صفحه 5 از 48 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 477

موضوع: سوال های دوستان در خارج از کشور

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط orange نمایش پست ها
    سلام بالاخره پیدا کردم اونجایی که میخواستم رو من چند تا سوال دارم چند وقتی هست درگیرشم.
    من الان در یک داشنگاه مالزی دارم درس میخونم (mmu ) پذیرشم برای یک دانشگاه دیگه اومده و میخوام به اونجا برم با توحه با اینکه من با گذاشتن وثیقه 15 میلیونی اومدم اینجا میخواستم بدونم این کار شدنی هست که من دانشگاهم رو عوض کنم نظام وظیفه دو روز دیگه که برگردم گیر نیست ؟
    برای این کار خودم شنیدم از بچه ها میگفتند این کار شدنی هست و متداوله بین دانشجوها.میگند اصلا کاری به ایران نداریم اینجا بریم کنسولگری offer رو نشون بدیم خودشون پیگیری میکنند و در پروندت ثبت میشه و کارای نظام وظیفه هم خودشون انجام میدند . حالا من میخوام بدونم این مسئله واقعیت داره یعنی بدون اینکه یکی بره ایران پیگیری کنه کارا راه میفته ؟
    سوال مهمتر اینه که اصلا تغییر رشته برای یک مشمول که ثبت شده اینجا اومده برای یک رشته x و یک دانشگاه y مشخص ممکن است یا نه ؟
    کلی لطف میکنید اگر جواب بدید ممنون.
    تا جایی که اطلاع دارم، جواب میدم.
    اگر شما وثیقه گذاشته اید و میخاهید به کشوری بروید، تا 1 دفعه اجازه دارید با هماهنگی وزارت علوم و بعد از آن نظام وظیفه کشور مورد انتخاب را عوض کنید.
    اگر نخواهید کشور را عوض کنید و بخواهید دانشگاه را عوض کنید کار آسانتر است و دفعات بیشتری میتوانید از طریق وزارت علوم انجام میشود و نیازی به نظام وظیفه نیست. اگر موضوع حساسی است کسی را در ایران بفرست برایت از وزارت علوم بپرسد یا اینکه خودت در وقت اداری زنگ بزن وزارت علوم بپرس.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

خیلی ممنون که اهمیت دادی و جواب دادی دوست من.
    آخه مشکل که هست من نمیخوام دیگه کارم به رفتن به سمت وزات علوم بکشه آخه خانواده ساکن تهران نیستند مشکله بخوان برند تهران . ولی به هر حال من فردا میرم کنسولگری ایران تو Kl حالا ببینم خدا چی میخواد .
    فقط امیدوارم حرف کسی که قسمت دانشجویی کنسول گری هست با حرف اونهایی که تو تهران هستند یکی باشه که 2 سال دیگه برگشتم به مشکل بربخورم.
    ممنون از وقتی که گذاشتی و جوابم رو دادی.

فردی قبل از سن 18سالگی(یک سال مونده بود تا ممنوع الخروج بشه ) از کشور خارج شده و بعد 3سال بخواد بیاد ایران اما هنوز سیتیزن نباشه بلکه اقامت دائم داشته باشه مشکلی براش پیش می یاد؟
    ویرایش توسط ardavan_2008 : October 17th, 2010 در ساعت 12:05 AM

پیش فرض پاسخ : تمدید گذرنامه برای مشمولینی که خارج کشور هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط sardarafra نمایش پست ها
    اتا جان شما مطمئني اين مساله تمديد پاسپورت رو؟كسي كه سرباز فراريه يا مشكلي داره از لحاظ خدمتي حق داشتن پاسپورت نداره اين قانونه ها. بعد هم سفارت ايران مي تونه بگه اقا برگرد داخل مشكلتو حل كن. اگه اينجوري باشه كه همه در مي رن از مملكت بعد مي رن پاس مي گيرن. اونا مي تونن به راحتي بگن به كشور خارجي كه اين اقا غيرقانوني خارج شده و اعتبار پاسش هم تموم شده ديپورتش كنيد.من فكر نمي كنم سفارت ايران اينقدر انعطاف نشون بده.به هر حال راجع به ايران داريم حرف مي زنيم نه سفارت ايالات متحده.بهتره بچه هايي كه الان بيرون هستند اطلاعات اينجا رو كامل كنن تا شكيات همه رفع بشه.
    گذرنامه مدرک شناسایی هر ایرانی در خارج از کشور می باشد و کسی حق ندارد شما از این مدرک محروم سازد. حتی اگر شما غیر قانونی هم در خارج از کشور باشید حق گرفتن پاسپورت دارید البته باید هویت و تابعیت شما برای سفارت اهراز شود و مدارک مورد نیاز را به سفارت ارائه دهید.
    حالا این مسئله ای که بالا گفته شد هیچ ربطی به اجازه خروج شما از کشور ندارد. 10 سازمان مختلف من جمله سازمان نظام وظیفه می توانید شما رو ممنوع خروج نماید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardavan_2008 نمایش پست ها
    فردی قبل از سن 18سالگی(یک سال مونده بود تا ممنوع الخروج بشه ) از کشور خارج شده و بعد 3سال بخواد بیاد ایران اما هنوز سیتیزن نباشه بلکه اقامت دائم داشته باشه مشکلی براش پیش می یاد؟
    سیتزن یا اجازه ی اقامت برای ایران هیچ فرقی ندارد. هر ایرانی فقط با گذرنامه ی ایرانی می تواند وارد کشور شود، برای ایران مهم نیست شما با چه نوع اقامتی در خارج زندگی می کنید.
    شما باید از طریق یکی از سفارت های ایران در خواست گذرنامه به همراه مهر خروجی موقت مشمولین سربازی را بنمایید. این مهر به شما اجازه می دهد تا با اینکه مشکل سربازیتان را حل نکرده اید و مشمول هستید طی یک پریود محدود مثلاً دو ماهه به ایران سفر کنید و دوباره خارج شوید.

