صفحه 113 از 139 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

این سامانه سجاد
    کد فعال سازی پیامک رو نمیفرسته ،سیستم پشتیبانیشم مشکل داره ...

با سلام
    تاریخ صدور کارت پایان خدمت بنده در 19 فروردین امسال هست و من در 29 فروردین در یک کاریابی ثبت نام کردم. کاریابی به بنده رسیدی مبنی بر ثبت نام ارائه نکرد ولی از وزارت کار که جویا شدم، اسمم در سیستم ثبت شده بود.
    سوال 1: مسلما مهلت شش ماه ماندگاری پرونده بنده در بنگاه کاریابی گذشته. آیا بنده می توانم نامه را از کاریابی گرفته و بعد از تاریخ یک ساله صدور کارت پایان خدمتم یعنی 19 فروردین سال بعد برای ادامه کار از اداره کل کار استان اقدام کنم؟ (منظورم این است که آیا در برگه نامه مرکز کاریابی تاریخ صدور نامه یا مهلت نامه درج می شود یا نه؟)
    سوال 2: این سوال را به این دلیل پرسیدم که در پورتال سجاد قسمت عدم کاریابی هم تاریخ ثبت نام در اداره کاریابی و هم مدت ماندگاری در آن پرسیده شده. درباره مدت ماندگاری قید شده که حداقل شش ماه بماند. از آنجایی که دانشگاهها به برخی از مسائل سازمان امور دانشجویان پایبند نیستند، لازم است که نامه مرکز کاریابی را هم بعد از تاریخ یکساله بگیرم یا نه؟ (ما به دانشگاه نامه اداره کار استان را ارائه می کنیم آیا در نامه اداره کار استان قید می شود که پرونده چه مدت در کاریابی قرار داشت.؟ اگر قید بشه ممکنه دانشگاه گیر بده که مثل نامه اداره کار که باید بعد از تاریخ صدور کارت خدمت باشه، تاریخ نامه کاریابی هم بعد از تاریخ صدور کارت بشه.)
    ممنون میشم اگر به هر دو سوال بنده پاسخ بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Statistics

با عرض سلام،
    من 10 روز پس از تاریخ صدور سربازیم در کاریابی ثبت نام کردم. مسئول کاریابی هم از من مدرک موقت رو درخواست نکرد (فقط یه فرم بهم داد تا پر کنم و مبلغ 20 تومن کارت کشیدم، بدون هیچ رسیدی). منم مدرک موقت رو از دانشگاه نگرفتم. الان حدود 5 ماه از ثبت نامم تو کاریابی میگذره. تجربیات بعضی از دوستان رو که خوندم، متوجه شدم که درخواست بعضی ها توسط سازمان امور دانشجویان رد شده، اونم به این دلیل که مدرک موقتشون رو قبل ثبت نام تو کاریابی نگرفته بودن. حالا با توجه به کیس من راهکار شما چیست؟ آیا باید مدرک موقت رو بگیرم و ببرم برای کاریابی؟ یا اصلا مدرک موقت بگیرم و دوباره تو کاریابی ثبت نام کنم؟ (با توجه به این که هنوز 6 ماه از تاریخ صدور کارت پایان خدمتم هنوز نگذشته)
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Statistics

