه؟ تو فرودگاه نجف كاري بهم ندارن؟!

Junior Member

سلام.لطفا اگر ميتونيد منو راهنمايي كنيد.ممنونم.من از 16 سالگي مقيم كشوري در اروپا شدم و الان كه داره 18 سالم ميشه تو كالج درس ميخونم.به نظر شما وقتي 18 سالم تمام شد براي معافيت تحصيلي(كه امكانش را دارم)اقدام كنم.يا بذارم غيبت برام بخوره؟با توجه به اينكه من قصد ادامه زندگي و كار در ايران را ندارم و براي تردد به ايران طبق قانون مشمولين غايب مقيم خارج از كشور سالي دوبار(جمعا 3ماه)ميتونم به كشور تردد كنم.لطفا راهنمايي بفرمائيد.تشكر

سلام دوستان
    من درحال حاضر دانشجوی مقطع دکتری در کانادام. بیست و یک ماه خدمت نیروی زمینی ارتش دارم به علاوه سه ماه کسر از خدمت بنیاد نخبگان که این کسری بعد از خروجم صادر شد به همین دلیل من با معافیت تحصیلی خارج شدم و حالا میخوام برای کارت پایان خدمت اقدام کنم. میخواستم ببینم مراحلش چی هست؟ آیا می شه از خارج از ایران اقدام کرد؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinpcf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر ويزاي تحصيلي اوكراين رو دارم و ميخوام ويزاي عراق رو بگيرم و به منظور سفر زيارتي برم عراق و از اونجا برم اوكراين!
    دوستان اگر کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه سواله منم هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinpcf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یکبار از پلیس +10 پرسیدم اگر شما از عراق بروید اوکراین در برگشت به ایران کار شما دچار مشکل خواهد شد حدود ۵۰ نفر این کار رو انجام دادند و در برگشت به ایران دچار مشکل شدند و همچنین پاسپورت شما هم ممکنه منقضی بشود

Junior Member

سلام دوستان آقا من تقریبا همه این فرومو زیرو رو کردم. ولی جواب قطعی برای سوالام پیدا نکردم.
    من الان دانشجو ارشدم. سربازی هم دارم. قصد دارم که اگه بشه، با ویزای دانشجویی خانمم، برای خودم ویزای OWP (Open Work Permit) بگیرم. اگه اوکی بشه میخوام تا دانشجو هستم برم ترکیه برای سفارت، و اگه ویزام اومد بعدش دفاع کنم، فارغ التحصیل بشم و با گرفتن برگ سبز، و سپس گذاشتن وثیقه از ایران برم و دیگه بر نگردم.
    حالا من این دو تا قانون شنیدم که :
    1- وقتی برگ سبز داشته باشی، مدارک و ریز نمره های دوره ارشدمو بهم می دن. ( فکر کنم موقت)
    2- و همین طور دانشگاه به من گفت که با گذاشتن یه سفته یک میلیونی و یه کارت شناسایی میتونی اصل مدرک کارشناسیتو هم بگیری و ببری ترجمه کنی و اصلشو پس بیاری.
    حالا سوالم اینه که به نظرتون اگه با این مدارک ( یعنی ترجمه از اصل مدرک کارشناسی و ترجمه از مدرک موقت ارشد ) از ایران برم و دیگه برنگردم، اگه بخوام اونجا اپلای کنم یا کار کنم به نظرتون این مدارک تحصیلیم به مشکل می خوره؟؟ به نظرتون قبول می کنن؟
    کلا این راهی که می خوام برم غیر از دوری از خانواده و دوستان و پریدن پول وثیقه برام چه مشکلایی به وجود میاره.
    کلا چه جوری می شه بدون پذیرش گرفتن از دانشگاه، با وجود اینکه سربازم، مدارک تحصیلیمو کامل آزاد کنم؟؟

