صفحه 70 از 139 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط nastarankhdmy نمایش پست ها
    سلام دوستان من بعد از گرفتن نامه عدم کاریابی و گرفتن اون نامه ای برای دانشگاه صادر می کنن، رفتم دانشگاه و اونجا گفتن باید اول توی سایت وزارت علوم ثبت نام کنم. توی آخرین مرحله ثبت نام یه قسمتی بود که "تاریخ" نامه صادرشده عدم کاریابی رو می خواست، وقتی تاریخ رو وارد می کردم ارور می داد که تاریخ این نامه باید یک سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی باشه!! من اردیبهشت 95 فارغ التحصیل شدم یعنی این نامه باید به تاریخ اردیبهشت 96 صادر می شد به جای دی ماه 96 !!
    حالا به نظرتون هیچ راهی نیست من مدرکم رو از این طریق آزاد کنم؟؟؟ آخه اگه بخوام با پرداخت هزینه آزاد کنم واقعا" پول زیادیه!
    سلام
    واقعا آدم شاخ در میاره، هر بار یه دردسر جدید. میشه بگید شما چه تاریخی در کاریابی ثبت نام کردین؟ و این که تاریخ صدور گواهی موقتتون کی بوده؟

سلام دوستان. چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین.
    1_ من شهریور 96 فارغ التحصیل شدم و بعد از گرفتن گواهی موقت تو دی ماه، گذاشتمش کاریابی. من کارت معافیت دارم و سوالم اینه که بعد گذشت 6 ماه از عدم کاریابی، که میشه تیرماه، میتونم مستقیما نامه رو بگیرم و برم دانشگاه یا حداقل باید یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه؟ تو قانون جدید ظاهرا یه تبصره داره که یک سال از تاریخ صدور کارت معافیت ملاکه.
    2_ با مدرک ارشد تو کاریابی ثبت نام کردم. میخواستم ببینم برای آزاد کردن مدرک کارشناسی مشکل ساز میشه بعدا؟ یا با همین نامه میشه جفتشونم آزاد کرد؟

سلام. اومدم یه ادای دینی بکنم.
    من مدارک کارشناسی و ارشدمو آزاد کردم.
    با توجه به بخشنامه جدید چون من بعد 6 ماه از تاریخ صدور کارت پایان خدمتم در کاریابی ثبت نام کرده بودم نمیتونستم مدرکو آزاد کنم. و همینطور چون گواهی موقتمو بعد از ثبت نام تو کاریابی گرفته بودم باز اصلا نمیتونستم اقدام کنم. ولی به گفته دوستان رفتم بعد 6 ماه از گذشتن مدرک در کاریابی و یکسال از پایان خدمتم نامه کاریابی به اداره کار و اداره کار به دانشگاهو گرفتم(تا اینجا تو باق نبود هیشکی گفتم بعدش دانشگاه گیر میده) دانشگاه هم گیر ندادن هردوشون و آزاد شد. خلاصه اینکه مملکت شیر تو شیره. انقد حرص نخورین کاریابی زیاده ثبت نام کنه.بجای اعصاب خوردی برین کاریابی دیگه.شهر دیگه حتی.مهمترین بخش همون دانشگاهه که تو باق نباشه.موفق باشید ایشالا و مشکل همه حل بشه.

Junior Member

سلام دوستان
    با توجه به ابهامات زیادی که وجود داره چند سوال برای من پیش اومده:
    1- طبق نامه ی وزارت کاری که در صفحه اول هست، به صراحت نوشته که ملاک حداکثر 6 ماه از تاریخ صدور گواهی موقت است. ولی توی بخشنامه جدید وزارت علوم نوشته تاریخ فارغ التحصیلی. کسانی که اخیرا توی کاریابی اسم نوشتن کدوم یکی از این تاریخ ها ملاک هست؟ چون برای من این دوتا تاریخ فاصله چند ماهه دارند.
    2- آیا تمامی مراحل آزادسازی مدرک از این طریق رو میشه با دادن وکالت به شخص دیگری انجام داد؟ باز توی بخشنامه جدید چیز دیگری نوشته.
    3- آیا بعد از دادن انصراف از مقطع ارشد روزانه می توانم بلافاصله برای آزادسازی مدرک کارشناسی اقدام کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Mhmd_Yalqizi نمایش پست ها
    سلام دوستان. چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین.
    1_ من شهریور 96 فارغ التحصیل شدم و بعد از گرفتن گواهی موقت تو دی ماه، گذاشتمش کاریابی. من کارت معافیت دارم و سوالم اینه که بعد گذشت 6 ماه از عدم کاریابی، که میشه تیرماه، میتونم مستقیما نامه رو بگیرم و برم دانشگاه یا حداقل باید یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه؟ تو قانون جدید ظاهرا یه تبصره داره که یک سال از تاریخ صدور کارت معافیت ملاکه.
    2_ با مدرک ارشد تو کاریابی ثبت نام کردم. میخواستم ببینم برای آزاد کردن مدرک کارشناسی مشکل ساز میشه بعدا؟ یا با همین نامه میشه جفتشونم آزاد کرد؟
    سلام
    1. ظاهرا شما کارت معافیت رو قبل فراغت گرفتید. اونجا که میگه یک سال از تاریخ صدور کارت معافیت، مربوط به کساییه که بعد از فراغت کارت معافیت گرفته اند؛ پس باید 1 سال از فراغت شما بگذره. برای اطمینان از دانشگاه خودتون بپرسید.