#تجربه آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    سلام، من امروز رفتم سازمان امور دانشجویان تا مدارکمو آزاد کنم، ولی به دلیل اینکه مدرک موقتمو قبل ثبت نام تو کاریابی نگرفته بودم، گفتن باید کل هزینه رو پرداخت کنی(منم اینو نمیدونستم). در واقع فکر میکردم چون کاریابی برای ثبت نام مدرک موقت رو نمی خواد، پس نیازی نیست. حالا باید کل پول رو پرداخت کنم در صورتی که ۱ سال بیکار بودم.
    کلاً سه نکته رو درنظر داشته باشید برای آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی؛
    ۱- همون اول که فارق التحصیل شدید، برید مدرک موقتتون رو از دانشگاه بگیرید.
    ۲- حداکثر ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی (برای پسرها حداکثر ۶ ماه پس از صدور کارت پایان خدمت) در کاریابی ثبت نام کنید.
    ۳- بعد گذشت یک سال گواهی اداره کار رو در سامانه سجاد آپلود کنید و مدرکتون رو آزاد کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_sls نمایش پست ها
    #تجربه آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    سلام، من امروز رفتم سازمان امور دانشجویان تا مدارکمو آزاد کنم، ولی به دلیل اینکه مدرک موقتمو قبل ثبت نام تو کاریابی نگرفته بودم، گفتن باید کل هزینه رو پرداخت کنی(منم اینو نمیدونستم). در واقع فکر میکردم چون کاریابی برای ثبت نام مدرک موقت رو نمی خواد، پس نیازی نیست. حالا باید کل پول رو پرداخت کنم در صورتی که ۱ سال بیکار بودم.
    کلاً سه نکته رو درنظر داشته باشید برای آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی؛
    ۱- همون اول که فارق التحصیل شدید، برید مدرک موقتتون رو از دانشگاه بگیرید.
    ۲- حداکثر ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی (برای پسرها حداکثر ۶ ماه پس از صدور کارت پایان خدمت) در کاریابی ثبت نام کنید.
    ۳- بعد گذشت یک سال گواهی اداره کار رو در سامانه سجاد آپلود کنید و مدرکتون رو آزاد کنید.
    من در سال 92 لیسانس گرفتم و سال 94 فارغ التحصیل ارشد شدم ( هردو دوره روزانه از یک دانشگاه و یک رشته در تهران) و خدمتم بهمن ماه 96 تموم شد (صدور کارتمم همون بهمن ماه 96 هست فقط 3 هفته با تاریخ پایان خدمت فاصله داره). گواهی موقت کارشناسی رو همون سال 92 (2 ماه بعد از دفاع) و گواهی موقت ارشد رو دی 96 (اواخر دوره سربازی) گرفتم.
    تو کاریابی هم آخر تیر 97 با در دست داشتن گواهی موقت لیسانس و ارشد تو یه موسسه کاریابی تو شهرستان محل سکونتم ثبت نام کردم (کمتر از 6 ماه فاصله با تاریخ پایان خدمت و صدور کارت و 6 ماه و 10 روز بعد از تاریخ گواهی موقت ارشد). الانم هم از تاریخ پایان خدمت و صدور کارتم بیشتر از یکسال گذشته و هم از ثبت نامم تو کاریابی 7 ماه سپری شده. تا حالا هم هیچ گونه سابقه بیمه کار و ... نداشتم.
    به نظرتون الان اگه برم نامه کاریابی رو بگیرم مشکلی برای آزاد سازی مدرک ندارم؟(تاریخ کارت پایان خدمت ملاکه یا گواهی موقت ارشد (چون مدرک موقت ارشدم حین سربازی ( 2سال بعد از دفاع گرفتم و موقعی هم که تو کاریابی ثبت نام کردم از تاریخ گواهی ارشد بیشتر از 6 ماه گذشته بود)). برای آزادسازی هر دو مدرک باید دو تا نامه مجزا از کاریابی بگیرم؟ از اداره کار شهرستان و استان چه طور؟
    بعد از دریافت نامه از اداره کار استان نیاز به حضور در تهران (دانشگاه محل تحصیل و یا سازمان امور دانشجویان] هست یا از همون سامانه سجاد اقدام کنم؟ بعد از اینکه جواب تو سامانه سجاد اومد بلافاصله باید اقدام به دریافت دانشنامه کنم یا فرصت دارم (مثلا بعد از عید به دانشگاهم مراجعه کنم)؟
    اگر بعد از پروسه سامانه سجاد و جواب قطعی آرادسازی هر دو مدرکم، جایی مشغول به کار بشم مشکلی برای دریافت دانشنامه و ... پیش میاد یا همون نامه آزادسازی مدرک تو سامانه سجاد کفایت می کنه؟
    ممنون

Junior Member

دوستان، نامه عدم کاریابی از اداره کار باید حتما مربوط به اداره کل استان باشه یا نامه اداره کار شهرستان (غیر از مرکز استان) هم برای آزادسازی مدرک قابل قبوله؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Statistics

