صفحه 132 از 139 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام دوستان، خیلی مممنون میشم در صورت اطلاع راهنمایی کنید:
    من نامه عدم کاریابیم رو از وزارت کار به تاریخ 10 اذر ماه گرفتم ، میخواستم ببینم این نامه از تاریخ صدور چه مدت اعتبار داره که تو سامانه سجاد اپلودش کنم در خواست ازاد سازی مدرک بدم....

سلام
    من اداره تعاون استان رفتم گفتن که هنوز چیزی بهشون ابلاغ نشده و برای همین ناممو تو سامانه سجاد هنوز آپلود نکردم.
    ممنون میشم هرکی از این موضوع خبر داره اینجا اعلام کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed__Aslh نمایش پست ها
    مهم

������ ابطال مصوبه وزارت علوم درباره مهلت ۶ ماهه فارغ‌التحصیلان برای مراجعه به کاریابی‌ها

������هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بند ۱ تصمیم شماره ۱۷۶۶۴۴؍۳؍۴۱-۱؍۳؍۱۳۹۶ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ابطال کرد.

������متن مقرره مورد اعتراض به این شرح است:

دانش آموختگان از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت شش ماه وقت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند و در صورت عدم دستیابی به فرصت شغلی می توانند نسبت به آزادسازی مدارک تحصیلی از دانشگاه پیگیری نمایند.

������در رأی هیأت عمومی دیوان آمده است:

آن قسمت از بند ۱ مقرره مورد اعتراض که ثبت نام بعد از مهلت شش ماهه را موجب عدم بهره مندی از امتیازات لغو تعهد از طریق عدم کاریابی دانسته و این ایجاد محدودیت زمانی خارج از حدود اختیارات است، بنابراین مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ از تاریخ تصویب ابطال می شود.

سلام این قانون امروز منتشر شده میخواستم بدونم از همین امروز اجرا میشه یا اینکه باید صبر کنیم تا ابلاغ بشه به دانشگاه ها ؟
    من دو هفته پیش به خاطر این قانون درخواستم برای آزادسازی رد شد حالا دوباره درخواست بدم یا نه؟

Exclamation پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

لغو تعهد آموزش رایگان من هم همین الان رد شد، با اینکه یک ماه از تاریخ تصویب این مصوبه می‌گذره... مسئول امور دانش‌آموختگان که حتی روحش هم خبر نداشت از تصویب همچین مصوبه‌ای؛ مضافا بر اینکه سازمان سجاد باید از این مصوبه خبر داشته باشه، چون بررسی رو اونها انجام می‌دن و به دانشگاه تایید یا عدم تایید لغو تعهد رو ابلاغ می‌کنند...

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed__Aslh نمایش پست ها
    مهم

������ ابطال مصوبه وزارت علوم درباره مهلت ۶ ماهه فارغ‌التحصیلان برای مراجعه به کاریابی‌ها

������هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بند ۱ تصمیم شماره ۱۷۶۶۴۴؍۳؍۴۱-۱؍۳؍۱۳۹۶ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ابطال کرد.

������متن مقرره مورد اعتراض به این شرح است:

دانش آموختگان از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت شش ماه وقت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند و در صورت عدم دستیابی به فرصت شغلی می توانند نسبت به آزادسازی مدارک تحصیلی از دانشگاه پیگیری نمایند.

������در رأی هیأت عمومی دیوان آمده است:

آن قسمت از بند ۱ مقرره مورد اعتراض که ثبت نام بعد از مهلت شش ماهه را موجب عدم بهره مندی از امتیازات لغو تعهد از طریق عدم کاریابی دانسته و این ایجاد محدودیت زمانی خارج از حدود اختیارات است، بنابراین مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ از تاریخ تصویب ابطال می شود.

https://www.ekhtebar.com/?p=48808

سلام این قانون امروز منتشر شده میخواستم بدونم از همین امروز اجرا میشه یا اینکه باید صبر کنیم تا ابلاغ بشه به دانشگاه ها ؟
    من دو هفته پیش به خاطر این قانون درخواستم برای آزادسازی رد شد حالا دوباره درخواست بدم یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر

من 98/06/09 فارغ التحصیل شدم

معافیت خدمتم 98/07/24 هست

الان بخوام مدرک رو بزارم تو کاریابی ، می تونه از همین تاریخ 98/10/03 تا 6 ماه بعدش ( 99/4/03 ) باشه ؟ یا نه باید دقیقا تاریخ پذیرش در کاریابی از همون روزی باشه که کارت معافیت خدمت اومده ؟

------

مورد بعدی اینکه من اینجا خوندم دوستان نوشته بودن بیمه مشاغل آزاد هم حتی نباید داشته باشین ... اگه داشته باشیم مشکل ساز می شه ؟
    ویرایش توسط ninos : December 24th, 2019 در ساعت 12:14 AM

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ninos نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

من 98/06/09 فارغ التحصیل شدم

معافیت خدمتم 98/07/24 هست

الان بخوام مدرک رو بزارم تو کاریابی ، می تونه از همین تاریخ 98/10/03 تا 6 ماه بعدش ( 99/4/03 ) باشه ؟ یا نه باید دقیقا تاریخ پذیرش در کاریابی از همون روزی باشه که کارت معافیت خدمت اومده ؟

------

مورد بعدی اینکه من اینجا خوندم دوستان نوشته بودن بیمه مشاغل آزاد هم حتی نباید داشته باشین ... اگه داشته باشیم مشکل ساز می شه ؟

سلام دوست گرامی
    وقت شما هم بخیر

با توجه به توضیحاتی که فرمودید،شما در بازه‌ی زمانی 98/07/24 تا 99/01/24 (شش ماه از تاریخ صدور مدرک نظام وظیفه) فرصت دارید توی کاریابی ثبت‌نام کنید.بعد باید حداقل تا تاریخ 99/07/24 (یکسال پس از صدور کارت پایات خدمت) صبر کنید و بعد برای گرفتن نامه اقدام کنید.لازم به ذکر هست که حداقل باید مدرک شما شش ماه در کاریابی باشه حالا مهم نیست امروز توی کاریابی ثبت‌نام کنید یا ۲۳ فروردین سال بعد!
    در رابطه با سوال دوم شما تجربه‌ای نداشتم و فقط متن قانون رو میارم:
    ماده ۵۲ دستورالعمل جامع ایفای تعهد خدمت آموزش رایگان (لینک دانلود):
    گواهی عدم کاریابی در صورتی که از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان اقدام به تصفیه تعهد خدمت،هیچ‌گونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال در پرونده یا سابقه بیمه نداشته باشد،مورد قبول می‌باشد.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر. ببخشید یک سوالی در رابطه با سامانه سجاد داشتم. وقتی مدارک رو اپلود کردیم. مسلما باید اول لغو تعهد کارشناسی تایید بشه تا بتونیم واسه ارشد اقدام کنیم. حالا اینجا من دوتا سوال واسم پیش اومد وقتی لغو تعهد کارشناسی تایید شد فایلی بهمون میده که بتونیم برای ارشد اپلود کنیم؟ دوم اینکه کارشناسی که تایید شد باز باید داخل سامانه برای ارشد دوباره اقدام کنیم؟

Junior Member

با سلام
    دوستان من در یک مساله ای سخت گیر کردم ممنون میشم کمکم کنید:
    من کارشناسی ارشد روزانه دارم - تاریخ صدور کارت پایان خدمت من 28-3-1398 هستش. بعد از این تاریخ سریعا به کاریابی مراجعه کردم و نامه عدم کاریابی رو بعد از شش ماه از مراجعه گرفتم. با توجه به قانون باید یکسال از تاریخ صدور پایان خدمتم بگذره یعنی (29-3-1399). حالا سوالم اینجاس، توی این شش ماه از امروز (13-10-1398) تا (29-3-1399) اگر از طرف یک شرکت خصوصی برای من بیمه رد بشه و این شرکت استعلامی از دانشگاه محل تحصیلم نگیره من میتونم باز همه مدرک رو با همون نامه عدم کاریابی آزاد کنم؟

