صفحه 125 از 139 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط hazba نمایش پست ها
    چون ددلاین جایی که میخوام هفدهم مهر ماه هست و خب به تبع بعد آزاد کردن ترجمه هم هست، ترجیح میدم حداقل کارشناسی رو داشته باشم که با اون اقدام کنم.
    من گواهی موقت هر دو مقطعم ( کارشناسی و ارشد) دست خومه و تاریخ صدور گواهی موقت کارشناسیم هم به پاییز دو سال پیش برمیگرده که قبل ثبت نام تو کاریابی هست.
    البته الان یادم اومد که من دقیقا بالافاصله بعد کارشناسیم هم کاریابی ثبت نام کرده بودم و بعد شش ماه حتی رفتم اداره کار و از اداره کار نامه برای دانشگاه گرفتم، اما چون مشغول تحصیل ارشد بودم دیگه به دانشگاه ندادم (چون دانشگاه تحصیل کارشناسی و ارشدم یکی بودند) اما همون موقع از مسئول دانشگامون پرسیدم بهم گفته بود چون نامه اداره کار رو داری میتونی ارشدت رو دفاع کردی بیای کارشناسی تو آزاد کنی. و هنوز هم نامه اداره کار رو دارم و توش حرفی از تاریخ انقضا نیست.
    اما خب حرف مسئول دانشگامونه و تجربه چند نفر تو همین جا رو خوندم که حرف آخر رو سامانه وزارت علوم میزنه نه دانشگاه و اداره کار.
    الانم اگه ریسکش بالاست میذارم همون شهریور اقدام میکنم.
    پس به خاطر محدودیت زمانی که دارید باید سریع‌تر آزادساری مدرکتون انجام بگیره.البته حتما همون طور که در جریانید(و خیلی از کاربران توی همین فروم هم نوشتند) یکسری از دانشگاهها ترجمه‌ی غیر رسمی رو هم قبول می‌کنند و وقتی پذیرشتون قطعی شد ترجمه‌ی رسمی رو میگیرن.البته بستگی به دانشگاه داره.می‌تونید این مورد رو در رابطه با دانشگاه مد نظرتون تحقیق کنید.
    نه خودم و نه دوستام وضعیت مشابه شما نداشتیم که بخوام راهنماییتون کنم.اما به نظر من اگر الان بخواید مدرک کارشناسیتون رو آزاد کنید با نامه‌ی وزارت کار که دو سال پیش گرفتین شاید بشه آزادش کرد. ولی خب ریسک داره.چون قوانین ابهام دارن یهو با یه تبصره‌ی ساختگی ممکنه درخواستتون رو رد کنند.
    در هر صورت امیدوارم مشکلتون حل بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط hazba نمایش پست ها
    چون ددلاین جایی که میخوام هفدهم مهر ماه هست و خب به تبع بعد آزاد کردن ترجمه هم هست، ترجیح میدم حداقل کارشناسی رو داشته باشم که با اون اقدام کنم.
    من گواهی موقت هر دو مقطعم ( کارشناسی و ارشد) دست خومه و تاریخ صدور گواهی موقت کارشناسیم هم به پاییز دو سال پیش برمیگرده که قبل ثبت نام تو کاریابی هست.
    البته الان یادم اومد که من دقیقا بالافاصله بعد کارشناسیم هم کاریابی ثبت نام کرده بودم و بعد شش ماه حتی رفتم اداره کار و از اداره کار نامه برای دانشگاه گرفتم، اما چون مشغول تحصیل ارشد بودم دیگه به دانشگاه ندادم (چون دانشگاه تحصیل کارشناسی و ارشدم یکی بودند) اما همون موقع از مسئول دانشگامون پرسیدم بهم گفته بود چون نامه اداره کار رو داری میتونی ارشدت رو دفاع کردی بیای کارشناسی تو آزاد کنی. و هنوز هم نامه اداره کار رو دارم و توش حرفی از تاریخ انقضا نیست.
    اما خب حرف مسئول دانشگامونه و تجربه چند نفر تو همین جا رو خوندم که حرف آخر رو سامانه وزارت علوم میزنه نه دانشگاه و اداره کار.
    الانم اگه ریسکش بالاست میذارم همون شهریور اقدام میکنم.