نقل قول نوشته اصلی توسط broosli نمایش پست ها
    من در سال 92 لیسانس گرفتم و سال 94 فارغ التحصیل ارشد شدم ( هردو دوره روزانه از یک دانشگاه و یک رشته در تهران) و خدمتم بهمن ماه 96 تموم شد (صدور کارتمم همون بهمن ماه 96 هست فقط 3 هفته با تاریخ پایان خدمت فاصله داره). گواهی موقت کارشناسی رو همون سال 92 (2 ماه بعد از دفاع) و گواهی موقت ارشد رو دی 96 (اواخر دوره سربازی) گرفتم.
    تو کاریابی هم آخر تیر 97 با در دست داشتن گواهی موقت لیسانس و ارشد تو یه موسسه کاریابی تو شهرستان محل سکونتم ثبت نام کردم (کمتر از 6 ماه فاصله با تاریخ پایان خدمت و صدور کارت و 6 ماه و 10 روز بعد از تاریخ گواهی موقت ارشد). الانم هم از تاریخ پایان خدمت و صدور کارتم بیشتر از یکسال گذشته و هم از ثبت نامم تو کاریابی 7 ماه سپری شده. تا حالا هم هیچ گونه سابقه بیمه کار و ... نداشتم.
    به نظرتون الان اگه برم نامه کاریابی رو بگیرم مشکلی برای آزاد سازی مدرک ندارم؟(تاریخ کارت پایان خدمت ملاکه یا گواهی موقت ارشد (چون مدرک موقت ارشدم حین سربازی ( 2سال بعد از دفاع گرفتم و موقعی هم که تو کاریابی ثبت نام کردم از تاریخ گواهی ارشد بیشتر از 6 ماه گذشته بود)). برای آزادسازی هر دو مدرک باید دو تا نامه مجزا از کاریابی بگیرم؟ از اداره کار شهرستان و استان چه طور؟
    بعد از دریافت نامه از اداره کار استان نیاز به حضور در تهران (دانشگاه محل تحصیل و یا سازمان امور دانشجویان] هست یا از همون سامانه سجاد اقدام کنم؟ بعد از اینکه جواب تو سامانه سجاد اومد بلافاصله باید اقدام به دریافت دانشنامه کنم یا فرصت دارم (مثلا بعد از عید به دانشگاهم مراجعه کنم)؟
    اگر بعد از پروسه سامانه سجاد و جواب قطعی آرادسازی هر دو مدرکم، جایی مشغول به کار بشم مشکلی برای دریافت دانشنامه و ... پیش میاد یا همون نامه آزادسازی مدرک تو سامانه سجاد کفایت می کنه؟
    ممنون
    شما هیچ مشکلی برای آزاد کردن مدرکتون ندارید. مهم اینکه یک سال از تاریخ صدور کارت پایان خدمت بگذره. طبق تجربه دوستان کاریابی فکر می کنم یه نامه بیشتر نمیده. ابتدا مدرک کارشناسی رو آزاد می کنید بعد ارشد. بعد گرفتن نامه کاریابی باید همراه با مدرک موقت در سامانه آپلود شه تا جوابش بیاد، نیاز نیست بیاید تهران قبل نتیجه. ببینید هر روز قانوناشون عوض میشه. هرچه سریع تر کارتون رو جلو بندازید. اینا فقط می خوان پول بگیرن. هر به نظرم اول مدرکتون آزاد کنید بعد سابقه بیمه رد کنید. هر چند بعید میدونم مشکلی پیش بیاد چون دیگه نامه رو از اداره کار گرفتید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_sls نمایش پست ها
    شما هیچ مشکلی برای آزاد کردن مدرکتون ندارید. مهم اینکه یک سال از تاریخ صدور کارت پایان خدمت بگذره. طبق تجربه دوستان کاریابی فکر می کنم یه نامه بیشتر نمیده. ابتدا مدرک کارشناسی رو آزاد می کنید بعد ارشد. بعد گرفتن نامه کاریابی باید همراه با مدرک موقت در سامانه آپلود شه تا جوابش بیاد، نیاز نیست بیاید تهران قبل نتیجه. ببینید هر روز قانوناشون عوض میشه. هرچه سریع تر کارتون رو جلو بندازید. اینا فقط می خوان پول بگیرن. هر به نظرم اول مدرکتون آزاد کنید بعد سابقه بیمه رد کنید. هر چند بعید میدونم مشکلی پیش بیاد چون دیگه نامه رو از اداره کار گرفتید.
    ممنونم که جواب دادید.
    من از کاریابی تونستم دو تا نامه مجزا بگیرم الانم اداره کار شهرستان رو همون حساب دو تا نامه بهم داده فقط اونجا تو اداره کار انداختنم به شک که همین نامه اداره کار شهرستان رو تو سامانه آپلود کنم یا باید نامه رو ببرم مرکز استان نامه ایی که اونا میدن رو آپلود کنم (چون ممکنه اونجا دو تا نامه بهم ندن). حالا سوالم اینه که
    نامه عدم کاریابی از اداره کار باید حتما مربوط به اداره کل استان باشه یا نامه اداره کار شهرستان (غیر از مرکز استان) هم برای آزادسازی مدرک قابل قبوله؟
    سوال بعدی هم اینکه برای دریافت دانشنامه در مورد تسویه حساب صندوق رفاه حتما باید نامه داشته باشی (از کجا؟) که بتونی دانشنامه رو بگیری یا همین که تو سایت صندوق رفاه وضعیتت تسویه حساب خورده باشه
    کافیه؟
    بازم ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Statistics

