صفحه 137 از 139 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگر شخصی بعد از اتمام کارشناسی یک سال پشت کنکور ارشد بمونه، بهتره که در همون مدت برای آزادسازی مدرکش اقدام کنه، یا بذاره پس از ارشد؟
    اگر بعد از اتمام دوره ارشد بخواد اقدام کنه بابت یک سال پشت کنکور موندن مشکلی براش پیش نمیاد؟
    فرقی نداره. میتونید بین دو مقطع ازاد کنید کارشناسی رو یا اینکه بزارید بمونه بعد از اینکه ارشد تموم شد. فقط حواستون باشه اگر در حین تحصیل این کارو بکنید به دردسر می افتید. مخصوصا که بعضی کارمندا حال میکنن دانشجو رو اذیت کنن. مال کارشناسی رو بعد اتمام ارشد فورا میتونید ازاد بکنید نیازی به صبر کردن نیست چون بیش از 6 ماه گذشته تا اون موقع ولی ارشد رو همچنان باید صبر کرد.
    If you don't like where you are, change it. you are not a tree -Jim Rohn

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    فرقی نداره. میتونید بین دو مقطع ازاد کنید کارشناسی رو یا اینکه بزارید بمونه بعد از اینکه ارشد تموم شد. فقط حواستون باشه اگر در حین تحصیل این کارو بکنید به دردسر می افتید. مخصوصا که بعضی کارمندا حال میکنن دانشجو رو اذیت کنن. مال کارشناسی رو بعد اتمام ارشد فورا میتونید ازاد بکنید نیازی به صبر کردن نیست چون بیش از 6 ماه گذشته تا اون موقع ولی ارشد رو همچنان باید صبر کرد.
    سلام دوست گرامی
    واقعیت این هست که قضیه کمی پیچیده‌تر از این چیزیست که شما می‌فرمایید.ممکنه حرف شما درست باشه و یا ممکنه نباشه!متاسفانه آخرین قانون مصوب وزارت علوم، در این مورد خاص کمی گنگ توضیح داده و ممکنه سازمان امور دانشجویان بنابر برداشت خودش از قانون عمل کنه.من متن قانون رو عینا میارم دیگه نتیجه‌گیریش با شما و دوستان:

ماده ۵۰-تبصره ۱:دانش‌آموختگان از تاریخ دانش‌آموختگی تنها شش ماه فرصت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند.
    ماده ۵۰-تبصره ۴:فرصت مذکور برای دانش‌آموختگان در صورتی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند،بعد از فراغت از تحصیل در مقطع بالاتر محاسبه می‌گردد.

همون طور که می‌بینید توی قانون طوری نوشتن که نباید بین دو مقطع فاصله بیفته!
    به نظر من منطقی‌ترین کاری که دوستان گرفتار شده توی این وضعیت میتونن انجام بدن این هست که بعد از فارغ التحصیلی دوره‌ی لیسانس بلافاصله برای گرفتن گواهی موقت اقدام کنن. بعدش قبل از اتمام فرصت شش ماهه برن توی کاریابی ثبت‌نام کنن.در این صورت وقتی یکسال از تاریخ فارغ التحصیلیشون بگذره،حق انتخاب دارن.یعنی با توجه به شرایط موجود هم میتونن برای آزادسازی اقدام کنن و هم میتونن بی‌خیالش بشن(که در این صورت حدود ۳۰ هزارتومنی ضرر میکنن که خیلی پول زیادی نیست).
    این نظر و برداشت من بود و دلیلی هم نداره درست باشه.لازم دونستم تذکری بدم تا بعضی‌ها بعدا ضرر نکنن.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad747 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    واقعیت این هست که قضیه کمی پیچیده‌تر از این چیزیست که شما می‌فرمایید.ممکنه حرف شما درست باشه و یا ممکنه نباشه!متاسفانه آخرین قانون مصوب وزارت علوم، در این مورد خاص کمی گنگ توضیح داده و ممکنه سازمان امور دانشجویان بنابر برداشت خودش از قانون عمل کنه.من متن قانون رو عینا میارم دیگه نتیجه‌گیریش با شما و دوستان:

ماده ۵۰-تبصره ۱:دانش‌آموختگان از تاریخ دانش‌آموختگی تنها شش ماه فرصت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند.
    ماده ۵۰-تبصره ۴:فرصت مذکور برای دانش‌آموختگان در صورتی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند،بعد از فراغت از تحصیل در مقطع بالاتر محاسبه می‌گردد.

همون طور که می‌بینید توی قانون طوری نوشتن که نباید بین دو مقطع فاصله بیفته!
    به نظر من منطقی‌ترین کاری که دوستان گرفتار شده توی این وضعیت میتونن انجام بدن این هست که بعد از فارغ التحصیلی دوره‌ی لیسانس بلافاصله برای گرفتن گواهی موقت اقدام کنن. بعدش قبل از اتمام فرصت شش ماهه برن توی کاریابی ثبت‌نام کنن.در این صورت وقتی یکسال از تاریخ فارغ التحصیلیشون بگذره،حق انتخاب دارن.یعنی با توجه به شرایط موجود هم میتونن برای آزادسازی اقدام کنن و هم میتونن بی‌خیالش بشن(که در این صورت حدود ۳۰ هزارتومنی ضرر میکنن که خیلی پول زیادی نیست).
    این نظر و برداشت من بود و دلیلی هم نداره درست باشه.لازم دونستم تذکری بدم تا بعضی‌ها بعدا ضرر نکنن.
    موفق باشید
    بله شما میتونید هر تذکری بدید بر اساس حق ازادی بیان. کسی هم شما رو مواخده نمی کنه برای نظرتون. ولی یادتون باشه ایران کشوری هست که هر چیزی درش میتونه اتفاق بیفته یا نیفته. من هم پیغمبر نیستم و ادعا هم نکردم نظرم درسته. بنابراین حرف شما کاملا درسته که میگید "ممکنه حرف شما درست باشه و یا ممکنه نباشه!"

