صفحه 9 از 157 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1563

موضوع: ویزای توریستی انگلستان(پست اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی انگلستان(پست اول را بخوانید)

سلام به دوستان
    من و همسرم مانند بسياري ديگر از دوستان چند هفته اي است كه تلاش مي كنيم وقت تهران بگيرم اما هنوز موفق نشده ايم اما چند پرسش:
    1- حساب حقوقي من بانك رفاه است (نشان دهنده منشاء درآمد) و حساب پس اندارم اقتصاد نوين آيا افسر ويزا كه ظاهرا در ابوظبي تشريف دارند و متقاضيان سفارت تهران را رسيدگي مي كنند اين دو بانك را معتبر مي داند يا هنوز داستان تحريم ها سر جاي خودش است؟
    2- از چند روز پيش از بانك رفاة كه منشاء درآمدم است شروع به واريز پول به حسايي ديگر كه در بانك پاسارگاد دارم نموده ام تا اگر سه ماه آينده در تهران موفق به گرفتن وقت نشوم پرينت حساب پس اندازم در بانگ پاسارگاد را در يكي ديگر از سفارت خانه هاي بريتانيا در كشور هاي همسايه ارائه دهم نظر شما چيست؟

Junior Member

سلام آقا هومن

من حدود 7 ماه پیش با ویزای نامزدی وارد انگلیس شدم و چهار ماه بعد با نامزدم که اصالتاً انگلیسی هستند در لندن رجیستر کردیم و ویزای من رو به Marriage ویزا 2.5 ساله تغییر دادیم. ولی ما تصمیم گرفتیم که جشن عروسی مون را در تابستان امسال بگیریم.
    حالا ما میخواهم برای پدر و مادر و خواهرم که در تهران زندگی میکنند دعوت نامه بفرستیم که در مراسم عروسی اینجا بتونند شرکت کنند. چند تا سوال داشتم:

1- من خواهرم 22 سالشه و دانشجو هم هست و من خیلی نگرانم که چون مجرده بهش ویزا ندن، فکر میکنید چقدر شانس ویزا گرفتن داره؟ از اونجایی که خوندم اینجا نوشته بودید معمولاً یا به همه ویزا میدن یا رد میکنند میخواستم بپرسم که آیا بهتره که هر 3 تاشون با هم اقدام کنن یا اینکه تک تک وقت سفارت بگیرن؟

2- پدر من نسبتاً از شرایط مالی خوبی برخودار هستند تو تهران، و همسرم هم اینجا درآمد خوبئ داره و صاحب حساب بانکی بیزینس هست. آیا فکر میکنید که بهتره تا تو فرم ها بنویسیم که همسر من هزینه ها رو میدند یا پدرم؟ یا اینکه میشه نوشت هر دو ؟ و هر دو طرف مدارک مالی ارائه بدیم ،مثلاً ما استیتمنت بانک و نامه درآمد سالیانه و...و هم خانواده ام سند ملک و زمین و اجاره نامه و ...؟

3- اینکه ما قبلاً رجیستر کردیم ولی مراسممون تو تابستانه ممکنه باعث سردرگمی یا پیچیدگی قضیه بشه؟ اگرچه ما حتماً صورتحصاب هایی که به سالن عروسی، عکاس و ... پرداخت کردیم برای رزرو اون تاریخ رو ضمیمه مدارک میکنیم.

4- من چون هر دو بار برای ویزای خودم همه کارها و فرم ها و وقت اینا رو خودم انجام دادم میخواستم که این بار هم برای خانواده ام اگر بشه خودم این کار و کنم ، فقط سوال هم اینه که من چطور باید برای هر سه نفرشون با هم وقت بگیرم؟ آیا باید توی فرم نفر اول اونجایی که میپرسه: "Are you travelling with anyone?" اطلاعات نفر دوم و سوم و وارد کنم؟ یا اینکه باید سه تا اپلیکیشن جدا پر کنم ؟ اگه سه تا اپلیکیشن جدا باشه میتونم برای هر سه تاشون یک وقت بگیرم؟

ببخشید سوال هام خیلی شد ، پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم.
    ویرایش توسط pegahsh : April 24th, 2016 در ساعت 08:59 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1444 نمایش پست ها
    سلام. من جواب سوالم رو جایی ندیدم. اینکه میگن با هم اقدام کنن یا جدا جدا چجوریه؟ من تو سایت فرمها رو پر کردم. هرکسی جدا باید وقت بگیره. مگه وقت گروهی هم میشه گرفت برای اعضای خانواده؟

سوال دومم هم دوباره راجع به مدارک مالیه. اینکه من و پدرم به برادرم پولی رو هدیه دادیم که تو حسابشه چه مدرکی میشه براش آورد؟ صرفا یک نامه؟ یا دنبال یه دلیل بهتر برای منشا پول تو حساب باشیم؟
    سلام

ببخشید شما جواب سوال اولتون رو گرفتید؟ موفق شدید وقت گروهی بگیرید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سفارت انگلستان در تهران

سلام دوستان یک سئوال برای این پولی که باید 28 روز در حساب باشد آیا نوع حساب (بلند مدت یا کوتاه مدت) مهم هست؟ و اینکه بانک پارسیان مورد تایید میباشد؟
    ممنون اگر جواب را بدهید.

