صفحه 130 از 139 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام وقت بخیر
    من یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. من 14 شهریور سال 97 فارغ التحصیل شدم ولی تاریخ صدور مدرک موقتم 19 اسفند هست و من همون تاریخ تو کاریابی ثبت نام کردم، یعنی فقط 5 روز بیشتر از اون بازه ی 6 ماهه. میخواستم بدونم که آیا الان وزارت علوم با درخواست آزادسازی مدرکم از طریق عدم کاریابی مخالفت میکنه؟ و آیا راهی داره که بشه این مورد رو حل کرد؟

Junior Member

سلام من سال ۸۹ کاردانی روزانه دانشکده فنی فارغ التحصیل شدم بعدش غیرانتفاعی کارشناسی خوندم.سال ۹۱ سربازی رفتم ۹۲ تموم شد بعد از اونم شغل دولتی نداشتم و ازاد کار کردم بیمه هم کارگی سه ماه رد کردم دیگه رد نکردم الان باید چکار کنم؟

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط free_soul نمایش پست ها
    سلام، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی من 29 شهریور پارساله، بهمن ماه کاریابی ثبت نام کردم و امروزم (30 شهریور) نامه اداره کار رو گرفتم، اما من امسال ارشد قبول شدم و میخوام برم البته هنوز ثبت نام حضوری نکردم و کارت دانشجویی ندارم، میخواستم بدونم واسه ازادسازی مدرک کارشناسیم به مشکل میخورم؟ تو این یک سال حین ثبت نام تو کاریابی و ثبت نام سامانه سجاد درحال تحصیل نبودم ولی از مهر خواهم بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninmm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، مدتی که در کاریابی ثبت نام کردید مهم هست و به مشکل نخواهید خورد.
    البته فراموش نکنید که فرصت عدم کاریابی تنها یک بار بوده و اگر ارشدتون هم روزانه هست، دوباره قابل استفاده نخواهد بود

در کدام قسمت آیین نامه آورده شده که این فرصت فقط یک بار هست؟

--------------
    منطق پشت قضیه اینه که دانشجو مدرکش رو گرفته کار نمیتونه پیدا کنه، بنابراین، درخواست میده مدرکش آزاد بشه شاید در خارج کشور کار پیدا کند.
    مدرک لیسانسش رو آزاد میکنه و میبینه آینده با مدرک ارشد بهتر هست برایش. تصمیم میگیره که بره ارشد تو یه دانشگاه خوب بخونه و مدرک با اعتبار بالا بگیره. و یک تعهدنامه خدمت بعد آموزش رایگان جدید هنگام ثبت نام در ارشد امضا میکند.

در آخر بعد تموم کردن ارشدش، میره کاریابی میگه که من تعهد دادم به کشورم خدمت کنم، کار میخوام. و کاریابی اگر نمیتونه کار پیدا کنه، چاره ای جز صدور نامه لغو تعهد خدمت نداره.

--------------

نکته پیام اینه که "لغو تعهد خدمت آموزش رایگان" با واژه "آزادسازی مدرک" در بین فارغ التحصیلان رواج یافته است که منجر به همچین برداشت هایی از قانون میشود.

ماده 21 آیین نامه وزارت علوم، مورخ 2 بهمن 96.
    ماده 50 آیین نامه وزارت علوم، مورخ 2 بهمن 96.

