صفحه 103 از 139 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط sophie_gh نمایش پست ها
    اون خانم توي ادارهكار بايد نامه رو ميداده بهتون، چون مصوبه ارديبهشت ماه امسال ميگه چك كردن گذشتن يكسال تحصيلي به عهده دانشگاه هاست نه اداره كار.
    حالا شما نامه رو ميتونستي بگيري، بعد يكسال كه شد ببري.

چون من فقط نامه رو ميخواستم چون دارم ا ايران خارج ميشم و اين قانون كه چك كردنش به عهده اداره كار نيست بهم كمك كرد
    نامه رو مثل اينكه اگر خود شخص نباشه بنا بر قانون جديد به وكيل قانوني نميدن.
    حالا كه نامه رو دارم ميتونم به يكي وكالت بدم موقعش كه شد بره از دانشگاه مدركمو بگيره اونجا ديگه وكالت نميخواد
    آره، این مورد کاملا درسته و بنده هم کاملا با قانون ها و آئین نامه های آزادسازی اشنایی دارم.
    این قضیه وکالت هم تو پروسه اداره کار نیست ولی بعد گرفتن نامه، یک نماینده هم از طرف شما باشه، از طرف دانشگاه اوکی هست. چون موقع آزاد کردن، فرمی رو اداره صدور دانشنامه بهم داد پر کنم که توش دو گزینه داشت، وکیل یا خود شخص.

تو اداره کار هم آیین نامه رو یادآور شدم بهشون و نامه رو اون خانومه هم گفتش که میتونه بهم بده ولی دانشگاهت بر میگردونه اگه تاریخش زود تر باشه و یکی رو چند روز پیش برگردونده بود نامه اش رو. و باید تاریخ این نامه ما به اون موقع باشه.

(این حرفش برام منطقی بود چون هم مورد استثنایی نداشتم برا عجله، و هم اینکه دانشگاه ما کلا آیین نامه ها رو به بی رحمانه ترین وجه ممکن برا دانشجوها اعمال میکنه.
    جالبترینش اینکه آیین نامه وزارت علوم سال 93 و 91 رو طوری باهم قاطی کردن که تا حد امکان دانشجو متضرر باشه. مثلا سر حذف نمره درس افتاده در صورت پاس شدن (قبلی میگفت پاس 14، این یکی میگفت کلا اگه پاس شد، نمره افتاده حذف اثر تو معدل). هم دوره ای های ما، ترم دو درسی رو افتاده بودن، ترم 3 با نمره حتی 20 هم پاس کرده بودن، هر دو نمره (افتاده و پاس شده) رو تو معدل اثر دادن.

جالبیش دلیلی بود که برا این داشتند: دانشجو تخلف کرده که تو زمان آیین نامه قبلی افتاده و تو زمان آیین نامه جدید درس رو برداشته و پاس کرده!! پس هیچ کدوم اعمال نخواهد شد. اینطوری بین آیین نامه ای هست که نمیشه هیچ کدوم رو اعمال کرد.
    دانشجو در حال تحصیل 4 ساله هست، مسخره ترین جمله هست که میگن دانشجو افتاده، بعدش تخلف کرده که تو زمان آیین نامه بعدی برداشته! ترم دو بیافته (افتادن واحد، هیچ نشانه ای بر شاگرد زرنگ یا فراری نیست)، ترم بعدیش 3 هست! که اون موقع هم آیین نامه یهویی میاد وسط کار! البته آیین نامه همه چیز رو شرح داده که هیچ مشکلی پیش نیاد ولی دانشگاه خودش واسه خودش یه ترکیبی زده!!
    خود آیین نامه میگفت که تمام آیین نامه های قبلی لغو هستند ولی چه کنیم که دانشجو ها کلا متهمند در هر صورتی مگر اینکه کلا شات داون بزنن و فقط بگن چشم تو راست میگی.!
    عاشق اذیت کردن دانشجو هستن. برای مثال، برا گرفتن 3 تا امضا تو یکی از موارد همین دانشنامه، سه روز از صبح تا ظهر تو دانشگاه بست نشستم. یکی بود یکی نبود. یکی میومد اون یکی ناپدید میشد. همیشه هم همکارشون میگفتن که اینجاس الآن میاد!)
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