ممنونم که جواب دادید.
    من از کاریابی تونستم دو تا نامه مجزا بگیرم الانم اداره کار شهرستان رو همون حساب دو تا نامه بهم داده فقط اونجا تو اداره کار انداختنم به شک که همین نامه اداره کار شهرستان رو تو سامانه آپلود کنم یا باید نامه رو ببرم مرکز استان نامه ایی که اونا میدن رو آپلود کنم (چون ممکنه اونجا دو تا نامه بهم ندن). حالا سوالم اینه که
    نامه عدم کاریابی از اداره کار باید حتما مربوط به اداره کل استان باشه یا نامه اداره کار شهرستان (غیر از مرکز استان) هم برای آزادسازی مدرک قابل قبوله؟
    سوال بعدی هم اینکه برای دریافت دانشنامه در مورد تسویه حساب صندوق رفاه حتما باید نامه داشته باشی (از کجا؟) که بتونی دانشنامه رو بگیری یا همین که تو سایت صندوق رفاه وضعیتت تسویه حساب خورده باشه
    کافیه؟
    بازم ممنونم
    من ساکن تهران هستم. کیس شما رو اطلاع ندارم. در خصوص سوال دوم هم متاسفانه قسمت نشده که مدرک رو بگیرم که تجربه داشته باشم. تا همین جا پیش اومدم.

ممنونم که جواب دادید.
    کافیه؟
    بازم ممنونم
    مال من نامه ای که اداره کار شهرستان رو زدن خودشون از طریق اتوماسیون فرستاده بودن برای اداره کار استان و گفتن برو اونجا ادامه کار نامه ت رو پیگیری و دریافت کن. اونا هم وقتی رفتم اول میخواستن یه نامه بدن ولی با اصرار من که گفتم دانشگاه مقاطع تحصیلیم متفاوت هست یک نامه جدا برای هر مقطع دادن.
    سوال دوم: بستگی به دانشگاه تون داره بعضی دانشگاه ها سیستمشون اتوماسیون هست و میتونید با یک تماس انجام بدید بعضی دانشگاه ها هم میگویند حتی با اینکه تسویه زده برید دستی برگه تسویه رو با مهر و امضا بگیرید و بیارید تا توی پرونده تون بزارم. در هر صورت اگه اون ها هم توی سیستم ببینند که صفر شده بدهی تون تایید می زنند و بعد موقع دریافت دانشنامه اول اون نامه رو باید ببرید.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)