صفحه 65 از 139 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Engineer نمایش پست ها
    سوال اول رو زیاد مطمئن نیستم ولی با اطمینان 80 درصدی، میگم: اگه از عدم کاریابی استفاده کنی، دو تا نامه برات صادر میکنه،( روال کاریابی رو طی میکنی بعد از فارغ التحصیلی)
    در کل باید فارغ التحصیل باشی که بتونی آزاد کنی، و هردوش رو جداگانه آزاد میکنی.

سوال دوم: داخل ایران با مدرک موقت همه جا میتونی ثبت نام کنی. برا خارج بخوای بری، مدرک اصلی الزامی است. الزامی اکیدا. روی مدرک موقت یک جمله نوشته که برا خارج بردن، مشکل ایجاد میکنه و اون هم اینه: "غیرقابل ترجمه"
    جوابي كه به سوال اول دادين رو نفهميدم ، يعني در حين تحصيل ارشد ، مدرك كارشناسي رو نميشه ازاد كرد ؟

Junior Member

این قانون جدیدا (96.03)عوض شده، یعنی گذشت یک سال از فارغ التحصیلی یا پایان خدمت برای صدور نامه عدم کاریابی، دیگه نیست.
    ملاک اصلی برای صدور نامه عدم کاریابی همون 6 ماه بعد از ثبت نام تو کاریابی است.
    ملاک اصلی دیگه اینکه نباید قبلا سابقه اشتغال داشته باشی، یعنی بیمه برات رد کرده باشن.
    دوست عزیز شما مطمئن هستید؟ چون اولین نفری هستید که این رو میگه! خدا کنه اینجوری باشه. از کجا برم موثق بپرسم.؟ شما از چه منبعی میگید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa_94A نمایش پست ها
    جوابي كه به سوال اول دادين رو نفهميدم ، يعني در حين تحصيل ارشد ، مدرك كارشناسي رو نميشه ازاد كرد ؟
    ازطریق عدم کاریابی نمیشه چون در حین تحصیل نمیشه در کاریابی ثبت نام کرد. به عبارتی دیگه "ارائه گواهی عدم كاريابي در حين تحصيل در مقطع بالاتر ( چنانچه مقطع بالاتر روزانه باشد ) امكان پذير نيست."

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam94 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما مطمئن هستید؟ چون اولین نفری هستید که این رو میگه! خدا کنه اینجوری باشه. از کجا برم موثق بپرسم.؟ شما از چه منبعی میگید؟
    یه بخشنامه جدید هست که میگه شما باید حتما در بازه 6 ماهه بعد از فارغ التحصیلی (یا سربازی) در کاریابی ثبت نام کنی تا بتونی گواهی عدم کاریابی بگیری. اما همه جا اجرا نمیشه مثلا دانشگاه شیراز طبق قانون جدید عمل میکنه ولی دانشگاه شریف میگه قانون عوض نشده و همون یکساله. از دانشگاهتون شرایط رو جویا بشید. تصویر بخشنامه ها در همین سایت آپلود شده.

Junior Member

سلام به همگی، من شهریور 93 فارغ التحصیل شدم از دوره کارشناسی روزانه، ارشدم رو هم شبانه از مهر 94 شروع کردم و تا کمتر از یه ماه دیگه دفاع می کنم. کاریابی هم مرداد 96 ثبت نام کردم. به نظرتون میتونم مدرکمو آزاد کنم؟

Junior Member SpecialALIREZA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - دانشگاه شریف

حتی اگه یک روز هم بیمه رد شده باشه، از این قانون مستثنی میشوید.
    حتی اگه بیمه در حین تحصیل رد شده باشه؟
    من سال 93 فارغ التحصیل لیسانس شدم و وارد ارشد شدم. از سال 94 تا 96 برام بیمه رد شده و من حین تحصیل ارشد بودم (ارشد 95 فارغ التحصیل شدم). الان هم رفتم سربازی و 98 سربازی تموم میشه. نمیتونم بعد سربازی واسه عدم کاریابی اقدام کنم؟