Junior Member

سلام
    من شهریور 95 از مقظع کارشناسی روزانه فارغ التحصیل و بلافاصله از مهر 95 مقطع ارشد شبانه را شروع کردم. شهریور امسال فارغ التحصیل شدم
    آیا می توانم برای آزاد سازی مدرکم از طریق عدم کاریابی اقدام کنم
    بخشنامه جدید خیلی تناقض داره. طبق بخشنامه جدید من اگر همان سال 95 هم برای عدم کاریابی اقدام می کردم باز هم بدلیل اینکه درخواست تاییدیه تحصیلی شده بود از طرف دانشگاه مقطع ارشد نمیتوانستم برای عدم کاریابی اقدام کنم.
    ممنون میشم اگر دوستان اطلاع یا تجربه مشابه دارند راهنمایی کنند.
    یا برای اینکه مطمئن بشم از چه کجا میتونم سوالم رو پیگیر بشم
    با تشکر

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrbod_C نمایش پست ها
    سلام
    من شهریور 95 از مقظع کارشناسی روزانه فارغ التحصیل و بلافاصله از مهر 95 مقطع ارشد شبانه را شروع کردم. شهریور امسال فارغ التحصیل شدم
    آیا می توانم برای آزاد سازی مدرکم از طریق عدم کاریابی اقدام کنم
    بخشنامه جدید خیلی تناقض داره. طبق بخشنامه جدید من اگر همان سال 95 هم برای عدم کاریابی اقدام می کردم باز هم بدلیل اینکه درخواست تاییدیه تحصیلی شده بود از طرف دانشگاه مقطع ارشد نمیتوانستم برای عدم کاریابی اقدام کنم.
    ممنون میشم اگر دوستان اطلاع یا تجربه مشابه دارند راهنمایی کنند.
    یا برای اینکه مطمئن بشم از چه کجا میتونم سوالم رو پیگیر بشم
    با تشکر
    این بخشنامه و آئین نامه های عدم کاریابی، خیلی روشون فکر شده و تناقضی وجود نداره.
    تنها موردی که شاید نشه به قطعیت گفت، قضیه داشتن سابقه بیمه در گذشته هست که در اینصورت، چگونه برخورد میشود؛ بعضیا میگن تو دوره شش ماهه کاریابی نباید بیمه رد بشه برای متقاضی، بعضیا هم میگن کلا سابقه بیمه حتی یک روز ببینن کلا بیخیال آزادسازی.

این هم کاملا واضح هستش که فرد در حال تحصیل نمیتونه برای عدم کاریابی اقدام کنه. فرد وقتی دنبال کار میگرده که فارغ التحصیل شده باشه. بنابراین، شما اگر ارشد رو شروع نمیکردین، میتونستین کاریابی اقدام کنید در سال 95، ولی الآن که ارشد رو خوندین و فارغ التحصیل هستین، با مدرک ارشد اقدام میکنید که هر دو مقطع رو با هم آزاد کنید.

موفق باشید
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Engineer نمایش پست ها
    این بخشنامه و آئین نامه های عدم کاریابی، خیلی روشون فکر شده و تناقضی وجود نداره.
    تنها موردی که شاید نشه به قطعیت گفت، قضیه داشتن سابقه بیمه در گذشته هست که در اینصورت، چگونه برخورد میشود؛ بعضیا میگن تو دوره شش ماهه کاریابی نباید بیمه رد بشه برای متقاضی، بعضیا هم میگن کلا سابقه بیمه حتی یک روز ببینن کلا بیخیال آزادسازی.

این هم کاملا واضح هستش که فرد در حال تحصیل نمیتونه برای عدم کاریابی اقدام کنه. فرد وقتی دنبال کار میگرده که فارغ التحصیل شده باشه. بنابراین، شما اگر ارشد رو شروع نمیکردین، میتونستین کاریابی اقدام کنید در سال 95، ولی الآن که ارشد رو خوندین و فارغ التحصیل هستین، با مدرک ارشد اقدام میکنید که هر دو مقطع رو با هم آزاد کنید.

موفق باشید

سلام دوست عزیز
    جسارتا من با این بخش از کلامتون که گفتین
    این هم کاملا واضح هستش که فرد در حال تحصیل نمیتونه برای عدم کاریابی اقدام کنه. فرد وقتی دنبال کار میگرده که فارغ التحصیل شده باشه.
    یه کم اختلاف نظر دارم.البته نمیخوام ردش کنم،ولی به نظرم با یه احتیاط بیشتری باید رفتار کرد.ماده ۵۷ قانون جدید میگه:
    دانشجویان شاغل به تحصیل در کلیه دوره‌های مقاطع بالاتر دوره روزانه نمی‌توانند گواهی عدم کاریابی در حین تحصیل برای لغو تعهد خدمت آموزش رایگان مقطع قبلی ارائه نمایند.
    اینکه چرا در قانون، روی دوره‌ی روزانه تاکید شده،یه کم جای تامل داره.این ماده ۵۷ نقض حرف شما نیست،شاید قانونگذار میخواسته برای دانشجویان غیر روزانه یک امتیازی قائل بشه.در هر صورت من با خوندن این قسمت از قانون اینطور برداشت میکنم که دانشجویان غیر روزانه امکان لغو تعهد از طریق عدم کاریابی رو دارند(گرچه این جمله به صراحت توی قانون نیومده!).
    موفق باشید