با تشکر از پاسخ شما
    ببخشید 3تا سوال در این خصوص دارم:

1- انوقت ربطی به تاریخ ابطال گذرنامه ندارد؟!(یعنی هنوز مهلت داشته باشد قبول میکنند و فقط یک مهر میزنند؟)

2-اگر برای مثال بنده دو روز هم باشد رفته باشم می توانم به ایران بیایم؟

3-چند بار حق ورود به ایران و چه مدت برای ماندن وجود دارد ؟یا به عبارتی چند تا دوماهه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ardavan_2008 نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ شما
    ببخشید 3تا سوال در این خصوص دارم:
    1- انوقت ربطی به تاریخ ابطال گذرنامه ندارد؟!(یعنی هنوز مهلت داشته باشد قبول میکنند و فقط یک مهر میزنند؟)
    2-اگر برای مثال بنده دو روز هم باشد رفته باشم می توانم به ایران بیایم؟
    3-چند بار حق ورود به ایران و چه مدت برای ماندن وجود دارد ؟یا به عبارتی چند تا دوماهه؟
    1. شما می توانید از همان گذرنامه ی قبلی استفاده نمایید منتها سفارت محل اقامت دارنده ی گذرنامه را طی توضیحی در داخل گذرنامه به کشور جدیدی تغییر می دهد. این منوط به قانع شدن سفارت از مجوز قانونی اقامت شما در کشور جدید می باشد. معمولاٌ این تسهیلات برای ایرانیانی هست که حداقل اجازه ی اقامت بدون محدودیت آن کشور را دارند.
    2. همانطور که گفتم باید سفارت را قانع کنید که شما داری اقامت در آن کشور هستید. فکر نمی کنم منعی داشته باشد از نظر کوتاه بودن مدت اقامتتان
    3. هر دفعه که می خواهید تشریف بیارید ایران باید این مهر را قبلش اخذ نمایید. مهر فقط برای یکبار خروج اعتبار دارد. برای ورود به ایران که محدودیت ندارید.

ممنون!

بله فکر میکنم قانونی باشد چون یه چند ماه بعدش کارت پی ار بدون هیچ محدودیتی دریاقت خواهم کرد!

تعداد مهرهای ورود نامحدود است یا در یک سال فقط یکی دو بار می توان مهر ورود گرفت؟

پروسه ارسال پاسپورت و مهر زدن و اینها می دانید چقدر طول می کشد؟

بعد شرایط خاصی برای صدور مهر ندارد ؟چون در این سایت نوشته انهایی که قبل 82 از ایران خارج شده اند و 2 سال اقامت داشته اند!

http://www.iranembassy.de/per/con_passport_7.htm
    ویرایش توسط ardavan_2008 : October 18th, 2010 در ساعت 10:44 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. Polimi

سلام.صادقانه بگم که این بخش از فروم رو مطالعه نکردم.من با وثیقه از ایران خارج شدم برای فوق لیسانس. می خواستم بدونم هیچ راهی وجود نداره که بشه سربازی رو واسه برگشت خرید. و اگه میشه خرید چقدر از این 15 میلیونمون می پره؟

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladfox نمایش پست ها
    سلام.صادقانه بگم که این بخش از فروم رو مطالعه نکردم.من با وثیقه از ایران خارج شدم برای فوق لیسانس. می خواستم بدونم هیچ راهی وجود نداره که بشه سربازی رو واسه برگشت خرید. و اگه میشه خرید چقدر از این 15 میلیونمون می پره؟
    خیر، سربازی که فعلاً فروخته نمیشود. شما میبایستی قبل از اتمام سال 82 از کشور خارج شده باشید و همراه یک سری شروط دیگر تا بتوانید با پرداخت 5 میلیون سربازی رابخرید.
    امثال ما باید در خارج بمانند تا سنشان بالا برود و بعد از بازگشت به ایران از معافیت عفو رهبری استفاده کنند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)