ApplyAbroad Guru

هدف از درج پست اول این تاپیک توضیحی شفاف و کامل در مورد شرایط ویزای ویزیت انگلیس بود ولی متاسفانه همچنان سوالات زیادی پرسیده میشه که با مطالعه درست و دقیق پست اول جوابشون داده شده:
    1-منشا پول من چی میتونه باشه: در پست اول اکثر سناریوهای ممکن شرح داده شده اند
    2-چقدر پول باید تو حساب باشه: باز هم این موضوع شرح داده شده
    3-من مدارک مورد نیاز رو ندارم چیکار کنم: متاسفانه بعضی وقتها کاری نمیتونید بکنید و کمبود مدارک ریسک رد شدن ویزا رو افزایش میده. باید امیدوار باشید افسر ویزا قبولتون کنه ولی هدف دولت انگلیس هم از این سخت گیریها این بوده که راه رو برای خیلیها ببنده! پس متاسفانه بعضی وقتها راهی نیست

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

سلام

هر چند که چندین بار در اینجا هومن جان و سایر دوستان به مسئله شفافیت مالی برای اپلای ویزا اشاره کردن، اما اجازه میخوام من هم در مورد تجربه خودم بنویسم با توجه به اینکه دوستان زیادی سوال میپرسن از بنده در ایمیل.

همانطور که در همین تاپیک گفته شده شفافیت مالی خیلی مهمه و به نظر من از مقدار پولی که در حساب دارید بسیار مهم تره. شفافیت مالی میتونه نشون بده که شما یک زندگی با برنامه ریزی دارید و احتمالا قصد خروج از ایران و موندن غیر قانونی در کشور دیگری رو ندارید.

پارسال ویزای توریستی یکی از بستگان من رد شد به این دلیل که شک داشتن ایشون بخواد برگرده و نوشته بودن ایشون و خانواده ایشون هیچ درآمدی نداشتن! این در صورتی بود که هم حساب های ایشون نشون میداد که درامدشون به صورت ماهیانه و ثابت هست (حقوق بازنشستگی) و همچنین از شغل دوم درآمد دارن و از مدیر شرکت هم نامه گرفتیم برای اثبات اینکه ایشون به صورت پاره وقت کار میکنن در اون شرکت. اما فیش حقوقی برای هیچ کدام از درآمدها ارائه ندادیم و برای همین تمام این درامده ها نادیده گرفته شد.

امسال اما، برای شغل اول ایشون فیش حقوقی و پرینت حساب بانکی ارائه دادیدیم. و در امد شغل دوم رو به طور کامل در حساب بانکی دیگری جدا کردبم. در درخواست ویزا هم هیچ اشاره ای به شغل دوم و درامد دوم نکردیم. با اینکه حقوق بازنشستگی بسیار بسیار ناچیز بود و پس انداز کمی هم نشون دادیم اما با ویزای ایشون موافقت شد خوشبختانه. دقت کنید که وقتی فقط حقوق بازنشستگی دریافت میکنید، منطقی نیست که پس اندازهای هنگفت داشته باشید یا حساب پس اندار شما نشون بده که شما هر ماه دوبرابر حقوق بازنستگی پس انداز داشتید!

به نظر من اگه مدرک برای اثبات درآمدی رو ندارید تا جایی که میتونید اصلا از اون درآمد در ویزا اسم نبرید مگر اینکه واقعا هیچ درآمد قابل اثبات و مدرک دیگه ای نداشته باشید.
    ویرایش توسط میلاد : April 30th, 2016 در ساعت 04:42 AM
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

دقیقا از چه چیزایی باید کپی برد ؟

یه سری چیزا که ترجمه هستن ! مثل سند خونه و فیش حقوقی و پروانه و اینا ! اینا باید از همون ترجمه هم کپی گرفت و برد ؟ از فارسیش چطور ؟ اصل سند و پروانه رو که لازم نیست ببرن vfs ؟
    یه سری چیزا هم که لاتینه کلا ! مثل ریز حساب ! اینا هم کپی میخواد !؟
    پاسپورت های قدیمی رو هم باید کپی بگیرن ؟

مرسی
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Computing Science - Glasgow University