و چند ماده تبصره دیگر در ادامه 50 روشن میکند که محدودت تعداد درخواست وجود ندارد. برای مثال، دو رشته ای بودن دانشجو.

https://send.firefox.com/download/c3...I2dH1SzchIMcaw

http://mad.saorg.ir/EDUS/File.aspx
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

سلام دوستان

من چند ماه بعد از دفاعم تونستم برم دنبال گرفتن مدرک موقتم و چون دانشگاه هم توی این پروسه کند عمل میکرد، من هم ترسیدم و برای اینه ۶ ماه تمام نشه توی یه کاریابی ثبت نام کردم و بعدش مدرکمو گرفتم ، کاریابی هم گفت مشکلی نیست و بعدا مدرک رو بیار، الان که نامه گرفتن بهم میگن مشکل داره و توی سامانه سجاد رد میشه..اگر اون موقع میدونستم حتما بعد از مدرکم میرفتم برای ثبت نام چون باز هم از 6 ماه یکم بیشتر از یک ماه وقت داشتم. میخواستم ببینم آیا اگر از کاریابی دیگه ای نامه داشته باشیم میشه درست بشه؟ من حدودا توی همون بازه ی زمانی توی سایت یه کاریابی هم ثبت نام کردم (نه برای آزادسازی و…. فقط میخواستم برای یه آگهی معرفی نامه بگیرم و... ) البته اصلا نمیدونم ثبت نام آنلاین فایده داشته باشه یا نه، ولی اگه احیانا قبول بود و تونستم نامه ای بگیرم فایده داره؟ چون یه نفر به من گفته که وقتی یک بار اسمت توی سیستم ثبت شد و…. دیگه نمیتونی دوباره نامه بگیری و اسمت رو ثبت کنی و کلا امکانش نیست. میخواستم ببینم کسی اطلاعاتی داره در این مورد؟ میخوام بدونم اگر فایده داره از این مسیر برم نه اینکه دوباره به در بسته بخورم.
    و اینکه آیا نامه ها واقعا 1 ماه بیشتر تاریخ ندارن؟
    ممنون میشم اگر کلا کسی بتونه در مورد این مشکل راهنماییم کنه که آیا راه حلی هست؟ واقعا خیلی خیلی استرس زاست، من نمیتونم اینهمه پول بدم برای مدرکم.

Junior Member

سلام دوستان

یه راهنمایی برای یکی از دوستانم میخواستم

ایشون اوایل سال 94 کارشناسی شو گرفته و مهر سال 95 ارشد قبول شده (بیش تر از یک سال فاصله) و خرداد 98 هم دفاع کرده

حالا اگر تا آذر ماه ( در بازه 6 ماهه) درخواست عدم کاریابی بده و تا سال آینده مدرک ارشدش آزاد بشه آیا با توجه به ماده 53 که میگه اعلام عدم کاریابی در مقاطع بالاتر ، تعهد خدمت دانش آموختگان را در مقاطع تحصیلی قبلی نیز لغو می نماید ، مدرک کارشناسی هم همزمان آزاد میشه؟ آیا این با اون قسمتی که میگه باید آزادسازی از مدارک مقاطع پایین تر شروع بشه مغایرت نداره؟

آیا در هنگام درخواست عدم کاریابی باید با هر دو مدرک و برای هر دو مدرک اقدام کنه یا همون ارشد کافیه؟ اگر ارشد کافیه با چه پروسه ای کارشناسی رو باید آزاد کرد؟

ضمنا خانوم هست و خدمت سربازی هم نداره

از راهنمایی هاتون ممنونم
    ویرایش توسط Lyapunov : October 31st, 2019 در ساعت 01:12 AM

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Lyapunov نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه راهنمایی برای یکی از دوستانم میخواستم

ایشون اوایل سال 94 کارشناسی شو گرفته و مهر سال 95 ارشد قبول شده (بیش تر از یک سال فاصله) و خرداد 98 هم دفاع کرده

حالا اگر تا آذر ماه ( در بازه 6 ماهه) درخواست عدم کاریابی بده و تا سال آینده مدرک ارشدش آزاد بشه آیا با توجه به ماده 53 که میگه اعلام عدم کاریابی در مقاطع بالاتر ، تعهد خدمت دانش آموختگان را در مقاطع تحصیلی قبلی نیز لغو می نماید ، مدرک کارشناسی هم همزمان آزاد میشه؟ آیا این با اون قسمتی که میگه باید آزادسازی از مدارک مقاطع پایین تر شروع بشه مغایرت نداره؟