اصول آزادسازی مدرک اینه که شما از بالاترین مدرک اقدام کنید!!! از طرفی یه مطلب خیلیییییی مهم اینه که شما فقط و فقط یک بار میتونید از لغو تعهد عدم کاریابی استفاده کنید.... پس اگر شما برای ارشدتون اقدام کنید، تاجایی که من تجربه داشتم کارشناسیتون رو هم آزاد میکنید. اما اگر برای کارشناسی اقدام کنید دو تا احتمال هست: اول اینکه ممکنه وزارت علوم ردش کنه و بگه برو از آخرین مدرک شروع کن. دوم اینکه ممکنه اوکی باشه و شما بتونی از این امتیاز استفاده کنی و کارشناسیت رو ازاد کنی، بنابراین تا جایی که من میدونم طبق اخرین بخشنامه فقط یک بار میتونی از عدم کاریابی استفاده کنی و مجبور میشی برای ارشدت پول پرداخت کنید.
    پس توصیه میکنم اصلا و ابدا حرف کاریابی ها و یا کارمندای دانشگاه رو جدی نگیرید. ... اول برید قوانین وزرات علوم و اداره کاررو بخونید، اگر جواب نگرفتید اون موقع واقعا میارزه که یا تماس بگیرید با سازمان امور دانشجویان یا حضور برید و دقیق بپرسید. چون اونقدر این قضیه عدم کاریابی زیاد شده که خیلی هارو به خاطر یه بهانه های الکی یا رد کردن یا اینکه اونقدر روندش رو طولانی کردن که به هیچ ددلاینی نمیرسن.

Junior Member

سلام

برای آزاد کردن مراحل زیر رو انجام دادم. امیدوارم براتون مفید باشه .

قدم اول مراجعه به کاریابی هست قبل از اینکه موعد 6 ماهه از تاریخ فارغ التحصیلیتون بگذره. در این مرحله پرداخت هزینه ای معادل 20000 تومان (نه بیشتر!) نیاز است. در هنگام مراجعه به کاریابی مورد نظرتون، حتما کارت ملی و مدرک موقت همه مقاطعتون همراهتون باشه.

قدم بعد این هست که بگذارید از تاریخ فارغ التحصیلیتون یک سال بگذره. در این مدت نباید براتون بیمه رد بشه حتی بیمه خویش فرما.

بعد از آن من با کاریابی تماس گرفتم و گفتن ما پروندتون رو سیستمی برای اداره کار ارسال کردیم شما به اداره تعاون، کار و رفاه استان تهران در خیابان سپهبد قرنی مراجعه کنید و نامه عدم کاریابی رو تحویل بگیرید. در هنگام مراجعه همه مدارک موقتتون همراهتون باشه و به کارشناس مربوطه اعلام کنید که برای هر مقطعتون جداگانه نامه صادر کنن.

بعد از صادر شدن نامه های عدم کاریابی، در سامانه سجاد ابتدا برای لغو مدرک کارشناسی اقدام کردم. دانشگاهم در 4 روز و امور دانشجویان وزارت علوم در 5 روز تاییدیه رو صادر کردن. بعد از گرفتن نامه لغو تعهد کارشناسی، برای ارشد اقدام کردم که متاسفانه دانشگاه خیلی دیر بعد از 20 روز و اموردانشجویان در 5 روز تاییدیه رو صادر کردند. بعد از اون هم برای دکتری اقدام کردم که دانشگاه بعد از 2 روز و اموردانشجویان در 4 روز تاییدیه رو دادن.

برای گرفتن دانشنامه، اول برای کارشناسی درخواست از طریق سامانه اموزشی خود دانشگاه دادم. نامه عدم کاریابی، لغو تعهد و مدرک موقت رو خواستن.
    بعد از گرفتن دانشنامه کارشناسی، به طور مشابه برای ارشد درخواست دادم و بعد از گرفتن دانشنامه ارشد، برای دکتری (هر سه دانشگاه پرداخت هزینه داشتند که تقریبا از 50 تا 100 هزارتومان متغیر بود بسته به اینکه به جز دانشنامه و ریزنمرات، اصل گواهی رتبه یا مدرک دیگری رو هم درخواست داده باشید)

بعد از گرفتن تمامی مدارک به صورت همزمان، برای تاییدیه جهت ترجمه رسمی در سامانه سجاد مجددا در خواست دادم که کارشناسی و دکتری در یک روز تاییدیه و کد صحت رو دادن و ارشد کمی دیرتر. (این مرحله هم هر مقطع برای دانشنامه و ریزنمرات 40 هزارتومان و گواهی رتبه 6 هزارتومان هزینه داشت)

Junior Member

دقیقا منم تاریخی که شما دفاع کردید، دفاع کردم. شما جایی رو پیدا کردید که این کارو انجام بدن؟ خواهش می کنم کمکم کنید.

