صفحه 38 از 157 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1563

موضوع: ویزای توریستی انگلستان(پست اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی انگلستان(پست اول را بخوانید)

سلام به همگي و با تشكر از تمام افراد فعال.
    من در آلمان دانشجوام و مايل به ملاقات خانواده ام (دايي ام) در لندن هستم به همين دليل مي خوام براي ويزاي توريستي اقدام كنم. كسي در اين رابطه تجربه اي داره؟ مثل اينكه حسابي دارن به درخواستها از ايران گير ميدن! اين شامل درخواست ها از خارج از ايران هم ميشه؟
    از اول سپتامبر امسال اومدم آلمان، دانشجوي دكترا هستم و بورسيه و اقامت دو ساله در آلمان دارم. به غير از پرينت حساب آلمانم چند سند ملكي در ايران هم دارم. نكته نگراني ام اينه كه يك بار در ٢٠١١ درخواستم ريجكت شد به علت نداشتن socio-econimic tie (البته يك بار در ٢٠٠٤ رفتم انگلستان).
    يك سوال مهم ديگه ام هم اينه كه من كارت ملي و شناسنامه ام ايران است. آيا روز مصاحبه ميخواهند؟

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    دقيقا همينطوره و به طور كل ويزاي توريستي از مبدا ايران رو دارند فقط ريجكت ميكنند .

من به شخصه ديگه براي انگليس اقدام نميكنم تا كنسول ايران شروع به صدور رواديد كنه .
    متاسفانه یا خوشبختانه باید بگم صحبت شما کاملا اشتباه هست. متاسفانه همه وقتی تقاضا ویزاشون رد میشه ادعا میکنن مدارکشان کامل بوده و باید با این مدارک بهشون ویزا میدادن. درسته که دلایل رد کردن ویزا واقعا مسخره هست و تصمیمات افسر ویزا خنده داره اما میشه احتمال قبول تقاضا رو بالاتر برد به حتی اینکه نسخه های کلی پیچید و گفت از ایران همه ريجكت میشن، هر کی میخواد ویزا بگیره بره استانبول! تقریبا با همه کسایی که من صحبت کردم و رد شدن ایرادهایی مشترک در تقاضایی ویزاشون بوده.
    یک: منشا پول نامعلوم
    دو: افسر ویزا خیلی از مدارک رو ممکنه با دقت نبینه یا منظور شما رو از قرار دادن اون مدرک متوجه نشه، به نظر من بهتره و باید همه مدارک در نامه های cover letter لیست بشن و توضیح داده بشه که هدف از ارسال اون مدرک چی هست. لطفا افسردگی ویزا رو خیلی باهوش و باحوصله فرض نکنید.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    متاسفانه یا خوشبختانه باید بگم صحبت شما کاملا اشتباه هست. متاسفانه همه وقتی تقاضا ویزاشون رد میشه ادعا میکنن مدارکشان کامل بوده و باید با این مدارک بهشون ویزا میدادن. درسته که دلایل رد کردن ویزا واقعا مسخره هست و تصمیمات افسر ویزا خنده داره اما میشه احتمال قبول تقاضا رو بالاتر برد به حتی اینکه نسخه های کلی پیچید و گفت از ایران همه ريجكت میشن، هر کی میخواد ویزا بگیره بره استانبول! تقریبا با همه کسایی که من صحبت کردم و رد شدن ایرادهایی مشترک در تقاضایی ویزاشون بوده.
    یک: منشا پول نامعلوم
    دو: افسر ویزا خیلی از مدارک رو ممکنه با دقت نبینه یا منظور شما رو از قرار دادن اون مدرک متوجه نشه، به نظر من بهتره و باید همه مدارک در نامه های cover letter لیست بشن و توضیح داده بشه که هدف از ارسال اون مدرک چی هست. لطفا افسردگی ویزا رو خیلی باهوش و باحوصله فرض نکنید.
    یعنی رو همه مدارک کاور لتر بذاریم؟ مثلا گردش مالی و نامه اشتغال به کار و ... یا فقط تو مواردی که مبهمه؟

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Elmino2368 نمایش پست ها
    یعنی رو همه مدارک کاور لتر بذاریم؟ مثلا گردش مالی و نامه اشتغال به کار و ... یا فقط تو مواردی که مبهمه؟
    نه روی همه مدارک. من شخصا یک دعوت نامه میزارم و در انتها دعوت نامه همه مدارک مربوط به خودم رو لیست میکنم. بعد یک cover letter از طرف متقاضی ویزا مینویسم و همه مدارکی که اون شخص ارایه داده رو لیست میکنم. از حساب های بانکی و مبلغ موجود در هر کدوم و سند ها و. . . در این نامه تمام موارد از جمله دلیل اصلی برای سفر، زمان سفر، سابقه سفرهای قبلی، مدت زمان و آدرس مکان سکونت، آمادگی برای پرداخت هزینه های جانبی مثل درمانی و. . . . رو مینویسم.