آیا در هنگام درخواست عدم کاریابی باید با هر دو مدرک و برای هر دو مدرک اقدام کنه یا همون ارشد کافیه؟ اگر ارشد کافیه با چه پروسه ای کارشناسی رو باید آزاد کرد؟

ضمنا خانوم هست و خدمت سربازی هم نداره

از راهنمایی هاتون ممنونم
    سلام دوست گرامی

من نظر خودم رو میگم،باز شما نظر دوستان دیگر رو هم جویا شو!
    در رابطه با مغایرتی که فرمودید باید بگم که طبق قانون،باید از مقاطع پایین به بالا شروع به آزادسازی کرد(یعنی مثلا ابتدا کارشناسی بعد کارشناسی ارشد و...).اما اینکه توی قانون نوشتن اعلام عدم کاریابی در مقاطع بالاتر ، تعهد خدمت دانش آموختگان را در مقاطع تحصیلی قبلی نیز لغو می نماید یعنی چه؟یعنی اینکه اگر شما با مدرک کارشناسی‌ارشد نتونستید کار پیدا کنید،پس برای مدرک لیسانستون هم کار پیدا نمیشه و در نتیجه نیازی نیست برای هر دو مدرک به صورت جداگانه توی کاریابی ثبت‌نام کنید.فقط برای همون مدرک کارشناسی ارشد ثبت‌نام می‌کنید.البته این در صورتی هست که رشته‌ی دوره‌ی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد یکی باشه وگرنه باید برای هر دو مدرک جداگانه ثبت‌نام کنید.
    با توجه به توضیحات شما،دوستتون در آزادسازی مدرک کارشناسی‌ارشد به مشکلی نمیخورن و بحث سر مدرک کارشناسیه.اگر بین این دو مقطع وقفه نیفتاده بود،به راحتی میتونست مدرک کارشناسی رو هم آزاد کنه.اما چون توی قانون جدید گفته شده دانشجو بلافاصله باید در مقطع بالاتر پذیرفته بشه،ممکنه بهش گیر بدن!ولی خب از اونجایی که این قانون جدید باگ کم نداره و دیده شده بعضی اوقات مسئولین ممکنه سلیقه‌ای عمل کنن،به نظر من دوستتون اول شانسش رو امتحان کنه و آذر سال بعد،اول درخواست لغو تعهد برای دوره‌ی کارشناسی رو بده.اگر مورد قبول واقع شد که مشکلی نیست و برای کارشناسی‌ارشد هم درخواست میده.اما اگر قبول نکردن یا باید پولش رو بده و یا با ارائه‌ی سابقه‌ی بیمه (در صورت دارا بودن و تحت شرایط خاص خودش) مدرک کارشناسی رو آزاد کنه.طبق گفته‌ی شما احتمالا دوستتون ورودی ۸۹ یا ۹۰ باید باشن.اگر منطقه‌ی یک بودن هزینش حدود ۵ میلیون در میاد و اگر هم منطقه‌ی دو یا سه بودن چیزی حدود ۱۰ میلیون درمیاد.البته من این عددها رو تقریبی گفتم و گرنه حساب و کتاب داره و میشه دقیق حسابش کرد.ممکنه عدد واقعی یکی- دو میلیون هم اختلاف داشته باشه.

در هر صورت این نظر من بود.با افراد دیگری هم مشورت کنید و تصمیم معقولانه بگیرید تا بعدا دچار پشیمانی نشید.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Thelonelytree نمایش پست ها
    سلام دوستان

