صفحه 1 از 139 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

کاربران گرامی تاپیک جدید جایگزین تایک قدیمی به نام "آرشیو شده: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی" شده است. شما می توانید سوالات خود را در زمینه آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری از طریق عدم کاریابی در این تاپیک جستجو کنید. درضمن، به تمام سوال های مهم در تاپیک سوالات متداول جواب داده شده. لطفا قبل از پرسیدن هر سوالی، آین تاپیک را با دقت مطالعه بفرمایید.
    با تشکر

لینک های مهم:

FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی

به صورت کلی، برای آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری (
    روزانه)، باید شرایط زیر را دارا باشید:

0) با توجه به بخشنامه جدید به تاریخ 1396/3/1 به شماره 41/3/176644 (تصویر نامه پیوست شد) در خصوص لغو تعهد خدمت آموزش رایگان، دانش آموختگان از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت شش ماه وقت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند و در صورت عدم دستیابی به فرصت شغلی می توانند نسبت به آزادسازی مدارک تحصیلی از دانشگاه پیگیری نمایند.
    چنانچه ثبت نام بعد از مهلت فوق الذکر باشد از امتیازات لغو تعهد از طریق عدم کاریابی نمی توانند بهره مند شوند.
    - برای آقایان در صورتی که کارت نظام وظیفه بعد از فراغت از تحصیل صادر شده باشد، مهلت شش ماهه بعد از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه می باشد.
    - ثبت نام در دفاتر کاریابی در مدت مذکور اصالتا و یا با وکالت بلافاصله ظرف شش ماه از تاریخ فراغت تحصیلی نیز مورد قبول می باشد.

1) در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک نباید در حال تحصیل باشید و باید از فارغ التحصیلی شما شش ماه گذشته باشد.
    2) همچنین برای آقایان،
    در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک باید شش ماه تاریخ پایان خدمت و یا معافیت شما گذشته باشد. (بدون پایان خدمت یا معافیت امکان آزادسازی مدرک وجود ندارد)
    3) مدرک تحصیلی خود را به مدت 6 ماه در یک کاریابی معتبر برای پیدا کردن کار بگذارید.
    4) هیچکدام از این دوره های زمانی، با هم جمع نمیشوند.

5) کاریابی هیچ مجوزی برای گرفتن هزینه ای بیشتر از هزینه معمول از شما را ندارد. هزینه معمول برای صدور کارت بسیار ناچیز است. اینکه بعضی از کاربران از هزینه های میلیونی کاریابی ها می گویند به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
    6) بعد از گرفتن نامه عدم کاریابی به اداره کار و تعاون مراجعه می کنید.
    7) از اداره کار و تعاون نامه ای مبنی بر عدم کاریابی شما دریافت می کنید.
    8) نامه عدم کاریابی اداره تعاون را به آموزش کل دانشگاه برده و تقاضای آزاد سازی مدرک خود را از طریق عدم کاریابی می کنید.
    9) بعد از طی شدن مدت زمان لازم، دانشگاه موظف به ارایه دانشنامه یا گواهی نامه پایان تحصیلات و همینطور ریزنمرات شما است. به عبارت خودمانی: مدرک تان از طریق عدم کاریابی آزاد شده است.
    10) شما باید "حتما" از دانشگاه نامه ای مبنی بر "نحوه آزاد سازی مدرک" خود را دریافت کنید و آن را پیش خود نگه دارید.

پی نوشت:
    1) اگر قصد آزاد سازی مدرک خود را از طریق عدم کاریابی دارید، نباید در جایی شاغل باشید چون با رد شدن سابقه بیمه برای شما، مدرک شما ازین طریق آزاد نخواهد شد.
    2) حتی اگر اطمینان حاصل کنید که سابقه بیمه برای شما رد نمی شود، نمی توانید مطمین باشید که محل کار شما از دانشگاه محل تحصیل شما استعلام می گیرد یا خیر، و در نهایت همین یک برگ استعلام در پرونده شما مانع آزاد سازی مدرک شما از طریق عدم کاریابی می شود.
    3) مگر اینکه از هر دو مورد فوق اطمینان حاصل کنید؛ یعنی با کار کردن شما نه سابقه بیمه ای برای شما درخواست می شود و نه استعلامی از دانشگاه محل تحصیل شما گرفته می شود، در اینصورت می توانید هم شغل خود را داشته باشید و هم مدرک خود را از طریق عدم کاریابی آزاد کنید.