آخه آموزش دانشگاه به من گفت سابقه کار بعد فارغ التحصیلی ملاکه. ینی من در حین ارشد خوندن کار کردم ینی با مدرک کارشناسی کار کردم و سابقه کارم از تعهد خدمت کارشناسیم کم میکنه. اما واسه تعهد خدمت ارشد حساب نمیشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fazelm911 نمایش پست ها
    یه بخشنامه جدید هست که میگه شما باید حتما در بازه 6 ماهه بعد از فارغ التحصیلی (یا سربازی) در کاریابی ثبت نام کنی تا بتونی گواهی عدم کاریابی بگیری. اما همه جا اجرا نمیشه مثلا دانشگاه شیراز طبق قانون جدید عمل میکنه ولی دانشگاه شریف میگه قانون عوض نشده و همون یکساله. از دانشگاهتون شرایط رو جویا بشید. تصویر بخشنامه ها در همین سایت آپلود شده.
    من یک ماه بعد از سربازیم ثبت نام کردم. فقط بحثم این هست که بعد از اینکه 6 ماه در کاریابی گذشت بلافاصله میتونم برم و مدارک رو ازاد کنم یا باید یک سال از تاریخ صدور کارت سربازیم بگذره. حتی اگر یک سال از تاریخ اتمام خدمت هم حشاب بشه باز کار من راه میفته ولی تاریخ صدور کارت خیلی عقب میندازه منو.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fazelm911 نمایش پست ها
    ازطریق عدم کاریابی نمیشه چون در حین تحصیل نمیشه در کاریابی ثبت نام کرد. به عبارتی دیگه "ارائه گواهی عدم كاريابي در حين تحصيل در مقطع بالاتر ( چنانچه مقطع بالاتر روزانه باشد ) امكان پذير نيست."
    اينو مطمئنيد ؟ من امروز به يه كاريابي زنگ زدم گفت ارتباطي ندارن ازاد كردن مدرك كارشناشي با خوندن ارشد دولتي!

Junior Member Donnie آواتار ها

مرسی . ولی ببینید من اگر پذیرشم جور بشه باید حداکثر تا مرداد ماه برم. اگر شهریور تازه بخوام برم دنبالش حداقل یه ماه هم اونجا زمان میبره. دانشگاه هم میگه نامه عدم کاریابی فقط باید خودم باشم و به وکیل من هم نمیده مدرک رو. چه راهی وجود داره؟ ممنون

خواهش می کنم. ببینید من دو تا دانشگاهی که بودم فرآیند تحویل دانشنامه توی سیستم آموزشی بود. یعنی درخواستمو از طریق سیستم ثبت کردم و اون نامه ای که از اداره کار گرفتم رو آپلود می کردم، دیگه نیازی به مراجعه حضوری و به اینکه اصل نامه رو تحویلشون بدم نبود.

من فکر می کنم حالتی وجود داشته باشه که یک نفر بتونه از طرف شما این کار رو بکنه، نمیدونم چرا دانشگاه اصرار داره خودتون باید حضور داشته باشید. حتی اداره کار توی قانون صدور نامه عدم کاریابی گفته که «حضور شخص متقاضی و یا نماینده ی وی».

اگر بتونید در بهترین حالت دو الی سه روز برای گرفتن نامه از کاریابی و اداره کار وقت بذارید و بعدش نامه رو خودتون ببرید دانشگاه، فکر کنم بعد از تأیید مدارک، دانشگاه دانشنامه رو براتون پست کنه و اون وقت دیگه نیازی به حضورتون نیست و خانواده میتونن مدارک رو براتون پست کنن.

دانشگاه ها گذشت یک سال بعد از سربازی و فارغ التحصیلی براشون مهم هست، به همین خاطر میگم شهریور برید و نامتون رو بگیرید. میتونید هم با دانشگاه صحبت کنید و بگید اگر امکان داشته باشه تمام مدارک مورد نظر برای آزادسازی دانشنامه رو از آدرس خودتون براشون پست کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

من یک ماه بعد از سربازیم ثبت نام کردم. فقط بحثم این هست که بعد از اینکه 6 ماه در کاریابی گذشت بلافاصله میتونم برم و مدارک رو ازاد کنم یا باید یک سال از تاریخ صدور کارت سربازیم بگذره. حتی اگر یک سال از تاریخ اتمام خدمت هم حشاب بشه باز کار من راه میفته ولی تاریخ صدور کارت خیلی عقب میندازه منو.
    اگر دانشگاهتون طبق قانون جدید عمل کنه بعد 6 ماه میتونید آزاد کنید. تاریخ صدور کارت مهمه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)