2.موقع صدور نامه ازشون بخواهید که دو نامه جداگانه بهتون بدن(احتمالا خودشون دو تا نامه میدن)؛ اگر هم یکی دادند، اونو برای مقطع بالاتر (ارشد) بگیرید و باهاش اول مدرک کارشناسی و بعد ارشدو آزاد کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط bet123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به ابهامات زیادی که وجود داره چند سوال برای من پیش اومده:
    1- طبق نامه ی وزارت کاری که در صفحه اول هست، به صراحت نوشته که ملاک حداکثر 6 ماه از تاریخ صدور گواهی موقت است. ولی توی بخشنامه جدید وزارت علوم نوشته تاریخ فارغ التحصیلی. کسانی که اخیرا توی کاریابی اسم نوشتن کدوم یکی از این تاریخ ها ملاک هست؟ چون برای من این دوتا تاریخ فاصله چند ماهه دارند.
    2- آیا تمامی مراحل آزادسازی مدرک از این طریق رو میشه با دادن وکالت به شخص دیگری انجام داد؟ باز توی بخشنامه جدید چیز دیگری نوشته.
    3- آیا بعد از دادن انصراف از مقطع ارشد روزانه می توانم بلافاصله برای آزادسازی مدرک کارشناسی اقدام کنم؟
    سلام
    1. بخشنامه وزارت علوم رو ملاک قرار بدید، چون نهایتا اونا باید مدرکو صادر و تایید کنند. در کل تجربه نشون داده خیلی از ادارات کار و دانشگاهها تو باغ نیستن؛ پس قدم به قدم پیش برید.

2. تمام مراحل نمیشه. مثلا هنگام تحویل گرفتن نامه اداره کار باید خودتون باشین و توی نامه های من قید شد که به شخص متقاضی تحویل داده شده. از طرفی شاید دانشگاه هم برای محکم کاری ازتون بخواد خودتون حضوری برید مثلا دانشگاه ارشدم اینطور خواست(فقط عدم کاریابی حضوری بود) ولی دانشگاه کارشناسی براشون همون قید نامه اداره کار کافی بود.

3. اگر نامه انصراف رو بدون مشکل بهتون دادند میتونید با توجه به تاریخ انصرافتون اقدام کنید. بهتره از آموزش دانشگاه شرایط انصراف رو بپرسید. شاید بابت درسهایی که تا حالا گذروندید ازتون هزینه بگیرند.

سلام دوستان!من پارسال مدرکم رو در کاریابی گذاشتم برای آزاد شدن و بعد از طی شدن مدت ۶ماهه که رفتم اون موسسه برای گرفتن نامم برای اداره کار مدیر اون موسسه به من نامه رو دادن ولی گفتن باید یه مبلغی هم به ما بدید!که مبلغ درخواستی از مرتبه چند صد هزار تومن بود! و میگفتن این عرف این کار هس و همه برای آزاد سازی مدرک وقتی به اداره کار مراجعه میکنن یه مبلغی میپردازن!چون ما براتون کار غیر قانونی کردیم و میتونستیم براتون بزنیم کار پیدا شده!البته ایشون نامرو به من دادن قبل گرفتن پول و من هم قصد داشتم ببرم پول رو بدم ولی از یکی از دوستام که نامه عدم کاریابی رو از یه موسسه دیگه گرفته بود پرسیدم گفت که اصلا پولی به جز ۱۸ تومن مبلغ ثبتنام اولیه نداده در انتهای کار!برا همین من الان نمیدونم باید این پول رو بدم یا نه؟ میخواستم دوستانی که قبلا مدرکشون رو آزاد کردن بگن آیا پولی دادن در انتهای کار؟و اینکه به نظرتون من الان این پول رو بدم یا ندم؟اگر واقعا ابن پول حقشون باشه من حاضرم بدم ولی میترسم اینطور نباشهو پرداخت مبلغ جزو روال کار نباشه و این موسسه با بی انصافی میخواد این پول رو بگیره!