من قسمت دیگه ای در فروم پیدا نکردم که راجع به مسائل مالی ویزای توریستی باشه.
    اغلب بانکهای دولتی گواهی تمکن مالی میدن. من میخواستم ببینم کسی از این گواهی ها استفاده کرده؟ مورد تایید سفارت هست؟ تاجایی که من میدونم باید ریز حساب فرستاده بشه. اما انگار ریز حساب به انگلیسی برای بعضی از بانکها موضوع شگفت انگیزیه!
    کسی تجربه ای در این مورد داره؟ گواهی تمکن مالی که توضیح داده ایشون فلان قدر در حسابشون پول موجود هست و tunrover اش در 6 ماه فلان قدر بوده کافیه؟ البته تبدیل به پوند هم کرده در نامه
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1444 نمایش پست ها
    من قسمت دیگه ای در فروم پیدا نکردم که راجع به مسائل مالی ویزای توریستی باشه.
    اغلب بانکهای دولتی گواهی تمکن مالی میدن. من میخواستم ببینم کسی از این گواهی ها استفاده کرده؟ مورد تایید سفارت هست؟ تاجایی که من میدونم باید ریز حساب فرستاده بشه. اما انگار ریز حساب به انگلیسی برای بعضی از بانکها موضوع شگفت انگیزیه!
    کسی تجربه ای در این مورد داره؟ گواهی تمکن مالی که توضیح داده ایشون فلان قدر در حسابشون پول موجود هست و tunrover اش در 6 ماه فلان قدر بوده کافیه؟ البته تبدیل به پوند هم کرده در نامه
    ممنون
    خیر تمکن مالی قابل قبول نیست. در راستای شفافیت افسر ویزا دنبال جزییات تراکنشهاست تا ببینه روندی منطقی و قابل قبول وجود داره؟ اکثر بانکها اتفاقا ریز حساب انگلیسی میدن و مشکلی نیست ولی اتفاقا سفارت میخواد در شرح تراکنش واریز حقوق، سود بانکی و یا درآمد اجاره رو هم ببینه. برای همین بهتره پرینت فارسی با شرح تراکنش بگیرید و شرح تراکنش رو هم ترجمه کنید و برای همین واریزهای حقوقی که به صورت نقدی و کارت به کارت هستند (که متاسفانه در اکثر شرکتهای خصوصی اینطوریه) ممکنه قابل قبول نباشند.

دلیل واضحه من الان میتونم در سه روز کاری یه شرکت ثبت کنم و نامه با سربرگ بدم و بعد یه پولی رو پشت سر بگیرم و هر ماه بریزم به حساب یکی. ولی وقتی واریز از حساب شرکتی باشه با اینکه باز هم امکان دور زدن هست ولی به دلیل مسایل مالیاتی کار سخت تر میشه.

Junior Member

سلام کسی جواب این سوال های منو نمیدونه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pegahsh نمایش پست ها
    سلام آقا هومن

من حدود 7 ماه پیش با ویزای نامزدی وارد انگلیس شدم و چهار ماه بعد با نامزدم که اصالتاً انگلیسی هستند در لندن رجیستر کردیم و ویزای من رو به Marriage ویزا 2.5 ساله تغییر دادیم. ولی ما تصمیم گرفتیم که جشن عروسی مون را در تابستان امسال بگیریم.
    حالا ما میخواهم برای پدر و مادر و خواهرم که در تهران زندگی میکنند دعوت نامه بفرستیم که در مراسم عروسی اینجا بتونند شرکت کنند. چند تا سوال داشتم:

1- من خواهرم 22 سالشه و دانشجو هم هست و من خیلی نگرانم که چون مجرده بهش ویزا ندن، فکر میکنید چقدر شانس ویزا گرفتن داره؟ از اونجایی که خوندم اینجا نوشته بودید معمولاً یا به همه ویزا میدن یا رد میکنند میخواستم بپرسم که آیا بهتره که هر 3 تاشون با هم اقدام کنن یا اینکه تک تک وقت سفارت بگیرن؟

3- اینکه ما قبلاً رجیستر کردیم ولی مراسممون تو تابستانه ممکنه باعث سردرگمی یا پیچیدگی قضیه بشه؟ اگرچه ما حتماً صورتحصاب هایی که به سالن عروسی، عکاس و ... پرداخت کردیم برای رزرو اون تاریخ رو ضمیمه مدارک میکنیم.

4- من چون هر دو بار برای ویزای خودم همه کارها و فرم ها و وقت اینا رو خودم انجام دادم میخواستم که این بار هم برای خانواده ام اگر بشه خودم این کار و کنم ، فقط سوال هم اینه که من چطور باید برای هر سه نفرشون با هم وقت بگیرم؟ آیا باید توی فرم نفر اول اونجایی که میپرسه: "Are you travelling with anyone?" اطلاعات نفر دوم و سوم و وارد کنم؟ یا اینکه باید سه تا اپلیکیشن جدا پر کنم ؟ اگه سه تا اپلیکیشن جدا باشه میتونم برای هر سه تاشون یک وقت بگیرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)