( با تشکر از pmforlife گرامی بابت آپلود بخشنامه جدید و اطلاع رسانی، momo66 گرامی بابت اطلاع رسانی و Fairymaid گرامی بابت اطلاع رسانی و پیگیری)

تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg AA.jpg (240.7 کیلوبایت, 1038 views)
    • نوع فایل: jpg AA1.jpg (94.5 کیلوبایت, 683 views)
    • نوع فایل: jpg AA2.jpg (81.9 کیلوبایت, 603 views)
    ویرایش توسط maxi1 : September 20th, 2017 در ساعت 01:29 AM دلیل: بخشنامه های خرداد 1396

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام
    من فارغ‌التحصیل ارشد هستم. می‌خواستم ببینم اگه (قبل از یک سال) برای دکترا پذیرش بگیرم و دانشگاه دکترا برای ثبت نام مدرک ارشد رو نخواد، میتونم وقتی خارج از کشور مشغول تحصیل هستم، نامه عدم کاریابی رو بگیرم و پروسه آزادسازی مدرک رو تکمیل کنم؟ بهتر بگم احتمالا چندماه پایانی اون یک سال رو مشغول دکترا خوندن هستم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام

من امروز تو یه کاریابی ثبت نام کردم. تنها کاری که انجام دادن یه فرم اینترنتی برام پر کردن و هیچ مدرکی، حتی کارت شناسایی ازم نخواستن. حالا سوالم اینه که روند همشون اینجوریه یا اینکه یه جای کار ایراد داره؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط canada1 نمایش پست ها
    سلام

من امروز تو یه کاریابی ثبت نام کردم. تنها کاری که انجام دادن یه فرم اینترنتی برام پر کردن و هیچ مدرکی، حتی کارت شناسایی ازم نخواستن. حالا سوالم اینه که روند همشون اینجوریه یا اینکه یه جای کار ایراد داره؟
    شما مطمئنید گفتید واسه آزاد سازی مدرک تحصیلی می خواین اقدام کنید؟
    تا اونجا که من میدونم و خود من مدرکم رو از همین طریق آزاد کردم، باید علاوه بر کپی مدارک شناسایی، کپی مدارک تحصیلی شما رو هم دریافت کنن، و حتی کپی ها رو با اصل مدارک تطبیق میدن. مگه اینکه جدیدا طور دیگه ای شده باشه یا اون کاریابی متفاوت عمل کنه!

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط canada1 نمایش پست ها
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    شما مطمئنید گفتید واسه آزاد سازی مدرک تحصیلی می خواین اقدام کنید؟
    تا اونجا که من میدونم و خود من مدرکم رو از همین طریق آزاد کردم، باید علاوه بر کپی مدارک شناسایی، کپی مدارک تحصیلی شما رو هم دریافت کنن، و حتی کپی ها رو با اصل مدارک تطبیق میدن. مگه اینکه جدیدا طور دیگه ای شده باشه یا اون کاریابی متفاوت عمل کنه!
    راستش فک نمی کنم خیلی قانونمند عمل کنند. من هم که ۳-۴ سال پیش آزاد کردم یادمه فقط یه فرم رو دستی پر کردم و مدرکی چیزی ازم نگرفتند.
    می تونید مراجعه کنید و باز هم ازشون سوال کنید. یا اینکه اگه امکانش دارید توی یه کاریابی دیگه هم ثبت نام کنید که اگه بعد از ۶ ماه خدای نخواسته یکی خواست بازی در بیاره دستتون به یه حا دیگه هم بند باشه.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Junior Member

با سلام

دوستان به دلیل اینکه خود بنده درگیر این موضوع بودم لازم میدونم تجربیاتم را در اختیار شما دوستان بگذارم.