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید

من مشکل سربازی دارم و میخواستم بدونم بعد از گذاشتن وثیقه و همچنین ازاد کردن مدرک از طریق پرداخت هزینه میتونم دانشنامه رو از دانشگاه تحویل بگیرم؟ من شنیدم که برای گرفتنمدرک اصلی نیاز به داشتن نامه پذیرش و همچنین تایید اون هست. ایا این درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط raika123 نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید

من مشکل سربازی دارم و میخواستم بدونم بعد از گذاشتن وثیقه و همچنین ازاد کردن مدرک از طریق پرداخت هزینه میتونم دانشنامه رو از دانشگاه تحویل بگیرم؟ من شنیدم که برای گرفتنمدرک اصلی نیاز به داشتن نامه پذیرش و همچنین تایید اون هست. ایا این درسته؟
    فکر کنم سوالتون رو اینجا مطرح کنید بهتر باشه
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%A7%D8%B1-quot

نقل قول نوشته اصلی توسط himahermes نمایش پست ها
    سلام دوستان!من پارسال مدرکم رو در کاریابی گذاشتم برای آزاد شدن و بعد از طی شدن مدت ۶ماهه که رفتم اون موسسه برای گرفتن نامم برای اداره کار مدیر اون موسسه به من نامه رو دادن ولی گفتن باید یه مبلغی هم به ما بدید!که مبلغ درخواستی از مرتبه چند صد هزار تومن بود! و میگفتن این عرف این کار هس و همه برای آزاد سازی مدرک وقتی به اداره کار مراجعه میکنن یه مبلغی میپردازن!چون ما براتون کار غیر قانونی کردیم و میتونستیم براتون بزنیم کار پیدا شده!البته ایشون نامرو به من دادن قبل گرفتن پول و من هم قصد داشتم ببرم پول رو بدم ولی از یکی از دوستام که نامه عدم کاریابی رو از یه موسسه دیگه گرفته بود پرسیدم گفت که اصلا پولی به جز ۱۸ تومن مبلغ ثبتنام اولیه نداده در انتهای کار!برا همین من الان نمیدونم باید این پول رو بدم یا نه؟ میخواستم دوستانی که قبلا مدرکشون رو آزاد کردن بگن آیا پولی دادن در انتهای کار؟و اینکه به نظرتون من الان این پول رو بدم یا ندم؟اگر واقعا ابن پول حقشون باشه من حاضرم بدم ولی میترسم اینطور نباشهو پرداخت مبلغ جزو روال کار نباشه و این موسسه با بی انصافی میخواد این پول رو بگیره!
    واقعا جای تاسفه که چجوری از بی اطلاعی امثال ما همه جا سو استفاده میکنن. نه دوست عزیز هیچ مبلغ اضافه ای نه حقشونه نه اینکه بایدی در کار هست. کارشون و صحبتشونم کاملا غیر قانونیه( نامه رو داده و طلب پول کرده ینی همین که رو هوا یه حرفی زده) تو این دوره هم چیزی که زیاده کاریابیه و همه با همین مبلغ ثبت نام کارتونو را میندازن. به هیچ وجه وجهی رو ندین که باب نشه این بی اخلاقیا.موفق باشید.

ممنون از پاسختون! بله متاسفانه من که خودم قبلا شنیده بودم چنتا دوستام نامه گرفتن از کاریابی و هیچ مبلغی ندادن بازم اون لحظه داشتم متقاعد میشدم وقتی مدیرشون بهم گفت به خاطر ریسک ما باید یه مبلغی بدی ما کار غیر قانونی کردیم برات! منم اومدم کارت بکشم گفت نه کارت نمیشه کشید باید مبلغ رو نقد بدی!۲۰۰ تومن هم کمتر نباید بدی!بعد که دید من حتما پولو میخوام بدم نامرو داد که برم از عابر بانک پول بگیرم بیام!منم رفتم بیرون گفتم بذار اول زنگ بزنم از دوستام بپرسم و تحقیق کنم آیا واقعا باید پولی بدم یانه!که دوستام گفتن پولی ندادن و منم دیگه نرفتم پول بدم!یه ساعت بعد بهم زنگ زد برگرد نامت مشکل داره!منم گفتم الان اومدم دنبال بقیه کارام هروقت کامل کارم انجام شد میام پولو میدم!به من گفت شما دارین شیرین زبونی میکنی و کارت گیر میکنه بعده ها چون حق مارو ندادی!ینی نفرین هم کرد حتی!جالبه من پولو نبردم زنگ زد الکی گفت نامت مشکل داره برگرد!امیدوارم حالا واقعا مشکل نداشته باشه قردا میخوام برم اداره کار نامرو بدم!البته الکی گفت منو برگردونه چون نامه ظاهرا که مشکلی نداره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)