صفحه 6 از 139 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط sunlight87 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من میخوام تجربه خودم را در مورد آزاد کردن مدرک بهتون بگم شاید باعث بشه هزینه های الکی توی فرآیند اپلای کمتر بشه. بعضی وقتها به دلیل عدم آگاهی هزینه های گزافی میپردازیم که میشه ازش جلوگیری کرد.

من بهمن 93 از مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم. چند ماه بعد از فارغ التحصیلیم مدرکم رو گذاشتم کاریابی و البته مسئولش باهام همکاری کرد و تاریخ ارائه مدرکم به کاریابی رو یک روز بعد از فارغ التحصیلی زد.
    من قبل از فارغ التحصیلی از ارشد، با مدرک لیسانس استخدام رسمی یکی از ارگان های دولتی شدم. یعنی در رسمی ترین حالت ممکن استخدام شدم و سابقه بیمه هم برام رد میشه. ولی به هرحال شانس خودم رو امتحان کردم. من بهمن 94 (دقیقا یک سال بعد از فارغ التحصیلی) رفتم نامه کاریابی رو گرفتم و بردم اداره کار. اونجا هم خوشبختانه سابقه بیمه رو چک نکردن و نامه معرفی به دانشگاه رو دادند. باز هم خوشبختانه از دانشگاه هیچ استعلامی برای مدرکم نشده بود و مدرک لیسانسم آزاد شد. بعد از آزاد شدن مدرک لیسانس رفتم سراغ فوق لیسانس و اونم به راحتی آزاد شد.

چندتا نکته:
    1- اگر سابقه بیمه دارید، سعی کنید از مراکز استان های کوچکتر برای کاریابی اقدام کنید تا چک نکنند.
    2- ابتدا باید مدرک مقطع پایین تر آزاد بشه بعدش مقطع بالاتر. اگر از دانشگاه لیسانس من استعلام شده بود قطعا هیچ کدوم از مدارک من با کاریابی آزاد نمی شد و باید هزینه پرداخت میکردم. چون نحوه آزادسازی مدرک مقطع پایین تر توی نامه لغو تعهد ذکر میشه.
    3- کاریابی مبلغ 14 هزار تومان از من گرفت. پس به هیییییییچ وجه زیر بار مبالغ کلان نرید.

ایشالا که مفید واقع بشه.
    موفق باشید.
    سلام دوست عزیز
    ممنون که تجربه تونو در اختیار ما گذاشتی.
    منم وضعیتم دقیقا مشابه شماست، خرداد 95 یکسالم تموم میشه و باید برم مدرکمو آزاد کنم، منتها توی این مدت نزدیک 5 ماه بیمه تامین اجتماعی واسم رد شده، به نظرتون شانسی واسه گرفتن مدرک دارم؟

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون که تجربه تونو در اختیار ما گذاشتی.
    منم وضعیتم دقیقا مشابه شماست، خرداد 95 یکسالم تموم میشه و باید برم مدرکمو آزاد کنم، منتها توی این مدت نزدیک 5 ماه بیمه تامین اجتماعی واسم رد شده، به نظرتون شانسی واسه گرفتن مدرک دارم؟
    دقیقا منم پارسال 22 فروردین فارغ التحصیل شدم و رفتم نامه گرفتم از کاریابی 13 تومن پول دادم. البته امسال هم ازم 30 تومن مابه تفاوت هزینه ثبت نام امسال و پارسال گرفتن!برای مدرک کارشناسیم. دوست عزیز باید تو این یک سال براتون بیمه رد نشه وگرنه قبلشو فک نمیکنم مشکلی باشه! میگید خب بعد از دانشگاه دیگه کار پیدا نکردم

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

سلام دوستان.
    اگر کسی که دکتری داخل (دولتی و روزانه ) قبول بشود اما به هر دلیلی پشیمون بشه که بره و بخاد اپلای کنه و بعد از اون قضیه نیاز به ازاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی داشته باشد آیا مشکلی پیش میاید و نمیتونه از طریق این قانون مدرکهاشو ازاد کنه یا نه؟
    برای دو فرض قبل و بعد از ثبت نام کردن دانشگاه دکتری داخل اگر می شود پاسخ بدید عالی میشه
    خیلی مهمه. ممنونم پیشاپیش

Junior Member Donnie آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

((( 2) همچنین برای آقایان، در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک باید یک سال تاریخ پایان خدمت و یا معافیت شما گذشته باشد. (بدون پایان خدمت یا معافیت امکان آزادسازی مدرک وجود ندارد))))

من این بند رو درست نفهمیدم. برام گنگ بود. به فرض من مرداد یا شهریور خدمتم تموم بشه و کارت رو بگیرم. آیا در صورتی که به کاریابی مراجعه کنم مدارکم رو قبول می کنن که مثلا تا شش ماه بعدش بتونم لیسانسمو آزاد کنم؟ یا اینکه سال دیگه همین مواقع باید برای کاریابی مراجعه کنم تا مدارکمو قبول کنن؟باید بگم من شهریور 93 فارغ التحصیل ارشد شدم.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie نمایش پست ها
    ((( 2) همچنین برای آقایان، در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک باید یک سال تاریخ پایان خدمت و یا معافیت شما گذشته باشد. (بدون پایان خدمت یا معافیت امکان آزادسازی مدرک وجود ندارد))))