من فکر میکنم که افسر ویزا باید بتونه تنها با خوندن cover letter ها قانع بشه که ویزا رو صادر کنه و فقط برای اثبات درستی ادعاهای گفته شده در نامه ها باید بقیه مدارک رو چک کنه.

سلام به همگی دوستان
    من دانشجوی دکتری در ایتالیا هستم که حدود 2 سال میشه در ایتالیا اقامت دانشجویی دارم به همراه همسرم. برای فرصت مطالعاتی 6 ماه میخوام برم انگلیس و خوشبختانه موفق به گرفتن ویزا هم شده ام. ویزای من academic visitor 6 months هست.سوال من در مورد همسرم هست. اگر برای ایشون بخوام درخواست ویزا کنم به چه صورت باید باشه؟ دعوتنامه از طرف من کفایت میکنه؟ طبق قوانین وبسایت رسمی امکان درخواست ویزا برای همسرم هست ولی من نمیدونم چجوری میتونم دعوتنامه به همسرم بدهم و ایا اصلا نیازی به دعوتنامه هست؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط niktoreh نمایش پست ها
    سلام به همگي و با تشكر از تمام افراد فعال.
    من در آلمان دانشجوام و مايل به ملاقات خانواده ام (دايي ام) در لندن هستم به همين دليل مي خوام براي ويزاي توريستي اقدام كنم. كسي در اين رابطه تجربه اي داره؟ مثل اينكه حسابي دارن به درخواستها از ايران گير ميدن! اين شامل درخواست ها از خارج از ايران هم ميشه؟
    از اول سپتامبر امسال اومدم آلمان، دانشجوي دكترا هستم و بورسيه و اقامت دو ساله در آلمان دارم. به غير از پرينت حساب آلمانم چند سند ملكي در ايران هم دارم. نكته نگراني ام اينه كه يك بار در ٢٠١١ درخواستم ريجكت شد به علت نداشتن socio-econimic tie (البته يك بار در ٢٠٠٤ رفتم انگلستان).
    يك سوال مهم ديگه ام هم اينه كه من كارت ملي و شناسنامه ام ايران است. آيا روز مصاحبه ميخواهند؟
    من تجربه ام البته از شنگن به انگليس را نداشتم اما از انگليس به شنگن در دوره دانشجويي كه داشتم يك سري مدارك را خودشان ليست كردن همان را تحويل ميدهيد با وضعيت افراد تو ايران فرق ميكنه. در ضمن شناسنامه و كارت ملي نياز ندارند اما صورتحساب بانكي به اون ميزان كه تو سايت ميزنند را ميخواهند.

با سلام من خواهرم ماه گذشته ريجكت شد با وجوديكه سند خونه و همه چي داشت و حتي گواهي دانشجويي و غيره ارايه داده بود. الان براي مادرم دارم اقدام ميكنم و برام خيلي مهم هست بتواند بياد و كمكم كند. من خواهرم را ريجكت كردن با اين عنوان كه با وجوديكه اسپانسر مشكل مالي نداره و پس از صحبت باهاش تاييد كردن كه همه مخارج شما را ميپذيرند اما ما نميدونيم شما به كشور خودت باز ميگردي. حالا ميخواهي بدونم واقعا بايد براي مادرم چي ارايه بدهم كه مطمين بشوم كه ميتوانه ويزا بگيرد، سند و أجاره نامه و حتي گواهي كار مغازه را هم ترجمه كرده البته با پدرم نمياد و مدارك شناسايي پدرم را هم ترجمه كرديم كه نشان بدهند پدرم هست. در ضمن هنوز موفق به گرفتن وقت ويزا در تهران نشديم . اگر كمكي فكر ميكنيد بتوانيد كنيد كه من بتوانم مدارك مادرم را تكميل كنم و مثل خواهرم به ان دليل ريجكت نشه ممنون ميشم. من مدارك پزشكي خودم را هم دارم آرائه ميدهم البته براي خواهرم هم آرائه دادم ، اما باز اگر چيزي فكر ميكنيد ممنون ميشم بهم كمك كنيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    نه روی همه مدارک. من شخصا یک دعوت نامه میزارم و در انتها دعوت نامه همه مدارک مربوط به خودم رو لیست میکنم. بعد یک cover letter از طرف متقاضی ویزا مینویسم و همه مدارکی که اون شخص ارایه داده رو لیست میکنم. از حساب های بانکی و مبلغ موجود در هر کدوم و سند ها و. . . در این نامه تمام موارد از جمله دلیل اصلی برای سفر، زمان سفر، سابقه سفرهای قبلی، مدت زمان و آدرس مکان سکونت، آمادگی برای پرداخت هزینه های جانبی مثل درمانی و. . . . رو مینویسم.