Junior Member

موفق باشید
    دوست عزیز شما متن نوشته من رو متاسفانه کامل نخوندید من دوره ارشدم روزانه نبوده شبانه بودم دقیقا همین قسمت بحث برانگیز است.
    ماده 50 تبصره چهارم میگه: فرصت مذکور برای دانش آموختگان در صورتی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند، بعد از فراغت از تحصیل در مقطع بالاتر محاسبه می شود.
    از این قسمت اینطور تلقی میشه که دوره های شبانه و ... این امکان را ندارند ( اگر اشتباه می کنم اصلاح کنید)
    حال اگر این چنین باشه پس دانشجو شبانه باید در حین تحصیل در دوره شبانه اقدام به درخواست عدم کاریابی بکنه اما طبق ماده 52 : گواهی عدم کاریابی در صورتی که از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان اقدام به تصفیه تعهد خدمت، هیچگونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال در پرونده یا سابقه بیمه نداشته باشد، مورد قبول می باشد.
    با توجه به اینکه دانشجوی شبانه هم از دانشگاه محل تحصیل ملزم به دریافت تاییدیه تحصیلی است باز طبق این قانون امکانش نیست.
    در هر صورت اگر استنباط من از مواد قانون جدید اشتباه هست ممنون میشم تصحیح کنید
    و اینکه در نهایت این امکان هست برای من که مدرک کارشناسی را از طریق عدم کاریابی آزاد کنم یا نه؟

رشته و دانشگاه
    Physics

دوست عزیز شما متن نوشته من رو متاسفانه کامل نخوندید من دوره ارشدم روزانه نبوده شبانه بودم دقیقا همین قسمت بحث برانگیز است.
    ماده 50 تبصره چهارم میگه: فرصت مذکور برای دانش آموختگان در صورتی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند، بعد از فراغت از تحصیل در مقطع بالاتر محاسبه می شود.
    از این قسمت اینطور تلقی میشه که دوره های شبانه و ... این امکان را ندارند ( اگر اشتباه می کنم اصلاح کنید)
    حال اگر این چنین باشه پس دانشجو شبانه باید در حین تحصیل در دوره شبانه اقدام به درخواست عدم کاریابی بکنه اما طبق ماده 52 : گواهی عدم کاریابی در صورتی که از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان اقدام به تصفیه تعهد خدمت، هیچگونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال در پرونده یا سابقه بیمه نداشته باشد، مورد قبول می باشد.
    با توجه به اینکه دانشجوی شبانه هم از دانشگاه محل تحصیل ملزم به دریافت تاییدیه تحصیلی است باز طبق این قانون امکانش نیست.
    در هر صورت اگر استنباط من از مواد قانون جدید اشتباه هست ممنون میشم تصحیح کنید
    و اینکه در نهایت این امکان هست برای من که مدرک کارشناسی را از طریق عدم کاریابی آزاد کنم یا نه؟
    سلام دوست گرامی
    من متوجه نشدم این پست رو خطاب به من نوشتید یا خطاب به کاربر گرامی Mr_Engineer !؟ از جملاتی که به کار بردید حس کردم خطاب به من بوده،به همین جهت پاسخ میدم.
    من پست قبلی شما رو به دقت خونده بودم و واقعیتش رو بگم جواب سوال شما رو بلد نبودم!به همین جهت به پست شما جواب ندادم و پست یکی دیگه از دوستان رو نقد کردم که می‌تونید به اون پست مراجعه کنید.برداشت من از این قانون همون بود که اونجا گفتم و واسه خود من هم ابهام داره.
    اما در رابطه با تناقضی که شما عرض می‌کنید:
    طبق ماده ۵۲، هیچگونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال، نباید در پروندتون باشه.همیشه تاییدیه تحصیلی رو برای دانشگاه صادر نمیکنن.بعضی اوقات برای استخدام توی یه سازمان هم شما تاییدیه تحصیلی نیاز دارید.مثلا دانشگاه خود من تو دوره‌ی ارشد گفته دو نوع تاییدیه تحصیلی صادر می‌کنیم:۱.جهت استخدام در سازمان‌ها ۲.جهت ادامه‌ی تحصیل در مقاطع بالاتر
    به نظر من،اون چیزی که قانونگذار توی ماده ۵۲ گفته، مورد اول(استخدام در سازمان‌ها) هست،که اگر اینطور باشه هیچ تناقضی در قانون وجود نداره.شما میتونی دانشجوی شبانه باشی و اقدام کنی.

