صفحه 129 از 139 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط free_soul نمایش پست ها
    سلام، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی من 29 شهریور پارساله، بهمن ماه کاریابی ثبت نام کردم و امروزم (30 شهریور) نامه اداره کار رو گرفتم، اما من امسال ارشد قبول شدم و میخوام برم البته هنوز ثبت نام حضوری نکردم و کارت دانشجویی ندارم، میخواستم بدونم واسه ازادسازی مدرک کارشناسیم به مشکل میخورم؟ تو این یک سال حین ثبت نام تو کاریابی و ثبت نام سامانه سجاد درحال تحصیل نبودم ولی از مهر خواهم بود.
    سلام دوست عزیز، مدتی که در کاریابی ثبت نام کردید مهم هست و به مشکل نخواهید خورد.
    البته فراموش نکنید که فرصت عدم کاریابی تنها یک بار بوده و اگر ارشدتون هم روزانه هست، دوباره قابل استفاده نخواهد بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bikaranm نمایش پست ها
    سلام

برای آزاد کردن مراحل زیر رو انجام دادم. امیدوارم براتون مفید باشه .

قدم اول مراجعه به کاریابی هست قبل از اینکه موعد 6 ماهه از تاریخ فارغ التحصیلیتون بگذره. در این مرحله پرداخت هزینه ای معادل 20000 تومان (نه بیشتر!) نیاز است. در هنگام مراجعه به کاریابی مورد نظرتون، حتما کارت ملی و مدرک موقت همه مقاطعتون همراهتون باشه.

قدم بعد این هست که بگذارید از تاریخ فارغ التحصیلیتون یک سال بگذره. در این مدت نباید براتون بیمه رد بشه حتی بیمه خویش فرما.

بعد از آن من با کاریابی تماس گرفتم و گفتن ما پروندتون رو سیستمی برای اداره کار ارسال کردیم شما به اداره تعاون، کار و رفاه استان تهران در خیابان سپهبد قرنی مراجعه کنید و نامه عدم کاریابی رو تحویل بگیرید. در هنگام مراجعه همه مدارک موقتتون همراهتون باشه و به کارشناس مربوطه اعلام کنید که برای هر مقطعتون جداگانه نامه صادر کنن.

بعد از صادر شدن نامه های عدم کاریابی، در سامانه سجاد ابتدا برای لغو مدرک کارشناسی اقدام کردم. دانشگاهم در 4 روز و امور دانشجویان وزارت علوم در 5 روز تاییدیه رو صادر کردن. بعد از گرفتن نامه لغو تعهد کارشناسی، برای ارشد اقدام کردم که متاسفانه دانشگاه خیلی دیر بعد از 20 روز و اموردانشجویان در 5 روز تاییدیه رو صادر کردند. بعد از اون هم برای دکتری اقدام کردم که دانشگاه بعد از 2 روز و اموردانشجویان در 4 روز تاییدیه رو دادن.

برای گرفتن دانشنامه، اول برای کارشناسی درخواست از طریق سامانه اموزشی خود دانشگاه دادم. نامه عدم کاریابی، لغو تعهد و مدرک موقت رو خواستن.
    بعد از گرفتن دانشنامه کارشناسی، به طور مشابه برای ارشد درخواست دادم و بعد از گرفتن دانشنامه ارشد، برای دکتری (هر سه دانشگاه پرداخت هزینه داشتند که تقریبا از 50 تا 100 هزارتومان متغیر بود بسته به اینکه به جز دانشنامه و ریزنمرات، اصل گواهی رتبه یا مدرک دیگری رو هم درخواست داده باشید)

بعد از گرفتن تمامی مدارک به صورت همزمان، برای تاییدیه جهت ترجمه رسمی در سامانه سجاد مجددا در خواست دادم که کارشناسی و دکتری در یک روز تاییدیه و کد صحت رو دادن و ارشد کمی دیرتر. (این مرحله هم هر مقطع برای دانشنامه و ریزنمرات 40 هزارتومان و گواهی رتبه 6 هزارتومان هزینه داشت)
    سلام
    واقعا ممنون برای توضیح کاملتون
    من مسئله ام اینه من از استان تهران اقدام کردم برای کاریابی ولی کاریابی زیر مجموعه اداره کار مرکز استان نیست، برای شهرستان های استان تهرانه! حالا سوالم اینه که من هم باید به اداره کار کل استان(همون خیابون سپهبد قرنی) مراجعه کنم یا نه اول باید برم کاریابی نامه بگیرم ببرم اداره کاریابی شهرستان بعد اونا نامه بدن ببرم اداره کار کل؟
    اینجور که شما فرمودین کلا دیگه نامه بازی تموم شده!و مستقیم باید به اداره کار مراجعه کرد؟
    ممنون می شم اگه فرصت کنید پاسخ بدید
    هر کدوم از دوستان اگه اطلاعاتی دارند، ممنون میشم راهنمایی کنن
    ویرایش توسط ARAZzz : September 21st, 2019 در ساعت 10:36 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    plant pathology