سلام
    وقت بخیر
    بچه ها من یک سوالی دارم. سرچ کردم این تاپیک رو هم یک نگاه انداخت ولی جوابم رو پیدا نکردم.
    من امسال فارغ التحصیل میشم از مقطع ارشد و فکر کنم یک سال از ۳ سالی که اجازه میدن خارج از کشور مشغول به تحصیل باشم باقی میمونه.
    من با یک مقدار فاصله ( مثلا یک سال ) بخوام Phd بخونم سری بعدی که بخوام برای دکتری معافیت تحصیلی بگیرم قاعدتا تاریخ فارغ التحصیلی من رو چک میکنن. درسته؟
    بعد من یکسال ایران نبوده باشم تو این بازه مشکلی پیش میاد؟
    جدا از بازه ۳ ساله ای که برای معافیت میدن بعد از اتمام تحصیل چقدر وقت دارم که برگردم و ایران باشم؟ من هیچ وقت قانونی در این مورد ندیدم.
    اون یک سال فرجه ای که میدن خودت رو معرفی کنی ایا اجباری هست که داخل ایران باشه؟

Junior Member

من با پسر و همسرم می‌خوام به ایران برم ولی‌ همسر و پسرم فقط پاس بریتیش دارند و ما ازدواج ایرانی‌ نکردیم. می‌خواستم بدونم کسی‌ هست اینجا که اخیرا برای اعضای خانواد‌ش ویزا ایران گرفته باشه و آیا حتما باید ازدواجمون ثبت بشه؟ می‌دونم که کیش ویزا نمیخواد ولی‌ نمی‌خوام به کیش محدود باشه سفرمون. اگر فقط با پسرم بخوام برم ایران چی‌؟ اسم فامیلی من تو پاسپورت با اسم فامیل پسرم که اسم شوهرم هست فرق می‌کنه، در ضمن من هم فقط پاس ایرانی‌ دارم. اگر کسی‌ اطلاعاتی داره و بتونه کمک کنه ممنون میشم.

Junior Member

Post پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyafch نمایش پست ها
    سلام دوستان آقا من تقریبا همه این فرومو زیرو رو کردم. ولی جواب قطعی برای سوالام پیدا نکردم.
    من الان دانشجو ارشدم. سربازی هم دارم. قصد دارم که اگه بشه، با ویزای دانشجویی خانمم، برای خودم ویزای OWP (Open Work Permit) بگیرم. اگه اوکی بشه میخوام تا دانشجو هستم برم ترکیه برای سفارت، و اگه ویزام اومد بعدش دفاع کنم، فارغ التحصیل بشم و با گرفتن برگ سبز، و سپس گذاشتن وثیقه از ایران برم و دیگه بر نگردم.
    حالا من این دو تا قانون شنیدم که :
    1- وقتی برگ سبز داشته باشی، مدارک و ریز نمره های دوره ارشدمو بهم می دن. ( فکر کنم موقت)
    2- و همین طور دانشگاه به من گفت که با گذاشتن یه سفته یک میلیونی و یه کارت شناسایی میتونی اصل مدرک کارشناسیتو هم بگیری و ببری ترجمه کنی و اصلشو پس بیاری.
    حالا سوالم اینه که به نظرتون اگه با این مدارک ( یعنی ترجمه از اصل مدرک کارشناسی و ترجمه از مدرک موقت ارشد ) از ایران برم و دیگه برنگردم، اگه بخوام اونجا اپلای کنم یا کار کنم به نظرتون این مدارک تحصیلیم به مشکل می خوره؟؟ به نظرتون قبول می کنن؟
    کلا این راهی که می خوام برم غیر از دوری از خانواده و دوستان و پریدن پول وثیقه برام چه مشکلایی به وجود میاره.
    کلا چه جوری می شه بدون پذیرش گرفتن از دانشگاه، با وجود اینکه سربازم، مدارک تحصیلیمو کامل آزاد کنم؟؟
    با سلام و احترام. با دادن وثقیه پولی به نظام وظیفه و برای ارشدآمدم آلمان و آوریل 2018فارغ التحصیل شدم . پاسپورتم فوریه آینده منقضی میشه.دارم کار میکنم و لازمه گرفتن اقامت بعدی گرفتن پاسپورت جدید است. تو سایت کنسولگری فرانکفورت گیج شدم که چه مراحلی را باید طی کنم. خصوصا در قسمت مهر خروج. بیست روزه گواهی فارغ التحصیلی و نامه رضایت استعلام از دانشگاه را در تاک آپلود کرده ام ولی کنسولگری تا حالا تایید نکرده و بدتر گیج شدم. لطفا همه مراحل را از اول تا آخر برایم راهنمایی کنید. سپاس
    ویرایش توسط uvthkl : September 26th, 2018 در ساعت 01:55 PM دلیل: فوری

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)