در هر صورت همون‌طور که گفتم من نمیدونم طبق این قانون می‌تونید مدرکتون رو آزاد کنید یا نه.چون فکر کردم پستتون خطاب به من بوده، این مطالب رو نوشتم.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوست گرامی
    من متوجه نشدم این پست رو خطاب به من نوشتید یا خطاب به کاربر گرامی Mr_Engineer !؟ از جملاتی که به کار بردید حس کردم خطاب به من بوده،به همین جهت پاسخ میدم.
    من پست قبلی شما رو به دقت خونده بودم و واقعیتش رو بگم جواب سوال شما رو بلد نبودم!به همین جهت به پست شما جواب ندادم و پست یکی دیگه از دوستان رو نقد کردم که می‌تونید به اون پست مراجعه کنید.برداشت من از این قانون همون بود که اونجا گفتم و واسه خود من هم ابهام داره.
    اما در رابطه با تناقضی که شما عرض می‌کنید:
    طبق ماده ۵۲، هیچگونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال، نباید در پروندتون باشه.همیشه تاییدیه تحصیلی رو برای دانشگاه صادر نمیکنن.بعضی اوقات برای استخدام توی یه سازمان هم شما تاییدیه تحصیلی نیاز دارید.مثلا دانشگاه خود من تو دوره‌ی ارشد گفته دو نوع تاییدیه تحصیلی صادر می‌کنیم:۱.جهت استخدام در سازمان‌ها ۲.جهت ادامه‌ی تحصیل در مقاطع بالاتر
    به نظر من،اون چیزی که قانونگذار توی ماده ۵۲ گفته، مورد اول(استخدام در سازمان‌ها) هست،که اگر اینطور باشه هیچ تناقضی در قانون وجود نداره.شما میتونی دانشجوی شبانه باشی و اقدام کنی.

در هر صورت همون‌طور که گفتم من نمیدونم طبق این قانون می‌تونید مدرکتون رو آزاد کنید یا نه.چون فکر کردم پستتون خطاب به من بوده، این مطالب رو نوشتم.

موفق باشید
    سلام ممنون از شما
    من دوست قبلی را خطاب کرده بودم
    این نقسیر شما از ماده 52 بسیار کارا بود برای من ممنون
    ظاهرا طبق ماده 50 تبصره چهارم این امکان آزاد سازی برای من امکان پذیر نمی باشد
    اگر شما تجربه آزاد سازی مدرک را طریق کاریابی را دارید به نظر شما از چه مرجعی ( وزارت علوم، اداره کار و .. ) کجا میشه مطمئن شد که آیا میتوان از طریق عدم کاریابی اقدام کرد یا نه؟