این تصویرشه. داخل کاریابی نصب کرده بودند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط maminebrahimi نمایش پست ها
    سلام ، میشه لطفا بگین این کدوم بخش نامه هست ؟ می خوام اگر دانشگاه قبول نکرد بهش استناد کنم شاید کارم راه افتاد ( تصویری چیزی ازش داشته باشید خیلی عالی میشه .
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAZzz نمایش پست ها
    سلام
    واقعا ممنون برای توضیح کاملتون
    من مسئله ام اینه من از استان تهران اقدام کردم برای کاریابی ولی کاریابی زیر مجموعه اداره کار مرکز استان نیست، برای شهرستان های استان تهرانه! حالا سوالم اینه که من هم باید به اداره کار کل استان(همون خیابون سپهبد قرنی) مراجعه کنم یا نه اول باید برم کاریابی نامه بگیرم ببرم اداره کاریابی شهرستان بعد اونا نامه بدن ببرم اداره کار کل؟
    اینجور که شما فرمودین کلا دیگه نامه بازی تموم شده!و مستقیم باید به اداره کار مراجعه کرد؟
    ممنون می شم اگه فرصت کنید پاسخ بدید
    هر کدوم از دوستان اگه اطلاعاتی دارند، ممنون میشم راهنمایی کنن
    سلام
    خواهش می کنم
    واقعیتش نمیدونم جواب سوالتونو، چرا با کاریابی که درخواست دادید تماس نمیگیرید ازشون بپرسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bikaranm نمایش پست ها
    سلام
    خواهش می کنم
    واقعیتش نمیدونم جواب سوالتونو، چرا با کاریابی که درخواست دادید تماس نمیگیرید ازشون بپرسید.

من هی زنگ میزدم کسی پاسخ نمیداد تلفن رو، پاشدم رفتم اونجا، فهمیدم کلا جمع کردن رفتن! به هر طریقی بود یک شماره موبایل پیدا کردم ازشون و بهم گفتن که چون اطلاعات افراد کلا در سامانه "سابک" ثبت میشه و مثل گذشته دستی نیست، باید مستقیما به همون اداره کار خیابان سپهبد قرنی مراجعه بشه، که من هم رفتم و نامه رو گرفتم، حالا هم دنبال باقی مراحل هستم.
    باز هم ممنون از راهنماییتون

Junior Member hazba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAZzz نمایش پست ها
    بهم گفتن که چون اطلاعات افراد کلا در سامانه "سابک" ثبت میشه و مثل گذشته دستی نیست، باید مستقیما به همون اداره کار خیابان سپهبد قرنی مراجعه بشه، که من هم رفتم و نامه رو گرفتم، حالا هم دنبال باقی مراحل هستم.
    من چند ماه پیش که رفتم مدرک کارشناسیم رو آزاد کنم مستقیم از دفترکاریابی نامه رو بردم اداره کار استان
    اما تازه که برای مقطع ارشدم اقدام کردم و رفتم اداره کار استان به من گفتند اول نامه دفتر کاریابی رو ببرم اداره کار شهرستان بعد ببرم اداره کار استان.
    فکر کنم سلیقگی هست و نمیشه به همه جا تعمیم داد.

Junior Member

سلام
    من دانشگاهم نامه عدم کاریابیم رو تایید نکرده نمیدونم چیکار میتونم کنم، درسته تاریخام باهم تطابق نداره اما ایا میتونم برم امور دانشجویان اونجا کمیسیون موارد خاص بشم بررسی کنن؟ من نامه عدم کاریابیم رو بعد دوسال ارائه دادم ک میگن مورد تایید نیست نمیدونم چیکار میتونم کنم خواهشا کمکم کنید هرجوری ک فکر میکنید؟
    کاریابی میگه برو دیوان عدالت شکایت کن
    خودم میگم برم امور دانشجویان بگم بررسی کنن
    از طرفی اگرم باز درست نشد آیا میتونم قسطی کنم؟ پرداختش رو؟ واقعا توان پرداخت ندارم خواهشا هرکس هر اطلاعاتی داشت بهم بگه خیلی گیرم خیلی
    ********* آیدی تلگرامم هرکس اطلاعات داشت بهم بگه ممنون میشم
    ویرایش توسط pitbullirani : October 8th, 2019 در ساعت 05:51 PM دلیل: ایمیل

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hazba نمایش پست ها
    من چند ماه پیش که رفتم مدرک کارشناسیم رو آزاد کنم مستقیم از دفترکاریابی نامه رو بردم اداره کار استان
    اما تازه که برای مقطع ارشدم اقدام کردم و رفتم اداره کار استان به من گفتند اول نامه دفتر کاریابی رو ببرم اداره کار شهرستان بعد ببرم اداره کار استان.
    فکر کنم سلیقگی هست و نمیشه به همه جا تعمیم داد.
    درسته حق با شماست.

Banned

سلام . من واسه سال بعد که کنکور د ارم خیلی استرس دارم با اینکه هم درسم خیلی خوبه و هم معدلم بالاس البته یکی از دوستام واسه اینکه استرسم کم شه مقالهتخمین رتبه هیوا رو بهم پیشنهاد داد تا حداقل به طور تقریبی رتبم ببینم چند میشه .

Junior Member

سلام دوستان، من نامه عدم کاریابی رو آپلود کردم تو سامانه سجاد. از طرف دانشگاه این پیام اومده : "شما قبلا از نظام مهندسي استعلام داشته ايد به همين دليل نامه عدم کاريابي شما مورد قبول نيست نامه اي از نظام مهندسي بگيرد و اسکن کنيد که در آن قيد شده باشد شما کاري نکرد ه ايد." حالا من فقط عضو نظام شدم و اصلا پروانه و صلاحیت نظارت، اجرا و طراحی ندارم و امتحان ندادم کلا. دانشگاه همچین نامه ای میخواد و از طرفی نظام گفت برای کسی که پروانه نداره اصلا ما همچین نامه ای صادر نمی کنیم! کسی اطلاعاتی داره؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)