صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: تحصیل در اروپا بهتره یا امریکای جنوبی؟

Junior Member

پیش فرض تحصیل در اروپا بهتره یا امریکای جنوبی؟

سلام دوستان من نیاز به همفکری شما عزیزان دارم من حدود 6 ماهه رفتم ایتالیا و مشغول تحصیل هستم ولی وقتی ایران بودم یک حس عجیبی بهم دس داد که مقصدم رو به مکزیک عوض کنم حالا اومدم اینجا و تصمیم دارم به مکزیک برم نمیدونم یک حس خوبی نسبت بهش دارم.

نظر شما چیه ؟ ارزش داره ؟ یا من درگیر احساسات خودم شدم و اشتباه میکنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اروپا بهتره یا امریکای جنوبی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arman021 نمایش پست ها
    سلام دوستان من نیاز به همفکری شما عزیزان دارم من حدود 6 ماهه رفتم ایتالیا و مشغول تحصیل هستم ولی وقتی ایران بودم یک حس عجیبی بهم دس داد که مقصدم رو به مکزیک عوض کنم حالا اومدم اینجا و تصمیم دارم به مکزیک برم نمیدونم یک حس خوبی نسبت بهش دارم.

نظر شما چیه ؟ ارزش داره ؟ یا من درگیر احساسات خودم شدم و اشتباه میکنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    این حرفای جاهلانه رو بزار کنار عزیز من. بشین محکم درستو بخون.

Junior Member

ممنون از شما دوست عزیز که پاسخ دادی و چند تا از دوستان هم در پیغام خصوصی بهم پیام دادن و باهام صحبت کردن متاسفانه نمیدونم چی کار کنم واقعا این فکر مثل خوره افتاده تو بدنم چون با اومدن به اروپا توقع هایی که داشتم برطرف نشد اما وضعیتم اینجا خوبه دانشگاه میرم و بورس دارم مردم خوبی داره .

ولی این فکر ماجراجویی و خطر پذیری همش دردسر میشه.

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

ممنون از شما دوست عزیز که پاسخ دادی و چند تا از دوستان هم در پیغام خصوصی بهم پیام دادن و باهام صحبت کردن متاسفانه نمیدونم چی کار کنم واقعا این فکر مثل خوره افتاده تو بدنم چون با اومدن به اروپا توقع هایی که داشتم برطرف نشد اما وضعیتم اینجا خوبه دانشگاه میرم و بورس دارم مردم خوبی داره .

ولی این فکر ماجراجویی و خطر پذیری همش دردسر میشه.
    سلام دوست گرامی ، ببینید شما باید هدفتون و انتظاراتتون در زندگی مشخص باشه ، ایا شما میتونید همین الان جایگاه اجتماعیتون رو در 5 سال دیگه تصور کنید ؟ یا اینکه نمی دونید 5 سال دیگه کجا هستید ، شما می دونید برای بدست اوردن چه چیزایی تلاش میکنید ؟ شما مسائل و مشکلات زیادتری هنوز در زندگی پیش رو دارید ، ازدواج کار و ... اگر الان اهدافتون مشخص نشه بعدا هم در جنبه های دیگه ی زندگی مطمعن باشید به مشکل برخواهید خورد مثلا ازدواج کنید و بعد از 4 سال متوجه بشید همسرتون اونجوری که فکر میکردید نبوده یا توقع هایی که ازش داشتید براتون برطرف نشده ، یا مشغول به کار که شدید بر اساس عادت و خلقی که پیدا کردید چند یکسال یکبار نشده می خوایید محل کارتون رو عوض کنید یا حتی شغلتون رو عوض کنید ! ..... این ها پیامدهایی هست که ممکنه در انتظار شما باشه

یه کاغذ سفید بردارید ! 150 تا ارزو و هدفتون رو یادداشت کنید ! بعد از اون بر اساس مهم بودن اولویت بندیشون کنید
    در ضمن همیشه نیمه ی پر لیوان رو ببینید ! موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

شما نگفتید در چه رشته ای در حال تحصیل هستید.اگر هدف درس هست باید بررسی کنید که چقدر تفاوت در رشته ی مورد نظر در دانشگاه های این دو کشور وجود دارد.معمولاً چشم بسته میگیم دانشگاه های ایتالیا قطعاً بهتر هستد.
    از نظر کیفیت زندگی:ایتالیا
    امنیت:ایتالیا
    زبان:مکزیک
    آینده کاری:بسته به رشته
    مردم:مکزیک
    هزینه:مکزیک
    نزدیکی به ایران:ایتالیا
    شرایط اقامت:مکزیک
    نظر شخصی اینجانب:ایتالیا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    شما نگفتید در چه رشته ای در حال تحصیل هستید.اگر هدف درس هست باید بررسی کنید که چقدر تفاوت در رشته ی مورد نظر در دانشگاه های این دو کشور وجود دارد.معمولاً چشم بسته میگیم دانشگاه های ایتالیا قطعاً بهتر هستد.
    از نظر کیفیت زندگی:ایتالیا
    امنیت:ایتالیا
    زبان:مکزیک
    آینده کاری:بسته به رشته
    مردم:مکزیک
    هزینه:مکزیک
    نزدیکی به ایران:ایتالیا
    شرایط اقامت:مکزیک
    نظر شخصی اینجانب:ایتالیا.
    من رشته ام تو ایتالیا طراحی صنعتی هست . اینجا همه چی خوبه ولی مشکلم اینه میخوام یک کاری داشته باشم تا بتونم در کنار درس کسب درامد کنم اما خوب اینجا کار کمه ... از این ترس دارم که اینجا تا لیسانس بخونم و بعد از لیسانس کار نباشه واسم و این 4 سال هم هدر شه بره ولی اگه کنارش کار باشه حداقل یک امیدی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی ، ببینید شما باید هدفتون و انتظاراتتون در زندگی مشخص باشه ، ایا شما میتونید همین الان جایگاه اجتماعیتون رو در 5 سال دیگه تصور کنید ؟ یا اینکه نمی دونید 5 سال دیگه کجا هستید ، شما می دونید برای بدست اوردن چه چیزایی تلاش میکنید ؟ شما مسائل و مشکلات زیادتری هنوز در زندگی پیش رو دارید ، ازدواج کار و ... اگر الان اهدافتون مشخص نشه بعدا هم در جنبه های دیگه ی زندگی مطمعن باشید به مشکل برخواهید خورد مثلا ازدواج کنید و بعد از 4 سال متوجه بشید همسرتون اونجوری که فکر میکردید نبوده یا توقع هایی که ازش داشتید براتون برطرف نشده ، یا مشغول به کار که شدید بر اساس عادت و خلقی که پیدا کردید چند یکسال یکبار نشده می خوایید محل کارتون رو عوض کنید یا حتی شغلتون رو عوض کنید ! ..... این ها پیامدهایی هست که ممکنه در انتظار شما باشه