سلام
    من سال 86 کارشناسی شروع کردم و سال 91 تموم کردم سال 91 ارشد قبول شدم و سال 93 فارغ التحصیل شدم 96 رفتم خدمت و بهمن 97 تموم کردم تاریخ صدور کارت پایان خدمتم هم اوایل فروردین 98 هست، ضمن اینکه از مدرک موقت کارشناسیم فقط یک کپی دارم و مدرک موقت اصلی رو زمان ثبت نام ارشد دانشگاه ازم گرفت و از ارشد هم فقط یک برگه دارم که برای نظام وظیفه نوشته این آقا فارغ التحصیل هست حالا برای اداره کاریابی همین دو تا مدرک کافیه یا اینکه برای ثبت نام در کاریابی باید حتما از هر مقطع مدرک موقت داشته باش؟ چقدر زمان دارم تا در کاریابی ثبت نام کنم و بتونم مدرک اصلی رو بگیرم(منظورم زمان بعد از پایان خدمت هست)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    سلام
    من سال 86 کارشناسی شروع کردم و سال 91 تموم کردم سال 91 ارشد قبول شدم و سال 93 فارغ التحصیل شدم 96 رفتم خدمت و بهمن 97 تموم کردم تاریخ صدور کارت پایان خدمتم هم اوایل فروردین 98 هست، ضمن اینکه از مدرک موقت کارشناسیم فقط یک کپی دارم و مدرک موقت اصلی رو زمان ثبت نام ارشد دانشگاه ازم گرفت و از ارشد هم فقط یک برگه دارم که برای نظام وظیفه نوشته این آقا فارغ التحصیل هست حالا برای اداره کاریابی همین دو تا مدرک کافیه یا اینکه برای ثبت نام در کاریابی باید حتما از هر مقطع مدرک موقت داشته باش؟ چقدر زمان دارم تا در کاریابی ثبت نام کنم و بتونم مدرک اصلی رو بگیرم(منظورم زمان بعد از پایان خدمت هست)
    سلام
    وقتی که شما خدمت رو تموم کردید، میتونید مدارک موقت رو با ارایه پایان خدمت یا حتی شروع خدمت از دانشگاه بگیرید. برای ثبت نام در کاریابی هم مدارک موقت رو میخوان ازتون که کپی شو از شما بگیرن و خودش رو برمی گردونند باز به خودتون.
    پس از پایان خدمت 6 ماه فرصت دارید تا در کاریابی ثبت نام کنید و پس از اون باید یکسال از پایان خدمت بگذرد و 6 ماه از ثبت نام در کاریابی بگذرد. سپس میتونید نامه نگاری های مربوط به آزادسازی مدرک رو از کاریابی شروع کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    بنده کارشناسی ام رو تازه تموم کردم.(تاریخ فارغ التحصیلی ۹۸.۴.۲۸ و تاریخ صدور مدرک موقت۹۸.۴.۳۰) کارت معافیت دائم(کفالت)(تاریخ صدور۹۱.۰۹.۰۶) هم دارم الان من می خوام مدرک کارشناسی ام با با عدم کاریابی آزاد کنم.(امسال کنکور دادم رتبه ی مورد نظر نشد یه سال می مونم سال بعد کنکور می دم یعنی مهر ۹۹ می رم دانشگاه)سوالم اینه که آیا من اگه الان مدرک کارشناسی ام رو آزاد کنم بعد تموم کردن ارشد می تونم ارشد رو هم با عدم کاریابی آزاد کنم؟ بعدا مشکلی پیش نمی اد(مشکلاتی نظیر : یه بار از عدم کاریابی استفاده کردی دیگه نمی تونی) آیا از عدم کاریابی می تونم دوبار استفاده کنم در دو زمان متفاوت
    ممنون از لطفتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط hopeman نمایش پست ها
    سلام
    وقتی که شما خدمت رو تموم کردید، میتونید مدارک موقت رو با ارایه پایان خدمت یا حتی شروع خدمت از دانشگاه بگیرید. برای ثبت نام در کاریابی هم مدارک موقت رو میخوان ازتون که کپی شو از شما بگیرن و خودش رو برمی گردونند باز به خودتون.
    پس از پایان خدمت 6 ماه فرصت دارید تا در کاریابی ثبت نام کنید و پس از اون باید یکسال از پایان خدمت بگذرد و 6 ماه از ثبت نام در کاریابی بگذرد. سپس میتونید نامه نگاری های مربوط به آزادسازی مدرک رو از کاریابی شروع کنید.
    ممنون از پاسخ شما، این تاریخ 6 ماه از پایان خدمت دقیقا از کی شروع میشه تاریخ پایان خدمت که روی کارت نوشته شده یا تاریخ صدور کارت پایان خدمت چون تاریخ صدور تقریبا 3 ماه بعد از پایان خدمت هست ، سوال دوم اینکه دانشگاهها چقدر طول میکشه مدارک رو ارسال کنند بیشتر از یک هفته میشه؟ چون الان درخواست دو مدرک موقت رو همزمان ارسال کردم.

