نقل قول نوشته اصلی توسط sunlight87 نمایش پست ها
با سلام
دوستان من میخوام تجربه خودم را در مورد آزاد کردن مدرک بهتون بگم شاید باعث بشه هزینه های الکی توی فرآیند اپلای کمتر بشه. بعضی وقتها به دلیل عدم آگاهی هزینه های گزافی میپردازیم که میشه ازش جلوگیری کرد.

من بهمن 93 از مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم. چند ماه بعد از فارغ التحصیلیم مدرکم رو گذاشتم کاریابی و البته مسئولش باهام همکاری کرد و تاریخ ارائه مدرکم به کاریابی رو یک روز بعد از فارغ التحصیلی زد.
من قبل از فارغ التحصیلی از ارشد، با مدرک لیسانس استخدام رسمی یکی از ارگان های دولتی شدم. یعنی در رسمی ترین حالت ممکن استخدام شدم و سابقه بیمه هم برام رد میشه. ولی به هرحال شانس خودم رو امتحان کردم. من بهمن 94 (دقیقا یک سال بعد از فارغ التحصیلی) رفتم نامه کاریابی رو گرفتم و بردم اداره کار. اونجا هم خوشبختانه سابقه بیمه رو چک نکردن و نامه معرفی به دانشگاه رو دادند. باز هم خوشبختانه از دانشگاه هیچ استعلامی برای مدرکم نشده بود و مدرک لیسانسم آزاد شد. بعد از آزاد شدن مدرک لیسانس رفتم سراغ فوق لیسانس و اونم به راحتی آزاد شد.

چندتا نکته:
1- اگر سابقه بیمه دارید، سعی کنید از مراکز استان های کوچکتر برای کاریابی اقدام کنید تا چک نکنند.
2- ابتدا باید مدرک مقطع پایین تر آزاد بشه بعدش مقطع بالاتر. اگر از دانشگاه لیسانس من استعلام شده بود قطعا هیچ کدوم از مدارک من با کاریابی آزاد نمی شد و باید هزینه پرداخت میکردم. چون نحوه آزادسازی مدرک مقطع پایین تر توی نامه لغو تعهد ذکر میشه.
3- کاریابی مبلغ 14 هزار تومان از من گرفت. پس به هیییییییچ وجه زیر بار مبالغ کلان نرید.

ایشالا که مفید واقع بشه.
موفق باشید.
سلام دوست عزیز
ممنون که تجربه تونو در اختیار ما گذاشتی.
منم وضعیتم دقیقا مشابه شماست، خرداد 95 یکسالم تموم میشه و باید برم مدرکمو آزاد کنم، منتها توی این مدت نزدیک 5 ماه بیمه تامین اجتماعی واسم رد شده، به نظرتون شانسی واسه گرفتن مدرک دارم؟