من فکر میکنم که افسر ویزا باید بتونه تنها با خوندن cover letter ها قانع بشه که ویزا رو صادر کنه و فقط برای اثبات درستی ادعاهای گفته شده در نامه ها باید بقیه مدارک رو چک کنه.
    دوست عزیز آقا میلاد ، میشه یه کم بیشتر در مورد این cover letter توضیح بدین یا اگر یک نمونه ازش دارین برامون بذارین، در واقع شما منظورتون اینه که یه خلاصه ای از اطلاعاتی که توی فرم ویزا پر کردین رو توی یک کاغذ مینویسین و روی مدارک قرار میدین؟

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hani64 نمایش پست ها
    دوست عزیز آقا میلاد ، میشه یه کم بیشتر در مورد این cover letter توضیح بدین یا اگر یک نمونه ازش دارین برامون بذارین، در واقع شما منظورتون اینه که یه خلاصه ای از اطلاعاتی که توی فرم ویزا پر کردین رو توی یک کاغذ مینویسین و روی مدارک قرار میدین؟
    سلام،
    من فکر میکنم بهتر باشه نمونه کاور لتر رو اینجا نزارم. چون شرایط هر فرد با فرد دیگه فرق داره و برای همین بهتره هر کسی شرایط رو خودش کامل بررسی کنه و کاور لتر رو بنویسه. به نظر من کاور لتر جایی هست که شما میتونید با افسر ویزا حرف بزنید و بهش بگید چرا فکر میکنید باید به شما ویزا بده، پس از این فرصت استفاده کنید. من میتونم یه سری موارد رو که میتونید در کاور لتر توضیح بدید لیست کنم، اما مطمنا هر کسی داستان خودش رو داره و باید مدارک و نامه ها بر اساس اون داستان تنظیم بشه. در کل من چند تا نامه به همراه مدارک برای ویزای ویزیت تحویل میدم. 1- کاور لتر از طرف متقاضی اصلی 2- دعوت نامه و نامه اسپانسر مالی از طرف شخص ساکن انگلستان 3- اسپانسر مالی از طرف سایر اعضای خانواده (همسر).

برای کاور لتری که از طرف متقاضی نوشته میشه میشه موارد زیر رو نوشت:

1- مشخصات فردی خودتون و شماره گذر نامه و شماره اپلیکیشن و ....
    2- دلیل سفر، محل اقامت، نحوه تامین مخارج سفر، زمانبدی سفر
    3- اطلاعات خلاصه در مورد سفرهای قبلی و درخواست های ویزای قبلی برای انگلستان
    4- لیست مدارک ارائه شده. (مدارک مالی / مدارک شناسایی / اسناد مالکیت / فیش های حقوقی)

اگه شما لازم میدونید که ثابت کنید سایر افراد خانواده در ایران هستن و مثلا مادر به تنهایی سفر میکنه میتونید مدارکی اضافه کنید که نشون بده سایر فرزندان و پدر خانواده در ایران هستن و زندگی میکنن و Proof of address براشون ارانه کنید. مدارکی مثل اشتغال به کار یا تحصیل سایر فرزندان یا پدر، فیش تلفنی و برق و .. که نشون دهنده آدرس بقه اعضای خانواده در ایران باشه.

کلا هر چیزی میخوایید به افسر بگید رو در کاور لتر بگید و مدارک رو به روشنی لیست کنید.

Junior Member

سلام دوستان دو تا سوال دارم که واقعن ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید. همسرم برای یک کنفرانس دو روزه در ایتالیا برای دوم و سوم دی ماه دعوتنامه گرفته. سوال اول (که ظاهرا مرتبط به این فروم نیست اما در ادامه مربوط میشه): بهترین راه برای گرفتن ویزا برای من و همسرم طوری که بتونیم در یه فرصت 4 روزه (از 1 تا 5 دی ماه) ایتالیا و فرانسه رو بگردیم چیه؟؟ (بازم ببخشید که مرتبط نیست اما ادامه سوالم مرتبطه) از طرفی من روز 6 بهمن ماه از طرف شرکت برای یه دوره آموزشی دو روزه عازم انگلیس هستم و از طرف شرکت مدعو در انگلیس دعوتنامه دارم. میخوام همسرم هم همراهم باشه. میشه کمک کنید از چه طریقی و چطوری میتونم برای گرفتن ویزای انگلیس برای خودم و همسرم اقدام کنم طوزی که بتونیم بعد از ایتالیا و فرانسه خودمون رو برسونیم انگلیس (از 5 تا 7 دی ماه)؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)