در این مورد بخصوص من اون موقعی که مدرکمو ازاد کردم کسی به من تبصره 1 رو تذکر نداد نه در بنگاه کاریابی نه در اداره کار نه در دانشگاه. بنابراین مدرکمو ازاد کردم. حالا اگر شما میفرمایید که ممکنه یکی رو با این قانون گیرش بندازن من با شما مخالفتی ندارم. احتمالا بتونن. ولی همونطور که گفتم نه برای من نه برای اشناهام این مشکل پیش نیومده بود. بنابراین تجربه خودم رو بیان کردم. آیه قران هم نیست حرفهای من. مردم میتونن قبولش کنن یا نکنن. بهترین کار هم اینه که بجای اینکه بیان اینجا از یه کسی مثل من سوالشونو بپرسن برن از خود اداره کار بپرسن. طبیعتا وقتی یه کسی توی این وبسایت سوالشو مطرح میکنه نباید انتظار جواب صد در صد داشته باشه.

Junior Member

سلام خسته نباشید
    من سال 95 فارغ التحصیل شدم و اون زمان توی فکرم اصلا خروج از کشور برای ادامه تحصیل نبود و یکم هم تنبلی کردم، ولی الان تصمیم دارم برای ادامه تحصیل خارج از کشور اقدام کنم
    برای آزاد کردن دانشنامه میخواستم ببینم میتونم الان از طریق نامه کاریابی اقدام کنم یا اینکه چون تایم زیادی گذشته نمیتونم؟
    سابقه کارم بصورت بدون بیمه و آزاد بوده واسه همین نمیدونم قبول کنن یا نه
    نامه هم از واحد صنفی با کد اصنافش و گواهی خلاصه گرفتم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

دوستان عزیز سلام وقت بخیر. من درست روز بعد از فارغ التحصیلی ام در مقطع ارشد به کاریابی رفتم و درخواست کار دادم. الان از اون تاریخ یعنی تاریخ فارغ التحصیلی و ثبت درخواست کار من شش ماه گذشته. امروز دوباره به کاریابی مراجعه کردم برای گرفتن نامه عدم کاریابی ولی کاریابی به من گفت که حداقل باید یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی ام گذشته باشه تا اونها بتوانند نامه را صادر کنند. آیا این درسته و راه دیگه ای شما نمیدونید که بشه زودتر نامه رو بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sirhirad نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من سال 95 فارغ التحصیل شدم و اون زمان توی فکرم اصلا خروج از کشور برای ادامه تحصیل نبود و یکم هم تنبلی کردم، ولی الان تصمیم دارم برای ادامه تحصیل خارج از کشور اقدام کنم
    برای آزاد کردن دانشنامه میخواستم ببینم میتونم الان از طریق نامه کاریابی اقدام کنم یا اینکه چون تایم زیادی گذشته نمیتونم؟
    سابقه کارم بصورت بدون بیمه و آزاد بوده واسه همین نمیدونم قبول کنن یا نه
    نامه هم از واحد صنفی با کد اصنافش و گواهی خلاصه گرفتم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
    بهترین کار اینه هر دو سوال رو از اداره کار بپرسید تا مطمئن بشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza31372 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام وقت بخیر. من درست روز بعد از فارغ التحصیلی ام در مقطع ارشد به کاریابی رفتم و درخواست کار دادم. الان از اون تاریخ یعنی تاریخ فارغ التحصیلی و ثبت درخواست کار من شش ماه گذشته. امروز دوباره به کاریابی مراجعه کردم برای گرفتن نامه عدم کاریابی ولی کاریابی به من گفت که حداقل باید یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی ام گذشته باشه تا اونها بتوانند نامه را صادر کنند. آیا این درسته و راه دیگه ای شما نمیدونید که بشه زودتر نامه رو بگیرم؟
    اره درستش اینه شما اول 6 ماه صبر میکردید بعد میرفید بنگاه کاریابی. بنابراین 6 ماه دیگر هم صبر پیشه کنید.

Junior Member

سلام یاران!
    من حدود 3 ماه پیش خدمتم رو تموم کردم و میخوام مدرکم رو آزاد کنم! باید الان برم کاریابی یا بعد شش ماه میشه این کارو انجام داد؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط jeffhej نمایش پست ها
    سلام یاران!
    من حدود 3 ماه پیش خدمتم رو تموم کردم و میخوام مدرکم رو آزاد کنم! باید الان برم کاریابی یا بعد شش ماه میشه این کارو انجام داد؟
    مرسی
    الان میتونید برید. بعدش باید 6 ماه منتظر بمونید تا ازاد بشه. ولی اول اینو بپرسید از اداره کار مطمئن بشید که ایا با این روش میشه مدرک رو با تاخیری که شما داشتین ازاد کرد؟ چون یه نفر اینجا نوشته نباید تاخیر باشه. هرچند که برای من اصلا همچین چیزی پیش نیومد و به احتمال بسیار زیاد برای شما هم مشکلی پیش نمیاد.

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من این ترم ، ترم آخر ارشدم هست و دفاع میکنم ، بلافاصله بعد دفاع باید برم کاریابی ؟
    در ضمن من کارت پایان خدمت دارم
    راستی من وقت ثبت نام واسه ارشد مدرک کارشناسیم دانشگاه گرفته که واسه دانشگاه آزاد بود اونو کی بهم میدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)