صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 86

موضوع: برای گرفتن fund چه شرایطی لازمه؟؟؟

Junior Member

پیش فرض برای گرفتن fund چه شرایطی لازمه؟؟؟

سلام.
    من موضوعات این بخش رو خوندم اما یه یزری برام سواله. ایا Fund برای رشته های مختلف متفاوته؟؟؟ مثلا من یه شخصی رو می شناسم که شرایطش خیلی خوب بود اما fund کامل بهش ندان. فقط خرج تحصیلش رو دادن !!! اونم نرفت
    شخص مورد نظر
    9 تا مقاله داشت (بین المللی)
    IELTS:6.5
    نمره ی پایان نامه ارشد:19.75
    معدل: 19
    البته دانشگاه آزاد درس می خوند!!!
    چرا با این شرایط بهش ندادن یکی جواب بده به نظر من خیلی عجیبه!! این رو هم اضافه کنم که راست می گفت بنده ی خدا تازه آقا Assisstantهم هست!
    یعنی من اصلا امید نداشته باشم که نصفش رو هم به من بدن.
    ممنون از جواباتون(پیشاپیش)

Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : برای گرفتن fund چه شرایطی لازمه؟؟؟

گرفتن پذیرش و فاند هیچ کدوم شرایط خیلی مشخصی نداره. معمولا یک مینیممی وجود داره که اگر نداشته باشید رد می‌شید، ولی اگر داشته باشید هیچ تضمینی نیست که قبول بشید.
    اتفاقا همین امروز استاد خود من رفته بود Admission Committee که برای دو تا از دانشجوهاش پذیرش دکترا بگیره و می‌خواست ترجیحا از دانشکده براشون فاند هم بگیره. چیزی که بعدش برای ما تعریف کرد این بود که به فایل‌ها یک نمره بین ۱ تا ۴ می‌دادند. اگر فایلی ۱ می‌گرفته بدون هیچ مرحله اضافی پذیرش و فاند می‌گرفته. مهمترین فاکتورهایی که می‌گفت مهم بوده معدل لیسانس بچه‌ها و همین طور رتبه دانشگاهی که ازش مدرک گرفته بودند بوده. به عنوان مثال هم گفت که یک دانشجوی چینی GRE رو ۸۰۰ گرفته در quantitative و ۷۸۰ در verbal ولی چون دانشگاهی که ازش مدرک گرفته بوده جزو ۲۰ تا دانشگاه اول چین نبوده، فعلا بهش پذیرش ندادند و پرونده‌اش رفته برای بررسی در مرحله بعد که شاید بعدا بتونن بهش پذیرش بدهند.

در مورد ایران هم خیلی از دانشگاه‌های خوب آمریکا دانشگاه‌های ایران رو خوب می‌شناسند و پذیرش گرفتن با مدرک دانشگاه آزاد یک مقدار مشکله و وقتی بحث پذیرش با فاند می‌شه کار یک مقدار سخت‌تر هم می‌شه. به هر حال اگر بخوام نظر خودم رو با توجه به تجربیات خودم و دوستانم بگم اینه که مهمترین فاکتورها معدل لیسانس، نمره GRE و رتبه دانشگاهی که درش تحصیل کرده‌اید هستند.

Junior Member

مرسی از جوابتون.
    البته اون شخص برای کانادا اقدام کرده بود.
    اگه این طور باشه خوبه.
    مثلا من معدل لیسانسم 19.10 شاگرد ممتاز تو دانشکده مون بودم توکل ورودی ها. الان تو ارشد هم این وضعیت رو دارم. پس این می تونه بهم کمک کنه؟؟؟؟؟ اگه این طوری باشه خوبه.
    خیلی ممنون ازتون.
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

Member

بابك خان
    جسارتا اگه از نظر شما اشكال نداره ممكنه بپرسم شما كدوم دانشگاه هستيد؟ اينو واسه اين ميپرسم كه ما بچه هاي دانشگاه آزاد وقتمونو واسه دانشگاهاي هم رده تلف نكنيم بريم سراغ دانشگاهاي رنك پائين تر.