یه کاغذ سفید بردارید ! 150 تا ارزو و هدفتون رو یادداشت کنید ! بعد از اون بر اساس مهم بودن اولویت بندیشون کنید
    در ضمن همیشه نیمه ی پر لیوان رو ببینید ! موفق باشید.
    متاسفانه حرف شما صحیحه . اما ولی من هدف اصلیم اینه در کنار درس کار هم بکنم میترسم وقتمو بذارم فقط رو درس و بعد از لیسانس ببینم هنوز چیزه خاصی بلد نیستم نمیخوام جا واسه ریسک بذارم و از اون دسته نیستم که فقط دنبال مدرک دانشگاه باشم پول خوب واسم مهمه

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

متاسفانه حرف شما صحیحه . اما ولی من هدف اصلیم اینه در کنار درس کار هم بکنم میترسم وقتمو بذارم فقط رو درس و بعد از لیسانس ببینم هنوز چیزه خاصی بلد نیستم نمیخوام جا واسه ریسک بذارم و از اون دسته نیستم که فقط دنبال مدرک دانشگاه باشم پول خوب واسم مهمه
    دوست عزیزم،
    اول اینکه اینکه میگین حس خوبی به مکزیک دارم، چه حس خوبی دارین بهش؟ از چه نظر؟
    این سوالو هم از خودتون بپرسین و بعد پاسخشو پیدا کنین فکر میکنم مشکلتون حل شه تا حدی:
    شما مطمئنی که بعد از اتمام تحصیلت تو مکزیک، کار فراوون ریخته؟ و شما بی برو برگرد میری سر کار؟ و زندگی مرفه و بی دردی خواهید داشت؟
    بعد مگه همه ماهایی که لیسانس گرفتیم دقیقا چی یاد گرفتیم که شما نگرانی اونو یاد نگیری؟
    اگه انقدر الان وضع مالیتون بده که دیگه پول ندارین آب و نون بخرین، خب برین کار کنین، یعنی اون وقتی که میذارین روی اپلای برای مکزیکو بذارین رو کار کردن!
    اگه وضعتون بهتره، که به قول دوستمون تو پست بالایی، بشین درستو بخون!
    بالا براتون دقیقا مشخص کردن که ایتالیا بهتر از مکزیکه. الان من نمیدونم علت این دست و اون دست کردن شما چیه!
    حس میکنم فرمایش اون دوستمون درسته: محکم بچسبین به درساتون و فعلا ول کنین دغدغه های پس از لیسانسو. حالا شما سال سوم دانشگاه بشو! حالا لیسانس بگیر!
    کو تا فارغ التحصیلی؟

اگه حرفام تند و تلخه معذرت میخوام، آدم ناراحت میشه، پدر و مادر محترم و همینطور خودتون اینهمه زحمت کشیدین رفتین رسیدین اونجایی که هستین، بعد تازه میرین به قول خودتون کشتی بخرین مثل کریستف کلمب ماجرا جویی کنین. و اینکه: کسی که انتظاراتش تو ایتالیا براورده نشه (و همینطور تو فرانسه)، بعیده تو مکزیک براورده بشه.
    بشین درستو بخون دوست من.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

من رشته ام تو ایتالیا طراحی صنعتی هست . اینجا همه چی خوبه ولی مشکلم اینه میخوام یک کاری داشته باشم تا بتونم در کنار درس کسب درامد کنم اما خوب اینجا کار کمه ... از این ترس دارم که اینجا تا لیسانس بخونم و بعد از لیسانس کار نباشه واسم و این 4 سال هم هدر شه بره ولی اگه کنارش کار باشه حداقل یک امیدی هست.
    از نگرانی هایی که دارید ما فکر می کردیم شما ارشد هستین!از اونجا که لیسانس هستین به شما توصیه می کنم حرفایی که اینجا زدید رو جای دیگری نزنید!آدم لیسانس تو ایتالیا رو ول می کنه بره مکزیک؟فکرش هم توهین به مقدساته!بی خیال داداش!بشین قشنگ درستو بخون!
    Ogni cosa a suo tempo
    !todo a su tiempo¡

یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه اگه بین دوتا انتخاب موندی همیشه دومی رو انتخاب کن چون اگه اولیو باور داشتی هیچ وقت به دومی فکر نمیکردی !!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)