من چند ماه بعد از دفاعم تونستم برم دنبال گرفتن مدرک موقتم و چون دانشگاه هم توی این پروسه کند عمل میکرد، من هم ترسیدم و برای اینه ۶ ماه تمام نشه توی یه کاریابی ثبت نام کردم و بعدش مدرکمو گرفتم ، کاریابی هم گفت مشکلی نیست و بعدا مدرک رو بیار، الان که نامه گرفتن بهم میگن مشکل داره و توی سامانه سجاد رد میشه..اگر اون موقع میدونستم حتما بعد از مدرکم میرفتم برای ثبت نام چون باز هم از 6 ماه یکم بیشتر از یک ماه وقت داشتم. میخواستم ببینم آیا اگر از کاریابی دیگه ای نامه داشته باشیم میشه درست بشه؟ من حدودا توی همون بازه ی زمانی توی سایت یه کاریابی هم ثبت نام کردم (نه برای آزادسازی و…. فقط میخواستم برای یه آگهی معرفی نامه بگیرم و... ) البته اصلا نمیدونم ثبت نام آنلاین فایده داشته باشه یا نه، ولی اگه احیانا قبول بود و تونستم نامه ای بگیرم فایده داره؟ چون یه نفر به من گفته که وقتی یک بار اسمت توی سیستم ثبت شد و…. دیگه نمیتونی دوباره نامه بگیری و اسمت رو ثبت کنی و کلا امکانش نیست. میخواستم ببینم کسی اطلاعاتی داره در این مورد؟ میخوام بدونم اگر فایده داره از این مسیر برم نه اینکه دوباره به در بسته بخورم.
    و اینکه آیا نامه ها واقعا 1 ماه بیشتر تاریخ ندارن؟
    ممنون میشم اگر کلا کسی بتونه در مورد این مشکل راهنماییم کنه که آیا راه حلی هست؟ واقعا خیلی خیلی استرس زاست، من نمیتونم اینهمه پول بدم برای مدرکم.

سلام اگه من منظور شمارو متوجه شده باشم، شما نامه کاریابی رو تو سامانه سجاد نمیذاری باید کاریابیه یه نامه بهت بده که "ما برای ایشون ظرف 6 ماه گذشته کار پیدا نکردیم" بعد شما اون نامه رو میبری اداره کار و اونها یه نامه دیگه بهت میدن که او نامه رو تو سامانه سجاد آپلود میکنی(که البته روش تاریخ اعتباری هم ننوشته) البته ی موقع برو که یکسال از تاریخ اتمام تحصیلت(تاریخ دفاع) گذشته باشه ، سامانه سجاد هم نامه اداره کار رو نگاه میکنه و نهایتا از طریق همون شماره نامه از طریق اداره کار اگه استعلام بخواد بکنه میکنه،کاریابی عملا خیلی کاره ای نیست اصل نامه اداره کاره
    برای خود من اینطور بود که اطلاعات منو تو ی سامانه تحت نام "سابک" ثبت کرد خود کاریابی و بعد اصلا به کاریابی مراجعه نکردم مستقیم رفتم اداره کار و فقط شماره ملی من رو خواست و همه اطلاعات کی و کجا ثبت نام کردم تو سیستمشون بود ولی اگه روال غیر سیستمی هنوز خیلی جاها برقرار باشه : گرفتن نامه کاریابی-> مراجعه به اداره کار -> گرفتن نامه عدم کاریابی از اداره کار->آپلود تو سامانه سجاد.
    البته تو همین فروم اگه بگردین احتمال خیلی زیاد مورد مشابه خودتون وجود داره

