صفحه 109 از 139 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_light نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه که اگر یک بار برای آزاد کردن مدرک لیسانس از قانون کاریابی استفاده کرده باشیم برای آزاد کردن مدرک ارشد هم امکان استفاده دوباره از این قانون وجود داره یا نه؟
    سلام دوست گرامی
    میشه یه کم بیشتر وضعیتتون رو توضیح بدین؟چون در حالت کلی(اگر شرایط ذکر شده در قانون رو داشته باشید) شما میتونید مدارک کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری همه رو با هم از طریق این قانون آزاد کنید.محدودیتی توی استفاده از این قانون ندارید، مگر اینکه شرایط ذکر شده در قانون رو نداشته باشید.توصیه میکنم به لینک زیر مراجعه کنید و آخرین قانون مصوب بهمن ۹۶ رو مطالعه کنید( به خصوص ماده‌های ۵۰ تا ۵۹ که مربوط به لغو تعهد از طریق گواهی عدم کاریابی هست):

https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?151949-%D8%AF%...%D9%85%D9%86-1396

موفق باشید

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenf95 نمایش پست ها
    با سلام؛
    من دانشجوی ارشدم و از کارشناسی مستقیماً ارشد قبول شدم و هنوز سربازی نرفتم، من تا سال آینده دفاع می کنم. می خواستم بپرسم از دوستانی که اطلاع دارند من می تونم بلافاصله بعد از خدمتم برای عدم کاریابی اقدام بکنم؟
    چون یکی از دوستام همین شرایط رو داشت و نتونست اقدام کنه، بعد از خدمت وقتی رفته بود اداره کاریابی ثبت نام کنه بهش گفته بودند بیشتر از 6 ماه از فارغ التحصیلیت گذشته و نمی تونیم ثبت نامت کنیم.
    سلام دوست گرامی
    تاریخ صدور کارت نظام وظیفه‌ی دوست شما، قبل از تاریخ فارغ‌التحصیلیش بوده یا بعد از اون؟اگر قبلش بوده که میشه گفت حق با کاریابیه(البته چون شما شرایط رو کامل توضیح ندادین نظر قطعی نمیشه داد).اما اگر تاریخ صدور کارت نظام وظیفه‌ی دوست شما بعد از تاریخ فارغ‌التحصیلیش بوده(یعنی بعد از تحصیل رفته سربازی) پس هیچ مشکلی برای آزادسازی مدرکش نداره و [با عرض معذرت] اون کاریابی حرف مفت زده!
    شما با توجه به شرایطی که ذکر کردین، از تاریخ صدور کارت به مدت شش ماه فرصت دارین توی کاریابی ثبت‌نام کنین(تاکید کردم از تاریخ صدور چون اگر توی بازه‌ی زمانی بین اتمام سربازی و صدور کارت ثبت‌نام کنین ممکنه امور دانشجویان درخواستتون رو رد کنه!)
    اگر هم بر فرض مثال به کاریابی مراجعه کردید و همچین حرفی بهتون زدن،به یه کاریابی دیگه مراجعه کنین و یا مستقیما به اداره‌ی کار شهرتون برید و به اونا موضوع رو اطلاع بدبد.اینم متن جدید‌ترین قانون که ثابت میکنه حق با شماست:

ماده ۵۰:تعهد خدمت دانش‌آموختگان با ارائه گواهی عدم کاریابی قابل قبول از اداره کل کار و امور اجتماعی استان،توسط دانشگاه با رعایت موارد زیر پذیرفته می‌شود:
    تبصره ۱:دانش‌آموختگان از تاریخ دانش‌آموختگی تنها شش ماه فرصت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند.
    تبصره ۳:این فرصت برای آقایان در صورتی که کارت نظام وظیفه بعد از فراغت از تحصیل صادر شده باشد،بعد از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه می‌باشد.

متن کامل قانون رو هم می‌تونید از لینک زیر دانلود کنید:

https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?151949-%D8%AF%D8%B3%D8%A...8%D9%87%D9%85%D9%86-1396