ApplyAbroad Champion

من دانشکده ICS دانشگاه UCI هستم. البته بگم که ما در دانشکده‌امون یکی از بچه‌های دانشگاه آزاد الان داره درس می‌خونه، ولی ایشون از ایران پذیرش نگرفته بود. ایشون آمریکا بود و به صورت آزمایشی چند ماهی برای یکی از استادها کار کرد و بعد از این طریق پذیرش گرفت.
    یک مطلب دیگه هم بگم و اون این که صرفا بهتر بودن رنک دانشگاه به این معنی نیست که پذیرش گرفتن ازش سخت‌تره! دانشگاه USC که رنک بسیار خوبی در رشته‌های مهندسی داره (فکر می‌کنم ۷ باشه) خیلی راحت‌تر از یک دانشگاهی مثل UCI که در کامپیوتر رنکش حدوده ۳۰ هست، پذیرش می‌ده. اگر اشتباه نکنم نرخ پذیرش در USC بالای ۴۰٪ هست و در UCI کمتر از ۱۵٪. البته احتمال گرفتن فاند از USC برای ترم اول خیلی کمه.

بهترین کار اینه که از تجربه سایر بچه‌ها استفاده کنید و ببنید که بچه‌های دانشگاه آزاد که سال‌های قبل رفتند از کدوم دانشگاه‌ها راحت‌تر پذیرش گرفته‌اند و شما هم بیشتر روی اون دانشگاه‌ها متمرکز بشید.

Junior Member

دوباره سلام.
    من دانشگاه آزاد درس نمی خونم. من الان که علم و صنعتم قبلا هم هنر تهران بودم.
    چون اون آقا هم رشته ای من بود و شرایطش خیلی خوب بود این سوال برام پیش اومده بود. این رو هم بگم که من برای چند تا دانشگاه کانادا اقدام کردم.
    من مشکل مدرک دانشگاه آزاد رو ندارم.
    اما می خواستم ببینم مثلا دانشگاهها به رشته های مهندسی خوب fund می دن یا مثلا به من هم که طراحی شهری می خونم می دن؟؟؟
    البته مثل اینکه من خیلی بد منظورم رو رسوندم و نتیجتا یک برداشت های دیگه شده .
    باید معذرت خواهی کنم.
    ممنونم.

تا جایی که من می دونم رشته های مهندسی شرایط fund بهتری دارند.. البته رشته شما هم می تونه فاند خوبی داشته باشه ، اما مثلا رشته ای مثل ادبیات انگلیسی (فرضا گفتم) از نظر فاند شانس خوبی نداره چون خیلی از مبالغ فاندها از شرکت های بیرونی تامین می شه که مثلا نتایج تحقیق خاصی رو لازم دارند. بنابر این در رشته ادبیات که مثال زدم چنین شرکت یا موسساتی تعدادشون زیاد نیست.
    خلاصه اینکه بله فاند به رشته کاملا مربوطه
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

ApplyAbroad Champion

maryallen
    پاسخ قبلی من در جواب به سوال Rey بود. ببخشید که مشخص نکردم جواب کی رو دارم می‌دهم. در ضمن Yalda62 درست گفته. فاند به رشته مربوط می‌شه و در همه رشته‌ها فاند راحت پیدا نمی‌شه. حتی به زیرشاخه‌های رشته‌ها هم ربط داره و برای یک زیرشاخه که جدیدتره و بیشتر داره روش تحقیق می‌شه معمولا فاند راحت‌تر پیدا می‌شه تا زیرشاخه‌های قدیمی‌تر.

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

خانم من لیسانس معماری داره از دانشگاه آزاد رودهن و البته چون کاردانی به کارشناسی بوده و تهران مرکز این رشته رو نداشت رفت رودهن و معدلش هم حدودا 15.50 .
    میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کانادا شانسی داره یا نه؟
    ایا بهتره که برای M.S اقدام کنه یا PHD ؟
    ایا شانس fund گرفتن برای فوق یا دکترا داره؟
    من شنیدم برای فوق معمولا fund نمیدن ولی اجازه کار کردن داری.........در این مورد اگه کسی اطلاعات داره لطفا بگه...........
    همینطور در مورد resume رشته معماری..... ظاهرا یه تفاوتهایی داره
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal
    من شنیدم برای فوق معمولا fund نمیدن ولی اجازه کار کردن داری.........در این مورد اگه کسی اطلاعات داره لطفا بگه...........
    این سوال من هم هست . ممنون میشم اگه پاسخ بدید.
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)