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAZzz نمایش پست ها
    سلام اگه من منظور شمارو متوجه شده باشم، شما نامه کاریابی رو تو سامانه سجاد نمیذاری باید کاریابیه یه نامه بهت بده که "ما برای ایشون ظرف 6 ماه گذشته کار پیدا نکردیم" بعد شما اون نامه رو میبری اداره کار و اونها یه نامه دیگه بهت میدن که او نامه رو تو سامانه سجاد آپلود میکنی(که البته روش تاریخ اعتباری هم ننوشته) البته ی موقع برو که یکسال از تاریخ اتمام تحصیلت(تاریخ دفاع) گذشته باشه ، سامانه سجاد هم نامه اداره کار رو نگاه میکنه و نهایتا از طریق همون شماره نامه از طریق اداره کار اگه استعلام بخواد بکنه میکنه،کاریابی عملا خیلی کاره ای نیست اصل نامه اداره کاره
    برای خود من اینطور بود که اطلاعات منو تو ی سامانه تحت نام "سابک" ثبت کرد خود کاریابی و بعد اصلا به کاریابی مراجعه نکردم مستقیم رفتم اداره کار و فقط شماره ملی من رو خواست و همه اطلاعات کی و کجا ثبت نام کردم تو سیستمشون بود ولی اگه روال غیر سیستمی هنوز خیلی جاها برقرار باشه : گرفتن نامه کاریابی-> مراجعه به اداره کار -> گرفتن نامه عدم کاریابی از اداره کار->آپلود تو سامانه سجاد.
    البته تو همین فروم اگه بگردین احتمال خیلی زیاد مورد مشابه خودتون وجود داره
    سلام، بله میدونم من هم نامه ی کاریابی منظورم نبود، من تمام مراحل رو تا قبل از آپلود نامه توی سامانه ی سجاد انجام دادم، یعنی تا فاصله ی 6 ماه بعد از دفاع توی کاریابی ثبت نام کردم و بعد از یک سال رفتم از کاریابی نامه گرفتم و بردم اداره کار نامه اصلی رو گرفتم اما بهم گفتن چون زمانی که من ثبت نام کردم توی کاریابی هنوز مدرک موقتم صادر نشده بوده ، اگر هم نامه رو توی سامانه سجاد آپلود کنم درخواستم رد میشه. (کاریابی اون زمان به من گفت اشکالی نداره بعدا مدرکت رو بیار،اگر گفته بودن نمیشه من یک ماه بعدش میرفتم که مدرک موقت رو هم داشته باشم)، حالا به خاطر این مورد من نمیدونم چیکار کنم یعنی براشون با فردی که اصلا ثبت نام نکرده فرقی ندارم.
    بله دیدم موارد مشابه به وضعیت من توی فروم هستن، ولی نمیدونم کسی تونسته مشکلش رو حل کنه یا نه؟

دوستان سلام. یک ابهامی برای من پیش امده. برای ازاد سازی مدرک, باید از تاریخ اتمام خدمت حداقل 1 سال گذشته باشه یا تاریخ صدور کارت پایام خدمت؟

چون کارت پایان خدمت معمولا 2 الی 3 ماه بعد اتمام خدمت میاد. مثلا من مرداد امسال خدمتم تموم شده و روز اخر حدمت فقط یه برگه ترخیص بهم دادن به تاریخ مرداد, ولی الان که ابان هست هنوز کارت پایان خدمتم نرسیده دستم و صادر نشده.
    این رو شفاف سازی بکنید ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadmax69 نمایش پست ها
    دوستان سلام. یک ابهامی برای من پیش امده. برای ازاد سازی مدرک, باید از تاریخ اتمام خدمت حداقل 1 سال گذشته باشه یا تاریخ صدور کارت پایام خدمت؟

چون کارت پایان خدمت معمولا 2 الی 3 ماه بعد اتمام خدمت میاد. مثلا من مرداد امسال خدمتم تموم شده و روز اخر حدمت فقط یه برگه ترخیص بهم دادن به تاریخ مرداد, ولی الان که ابان هست هنوز کارت پایان خدمتم نرسیده دستم و صادر نشده.
    این رو شفاف سازی بکنید ممنون
    سلام، از تاریخ صدور کارت حساب میشه ، آیین نامه رو اگه بخونی که تو همین فروم هم پیدامیشه اون آخراش یه تبصره زده برا اونها که خدمت رفتن
    فقط حواست باشه از تاریخ صدور کارت شش ماه مهلت داری تو کاریابی ثبت نام کنی
    و بعد گذشت یک سال از تاریخ صدور کارتت میتونی بری برای نامه عدم کاریابی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)