صفحه 12 از 139 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

سلام
    من دیروز از اداره کار برای لیسانس و ارشدم دو تا نامه گرفتم. زیر نامه ها نوشته اعتبارشون از زمان صدور به مدت یک ماه هست. به گفته دانشگاه لیسانسم، من الآن مدارکمو بهشون بدم حدود یک ماه طول میکشه تا دانشنامه به دستم برسه. با توجه به اینکه برای آزاد کردن یک مقطع باید دانشنامه مقطع قبلی رو داشته باشیم، اگر دانشنامه لیسانس دیرتر از یک ماه به دستم برسه دیگه نمیتونم با استفاده از نامه اداره کار ارشدمو آزاد کنم؟ برای بقیه دوستان این مشکل پیش نیومده؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

دوستان، من لیسانس ورودی 85 و ارشد ورودی 91 بودم. 93 فارغالتحصیل شدم (هردو مقطع روزانه بودند). متاسفانه سال 94 چندماه کار کردم و سابقه بیمه برام رد شده به نظرتون هیـــــــــــــچ راهی برای آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی نیست؟ هزینه ازادسازی هردوشون خیلی زیاده چ راهی پیشنهاد می کنید؟
    اصلا برای فال 2017 بخوام اقدام کنم کی باید برم دنبال این کارا؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mv8 نمایش پست ها
    دوستان، من لیسانس ورودی 85 و ارشد ورودی 91 بودم. 93 فارغالتحصیل شدم (هردو مقطع روزانه بودند). متاسفانه سال 94 چندماه کار کردم و سابقه بیمه برام رد شده به نظرتون هیـــــــــــــچ راهی برای آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی نیست؟ هزینه ازادسازی هردوشون خیلی زیاده چ راهی پیشنهاد می کنید؟
    سلام. بودن بچه هایی که با سابقه بیمه هم آزاد کردن. گویا خیلی چک نمی شه. Try کنید.
    هرچی زودتر اقدام کنید بهتره. همین فردا.

نقل قول نوشته اصلی توسط mv8 نمایش پست ها
    در کل، دانشگاه مادامی که هیچ استعلام اشتغال بکاری از سوی شرکت، نهاد، و یا هر گونه موسسه دولتی یا خصوصی برای فارغ التحصیلان دریافت نکرده باشه، مجاز است تا در ازای دریافت نامه کاریابی دانشنامه آنان را آزاد کنه. اما چنانچه در پرونده فارغ التحصیلی یک شخص این نامه استعلام از یه شرکت بخصوص موجود باشه، دانشگاه فقط در صورتی مجاز به آزادسازی دانشنامه است که نامه ای از جانب آن شرکت با مضمون عدم اشتغال شخص به دانشگاه تسلیم شود. آنگاه است که شخص میتواند از طریق بنگاه های کاریابی که شرایط خاص خودشون را دارند اقدام کنه.
    لذا شما یه نامه از شرکت سابقتون بگیرید و تسلیم دانشگاه کنید و سپس برای کاریابی اقدام کنید.
    یک راه دیگه هم گرو گذاشتن سند خونه ست. البته در مورد فرایند کاری اون بی اطلاعم شاید دوستان مطلع باشند.
    برای اینکه به فال 2017 برسی بقول دوستمون همین فردا اقدام کن.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Saman_R : July 13th, 2016 در ساعت 12:39 AM دلیل: توضیحات بیشتر
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

Junior Member pmforlife آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Gravity and Astrophysic, Shahid beheshti university

سلام
    من دی ماه 94 فارغ التحصیل ارشد شدم و کارت معافیتم خرداد 95 اومد.
    پست اول رو خوندم که باید از معافیت 1 سال تمام بگذره و یعنی من باید 5 ماه دیگه برای کاریابی اقدام کنم که این مدت زمان بعد از معافیت پر بشه!
    حالا سوالی ک داشتم اینه که احتمالش به هیچ عنوان نیس که این قانون یک سال بعد از معافیت تغییری بکنه؟ مثلا یکسال بشه شیش ماه؟ حتی با احتمال خیلی کم، طوری که من فرصت رو از دست ندم و بهتر باشه الان برای کاریابی اقدام کنم تا اگه به احتمال کم این قضیه اتفاق افتاد شیش ماه زمان رو از دست نداده باشم؟
    ...
    ویرایش: رفتم صفحه قبل رو بخونم یکی از دوستان نوشته بود که شنیده قانونش عوض شده و دوسال باید از خدمت بگذره! اونوقت من دنبال اینم که کمتر بشه!!!