در قدم اول که مدارک رو میخواین بگذارید تا نامه ی عدم کاریابی را دریافت کنید فقط فتوکپی شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس لازم می باشد. سایر مدارک را شما وفتی که نامه ی عدم کاریابی را دریافت کردین، همراه با نامه ی عدم کاریابی به اداره کار مربوط به منطقه خودتون می برید و ... .

توجه کنید که شا باید به اداره کار محل خودتون مراجعه کنید، به طور مثال من به دلیل اینکه سمت شرق تهران زندگی میکنم، وقتی به اداره اشتغال میرزای شیرازی رفتم بهم گفتن باید برم به شعبه ی شرق.

مورد بعدی که لازم است توجه کنید این است که هزینه ی قرار دادن مدرک در این مراکز ۱۳ هزار تومان می باشد. برخی از موسسات سودجویی میکنند و از عدم اطلاع شما استفاده می کنند. بنده خودم به اداره ی ص.س. واقع در وصال شیرازی مراجعه کردم و بهم گفتن ۱۰۰ هزار تومان ما برای اینکار میگیریم و به دلیل اینکه وزارت کار سختگیری میکنه، برای ما بد میشه و تعداد سهمیه هامون رو کم کردیم. آگاه باشید که به محض اینکه با همچین چیزی مواجه شدین ازشون شکایت کنید.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agronomy - University of Guilan

سلام خدمت دوستان عزیز، وقتتون بخیر
    من از پایان تحصیلات و خدمتم چندسالی میگذره و از زمان ثبت نام در کاریابی فردا شیش ماه تموم میشه. میتونم اقدام کنم یا باید بمونم ماه تموم بشه و ماه دیگه اقدام کنم؟
    چه مدارکی باید با خودم ببرم؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Semnan University

سلام دوستان من داستانم متفاونه من 1-7-93 فارغ التحصیل شدم-بعدش رفتم سربازی که الان سربازیم تموم شد (برعکس بند 4) یعنی الان6 ماه برای من کافی نیست تا مدرکمو بذارم و آزاد کنم؟؟؟؟
    و باید 6 ماه منتظر بمونم، سپس 6 ماه تو کاریابی بذارم (مجموعا یکسال) تا مدرکو دریافت کنم ؟

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    سلام دوستان من داستانم متفاونه من 1-7-93 فارغ التحصیل شدم-بعدش رفتم سربازی که الان سربازیم تموم شد (برعکس بند 4) یعنی الان6 ماه برای من کافی نیست تا مدرکمو بذارم و آزاد کنم؟؟؟؟
    و باید 6 ماه منتظر بمونم، سپس 6 ماه تو کاریابی بذارم (مجموعا یکسال) تا مدرکو دریافت کنم ؟
    بله دوست عزیز. همونطور که در پست اول اومده، باید موقع اقدام برای آزادسازی، یکسال از پایان سربازی گذشته باشه. پس شما شش ماه دیگه برای کاریابی اقدام کنید که یکسال بعد، هم شش ماه کاریابی گذشته باشه و هم یکسال از سربازی.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

سلام من اومدم اینجا ضرری که خودم کردم رو بنویسم که بقیه تکرارس نکنن. من کلی منتظر موندم که کارهای فارغ التحصیلیم تموم شه و مدرک موقتم حاضر شه. چون همه جا توی اینترنت و همچنین این سایت نوشته که واسه شروع لازمه. ولی اصلا این حرفها نیست. فقط میرین یه کاریابی. یه فرمی پر میکنین و همین. شیش ماه بعد کار پیدا نمیشه و مدرکتون ازاده.
    من هزار دفعه از ادمهای مختلف پزسیدم نمیدونم چرا همشون میگفتن باید اول مدرک موقت اماده شه بعد!!!!
    خلاصه ما که این ضررو کردیم. شما نکنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)