من این بند رو درست نفهمیدم. برام گنگ بود. به فرض من مرداد یا شهریور خدمتم تموم بشه و کارت رو بگیرم. آیا در صورتی که به کاریابی مراجعه کنم مدارکم رو قبول می کنن که مثلا تا شش ماه بعدش بتونم لیسانسمو آزاد کنم؟ یا اینکه سال دیگه همین مواقع باید برای کاریابی مراجعه کنم تا مدارکمو قبول کنن؟باید بگم من شهریور 93 فارغ التحصیل ارشد شدم.
    فرض کنید شهریور امسال شما کارت پایان خدمت/معافی تون رو گرفتید. در این صورت، اگر در شهریور سال آینده، یک سال از فارع التحصیلیتون گذشته باشه (که در مورد شما اینطور هست) و حداقل شش ماه از کاریابی تون گذشته باشه، میتونید برای آزادسازی اقدام کنید. یعنی مثلا شما میتونید اسفند به کاریابی مراجعه کنید و پرونده تشکیل بدید و شهریور سال آینده (که یک سال از پایان خدمت و شش ماه از کاریابیتون گذشته) مدرک رو آزاد کنید
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

سلام دوستان
    من مرحله آزاد کردن مدرک کارشناسیم یه کم طولانی شد و از اعتبار نامه اداره کار برای دانشگاه ارشدم یک هفته ای الان گذشته دیگه نمی تونم از اون نامه استفاده کنم؟؟؟ خیلی اعتبار این نامه قضیه جدی ای هست تو دانشگاه ها ؟؟؟؟

Junior Member

درود بر دوستان عزیز. من واسه نامه عدم کاریابی اقدام کردم و 10م مرداد ماه نامه رو میدن. حالا من میتونم مثلا مهر ماه نامه رو ببرم وزارت یا باید بلافاصله بعد از گرفتن نامه شروع کنم؟ و دوم اینکه از دانشگاه که وام گرفته بودم موقع تسویه حساب اقساط بندیش کردن واسه سال 97 به بعد. حالا میتونم اینو یک جا تسویه کنم؟ بدون تسویه دانشنامه رو میدن؟

سلام،
    من بعد از فراغت از ارشدم دو ماه برام بیمه رد شده ولی بعدش دیگه بیمه ای رد نشده و الان ۵ ماه از فراغتم میگذره.. میخواستم ببینم امکان آزادسازی از طریق عدم کاریابی هست برام (یعنی یه ماه دیگه برم کاریابی یا ۳ ماه دیگه؟) یا به خاطر اون دو ماه بیمه کلا دیگه نمیشه؟

چون دیدم با این جزئیات در پست اول اشاره نشده پرسیدم.
    ممنون

Junior Member

سلام به دوستان عزیز. لطفا من را راهنمایی کنید.
    بنده از نیوزلند در حال گرفتن فاند برای دکتری هستم و تقریبا داره قطعی میشه ولی مشکل آزاد سازی مدرک دارم که باید سریعا حلش کنم قبل از رفتن به سفارت. مشخصات من به شرح زیر هست:
    فارق التحصیلی کارشناسی: 30/6/1391 (مدرک موقت: 2/10/1394)
    فارق التحصیلی ارشد: 13/11/1393 (مدرک موقت: 7/10/1394)
    تاریخ معافیت: 28/3/1394
    تاریخ ثبت نام در کاریابی: 4/11/1394 (پس از گرفتن مدارک موقت)

سوال هایی که دارم و در بخش توضیحاتی جوابی براشون نگرفتم:
    1. آیا من با یکبار ثبت نام در کاریابی هر دو مدرک کارشناسی و ارشد رو می توانم آزاد کنم؟ آیا کاریابی 2 نامه جداگانه به من می دهد؟ آیا دانشگاه های کارشناسی و ارشد ایرادی به این مسئله نمی گیرند؟
    2. اگر در جواب سوال بالا دانشگاه ها ایراد می گیرند، بنده در مرداد 95 مدت 18 ماه از فارق التحصیلی ارشدم می گذرد ولی تنها 14 ماه از معافیت سربازی بنده گذشته است، آیا می توانم با ارائه سابقه کار از شرکت برادرم مدرک ارشدم رو آزاد کنم (بدون بیمه)؟ (مثلا کارشناسی را بخرم و ارشد را با سابقه کار آزاد کنم)
    3. آیا می توانم مدرک کارشناسی را با عدم کاریابی آزاد کنم و مدرک ارشدم را با سابقه کار (بدون بیمه)؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک،دانشگاه تبریز

پیش فرض آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام.فارغ التحصیل کارشناسی روزانه هستم.مهر 95 سر کلاس ارشد خواهم رفت.چندتا سوال داشتم:
    1-بعد ازین که ارشد روزانه خوندم امکانش هست هر دو مدرک کارشناسی و ارشد رو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم؟یا به نفعمه که ارشد رو شبانه بخونم؟
    2-برای آزاد کردن مدرک ارشد شبانه دیگه هیچ هزینه پرداخت نمیکنم؟چون شنیدم فقط بخشی از هزینه کسر خواهد شد!
    3-هزینه آزاد کردن مدرک با هزینه شبانه دقیقا برابره؟یا کمتر
    ممنون

سوال دیگه ای که داشتم اینه:میشه مدرک روزانه ارشد رو از طریق عدم کاریابی آزاد کرد ، مدرک کارشناسی رو خرید؟؟؟
    ویرایش توسط Fairymaid : June 3rd, 2016 در ساعت 08:47 PM دلیل: سوالات مرتبط

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)