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pmforlife نمایش پست ها
    سلام
    پست اول رو خوندم که باید از معافیت 1 سال تمام بگذره و یعنی من باید 5 ماه دیگه برای کاریابی اقدام کنم که این مدت زمان بعد از معافیت پر بشه!
    حالا سوالی ک داشتم اینه که احتمالش به هیچ عنوان نیس که این قانون یک سال بعد از معافیت تغییری بکنه؟ مثلا یکسال بشه شیش ماه؟ حتی با احتمال خیلی کم، طوری که من فرصت رو از دست ندم و بهتر باشه الان برای کاریابی اقدام کنم تا اگه به احتمال کم این قضیه اتفاق افتاد شیش ماه زمان رو از دست نداده باشم؟
    سلام.
    سلام
    اخه دوست من کی می تونه همچین چیزیو احتمالشو بگه یا پیش بینی کنه؟
    اگه رشتتون همینیه که اینجا زدید، مطمئن باشید با مدرک فیزیک یک سالم مدرک توی کاریابی بمونه کار پیدا نمی کنن. بهشونم بگید قصدتون عدم کاریابیه.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط pmforlife نمایش پست ها
    سلام
    به لطف سوءاستفاده هایی که از این کاریابی شده، براش سامانه هوشمندی اداره کار تدارک دیده. به هر حال قوانین انعطاف ناپذیر هستند و کوتاه شدن پروسه رسیدن به این نامه دور از ذهن به نظر میرسه. در کل با توجه به قوانین، برای جنس ذکور بایستی یک سال از تاریخ اتمام خدمت یا تاریخ صدور کارت معافیت بگذرد تا شما مجاز به دریافت نامه عدم کاریابی شوید. البته منوط به اینکه شما شش ماه پس از تاریخ صدور کارت معافیت، اقدام به تکمیل فرم کاریابی کرده باشید. حال چنانچه ظرف شش ماه برای شما کاری یافت نشد، آنگاه نامه مربوطه صادر میشه. یعنی کوتاه ترین زمان برای دریافت نامه مذکور یکسال پس از تاریخ صدور کارت معافیت شماست. با عنایت به قوانین موجود، دیگه کمتر از این شدنی نیست. اینکه تغییری حاصل شود شما بهتره از خود ساختمان وزارت کار پیگیر شوید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Saman_R : July 13th, 2016 در ساعت 01:28 AM دلیل: رفع اشتباه فاحش
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

سلام. 31/4 امسال یکسال از فارغ التحصیلی و شش ماه از ثبت نام من در کاریابی میگذره. دانشگاه مقصد هم از من مدرک(دانشنامه) رو نخواسته و تنها ریزنمرات لاتین رسمی رو درخواست کرده که نیازی به آزادسازی نداره و فرستادم. حالا تو این وضعیت من فکر می کنم که بهتر باشه بازم مدرکم رو آزاد کنم که یه وقتی دردسر نشه. حالا میشه مدرک رو آزاد کرد ولی دانشنامه رو نگرفت؟ یعنی نامه کاریابی رو میشه در آینده ازش استفاده کرد؟ چون فکر می کنم برای گرفتن دانشنامه من باید 2 تومن وام صندوق رفاهم رو کامل تسویه کنم(؟) در حالی که اینجوری می تونم ماهی 40 تومن بدم و اون پول رو با خودم ببرم برای خرج های اولیم.