موفق باشید

Junior Member

سلام به همه
    دوستان میخوام مدرکمو آزاد کنم. رفتم نظام وظیفه واسه گرفتن برگه آماده به خدمت یا اعزام( یکی از اینا). مسئول اونجا بهم گفت که میتونی به جای این کار یه دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنی و با گواهی اشتغال به تحصیل اونجا مدرکتو آزاد کنی. الان هم ۲ هفته مونده واسه ثبت نام دانشگاه آزاد و من میخوام مدرکمو زود آزاد کنم چون ددلاینا دارن تموم میشن. حالا میخوام ببینم میشه که من برگه اعزام به خدمتم رو بگیرم و برم با اون مدرکمو آزاد کنم و بعدش برم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم که برگه اعزام به خدمت لغو بشه؟ میشه همچین چیزی؟ یا اگه برگه اعزام رو گرفتم دیگه چاره ای ندارم؟
    یکی هم اینکه مسئولی که تو نظام وظیفه بود بهم گفت که اگه برگه اعزام به خدمتت رو بگیری تا آخر خرداد وقت داری که یه جا ثبت نام کنی. میخوام ببینم این قضیه اش چیه؟ خب اخه اگه اپلای کنم همه دانشگاه ها از اول پاییز شروع میشن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad747 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    تاریخ صدور کارت نظام وظیفه‌ی دوست شما، قبل از تاریخ فارغ‌التحصیلیش بوده یا بعد از اون؟اگر قبلش بوده که میشه گفت حق با کاریابیه(البته چون شما شرایط رو کامل توضیح ندادین نظر قطعی نمیشه داد).اما اگر تاریخ صدور کارت نظام وظیفه‌ی دوست شما بعد از تاریخ فارغ‌التحصیلیش بوده(یعنی بعد از تحصیل رفته سربازی) پس هیچ مشکلی برای آزادسازی مدرکش نداره و [با عرض معذرت] اون کاریابی حرف مفت زده!
    شما با توجه به شرایطی که ذکر کردین، از تاریخ صدور کارت به مدت شش ماه فرصت دارین توی کاریابی ثبت‌نام کنین(تاکید کردم از تاریخ صدور چون اگر توی بازه‌ی زمانی بین اتمام سربازی و صدور کارت ثبت‌نام کنین ممکنه امور دانشجویان درخواستتون رو رد کنه!)
    اگر هم بر فرض مثال به کاریابی مراجعه کردید و همچین حرفی بهتون زدن،به یه کاریابی دیگه مراجعه کنین و یا مستقیما به اداره‌ی کار شهرتون برید و به اونا موضوع رو اطلاع بدبد.اینم متن جدید‌ترین قانون که ثابت میکنه حق با شماست:

ماده ۵۰:تعهد خدمت دانش‌آموختگان با ارائه گواهی عدم کاریابی قابل قبول از اداره کل کار و امور اجتماعی استان،توسط دانشگاه با رعایت موارد زیر پذیرفته می‌شود:
    تبصره ۱:دانش‌آموختگان از تاریخ دانش‌آموختگی تنها شش ماه فرصت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند.
    تبصره ۳:این فرصت برای آقایان در صورتی که کارت نظام وظیفه بعد از فراغت از تحصیل صادر شده باشد،بعد از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه می‌باشد.

متن کامل قانون رو هم می‌تونید از لینک زیر دانلود کنید:

https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?151949-%D8%AF%D8%B3%D8%A...8%D9%87%D9%85%D9%86-1396

موفق باشید
    خیلی ممنون که جواب دادین.
    بله انگار این دوستم قبل از اینکه پایان خدمتش صادر بشه رفته اقدام کرده و دیگه کار از کار گذشته.
    بازم مرسی که وقت گذاشتین.

یه سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم هرکی میدونه جواب بده، یکی دیگه از دوستام همین چند وقت پیش برای عدم کاریابی اقدام کرد. با وجود اینکه معافیت داشت و از تاریخ دفاع ارشدش کمتر از ۶ ماه گذشته بود رفته بود کاریابی ثبت نام کرده بود و اون کاریابی موقع ثبت نام ازش گواهی موقت درخواست نمیکنه. خلاصه چند وقت پیش جوابش اومد امور دانشجویان کارشناسیشو آزاد کرده بود ولی برای ارشد درخواست رد شده بود (چون دوستم اطلاع نداشت که بعد از دفاع باید مدرک موقتشو میگرفت و اون کاریابی هم بدون درخواست مدرک موقت ثبت نامش کرده بود)
    حالا سوال من اینه که دوستم میتونه از اون کاریابی شکایت کنه و درخواست غرامت بکنه؟

خیلی ممنونم هرکی اطلاع داره جواب بده.