ممنون میشم اگر کمکم کنید

Junior Member

سلام دوستان وقتتان بخیر
    من هفته بعد دفاع پایان نامه کارشناسیم هستش و میخواستم بدونم۱. برای ثبت نام کاریابی باید گواهی موقت مدرکم رو داشته باشم؟؟؟؟ یا میتونم بعد از ثبت نمره پایان نامه ثبت نام کنم؟؟؟؟؟
    ۲.تهران کاریابی های معتبر محدوده غرب رو معرفی میکنین لطفا؟؟؟؟
    ۳.چه نکات مهمی رو باید بهشون حواسم باشه که بعد به مشکل نخورم؟؟؟؟
    ۴. اگر ارشد را داخل ایران شرکت کنم و مشغول به تحصیل بشم برای ازادسازی مدرک کارشناسی به مشکل میخورم؟؟؟؟
    ۵. سابقه بیمه و اشتغال قبل از تحصیل یا در طول تحصیل هم باعث میشه که نتونیم از طریق کاریابی مدرک رو ازاد کنیم؟؟؟؟

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maria3 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتان بخیر
    من هفته بعد دفاع پایان نامه کارشناسیم هستش و میخواستم بدونم۱. برای ثبت نام کاریابی باید گواهی موقت مدرکم رو داشته باشم؟؟؟؟ یا میتونم بعد از ثبت نمره پایان نامه ثبت نام کنم؟؟؟؟؟
    ۲.تهران کاریابی های معتبر محدوده غرب رو معرفی میکنین لطفا؟؟؟؟
    ۳.چه نکات مهمی رو باید بهشون حواسم باشه که بعد به مشکل نخورم؟؟؟؟
    ۴. اگر ارشد را داخل ایران شرکت کنم و مشغول به تحصیل بشم برای ازادسازی مدرک کارشناسی به مشکل میخورم؟؟؟؟
    ۵. سابقه بیمه و اشتغال قبل از تحصیل یا در طول تحصیل هم باعث میشه که نتونیم از طریق کاریابی مدرک رو ازاد کنیم؟؟؟؟

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم
    اگه حوصله بخرج بدین و آیین نامه لغو تعهد خدمت رو از همون سایت اداره کار بخونید تمام سوالاتون به جواب میرسه و ضریب اشتباهش هم پایین تره تا نظرات افراد مختلف رو پیگیری کردن
    ولی در کل
    1. باید صبر کنید تا مدرک موقتتون بیاد چون کاریابی ازتون باید بخواد اگرم نخواست شما بخواید ک بخوان چون تو سیستم اداره کار(سابک) !! ثبتش میکنن(برای من رو اسکن کرد) و بعدا شاید داستان بشه!
    2. جدول کاریابی های معتبر تو همون ساید اداره کار هست که هر ماه هم بروزرسانی میشه و معتبرترین منبع همونه! چون ی سریاشون ی وقتایی تعلیق میشن و... ک تو همون لیست توضیحاتش هست
    3. نکته مهم اینه که نباید پول اضافه ای ازتون بخوان برای ثبت نام تو کاریابی، باید حتما و حتما حداقل یکسال از تاریخ فارغ التحصیلیتون بگذره بعد برای گرفتن نامه عدم کاریابی از خود کاریابی و مراجعه به اداره کار و باقی قضایا اقدام کنید، نباید از تاریخ فارغی بیش از 6 ماه بگذره تا در اداره کار ثبت نام کنید حتی یک روز هم نباید بگذره از 6 ماه، درخواستتون هم باید حتما 6 ماه تو کاریابی مونده باشه و ن کمتر،تمام مدارک لازم رو با خودتو ببرید ب کاریابی بعدنی وجود نداره بعدا دردسره! فعلا همین هارو یادم میاد
    4.اگر ارشد خوندن منظور مهر 99 هست که خوب با توجه با تاریخ دفاعتون یکسال پر نمیشه و اگه روزانه باشه میره برای بعد ارشدتون تا دوباره یکسال رو کامل بگذرونید ولی اگه قراره یکسال پربشه خوب شدنی قبل ثبت نام این مدرک رو آزاد کنید.
    سابقه بیمه ک سهله اگه شرکت مربوطه مدرکتون رو استعلام هم کرده باشه به مشکل میخورید ولی مواردی هم قبلا ها بود که متوجه نشده بودن(از شنیده ها!!)
    اگه سابقه بیمه اتون برای قبل از لیسانستونه فکر نمیکنم مشکلی ایجاد کنه ولی این مورد رو دقیق نمیدونم و همچنان توصیه میکنم آیین نامه رو دانلود کنید و بخونید که با خیال جمع برید دنبال کاراتون

Junior Member

سلام بچه ها. من پارسال بخاطر این قضیه 6 ماه درخواستم رد شد الان مجدد میتونم اقدام کنم؟ کسی خبر داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)