رشته و دانشگاه
    Physics

سلام ممنون از شما
    من دوست قبلی را خطاب کرده بودم
    این نقسیر شما از ماده 52 بسیار کارا بود برای من ممنون
    ظاهرا طبق ماده 50 تبصره چهارم این امکان آزاد سازی برای من امکان پذیر نمی باشد
    اگر شما تجربه آزاد سازی مدرک را طریق کاریابی را دارید به نظر شما از چه مرجعی ( وزارت علوم، اداره کار و .. ) کجا میشه مطمئن شد که آیا میتوان از طریق عدم کاریابی اقدام کرد یا نه؟
    خواهش می‌کنم.
    بله، من خودم حدود دو ماه پیش از طریق گواهی عدم کاریابی،مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد رو آزاد کردم.اما همون طور که گفتم چون وضعیت من با شما فرق میکنه‌، نمیتونم خوب راهنماییتون کنم.حالا یه سری تجربیاتم رو میگم شاید بدردتون خورد:
    ببینید دوست گرامی!برای آزاد کردن مدرک،طرف حساب شما وزارت علوم هست و در نهایت باید اون تایید کنه.پس عقل حکم میکنه که اول از همه برین اونجا دنبال جواب سوالاتتون باشید.توی پروسه‌ی آزادسازی مدرک، شما با چهار قسمت(سازمان) درگیر هستید.به ترتیب :۱.موسسه کاریابی ۲.وزارت کار ۳.دانشگاه محل تحصیلتون ۴.سازمان امور دانشجویان
    تجریه‌ی شخصی خود من و بعضی از دوستان توی همین فروم نشون داده که موسسات کاریابی و وزارت کار، خیلی تو این موارد تخصص ندارن و ممکنه همینجوری یه نظری بدن و شما متضرر بشین.البته لازم به ذکر هست که پاسخگویی به این نوع سوالات شاید اصلا در حیطه‌ی وظایفشونم نباشه.اونا فقط وظیفه دارن فارغ التحصیل رو ثبت‌نام کنن و بعد شش ماه که کار پیدا نشد یه نامه بزنن به وزارت علوم که برای کارجو ،کاری وجود نداشت.دیگه بررسی این موارد که شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی نگذشته باشه و دانشجو شبانه خونده و... بر عهده‌ی دانشگاه و وزارت علومه.
    به نظر من اول شما از سازمان امور دانشجویان سوال بپرس.حالا اینکه چطوری بخواین بپرسین و اونا جوابتون رو بدن هم خودش معضلیه!چند راه وجود داره:
    ۱.ارسال ایمیل به آدرس support@saorg.ir .البته تو خود سایت نوشته جهت ارتباط با پشتیبانی فنی.ولی خب شما سوالت رو بفرست شاید راهنماییت کردن یا گفتن به کی زنگ بزن.
    ۲.به آدرس زیر (سامانه سجاد) مراجعه می‌کنین
    https://portal.saorg.ir
    و ثبت نام می‌کنین(برای آزاد سازی مدرک به هر روشی باید از این سامانه استفاده کنید).یه قسمت داره به نام خدمات که توی زیر مجموعه‌اش درخواست پشتیبانی سامانه سجاد داره.اونجا می‌تونید نوع سوالتون رو مشخص کنید و بفرستید و منتظر جواب باشید.یه قسمت دیگه توی همون بخش خدمات هست به نام بازرسی و شکایت که اگر به سوال شما جواب ندادن میتونید اونجا شکایت کنید.
    من خودم یه بار یه سوالی داشتم از این طریق پرسیدم جواب ندادن.بعد شکایت کردم بازم جواب ندادن.الان سه ماهه زده در حال بررسی
    ۳.به اون سازمان زنگ بزنید.به آدرس زیر مراجعه کنید:
    http://saorg.ir/SubSystem/Edari/PRel...kKAAAAAATEHAAY
    این تو،لسیت شماره‌ها وجود داره.ببینید کدوم به کارتون میاد به همون زنگ بزنید.من خودم این مورد رو تجربه نکردم اما دوستانی تو همین فروم گفتن که خیلی خوب جواب نمیدن!!

اگر از روش‌های فوق جواب نگرفتین،پیشنهاد میدم به دانشگاهتون مراجعه کنید.چون اول باید دانشگاهتون مدارک رو بررسی کنه بعد سازمان امور دانشجویان.ممکنه مسئول دانشگاهتون در جریان باشه.
    در آخر هم میخوام بگم طبق قانون شانس شما خیلی کمه که بتونید از طریق عدم کاریابی مدرکتون رو آزاد کنید.اما نا امید نشید.به نظرم اگر از لحاظ زمانی مشکلی ندارین،برین تو کاریابی ثبت نام کنید.بالاخره یه تیری تو تاریکی میندازین شاید خورد به هدف!مثلا بگن چون شما فارغ التحصیل ۹۵ بودین بر اساس قانون قبلی اقدام میشه یا... .
    در هر صورت امیدوارم مشکلتون حل بشه.

موفق باشید.

Junior Member homaesm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems En at SUT

سلام دوستان ، دو تا سوال دارم:
    1- آیا امکان داره با وجود سابقه بیمه مدرک آزاد بشه؟
    2- قیمت مدرک را از چه رفرنسی باید محاسبه کرد؟

Junior Member

سلام خدمت دوستان. من هفته قبل به یک کاریابی مراجعه کردم گفتم برای آزادسازی مدرک میخوام اقدام کنم. یه فرم پر کردم و کپی مدرک تحصیلی و کپی شناسنامه و کارت ملی رو گرفت (حتی برابر با اصل نکرد) و گفت شش ماه دیگه بیا نامه ات رو بگیر. هیچ رسیدی هم بهم نداد و به نظرم هیچ چیزی هم تو سامانه وارد نکرد. پول ثبت نام رو هم گرفت. همه کاریابی ها همین جورین؟ (از سایت وزارت کار پیدا کردم) میترسم شش ماه بعد نگن ثبت نام نکردی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)