Junior Member

سلام دوستان. میخواستم بپرسم شش ماه مهلتی که برای گذاشتن مدرک در کاریابی هست از تاریخ دفاع حساب میشه یا صدور مدرک موقت. خیلی دچار ابهام و استرس شدم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط mimarc نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخواستم بپرسم شش ماه مهلتی که برای گذاشتن مدرک در کاریابی هست از تاریخ دفاع حساب میشه یا صدور مدرک موقت. خیلی دچار ابهام و استرس شدم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
    سلام، 6 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارید که به کاریابی مراجعه کنید

Junior Member

سلام دوستان. من دانشجوی دکتری دانشگاه دولتی (روزانه) هستم. هر سه مقطع لیسانس و ارشد و دکترا رو هم بدون وقفه خوندم بنابراین فرصتی برای آزادکردن مدارکم نداشتم. حالا درحالی که دانشجو هستم، میخوام برای یک دوره مشترک دکتری با یک دانشگاه خارجی اپلای کنم. یعنی بعد از انجام تفاهم نامه ای بین دو دانشگاه، من پایان نامه ام رو به هر دو دانشگاه ارائه بدم و روی مدرک دکتری هم اسم دو دانشگاه نوشته میشه. میخواستم بپرسم تا حالا کسی بوده که این کار رو انجام داده باشه و آیا مدارکم رو با توجه به تعهدی که دارم، قبول میکنند؟ اگر نه، باید چطور آزادشون کنم؟ چون از تاریخ فارغ التحصیلی ارشدم یک سال بیشتر میگذره (الان سال دوم دکتری هستم) و طبق بخشنامه جدید کاریابی بعد از شش ماه نمیشه درخواست داد. از طرفی هم چون دانشجوی دکترا هستم، مدارکم دست دانشگاه هست.. ممنون میشم راهنماییم کنید

من تاریخ فارغ دفاعم تو گواهی خورده 96/6/21 ولی تاریخ صدور مدرک 96/7/28 و تاریخ 96/12/28 داخل کاریابی ثبت نام کردم به هوای اینکه تاریخ صدور ملاکه، یعنی فقط یک هفته بعد از 6 ماه از دفاع، بعد از کش و قوس با موسسه کاریابی و اداره کار استان گلستان، تایید کردن که صدور ملاکه و دانشگاه هم قبول کرد. حالا فرستادم برای سازمان امور دانشجویان و منتظر تایید اونا هستم. امکان داره گواهی من رو تایید نکنن؟ خیلی استرس دارم. لطفا اگه کسی تجربه اش رو داشته بگه.
    چون الان اداره کار و دانشگاه قبول کردن و فقط همون یه بخش مونده. الان یه سال و نیمه که من فارغ التحصیل شدم و بیکارم . خدایی خیلی ظلمه که بخاطر یه هفته نتونم مدرکم رو بگیرم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandesmobin نمایش پست ها
    من تاریخ فارغ دفاعم تو گواهی خورده 96/6/21 ولی تاریخ صدور مدرک 96/7/28 و تاریخ 96/12/28 داخل کاریابی ثبت نام کردم به هوای اینکه تاریخ صدور ملاکه، یعنی فقط یک هفته بعد از 6 ماه از دفاع، بعد از کش و قوس با موسسه کاریابی و اداره کار استان گلستان، تایید کردن که صدور ملاکه و دانشگاه هم قبول کرد. حالا فرستادم برای سازمان امور دانشجویان و منتظر تایید اونا هستم. امکان داره گواهی من رو تایید نکنن؟ خیلی استرس دارم. لطفا اگه کسی تجربه اش رو داشته بگه.
    چون الان اداره کار و دانشگاه قبول کردن و فقط همون یه بخش مونده. الان یه سال و نیمه که من فارغ التحصیل شدم و بیکارم . خدایی خیلی ظلمه که بخاطر یه هفته نتونم مدرکم رو بگیرم...
    دوست عزیز هر چی شد لطفا به ما هم خبر بدید ممنون

Junior Member hazba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Parnian72 نمایش پست ها
    حالا درحالی که دانشجو هستم، میخوام برای یک دوره مشترک دکتری با یک دانشگاه خارجی اپلای کنم. یعنی بعد از انجام تفاهم نامه ای بین دو دانشگاه، من پایان نامه ام رو به هر دو دانشگاه ارائه بدم و روی مدرک دکتری هم اسم دو دانشگاه نوشته میشه. میخواستم بپرسم تا حالا کسی بوده که این کار رو انجام داده باشه و آیا مدارکم رو با توجه به تعهدی که دارم، قبول میکنند؟ اگر نه، باید چطور آزادشون کنم؟
    دانشگاه ما هم رشته های dual degree داره.
    اگه دانشجو پسر باشه و سربازی نرفته باشه یه وثیقه برای سربازیش میذاره اگرم دختر باشه که مشکل سربازی نداره.
    ولی کلا بحثی راجع به اذادسازی مدرک نیست.
    برید اموزش دانشکده تون بپرسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)