برای دانشگاه تهران، من بعد از گرفتن نامه کاریابی نیازی به مراجعه به اداره کار ندارم و فقط باید تو سامانه مداد نامه رو آپلود کنم؟ بعد اگر باید حتما تسویه کنم، باید اینترنتی از سایت صندوق رفاه این کار رو انجام بدم؟ از دوستان که راهنمایی می کنند متشکرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_faz نمایش پست ها
    سلام. 31/4 امسال یکسال از فارغ التحصیلی و شش ماه از ثبت نام من در کاریابی میگذره. دانشگاه مقصد هم از من مدرک(دانشنامه) رو نخواسته و تنها ریزنمرات لاتین رسمی رو درخواست کرده که فرستادم. حالا تو این وضعیت من فکر می کنم که بهتر باشه بازم مدرکم رو آزاد کنم که یه وقتی دردسر نشه. حالا میشه مدرک رو آزاد کرد ولی دانشنامه رو نگرفت؟ یعنی نامه کاریابی رو میشه در آینده ازش استفاده کرد؟ چون فکر می کنم برای گرفتن دانشنامه من باید 2 تومن وام صندوق رفاهم رو کامل تسویه کنم(؟) در حالی که اینجوری می تونم ماهی 40 تومن بدم و اون پول رو با خودم ببرم برای خرج های اولیم.

برای دانشگاه تهران، من بعد از گرفتن نامه کاریابی نیازی به مراجعه به اداره کار ندارم و فقط باید تو سامانه مداد نامه رو آپلود کنم؟ بعد اگر باید حتما تسویه کنم، باید اینترنتی از سایت صندوق رفاه این کار رو انجام بدم؟ از دوستان که راهنمایی می کنند متشکرم.
    موقع آزاد کردن مدرکتون بهتون فرمی میدن که از بعضی قسمتهای دانشگاه باید امضا جمع کنید که یکیش اداره رفاه دانشگاهتون هست. تا زمانی هم که این امضاها تکمیل نشه سایر مدارک مورد نیاز مثل همین نامه کاریابی رو ازتون تحویل نمیگیرند (البته دانشگاه ما که اینطوری بود) پس مدرکتون هم آزاد نمیشه. چون یه مورد مهم برای آزاد شدن مدرک تسویه حساب با دانشگاه هست.
    من حضوری از دانشگاه خودمون تسویه حساب رو انجام دادم. رفتم صندوق رفاه و گفتم بدهی منو محاسبه کردن و بهم یه فیش چاپی دادن و رفتم بانک ریختم تو حسابی که داده بودن و اوردم و اون فرم رو امضا کرد. البته اداره رفاه دانشگاه ما یکم مشکل داره و همیشه حسابها رو قاطی میکنه و من مجبور شدم حضوری برم اداره رفاه کل تو تهران و از اونجا حلش کنم ولی همون تو دانشگاه کار شما تموم میشه. اگه اتوماسیون برای این کار دارید نیازی به مراجعه به دانشگاه هم نخواهید داشت. باز هم بهتره از دانشگاهتون سوال کنید.

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_faz نمایش پست ها
    سلام. 31/4 امسال یکسال از فارغ التحصیلی و شش ماه از ثبت نام من در کاریابی میگذره. دانشگاه مقصد هم از من مدرک(دانشنامه) رو نخواسته و تنها ریزنمرات لاتین رسمی رو درخواست کرده که نیازی به آزادسازی نداره و فرستادم. حالا تو این وضعیت من فکر می کنم که بهتر باشه بازم مدرکم رو آزاد کنم که یه وقتی دردسر نشه. حالا میشه مدرک رو آزاد کرد ولی دانشنامه رو نگرفت؟ یعنی نامه کاریابی رو میشه در آینده ازش استفاده کرد؟ چون فکر می کنم برای گرفتن دانشنامه من باید 2 تومن وام صندوق رفاهم رو کامل تسویه کنم(؟) در حالی که اینجوری می تونم ماهی 40 تومن بدم و اون پول رو با خودم ببرم برای خرج های اولیم.

منظورتون کارنامه ی لاتین غیررسمیه؟ فکر نمیکنم اصل ریزنمره رو چه فارسی چه انگلیسی بدون آزادسازی بدن.

تسویه هم همون طوری که دوستمون به درستی اشاره کردن اساسا پیس نیاز آزاسازی مدرکه و قبل از بحث کاریابی یا خرید مدرک لازمه که انجام بشه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)