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما، این تاریخ 6 ماه از پایان خدمت دقیقا از کی شروع میشه تاریخ پایان خدمت که روی کارت نوشته شده یا تاریخ صدور کارت پایان خدمت چون تاریخ صدور تقریبا 3 ماه بعد از پایان خدمت هست ، سوال دوم اینکه دانشگاهها چقدر طول میکشه مدارک رو ارسال کنند بیشتر از یک هفته میشه؟ چون الان درخواست دو مدرک موقت رو همزمان ارسال کردم.
    سلام دوست گرامی
    چون دیدم بعد از روز چند روز، کاربر گرامی hopeman جواب شما رو نداد، من جوابتون رو میدم.
    بر اساس تبصره‌ ۳ ماده ۵۰ آخرین قانون مصوب وزارت علوم،شما حداکثر تا ۶ ماه پس از تاریخ صدور کارت پایان خدمت، فرصت دارین توی کاریابی ثبت نام کنین.مثلا اگر تاریخ صدور کارتتون اول فروردین ۹۸ باشه،در بازه‌ی زمانی اول فروردین ۹۸ تا اول مهر ۹۸ باید ثبت نام کنین.
    در رابطه با سوال دوم هم،کاملا بستگی به دانشگاهتون داره.دانشگاه ارشد من،بعد از یک ماه مدرک موقت رو پست کرد،اما بعضی از دانشگاهها توی یک هفته هم انجام میدن.بهتر هست با مسئول مرتبطش توی دانشگاه تماس بگیرین و بهش بگین مدارک رو برای کاریابی میخواین تا سریع‌تر کارتون رو راه بندازه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad747 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    چون دیدم بعد از روز چند روز، کاربر گرامی hopeman جواب شما رو نداد، من جوابتون رو میدم.
    بر اساس تبصره‌ ۳ ماده ۵۰ آخرین قانون مصوب وزارت علوم،شما حداکثر تا ۶ ماه پس از تاریخ صدور کارت پایان خدمت، فرصت دارین توی کاریابی ثبت نام کنین.مثلا اگر تاریخ صدور کارتتون اول فروردین ۹۸ باشه،در بازه‌ی زمانی اول فروردین ۹۸ تا اول مهر ۹۸ باید ثبت نام کنین.
    در رابطه با سوال دوم هم،کاملا بستگی به دانشگاهتون داره.دانشگاه ارشد من،بعد از یک ماه مدرک موقت رو پست کرد،اما بعضی از دانشگاهها توی یک هفته هم انجام میدن.بهتر هست با مسئول مرتبطش توی دانشگاه تماس بگیرین و بهش بگین مدارک رو برای کاریابی میخواین تا سریع‌تر کارتون رو راه بندازه.

موفق باشید
    سلام دوست گرامی
    اول از همه از حس مسئولیت پذیری شما برای پاسخگویی به سوالم ازتون تشکر میکنم ، اگر همونطور که فرمودید بعد از تاریخ صدور کارت باشه که خیلی عالیه چون من اول بهمن خدمتم تموم شد الان که تاریخ صدور رو دیدم همون اوایل فروردین 3 فروردین هست و راستش نا امید شده بودم مبادا 6 ماه بعد خدمت باشه که در اون صورت فرصتم تا 1 مرداد می بود، حالا که از تاریخ صدور کارت در نظر میگیرند تاریخ و زمان رسیدن مدارک دانشگاهم خیلی تاثیر نداره چون طبق نظر شما تا مهر 98 فرصت دارم. از این بابت خیلی نگران بودم ، سوال دیگه ای که دارم اینکه مدارکم اومد آیا میتونم هر دو مدرک رو با نامه اداره کار آزاد کنم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)